Skocz do zawartości
Chelsey

Używany Xbox one x czy nowy Series S

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Potrzebuje małej rady od osób które są nieco bardziej w temacie. Otóż chce kupić Xboxa i nie wiem co wybrać. Będzie to mija pierwsza Konsola.  Sprzęt przede wszystkim do gier pokroju Forza horizon 4, FIFA 21 w górę, jakieś NFS. Telewizor mam 4k, ale 50Hz. 

Series S wydaje się lepszym wyborem natomiast obawiam się trochę braku napędu i ogromnych cen gier w MS. Jest co prawda gamepass, ale stale nie będę raczej subskrybować. 

One x kusi 4k, natomiast obawiam się czy będzie jeszcze długo wspierany. Szczególnie w kontekście takiej forzy horizon 5. Jakieś rady? Co według Was jest lepszą opcją?

Jeśli series s to chciałbym wziąć w przedsprzedaży, a wciąż brak jakichkolwiek wrażeń/recenzji na youtubie. 

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na Xbox Series S. W starsze gry faktycznie pograsz bez ulepszeń dostępnych dla One X, ale co zaoszczędzisz czasu na wczytywaniu gier to Twoje ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej się boje ograniczenia wyłącznie do wersji cyfrowych gier i ich cen. Patrząc nawet na taką Fifę/forze różnica w cenie na sklepie Microsoftu a w popularnych/marketach czy używek jest znaczna. Czy są jakieś zaufane sklepy do zakupu kluczy wersji cyfrowych poza sklepem ms? Bo widziałem że na cdkeye.com jest parę wersji cyfrowych (ale wciąż mało tytułów) tylko często są to klucze UK. Jak z ich działaniem w przypadku regionu polskiego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz się bawić w konsolę bez napędu, to moim zdaniem abonament będzie koniecznością. Sprawdź sobie np. poradniki na Łowcach Gier, gdzie często idzie się obłowić w Xbox Game Pass na kilkanaście miesięcy za naprawdę dobre pieniądze. Będziesz tam miał wszystkie gry od Xbox Game Studios, więc Forza wleci spokojnie, do tego tytuły od MS lądują tam już w momencie premiery. XGP w wersji Ultimate będzie też zawierał subskrypcję EA Play, więc i jakaś FIFA się znajdzie. Nie ma się co oszukiwać - ten sprzęt (XSS) został stworzony pod abonament.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy chcę się bawić w konsole bez napędu, bo to jednak sporo ograniczeń. Z drugiej strony nie wiem czy kupowanie one x przez premiera nowej generacji jest zasadne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy grasz w nowości? Jeśli ktoś gra w nowości to tylko na płycie, bo inaczej jest bardzo drogo. Ja na Xbox One mam tylko 1 grę na płycie (reszta promocje i Game Pass). Gdy na X360 odwrotnie, ze 150 na płytach, ale kupione zwykle po 10-20 zł.

Kupowanie konsoli na premierę to zawsze wersja beta i darmowy betatester. Może być dobrze, ale często źle. XOX jest znany, a co będzie dalej kto wie, ma bardzo słaby CPU, na początku będzie wspierany, ale raczej niedługo skoro już zakończyli produkcję XOX. Konwersja na XSS będzie dużo łatwiejsza, ot ciąć detale i rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Dudzio napisał:

Poczekaj na Xbox Series S. W starsze gry faktycznie pograsz bez ulepszeń dostępnych dla One X, ale co zaoszczędzisz czasu na wczytywaniu gier to Twoje ;)

Podobno starsze gry mają dostać dedykowane ulepszenia pod Series S/X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przedmówcy wyczerpali temat. Kup Xbox series S tylko jeśli idziesz w Game passa - w innym przypadku Xbox one x. A czytnik jest istotny tylko wtedy jeśli oglądasz filmy na blue Ray (jeszcze mi się nie zdarzyło w dobie streamingu) albo ogrywasz nowości. Nie zapominajcie że cena używki Xbox one x jest dużo niższa niż series S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja daje głos na Xbox One X. Po pierwsze - używki chodzą po 800/900 zł, część ma nawet gwarancje jeszcze. 500 zł w kieszeni. To ponad rok GP, a w promce nawet 2 lata. Ponadto mamy napęd, czyli tanie używane gry.

Nie mamy za to RT i wolniejsze ładowanie.

Sam zamierzam kupić Xbox One X, używany, do ogrania gier których nie ograłem na PS4 Pro w tym CP2077. Następnie pewnie za rok kupię PS5 żeby ograć TLOS2 i gry z PS5.

Edytowane przez zapsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wybór jednak padł na series s. Dzisiaj zamawiam. Dodatkowo w Neonet jest fajna promocja, kupując series x/s dodatkowy pad do nowej generacji jest -20% więc wychodzi 215zl. Może komuś się przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia budżetu - będzie zadowolony w wyboru.

Ja kupuję tylko na rok i akceptuje tylko płyty więc wybór jest jasny. Czekam na Twoje opinie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę 2gr. Miałem kupić One S, ostatecznie kupiłem i czekam na series S. Sprzęt będzie wykorzystywany w ciężarówce, głównie w weekendy, jak się stoi gdzieś w Hiszpanii czy Francji :)

Czasu do grania będzie raczej średnio, więc u mnie kupienie 1 czy 3 gier na rok, to już przeżyje cene. Za to na plus będzie szybkość ładowania gier oraz sprawność energetyczna, bo tu wypada (na razie na papierze) lepiej od One X.

Grane będzie w FHD 60Hz, bo taki TV zamontowanłem w kabinie, do filmów wystarcza aż nad to, z grami też sobie poradzi.

Na minus będą aktualizacje, bo te będę musiał robić przed wyjazdem z PL, żeby nie targać na necie w strefie 1 :/

Zobaczymy więc jak to się sprawdzi, ale jestem dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Series S ma zasadniczą przewagę - procesor. Wszędzie tam, gdzie są dropy klatek w obecnych i przyszłych grach na One X to one pozostaną, a na S - nie.


Tego się nie przeskoczy. Papierowo ONE X może wydawać się, że ma lepsze GPU (6 tflops), ale trzeba wziąć pod uwagę, że nie tflops wydajność żyje, bo liczy się architektura i te 4 tflops z Series S powinno być na poziomie 6 tflops starej architektury.

 

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=kTjMZqXAJlM&t=378s

Porównanie Watch Dogs pomiędzy One X a Series S nie wskazuje znaczących różnic, poza RT. Zmiana na Series S z One X jest mocno dyskusyjna. Niemniej jeżeli ktoś nie posiada konsoli to wybór nie jest prosty. Ceny nowych są podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygrało jednak potencjalnie dłuższe wsparcie series s. Nie wiadomo jak długo jeszcze będą wychodzić gry na one x. No i podobno FIFA 21 na nowych konsolach ma być inna niż wersja na one x a jest to u mnie istotna pozycja. Ja już zamówiłem preorder i opłaciłem, oby tylko Neonet dał radę i 10 listopada konsola przyszła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem tak zrobiłem, kupiłem Xbox One X z 1,5 roku gwarancji za lekko ponad połowę ceny XSS. Jest to zakup na maks. rok. W perspektywie długoterminowej zgadzam się z @Chelsey - XSS jest lepszym wyborem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długoterminowo to XSX ; )

mam podobne dylematy hehe korci małość Ski i cena, ale chętnie ograłbym starocie z One'ki na płytach, na Allegro jest tego od groma pod stówę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...