Skocz do zawartości
AMiABLE

Najlepsze podzespoły jakie mieliście/macie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem do końca jak nazwać ten temat, więc może rozwinę. Jaki podzespół/część w Waszym komputerze sprawdzał się najlepiej, najdłużej przetrwał?

Dla mnie będzie to poczciwy Radeon 7970, którego kupiłem wraz z PC kilka lat temu i mimo wieku odpalał wszystko co chciałem, w FullHD i często na wysokich detalach. Miałem nawet zamiar ograć na nim Metro Exodus, niestety nadszedł jego czas. Z kolei z procesorów najlepiej wspominam kultowego E8400 wraz z chłodzonkiem Zalmana, który wytrwał w moim bieda-PC bardzo długo, teraz nawet nie pamiętam co się z nim stało ale chyba go sprzedałem razem z płytą . Szkoda trochę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, czy takie do których z jakichś powodów ma się sentyment?

Pentium Dual core E2160 w duecie z GT 9600 Palit (chyba green edition-taka czerwona). Służyły bardzo długo, ale grałem bardzo umiarkowanie.

Ile te podzespoły byłyby dziś warte na rynku wtórnym? 10-20 zł?? Kiedyś z ciekawości sprawdzałem, to na portalu aukcyjnym ten procesor po tyle chodził, ale to było kiedyś...

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdłuzej przetrwał?
i7-2600k - bo prawie 6 lat

Z fajniejszych:
Procki:
E2160 jak kolega wyżej, pierwszy w miarę sensowny procesor po Athlonie 2100+ XP
Q6600 - piekarnik w...
Q8300 - wymiana chyba z uwagi na któreś instrukcje, których Q6600 nie mial nie pamietam teraz, SSE4? dawno temu...
Płyty:
Zdecydowanymi faworytami były dwie perełki:
Maximus II Formula - Kupiona chyba nawet od kogoś tu, albo na pure. Gdzies na forum wyłapana, po smierci poprzedniczki
którym zresztą była:
Asus P5Q Deluxe o ile dobrze pamiętam, bo tych plyt bylo troche różnych wersji. jak na tamte czasy petarda również.
Z grafik, mega fajnie wspominam Gainwarda 6600GT, przemęczyła się bardzo długo u mnie ;D
Z ciekawszych innych sprzętów to Maya, w czasie dość krótkiej przygody z produkcją dzwięku. chyba nic więcej z bardziej egzotycznych rzeczy nie mialem w kompie.

Z autentycznie NAJDROŻSZYCH rzeczy jakie siedziały w budzie kiedykolwiek chociaż przez chwile:
DeckLink 4K Extreme 12G - Teraz nie robi wrażenia, jak grafiki kosztują po 8 tyś, ale zdecydowanie w momencie jak jej używałem, to była warta tyle co cały komp ;D
 

Edytowane przez AlleG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mylny tytuł, bo myślałem o jakiś unikatach czy jakiś super duper uber wersjach.

I tutaj takich sprzętów bym kilka znalazł.

 

ASUS Ares (Radeon HD5970) w oryginalnej numerowanej walizce. Sama karta to kawał ciężkiego kloca ale do dzisiaj nie miałem w rękach chyba takiej jakości. Cięższe karty chyba tak, bo 290X Lightning też był pieruńsko ciężki ale jak tylko wziąłem Ares'a w łapki to poczułem JAKOŚĆ.

4uxp3h.jpg

 

Geil Golden Dragon w materiałowym pudełeczku, same pamięci z gołymi chipami (ale to zabrzmiało :rotfl:). Opakowanie tak wygląda.

6x256geilgoldendragon5pr8h.jpg

 

Corsair Xpert z czyjnikami temperatury i wyświetlaczem LCD.

2x512corsairxmsxpertp3rro5.jpg

 

Crucial French Edition - pamięci wybrane w ankiecie z okazji bodaj walentynek. Widziałem na zdjęciach jeśli dobrze pamiętam 4 pojedyncze moduły 4GB, Jeden zestaw na targach i jeśli mnie pamięć nie myli w jakiejś ulotce firmowej. Wiem, że jedną taką pamięć dostał ktoś z oveclocka (albo hwbota?) od dziewczyny z okazji urodzin czy walentynek, 2 mam w kolekcji.

crucialfrenchedition24jpjt.jpg

 

Miałem też kiedyś Leadtek Winfast PX8800 Ultra Leviathan czyli 8800 Ultra z fabrycznym chłodzeniem wodnym. Do tego w mega wielkim kartonie. Niestety zdjęcia padły przy jakiejś awarii serwera gdzie je trzymałem.

winfast_px8800_ultralev_2.jpg

 

Miałem też kiedyś Atomic'a od Sapphite 4870x2 i też niestety sprzedałem, a fotki wcięło.

sapphire_atomic_4870x2.jpg

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem jeszcze kiedyś jakas ciekawa płyte z DDR 2 i DDR 3 naraz, w sensie mozna było zapiąć albo DDR2 albo DDR3 (2 x 2 sloty) ale zabijcie mnie, nie pamietam co to było.
Z super unikalnych rzeczy nigdy chyba nic nie mialem, bo kasa w liceum/na studiach byla jaka była.
ALe pamiętam mialem tez dosc unikalna płytę chyba BFG (? albo evga?) na nForce. Pamietam że w pl nie moglem w ogole tego znależć, ściagałem gdzies z amazonu, wysylana razem z pudełkowym WOW'em US :D

Edytowane przez AlleG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej to chyba dysk Segate 1200 MB. 12 lat pracował, choć większość czasu jako zapas/przenośny w kieszeni. Przydatna sprawa jak jeszcze nie każdy miał nagrywarkę a najdroższe pendrive'y kończyły się na 256 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korsarz HX520. Z 10 lat ma i dalej sobie gdzieś tam w tle funkcjonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AlleG napisał:

Ja mialem jeszcze kiedyś jakas ciekawa płyte z DDR 2 i DDR 3 naraz, w sensie mozna było zapiąć albo DDR2 albo DDR3 (2 x 2 sloty) ale zabijcie mnie, nie pamietam co to było.
 

Może to coś Asrocka? Oni kiedyś takie płyty robili. Ja swego czasu miałem Asrock 4 coredual-Sata2. Tam było DDR/DDR2. Być możę też AGP/PCI-E, ale już nie pamiętam.

Chyba nawet dwa takie Asrocki miałem. Obie dość szybko padły.

Ten mój procesor i grafika służyły mi jakieś 12-13 lat

 

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 3000+ na 939 Winchester latający 2700mhz z minimalnie podniesionym napięciu. Sztuka wybitnie rewelacyjna bo na box potrafił to zrobic.

Max maxow 2853mhz ale już napięcie  mocno w górę. 

Płyta DNI Lanparty UT NF4 Ultra-D

HT się zamykalo na niej. Do tego winbond BH-5 chyba 250mhz z ostrymi timingami na 3.3v

Grafa wcześniej Radek 9500@9700 później GF 6600 z zegarem pod GT ma rdzeniu. 

Później jeszcze Phenom II x2 550 z unlockiem na x4. Zegar pamiętam że dość przeciętny robiłem trochę powyżej średniej. 

Później był pentium g3258 który dość wysoko latał.

Później i3-8100 uruchomiona na B250 specjalnie kupiony żeby udowodnic że się da. 

Wszyscy twierdzili że się nie da to jak screena wrzucilem to troszkę inaczej było. 

Obecnie i7-8700k nawet nie kręcony nigdy bo płyta tania w odbudowie itx. 

Wymieniony będzie na nowego zenka tylko grafe muszę dokupić a z tym jest ciężko. 

Ciężko coś w rozsądnej cenie o długości do 22cm.

W międzyczasie jeszcze jako pierwszy w PL miałem G4560 i porownywalem z i3-6100 bo nikt nie wierzył że tak tani procesor może konkurować z i3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon HD7870 XT Haiti coś tam. Takiego piekarnika nigdy więcej nie spotkałem. Można było nogi grzać na obudowie w zimę. Chodził razem z phenom II 965 z gorszej rewizji, chyba C2 140W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Corsair CX500M kosztował wtedy fortunę jak go kupowałem, ale śmiga do dzisiaj i się sprawuje na medal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Seasonic X 650W GOLD, 10 lat miałem bez żadnych problemów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze sprawnego PC z 1997 roku nie wiem czy to się liczy, 23 lata działa cały czas. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Szczota napisał:

Athlon 64 3000+ na 939 Winchester latający 2700mhz z minimalnie podniesionym napięciu. Sztuka wybitnie rewelacyjna bo na box potrafił to zrobic.

Miałem chyba ten model. Poszedł na 2,9 z tego co pamiętam ale po czasie stabilność padała. Przy 2,8 trzymał się zajebiście. To były piękne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q8400 który robił 4.4GHz

2500k który robił 5GHz, potem 2600k który robił 4.8GHz

"Najlepsza" grafa to gtx 480 blower - 90 stopni to była normalna temperatura praca tej karty, potem wywalała artefakty, po piekarniku sprzedałem i jeszcze długo działała.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W relacji wydajność/cena/żywotność to zdecydowanie i7 2700k, którego miałem od 2012 do chyba 2017. Do tego był solidnie zbudowany a nie sklejony glutem, którego trzeba było wymieniać jak w obecnym złomie Śmiga do dzisiaj w kompie rodziców..

Najlepszym jakościowo to chyba zasilacz z sygnaturki, który ma prawie 11 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 21.10.2020 o 00:07, 209458 napisał:

Najdłużej to chyba dysk Segate 1200 MB. 12 lat pracował, choć większość czasu jako zapas/przenośny w kieszeni. Przydatna sprawa jak jeszcze nie każdy miał nagrywarkę a najdroższe pendrive'y kończyły się na 256 MB.

Młody masz ten dysk. Ja mam w kompie działający (niepodłączony, tyle że w kieszeni) systemowy Seagate 40 GB PATA, który ma już na pewno ponad 15 lat. Działał jeszcze z athlonem xp 2000+ (Palomino). A niepodłączony bo nie mam na tą chwilę możliwości podłączenia 2 dysków PATA (tzn. 2 przejściówek PATA --> SATA) na płycie Z370 (obok Seagate 120 GB PATA kupowany używany z odbiorem osobistym bodajże w 2007).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...