Skocz do zawartości
marcin0218

Procesor, karta graficzna - wąskie gardło

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam procesor I7-4790K, kartę graficzną GTX 1060 6gb i 16 gb ram ddr3. Nie mam kasy by wymienić cały zestaw. Mogę sobie pozwolić na nowy procek z płytą lub jakaś kartę graficzną. 

Co robię na komputerze? Na ten moment głównie Starcraft 2, BF5. Gram na FHD, bo nie mam monitora 4k. Do tego od czasu do czasu bawię się amatorsko w montaż filmów.

I pytanie, co polecacie wymienić w moim zestawie? Kupić nowy procek płytę i ram (z tego robi się już pewnie kwota z 2000 zł), czy może jakaś kartę graficzną? Czy może sprzedać mój cały zestaw i odkładać kasę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4790K jeszcze bym wsadził 1080/2060 które są spoooro lepszymi kartami od 1060 ale najlepszą opcją jest ta trzecia (sprzedaż) i zakup czegoś na DDR4 z możliwością rozbudowy w przyszlości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw, zmieniłbym najpierw grafikę na przynajmniej rtx2060/rx5600 to odczujesz duży przyrost wydajności, jak zmienisz najpierw platformę a zostawisz tego 1060, to praktycznie nic nie zyskasz, kręcony i7 4790k to nadal dobry procesor do gier

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Ryzenie 2600 zmieniłem właśnie z 1060 na 2060 i różnica była spora. Fakt że CPU ograniczał kartę, ale i tak zyskałem więcej niż jakbym zmienił CPU zamiast karty. Kolega wyżej dobrze prawi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem 1060 kiedys na 2060 przy fx 8350 i byla przepaść wydajnosciowa mimo tego cpu :E  4790k w grach jest ciągle ok

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Na YouTube obejrzalem parę filmików porównujących i7-4790k z lepszymi prockami jak 9700k i 10700 to rzeczywiście przepaści nie było, ale testy były z wsadzonym rtx 3080 :) no i gry typowo, że tak powiem graficzne nie procesorowe. Ale do tych co potrzebują procka jak np civ 6, hoi 4, football manager to rzeczywiście daje on radę. Pomyślę.nad 2060 lub poczekam na 3060, ciekawe jaką będzie mieć cenę. Chyba ze isc w radeona 5700xt bo ma 8gb ram? 

Edytowane przez marcin0218

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700XT nie jest złym pomysłem, teraz można go wyrwać w fajnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 grudnia premiera 3060ti, ma poniżej 400 dolców stać a wydajność circa 2080s, może warto poczekać?

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kochan4 napisał:

17 grudnia premiera 3060ti, ma poniżej 400 dolców stać a wydajność circa 2080s, może warto poczekać?

Sądzisz, że karty będą dostępne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie :-)  Znów będzie długa lista kolejkowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2020 o 17:59, Valeri napisał:

5700XT nie jest złym pomysłem, teraz można go wyrwać w fajnych cenach.

Zgadza się. Momentami dorównują RTX'om 2070, a są o ok tysiaka tańsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie teraz nie oplaca sie kupowac aktualnie dostepnych GPU bo sa nieoplacalne. jak juz to czekac na jakies promo, gorace strzaly, itp moze znow sie trafi RTX 2070 Super w wersji Asus Strix za 1600 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...