Skocz do zawartości
Beat1stude8med

Drukarka dla studentki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem studentką medycyny. Poszukuję drukarki.

Moje wymagania są dość jasne, TANIE drukowanie (nie chcę zbankrutować). Zależy mi głównie na drukowaniu ale nie pogniewam się za polecenia urządzeń wielofunkcyjnych (zawsze fajniej jest mieć skaner, niż go nie mieć). Ogólnie drukuję dużo - jak typowy adept medycyny bazgrzę niemiłosiernie, dlatego notatki piszę na laptopie, a chcę je też mieć w formie papierowej.  Fajnie jeżeli sprzęt będzie miał druk kolorowy, ale jeżeli go nie będzie to raczej przeżyję. Przeglądałam forum w poszukiwaniu czegoś fajnego i jako że się nie znam to ciężko było mi coś wybrać. Obojętne jest mi czy drukarka będzie atramentowa czy laserowa (ważne żeby tanio drukowała). Przeglądając tematy znalazłam informację na temat tego że jeżeli przez jakiś czas nie używa się drukarki atramentowej to coś tam może zasychać ( jak typowa kobieta nie wiem co, ale się chętnie dowiem -  będę super wdzięczna za oświecenie mnie w tym temacie :) ) i tu właśnie mam zagwozdkę, bo fakt od października do czerwca drukuję zawrotne wręcz ilości stron (około 400-800 miesięcznie) więc taka wydajna drukarka atramentowa z systemem tankowania wydawałaby się ekstra pomysłem, ale gdy przychodzą wakacje a ja wracam do domu - mieszkam daleko nie mam możliwości zabrać drukarki ze sobą do domu na te 3 miesiące , to boję się że te "coś" tam zaschnie i będę mieć niemiłą niespodziankę na początku nowego roku akademickiego. Wiem że istnieje coś takiego jak WiFi i jako że jestem typową blondynką pomyślałam że gdyby kupić drukarkę atramentową z WiFi i zostawić w drukarce trochę kartek to może w czasie wakacji będąc 500 km od tej drukarki przy pomocy magii internetu od czasu do czasu bym coś wydrukowała i by wszystko było cacy ( zostawiłabym tyko drukarkę w mieszkaniu, ale  byłaby ciągle podłączona do internetu i gniazdka ). Moje pytanie czy tak się da bo nie wiem czy różnica 2 m a 500 km zrobi jej różnicę ??   Kojarzę zasadę że czym droższa drukarka tym tańsze drukowanie, także rozważę wszelkie propozycje rzucone w komentarzach, ale miło jeżeli nie będzie kosztować majątku (muszę coś jeść ? ) 

Liczę na pomoc - Beata :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko laser mono. Sam stałem przed tym problemem i kupiłem za 40 zł starego 20 letnietgo laserjeta + toner za 30, który od 2 lat nie chce się skończyć, potrzebuję wydrukować 100 stron za jednym zamachem, problemu nie mam. W międzyczasie kupiłem też xeroxa uszkodzonego za 10zł, ale dokupiłem toner (niestety  z chipem) za 30 zł i mam kolejną sprawną drukarkę. Pytanie ile możesz na to przeznaczyć i czy liczy się tylko koszt drukowania czy bajery jak wifi, etc. Jak nowa to najlepiej patrzeć jaki to model + cena tonera zamiennika i ori na allegro. Generalnie im mniej bajerów typu wifi aktualizacje firmware tym lepiej. Szukaj np. brother. Nie wiem jak z nowymi hp, bardziej pewny brother jak pod windows. Wszystko da się zrobić, możesz drukować będąc w USA, jeżeli masz dostęp do neta, tylko pytanie czy to Ci będzie potrzebne?

 

Edytowane przez مارتشين
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, BTPOTW napisał:

Moim zdaniem do Twoich zastosowań nada się bardziej urządzenie wielofunkcyjne napędzane atramentem/tuszem niż laser. Od siebie polecę HP Smart Tank 515 z którym już na start otrzymujesz tusz na wydrukowanie ~18k w czerni, ~6k w kolorze. Druk z telefonu- generalnie bezprzewodowy to żaden problem, ma stosunkowo dużo interfejsów połączeń. Oryginał od HP (tusz) kosztuje 50zł (2tyg temu w xkom widziałem, że był za 40 domyślnie- ceny się zmieniają) i jest gotów na druk 6tysięcy kartek czego. Ma wbudowany wyświetlacz ułatwiający korzystanie z podstawowych funkcji;

HP Smart Tank 515

Haczyk polega na tym, że atramentówki muszą być cały czas wykorzystywane, bo inaczej zasychają i naprawa tego bywa dość kłopotliwa. Niby jest wbudowany program czyszczenia głowicy, ale to często nie wystarcza. Także bardziej bym proponował szukać nowej bądź używanej laserowej właśnie ze względu na niezawodność i do tego większą szybkość druku, co też ma znaczenie przy większych dokumentach. Sam do domu kupowałem kombajn HP (atramentówka + skaner) i szczerze mówiąc żałuję.

Połączenie drukarki ze skanerem jest bardzo praktyczne, jeśli jednak skaner byłby potrzebny głównie do kopiowania notatek a nie np. skanowania starych odbitek, to jakość (poza wymogiem czytelności) nie jest już aż tak kluczowa i można stosować inne rozwiązania. W szczególności mam na myśli całkiem dobrze rozwinięte aplikacje do telefonów komórkowych, które potrafią automatycznie przekształcić zdjęcie w płaski skan dokumentu. Korzystałem i jestem pozytywnie zdziwiony. Wszystko zależy od tego, ile trzeba skanować i w jakiej jakości.

Edytowane przez Radar28
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiele atramentówek, sam napełniałem tusz, nigdy więcej tego szajsu jeżeli komuś nie zależy na druku w kolorze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, مارتشين napisał:

Tylko laser mono. Sam stałem przed tym problemem i kupiłem za 40 zł starego 20 letnietgo laserjeta + toner za 30, który od 2 lat nie chce się skończyć, potrzebuję wydrukować 100 stron za jednym zamachem, problemu nie mam. W międzyczasie kupiłem też xeroxa uszkodzonego za 10zł, ale dokupiłem toner (niestety  z chipem) za 30 zł i mam kolejną sprawną drukarkę. Pytanie ile możesz na to przeznaczyć i czy liczy się tylko koszt drukowania czy bajery jak wifi, etc. Jak nowa to najlepiej patrzeć jaki to model + cena tonera zamiennika i ori na allegro. Generalnie im mniej bajerów typu wifi aktualizacje firmware tym lepiej. Szukaj np. brother. Nie wiem jak z nowymi hp, bardziej pewny brother jak pod windows. Wszystko da się zrobić, możesz drukować będąc w USA, jeżeli masz dostęp do neta, tylko pytanie czy to Ci będzie potrzebne?

 

Toner który nie chce się skończyć brzmi dobrze :D  

Jeżeli chodzi o o ile mogę przeznaczyć to powiedzmy że do 1000 przeboleje 

Czy bajery ważne ( jeżeli to atramentowe ma być to chyba ważne to wifi żebym mogła z USA drukować) jeżeli bdzie niezawodny laser to chyba nieważne 

Skaner jak mowiłam może być może go nie być

Chyba nowa, bo nie ukrywam że absolutnie się nie znam na tym więc kupować używaną nie wiedząc co się robi nie wiem czy to dobry pomysł :D 

Była bym wdzięczna za jakieś konkretne modele :D 

2 godziny temu, Radar28 napisał:

Haczyk polega na tym, że atramentówki muszą być cały czas wykorzystywane, bo inaczej zasychają i naprawa tego bywa dość kłopotliwa. Niby jest wbudowany program czyszczenia głowicy, ale to często nie wystarcza. Także bardziej bym proponował szukać nowej bądź używanej laserowej właśnie ze względu na niezawodność i do tego większą szybkość druku, co też ma znaczenie przy większych dokumentach. Sam do domu kupowałem kombajn HP (atramentówka + skaner) i szczerze mówiąc żałuję.

Połączenie drukarki ze skanerem jest bardzo praktyczne, jeśli jednak skaner byłby potrzebny głównie do kopiowania notatek a nie np. skanowania starych odbitek, to jakość (poza wymogiem czytelności) nie jest już aż tak kluczowa i można stosować inne rozwiązania. W szczególności mam na myśli całkiem dobrze rozwinięte aplikacje do telefonów komórkowych, które potrafią automatycznie przekształcić zdjęcie w płaski skan dokumentu. Korzystałem i jestem pozytywnie zdziwiony. Wszystko zależy od tego, ile trzeba skanować i w jakiej jakości.

No właśnie się tego obawiam , bo jednak 3 miesiące to nie 3 dni ( choć skoro już wiem  że można drukować nawet z USA to jako że dość zaradna i rzetelna dziewczyna mogę ustawić sobie przypomnienie co 3 dni i drukować po 1 stronie podziękowań dla was za pomoc w wyborze drukarki - oczywiście po 3 miesiącach wszystkie powstałe w tym czasie kopie mogę przesłać na podany adres :)

Może masz jakieś konkretne modele do polecenia jeżeli chodzi o ten niezawodny laser ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie coś odpowiada? Xerox Phaser 3020V_BI  https://allegro.pl/oferta/drukarka-laserowa-mono-xerox-phaser-3020b-7223714915?bundle_id=4d630c54-e4ec-409a-9a3c-28a460ad302f ? Toner zawiera bęben, więc generalnie w razie problemów z drukiem wymieniasz toner i masz problem z głowy, chyba  że jakaś inna sytuacja się podzieje. Osobiście kupiłem xeroxa 3119 workcenter za 10zł, miała problem z brakiem tonera, ale wystarczyło go zakupić i śmiga jak głupia, już z 400 stron wydrukowałem, chociaż musiałbym to sprawdzić. Ewentualnie coś takiego https://allegro.pl/oferta/urzadzenie-wielof-xerox-workcentre-3025ni-8523368245 najlepiej poczytać na  forach czy jakieś problemy występują, ale jak nowa to i tak masz 2lata gwarancji, więc w razie czego dajesz na gwarancje i już. Pytanie podstawowe aby jej nie aktualizować bo może się okazać, że po którejś aktualizacji przestanie widzieć toner jak to w przypadku hp było z tuszami. https://allegro.pl/oferta/nowy-xerox-3025v-ni-wieczny-chip-wifi-tani-toner-9076986735
 Trzeba zwracać też uwagę czy toner w zestawie jest pełny czy startowy bo zauważyłem, że takie startowe teraz wrzucają na 700 stron. Trzeba dopytać sprzedającego czy to jest nówka czy używka czy refurb jakiś. 

Edytowane przez مارتشين
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, مارتشين napisał:

Czy takie coś odpowiada? Xerox Phaser 3020V_BI  https://allegro.pl/oferta/drukarka-laserowa-mono-xerox-phaser-3020b-7223714915?bundle_id=4d630c54-e4ec-409a-9a3c-28a460ad302f ? Toner zawiera bęben, więc generalnie w razie problemów z drukiem wymieniasz toner i masz problem z głowy, chyba  że jakaś inna sytuacja się podzieje. Osobiście kupiłem xeroxa 3119 workcenter za 10zł, miała problem z brakiem tonera, ale wystarczyło go zakupić i śmiga jak głupia, już z 400 stron wydrukowałem, chociaż musiałbym to sprawdzić. Ewentualnie coś takiego https://allegro.pl/oferta/urzadzenie-wielof-xerox-workcentre-3025ni-8523368245 najlepiej poczytać na  forach czy jakieś problemy występują, ale jak nowa to i tak masz 2lata gwarancji, więc w razie czego dajesz na gwarancje i już. Pytanie podstawowe aby jej nie aktualizować bo może się okazać, że po którejś aktualizacji przestanie widzieć toner jak to w przypadku hp było z tuszami. https://allegro.pl/oferta/nowy-xerox-3025v-ni-wieczny-chip-wifi-tani-toner-9076986735
 Trzeba zwracać też uwagę czy toner w zestawie jest pełny czy startowy bo zauważyłem, że takie startowe teraz wrzucają na 700 stron.

Okej, a może jeszcze polecisz coś z dwustronnym drukiem (tak sobie pomyślałam że może to nie głupi pomysł) jak nie masz nic takiego to wybiorę coś z tych 3 i dziękuję za radę o nie aktualizowaniu (przydatne :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto szukać po hasłem xerox wieczny chip hp wieczny chip, brother wieczny chip? Daj jakieś propozycje to zobaczę czy jest sens to brać. Na szybko coś takiego znalazłem, ale bez skanera https://allegro.pl/oferta/drukarka-xerox-b210wifi-duplex-wieczny-chip-9335064579 podejrzewam, że wielofunkcyjna z duplexem to pewnie koło 1k pln nowa będzie kosztowała.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Beat1stude8med napisał:

No właśnie się tego obawiam , bo jednak 3 miesiące to nie 3 dni ( choć skoro już wiem  że można drukować nawet z USA to jako że dość zaradna i rzetelna dziewczyna mogę ustawić sobie przypomnienie co 3 dni i drukować po 1 stronie podziękowań dla was za pomoc w wyborze drukarki - oczywiście po 3 miesiącach wszystkie powstałe w tym czasie kopie mogę przesłać na podany adres :)

Może masz jakieś konkretne modele do polecenia jeżeli chodzi o ten niezawodny laser ? :) 

Niestety nie, bo zapotrzebowanie na drukowanie w domu jest od dłuższego czasu znikome, więc stara atramentówka nadal służy ale w zasadzie wyłącznie jako skaner.

Jeśli chodzi o druk dwustronny, to nawet jeśli drukarka tego nie ma wbudowanego, to nie jest to bardzo skomplikowana kwestia, bo w dowolnym programie da się ustawić druk stron parzystych bądź nieparzystych. Ważne tylko, żeby umieć całą stertę poprawnie włożyć z powrotem do podajnika papieru.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak drukuje 100 stron a4 i jednak pomylę się z wsadzeniem to potem problem :) Trzeba to na spokojnie sprawdzić i ustawić, a najlepiej gdzieś zapisać sobie na przyszłość. Bo już parę razy się oszukałem ręcznie drukując na obu stronach.

Edytowane przez مارتشين

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, مارتشين napisał:

Może warto szukać po hasłem xerox wieczny chip hp wieczny chip, brother wieczny chip? Daj jakieś propozycje to zobaczę czy jest sens to brać. Na szybko coś takiego znalazłem, ale bez skanera https://allegro.pl/oferta/drukarka-xerox-b210wifi-duplex-wieczny-chip-9335064579 podejrzewam, że wielofunkcyjna z duplexem to pewnie koło 1k pln nowa będzie kosztowała.

 

okej poszukam czegoś pod tymi hasłami, ale to już może jutro bo muszę jeszcze ogarnąć materiał na jutrzejsze ćwiczenia, a czuję że to może być niezła przygoda z tym szukaniem :)  Domyśliłam się że z duplexem będzie droższa także tam powiedzmy nie trzymam się sztywno 1000 i dopłacę jak będzie trzeba, choć i bez niego sobie pewnie poradzę 

9 minut temu, Radar28 napisał:

Niestety nie, bo zapotrzebowanie na drukowanie w domu jest od dłuższego czasu znikome, więc stara atramentówka nadal służy ale w zasadzie wyłącznie jako skaner.

Jeśli chodzi o druk dwustronny, to nawet jeśli drukarka tego nie ma wbudowanego, to nie jest to bardzo skomplikowana kwestia, bo w dowolnym programie da się ustawić druk stron parzystych bądź nieparzystych. Ważne tylko, żeby umieć całą stertę poprawnie włożyć z powrotem do podajnika papieru.

jest to jakieś rozwiązanie, które na pewno rozważę także dzięki za radę :)

8 minut temu, مارتشين napisał:

Tak, jak drukuje 100 stron a4 i jednak pomylę się z wsadzeniem to potem problem :) Trzeba to na spokojnie sprawdzić i ustawić, a najlepiej gdzieś zapisać sobie na przyszłość. Bo już parę razy się oszukałem ręcznie drukując na obu stronach.

słuszna uwaga, będę musiała przemyśleć czy nie jestem za bardzo zakręcona żeby się bawić w takie sztuczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niżej znajdziesz mój wątek. Właśnie szukałem czegoś do domowego użytku i zdecydowałem się na Brohetr DCP-J105 (za niecałe 7 stów). Zajrzyj na ich stronę i wybierz sobie model dla siebie. Wszystkie atramentówki, które tam znajdziesz mają tryb automatycznego czyszczenia głowicy, tusze są bardzo tanie i wydajne, dobierz tylko sobie parametry wg własnego uznania. Generalnie firma bardzo polecana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...