Skocz do zawartości
ChiefBart

Lenovo Legion Porada

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.x-kom.pl/p/597374-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5i-15-i7-10750h-8gb-1tb-rtx2060-144hz.html

Hej! Proszę o poradę chce zamówić dsis tego laptopa z zamysłem wykorzystania rekreacyjnie do gier oraz filmow. Czy taki setup jest ok? Wszystko tam ze soba pasuje itd? Jednym słowem czy możecie go polecić?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Model posiada przyzwoitą konfigurację, tym bardziej jest w niezłej cenie. Jedynie co by się przydało to 16 GB ram.

Możesz wybrać tańszy model z mniejszym dyskiem SSD Lenovo Legion 5i-15 i7-10750H/8GB/512 RTX2060 144Hz 5549 zł
Od razu dobrać drugą kość ram. Dysk w tym modelu również możesz w przyszłości rozbudować, o dodatkowy HDD czy SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odnośnie ram to sam poprostu dołożę za jakiś czas taki mam plan:) a 1TB ssd pasuje mi idealnie.

Jak wygląda kwestia sterowników w takim laptopie? Będzie jakaś plyta CD w pudełku?

O ile windowsa z bootowalnego pendriva wgrać potrafię o tyle jakieś specjalistyczny software lenovo itd to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim sobie poradzisz-ja bym instalował tylko to co niezbędne, lepiej nie instalować wszystkiego jak leci.  

Ogólnie ten Legion jest OK, ewentualnie w podobnej konfiguracji:

Acer Nitro 5 i7-10750H/16GB/512 RTX2060 120Hz 5399zł

Choć jest to wersja 17", ale jest tu już 16GB ramu i oczywiście RTX 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, ChiefBart napisał:

No właśnie odnośnie ram to sam poprostu dołożę za jakiś czas taki mam plan:) a 1TB ssd pasuje mi idealnie.

Jak wygląda kwestia sterowników w takim laptopie? Będzie jakaś plyta CD w pudełku?

O ile windowsa z bootowalnego pendriva wgrać potrafię o tyle jakieś specjalistyczny software lenovo itd to nie.

Sterowniki pobierasz ze strony producenta. Płyta za wiele nie pomoże, laptop nie posiada napędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam ten https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-lenovo-81y8004hpb-leg5-17imh05h-i7-10750h-8-512ssd-gtx1660ti-6-17-3-dos

i powiem szczerze, że w tej cenie ciężko o coś lepszego, a szukalem z miesiąc, także polecam, temperatury zależy w jakiej grze, ale przeważnie 60-80 stopni, w grze typu overwatch okolice 75C, ilość fps na max to około 100, przy czym chłodzenie jest troche głośne, ale w zamian za to jest mega wydajny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17-calowe modele z reguły mają lepszą kulturę pracy i temperatury, choć Legiony tutaj sobie radzą.

Z GTX1660ti dostanie nawet wersje w tym budżecie z 16 GB ram
Lenovo Legion 5i-17 i7-10750H/16GB/960 GTX1660Ti 5649 zł

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Legiona 5 z i5 i 1660Ti i sobie puki co chwale. W normalnym użytkowaniu niesłyszalny. Jak odpale takie RDR2 na ustawieniach wysokich to dopiero wtedy słychać chłodzenie, chociaż i tak jest o wiele ciszej niż w poprzednim laptoku - MSI GE60 xD tam to dopiero była suszarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, serdecznie dziękuję za porady zdecydowałem się na zakup wspomnianego laptopa

W dniu 21.10.2020 o 14:58, ChiefBart napisał:

Postanowiłem że sam dołożę 8gb RAM. Jaką pamięc moglibyście polecić do tego laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...