Skocz do zawartości
piotero

3200 vs 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

nurtuje mnie pewna sprawa.

Przymierzam się do zakupu  i5 10600K i zastanawiam się nad sensem dopłaty do lepszego RAMu

Mogę kupić Patrioty 440 za 550 a równie dobrze mogę kupić Patrioty 3200CL16 za połowę tej kwoty

 

W necie jest pełno testów które pokazują przewagę 3600 nad 3200 i oczywiście jak najmniejsze CL, ale te przyrosty fps są zazwyczaj rzędu kilku %

Czy ja mam 145 czy 151, albo czy 250 czy 259fps, to szczerze mówiąc nie ma to dla mnie kompletnie żadnego znaczenia, bo i w jednym i w drugim przypadku da się komfortowo grać

Pytanie, jaki jest sens dopłacać do lepszego RAMu mając dosłownie kilka fps więcej ?

 

Kolejna sprawa, testy są zazwyczaj na kartach za ok 2k

Pytanie jakie różnice by były przy kartach bardziej budżetowych :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotero napisał:

Czy ja mam 145 czy 151, albo czy 250 czy 259fps, to szczerze mówiąc nie ma to dla mnie kompletnie żadnego znaczenia

A będziesz miał? Są gierki które będą śmigać poniżej 100fps i jest ich większość i wtedy grać na zwykłym ramie w 55 - 65fps  a grać na dopakowanym w  65 - 75fps to już jest różnica.

Jeśli stać Cię bezboleśnie wydać na szybkie pamięci, które płyta ogranie to bierz szybkie kości, które na testach to i czasem po 15-20 fps przynoszą. To dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotero napisał:

Kolejna sprawa, testy są zazwyczaj na kartach za ok 2k

Pytanie jakie różnice by były przy kartach bardziej budżetowych :)

 

 

Jak bardzo budżetowych? Akurat procek jest mocny więc parowanie go ze słabszą kartą to tak średnio. Zawsze można polować na Black Friday np. na Amazonie ale oczywiście nie w naszej krainie tysiąca januszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, MAR89TUM napisał:

A będziesz miał? Są gierki które będą śmigać poniżej 100fps i jest ich większość i wtedy grać na zwykłym ramie w 55 - 65fps  a grać na dopakowanym w  65 - 75fps to już jest różnica.

Jeśli stać Cię bezboleśnie wydać na szybkie pamięci, które płyta ogranie to bierz szybkie kości, które na testach to i czasem po 15-20 fps przynoszą. To dużo.

Szczerze mówiąc czy to 55 czy 75, to dalej dla mnie jest dalej komfortowe granie :) 

Być może z fpsami zatrzymałem się w zamierzchłych czasach, gdzie 100 fps w nowej grze, było  nieosiągalnym marzeniem :P 

Stać mnie, zastanawiam się tylko czy gra warta świeczki

48 minut temu, Ronin69 napisał:

Jak bardzo budżetowych? Akurat procek jest mocny więc parowanie go ze słabszą kartą to tak średnio. Zawsze można polować na Black Friday np. na Amazonie ale oczywiście nie w naszej krainie tysiąca januszy.

Mam obecnie RX 470, kupując nowy procek z całym bagażem, zapewne trochę czasu minie zanim wymienię tę kartę na coś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wallec Ty podobno wgrałeś bios który robi z tej karty "potfora" ? coś nie widać rezultatów :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da sie zbanować tego typa całkowicie ?

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2020 o 20:40, piotero napisał:

W necie jest pełno testów które pokazują przewagę 3600 nad 3200 i oczywiście jak najmniejsze CL, ale te przyrosty fps są zazwyczaj rzędu kilku %

Bo przy pytaniu "czy będzie przyrost" - odp. = będzie.
Przy pytaniu "czy opłacalna?" (przyrost vs cena / dopłata) - odp. = nie. :)

Ale są ludzie, którzy wyciskają "dla sportu" każdą kropelkę "soku wydajności".
Zakręcą GPU i VRAM o kilka fps, coś undervoltują, pogonią cepa, pogonią ram i mają fun.
Ale dla zwykłego zjadacza gier :) przyrost jest "nieopłacalny".
No chyba, że robisz sprytny myk (typu sprzedajesz 3200MHz za cenę 3600MHz), to... dlaczego nie? Lepiej mieć, niż nie mieć.
Ale bulić np. x2 kasę za kilka % fps - IMO nie warto.
 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...