Skocz do zawartości
shakal84

Nagrywarka Blue Ray a płyta DVD DL 8.5GB.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Nie  wiem gdzie napisać więc zakładam nowy temat, ostatnio zakupiłem sobie zewnętrzną nagrywarkę Blue Ray  LiteON EB1 i nagrałem na niej płytę DVD DL 8.5 GB ze zwykłymi danymi jakieś filmiki z YT  poradniki serwisowe do mojego moto itp itd. Po nagraniu sprawdziłem czy nagrywarka odczytuje to co nagrała i nie było z tym problemu, lecz po włożeniu płyty do mojego napędu w komputerze DVD (który wg programu Opti Drive Control obsługuje DVD DL 8.5GB) napęd nie chce czytać płyty nagranej tą nagrywarką Blue ray.  Pytanie czy płyty nagrane nagrywarką Blue ray (na DVD DL 8.5GB) ze zwykłymi danymi zdjęcia, filmy mp4,  pliki txt, itp nie  są możliwe do odtworzenia we zwykłym DVD wewnętrznym komputera stacjonarnego ? Dodam że płytę taką samą DVD DL 8.5 GB nagrałem z takimi samymi danym na nagrywarce wewnętrznej w komputerze i już nie było problemów z odczytem na niej. 

Czyli rozumiem że płyty nagrane  niebieskim laserem nie będą czytane w napędach z laserem czerwonym pomimio iż te z czerwonym laserem nagrywają te same rodzaje nośników  (  w tym przypadku DVD DL 8.5GB)?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nagraniu włączyłeś weryfikację zapisu ? To trochę trwa ale dla pewności warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale  tak jak wyżej piszę nagrywarka Blue ray czyta "swoje" płyty bez problemu natomiast napęd w komputerze tych nagranych przez Blue Ray już nie czyta. Więc pytam czy to normalny objaw czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...