Skocz do zawartości
young Lady

Wentylator rozmieszczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. 

Mam taki układ jak na zdjęciu (zdj. z internetu, ale u mnie jest identyczny chyba) :-P Znaczy z przodu te dwa wlot z zewnątrz (wylot do obudowy) ten z tyłu obrócony tak samo znaczy (wlot z obudowy, wylot na zewnątrz) 

Chłodzenie procesora z tyłu - to wodne z jednym wentylatorem i chciałabym go zostawić. 

Czy wentylator dodatkowy jeden lub dwa u góry poprawi wentylację w obudowie, czy zaburzy prace tego z tyłu? 

Dodam że ogólnie nawet 10 stopni niżej przy otwartym boku ma karta i kilka stopni (3-5) procesor - więc jest chyba co poprawiać. 

PS. piszcie tak żebym zrozumiała

 

 

Przechwytywanie1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zawisztheblack napisał:

Co to dokładnie za model obudowy?

W sumie nie wiem bo to zestaw. Brat mi oddał, bo kupił niedrogo. Coś takiego - obudowa ta tylko parametry inne. 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/komputer-stacjonarny-acer-predator-orion-5000-po5-605s-dg-e1pep-001-i7-9700k-16gb-2tb-512gb-ssd-rtx2070-super-8gb-win10h?gclid=Cj0KCQjwuL_8BRCXARIsAGiC51D82wPbvyQ-WgQUKBGeFeD9qelovb0nRgMLNxLylzsmzaXvWfnq-dMaAvmOEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

może nie jest najbardziej kobiecy, ale mi się podoba. 

Wcześniej miałam jakąś blachę i 4gb pamięci więc ten jest super. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fabrycznej baterii wentylatorów możesz dorzucić jeden lub dwa wentylatory na top i ustawić je tak, żeby wyciągały ciepłe powietrze na zewnątrz. To jaki rozmiar wentylatorów wejdzie ciężko powiedzieć nie znając modelu obudowy. Musisz zerknąć do środka na mocowania, możesz też zmierzyć rozstaw otworów montażowych. Jeśli wyjdzie 105mm, to pasują wentylatory 120mm, np. Arcitc P12 PWM. Żeby montaż wentylatorów na górze miał sens musi być tam jakaś wentylacja na zewnątrz (siatka / nacięcia), żeby wentylatory nie dmuchały w litą blachę, bo to nic nie daje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, zawisztheblack napisał:

Do fabrycznej baterii wentylatorów możesz dorzucić jeden lub dwa wentylatory na top i ustawić je tak, żeby wyciągały ciepłe powietrze na zewnątrz. To jaki rozmiar wentylatorów wejdzie ciężko powiedzieć nie znając modelu obudowy. Musisz zerknąć do środka na mocowania, możesz też zmierzyć rozstaw otworów montażowych. Jeśli wyjdzie 105mm, to pasują wentylatory 120mm, np. Arcitc P12 PWM. Żeby montaż wentylatorów na górze miał sens musi być tam jakaś wentylacja na zewnątrz (siatka / nacięcia), żeby wentylatory nie dmuchały w litą blachę, bo to nic nie daje.

Fabrycznie to jest tam blacha. Brat porysował jakieś otwory - jak się zmierzy to właśnie na jakieś 12 cm. Mówił że jak chce to mi to zrobi jak będzie na święta - w sumie to chyba każdy wiertarką to może zrobić więc stąd moje pytanie. Zmazać te jego grazmoły czy faktycznie zrobić tam otworki (czyt. zlecić komuś) z jakimś filtrem na magnes żeby ładnie wyglądało z zewnątrz (przeczytałam na reddit :P ) czy jak uważasz nie ma to w ogóle sensu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia tej obudowy (swojej od każdej strony) i podrzuć na forum jak to wygląda, bo jeśli jest blacha bez żadnej perforacji, to nie ma większego sensu bawić się z upychaniem tam wentylatorów, bo nic one nie dają. Inna sprawa, czy wentylatory montowane na górze nie będą o nic wadzić, np. o elementy na płycie głównej czy o RAM.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zawisztheblack napisał:

Zrób zdjęcia tej obudowy (swojej od każdej strony) i podrzuć na forum jak to wygląda, bo jeśli jest blacha bez żadnej perforacji, to nie ma większego sensu bawić się z upychaniem tam wentylatorów, bo nic one nie dają. Inna sprawa, czy wentylatory montowane na górze nie będą o nic wadzić, np. o elementy na płycie głównej czy o RAM.

OK dzięki. Jak wrócę do domu zrobię. Ale jest tak że u góry nie ma żadnej perforacji - gładka blacha. Brat tam porysował coś ołówkiem od zewnątrz (tak jakby wentylator) i stwierdził że zrobi w tym miejscu perforację - otwory wiertarką na tej powierzchni (średnicy - 120 mm - tak jak jest z tyłu) a od dołu wkręci wentylator. Miejsca jest dużo od dołu. 

Twierdził że będzie chłodniej, przez to ciszej. A ja lubię ciszę. W sumie wentylatorów i tak nie słychać przy jakiś cewkach karty xd 

Swoją drogą wiesz może jak temu podołać? Przeczytałam cały internet i piszą że tak musi być, albo żeby ściągnąć MSI Afterburner i zejść z taktowania do poziomu w którym nie piszczy. No więc nie piszczy przy około 1600 mhz a powyżej już tak. Da się to za pomocą tego MSI zablokować żeby max taktowanie było 1600? Krzywą próbowałam, ale jak obniżyłam do 1600 mhz to się zresetował i wrócił do tych ustawień fabrycznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisztheblack

Tyle jest miejsca w środku. 

A drugie to ile miejsca u góry. W miejscu tego wentylatora miały być dziurki na tej powierzchni i przykręcony wentylator ale od dołu (jak na blondynkę to wiem) :-P 

 

 

 

Bez tytułu1.jpg

Bez tytułu2.jpg

Edytowane przez young Lady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój brat chce się bawić w wycinanie otworów w topie pod montaż wentylatora 120mm, to czemu nie, ale osobiście po prostu sprzedałbym tą skrzynkę i poszukał czegoś lepszego. Obudowa za 250 zł jak SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB zapewni lepszą funkcjonalność bez potrzeby zabawy z wycinaniem otworów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyciąć.

SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB - brzydka. Chyba że jakaś biała, ale to też ktoś mi to wszystko musi przełożyć. Coś we święta wymyślę w takim razie. Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tanich białych skrzynek jest od spc regnum RG4T white za dwie stówki z całkiem sensowną wentylacją, dziurawienie tej puszki o której piszesz bym sobie darował ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Send1N napisał:

z tanich białych skrzynek jest od spc regnum RG4T white za dwie stówki z całkiem sensowną wentylacją, dziurawienie tej puszki o której piszesz bym sobie darował ;) 

Dzięki za zainteresowanie tematem. Puszka póki co zostaje. Szkoda kasy na inną skoro na moje potrzeby jest spoko. Wolę chyba jednak jak już to zainwestować w kartę bo to chyba jest najdroższe a ta już jest po gwarancji. Estetycznie podoba mi się jeszcze to prawdziwe chłodzenie wodne ale to może kiedyś.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...