Skocz do zawartości
nieżywy_matrix

Nowa karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, planuje zmiany przed nadejściem cyberpunka i wymianę karty w budżecie ok 1000zl. Pierwszy wybór to 1660, ale w takim samym budżecie znalazłem również 1070/1070ti, no i pozostaje kwestia AMD. Stąd pytanie co będzie najlepszym wyborem pod mój zestaw?

Mam jeszcze miesiąc do zakupu więc mogę polować za czymś lepszym ale ogólnie nie chciałbym wyjść ponad 1100-1150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś na Blek Friday znalazł w tej cenie 1660Ti to byłaby to najlepsza opcja. No i może RX5600XT – były już na niego promocje na 1100 złotych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A GTX2060? Widzę że różnica między 1060ti a 2060 to około 100zl na ten moment więc pytanie która byłaby lepsza gdyby się udało wychaczyc za 1100-1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a w takim razie którego modelu najlepiej szukać? Z 1660, 1660ti, 2060, 5600xt. Najlepiej jakby było z chłodzeniem półpasywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 5600xt na pewno Sapphire Pulse ma półpasywne, w dodatku bardzo dobre chłodzenie, standardowo włącza się dopiero przy 60st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też brałbym Sapphire Pulse RX 5600 XT,  tylko ze to już ponad budżet. 

Jest jeszcze jedna kwestia, masz 4 rdzeniowy procesor. W miejscach procesorowych, przy radeonie będą  większe spadki. Na szybszej karcie mocniej to czuć. Masz szybki ram, więc platformy bym nie wymieniał, tylko polował na tanie i7.

Jeśli długo nie masz zamiaru wymieniać procka, to 1660 Super. W tym budżecie kupisz wersję Gaming od Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prockiem na ten moment nie wiem - jakbym coś znalazł to chętnie zmienię na i7.

Na ten moment jeszcze zmieniam ram na 2x8 2400 bo znalazłem tanio.

W takim razie będę szukał podanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nieżywy_matrix napisał:

Z prockiem na ten moment nie wiem - jakbym coś znalazł to chętnie zmienię na i7.

Jak byś chciał zmienić sam procek to nic nie da bo dalej będziesz miał 4 rdzenie. Musiałbyś zmienić procek płytę i pamięć, w zasadzie na nową, bo 6 rdzeni ludzie nie sprzedają gdyż na razie ok działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, qrek1 napisał:

Jak byś chciał zmienić sam procek to nic nie da bo dalej będziesz miał 4 rdzenie. Musiałbyś zmienić procek płytę i pamięć, w zasadzie na nową, bo 6 rdzeni ludzie nie sprzedają gdyż na razie ok działają.

co mu nie da? zmiana 4 gołych jaj na 8 wątków? w co ty chopie grasz, że takie herezje wypisujesz ?

teraz każda nowa byle jaka gra czka na 4 wątkach niczym bobas z braku cyca

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, kochan4 napisał:

co mu nie da? zmiana 4 gołych jaj na 8 wątków? w co ty chopie grasz, że takie herezje wypisujesz ?

teraz każda nowa byle jaka gra czka na 4 wątkach niczym bobas z braku cyca

No takie pierdolety trochę ?

Dobra, wiem czego szukać, rozglądam się za promkami ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kochan4 napisał:

teraz każda nowa byle jaka gra czka na 4 wątkach

teraz każda nowa gra czka na 4 rdzeniach, dlatego zmiana na 8 wątków gówno mu da, a jak zaczną robić gry na konsole, to gry będą czkać na 6 rdzeniach, bo konsole mają 8

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to żeś pojechał chłopie niczym Baśka z Pudelka :E

4/8 to nadal niezłe proce do gier, chociażby wprowadzenie na rynek przez amd 3100 czy 3300x  to poświadczyło, radzę zamiast głupoty wypisywać sobie testów pooglądać, to że zamknęli pclab nie znaczy, że na forum trzeba z siebie błazna robić 

 

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, kochan4 napisał:

4/8 to nadal niezłe proce do gier,

4/4 to tez niezłe proce, tylko trochę wolniejsze

jak by amd wypuściło  3100 i 3300x w 4/4 zamiast w 4/8 to by były w niektórych grach 20% wolniejsze a w innych nie byłoby różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu nie chodzi o wolniejsze/wydajność, po prostu 4/4 dostaje zadyszki i masz szarpanie/ściny a przede wszystkim low fps spada na ryj 

jakbyś miał w życiu taki zestaw to byś wiedział o czym dyskusja, ja przesiadłem się z i5 2500k @4,5ghz na i7 2600 non 4 (3,9ghz), stabilność grania i tytuły wykorzystujące więcej niż 4 wątki dopiero odżyły, o assasinach nowych czy bf-ach nie wspomnę, bo tutaj to była żenada na 4/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, nieżywy_matrix napisał:

Ok, a w takim razie którego modelu najlepiej szukać? Z 1660, 1660ti, 2060, 5600xt. Najlepiej jakby było z chłodzeniem półpasywnym.

Ja bym nie schodził poniżej 2060. W CP może sobie jakiś efekt RT zapodasz i będziesz miał DLSS 2.0, który całkiem fajnie działa i jest przedłużaczem żywotności GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kochan4 napisał:

ale tu nie chodzi o wolniejsze/wydajność, po prostu 4/4 dostaje zadyszki i masz szarpanie/ściny a przede wszystkim low fps spada na ryj 

Jak się niechlujnie pisze grę tak by sztuczne wątki odwalały robotę za programistę to tak jest. Watki żadnej realnej korzyści nie dają przy dobrze napisanej grze.

55 minut temu, lukadd napisał:

Ja bym nie schodził poniżej 2060

ty byś nie schodził a on chce wydać max 1100zł i się pyta jaki model. 1660 super poszukaj w necie testów modeli. Przecież nikt tu na forum nie miał kilku takich samych kart. Ludzie piszą na podstawie tego co wyczytali w necie, obejrzeli na youtube jak inni testują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 1100-1150 i w takich cenach można wyrwać 2060, czasami nawet taniej. Więc nie ma co kombinować w budżecie może polować na 2060 i tego się najlepiej trzymać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukadd napisał:

100-1150 i w takich cenach można wyrwać 2060,

Nowy? Gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czy on pisał coś o nowych GPU? Pod uwagę na początku brał również 1070/Ti. Później zobaczył, że w tym budżecie można wyrwać 2060.
Tak można i nie ma co się zastanawiać dalej.

AMD można sobie całkowicie odpuścić bo pierwsza generacja navi zostanie, w sumie już została olana przez AMD.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, qrek1 napisał:

teraz każda nowa gra czka na 4 rdzeniach, dlatego zmiana na 8 wątków gówno mu da, a jak zaczną robić gry na konsole, to gry będą czkać na 6 rdzeniach, bo konsole mają 8

Juz w obecnych konsolach masz 8 rdzeni a moj 6 jajeczny 8400 bierze je na pierwszym zakrecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Aldatha napisał:

Juz w obecnych konsolach masz 8 rdzeni

podaj źródło tej bzdury którą napisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ma do premiery jeszcze miesiąc. Poczekaj, ceny używek zaczną spadać w listopadzie w miarę jak towarzystwo gierkowe będzie wymieniać karty na 3070, amd, 3080... Nie schodził bym po izej rtx 2060 jak któryś przedmówca napisał. Co więcej ambitnie cisnalbym na rtx 2060 super, bo z dnia na dzień tego segmentu karty mogą pójść ostro w dół, kwestia jak wielu gości wymieni sobie te karty na te nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, qrek1 napisał:

podaj źródło tej bzdury którą napisałeś

image.thumb.png.94238a8d5a4bbc4f3a9685bde47799b0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...