Skocz do zawartości
Hispanusss

Jaka karta graficzna i monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje waszej porady.

Planuje trochę podciągnąć moje stanowisko. Planowany budżet to około 2500zł

 

Moja aktualna karta graficzna: Geforce GTX 1050 2GB

Mój aktualny procesor: i5-7400, 3GHz, 6MB Cache, LGA1151

Aktualny monitor: Samsung 2032BW (20' /TN /60Hz /2ms / 1680 x 1050)

 

Wydaje mi się, że wymiana karty graficznej i monitora jest tu najbardziej potrzebna.

 

Jaką kartę graficzną kupilibyście w cenie 1200-1300zł, żeby jeszcze starczyło drugie tyle na monitor?

 

Cel: FPSy typu BF, WarZone itp niekoniecznie na najwyższych ustawieniach graficznych, bo chodzi mi tylko o komfort gry żeby zwiększyć FPS.

Monitor raczej na długie lata, karta na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitor na lata i do gier FPS, to raczej coś w stylu 1080p 144 Hz - koszt w okolicy 1000 zł. Na kartę zostaje wtedy ok. 1500 zł, a za to można dostać RTXa 2060 albo Radka 5600 XT. Tyle że Twój obecny procesor to może być za mało żeby wyciągnąć 144 fps w grach sieciowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadaj sobie najwazniejsze pytanie jaka przekatna monitora Cie interesuje, zobatrz w jakims sklepie podejdz do monitora. Ja mialem przez chwile 24 i zaraz wrocilem do 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, romcio703 napisał:

Ja mialem przez chwile 24 i zaraz wrocilem do 20

Jak mi się popsuł monitor, to przez chwilę używałem plazmy panasonika 42 cale jako monitora. Kupiłem monitor 32, ale chętnie bym do tej palazmy wrócił, gdyby nie to że to grzejnik i wypalenia się robiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiele monitorów w życiu: 15' 17' 19' 22' 27' obecnie 32' i za każdym razem było wow. Teraz to mi się marzy taki 43 całe 144 Hz najlepiej 2k. Ale nie ma takiego. Generalnie kup sobie monitor przynajmniej 27 cali i uwierz mi, że nie będziesz chciał wracać do mniejszego. Komfort i granie na dużym ekranie jest super. Ja już z 32 na mniejszy bym nie wrócił. Ale pewnie kupię iiyame 34' 1440p 144 Hz, choć mi nie leży bo zyskuje tylko jakieś 10 cm w szerokości. A taki 40'+ z odświeżaniem powyżej 60 Hz to już 5k.

Edytowane przez Xaxaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...