Skocz do zawartości
6pounder

Telewizor do VOD i gier PC/konsol poniżej 3k, dźwięk ze słuchawek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)  Szukam telewizora do użytkowania w pokoju ok 25m2, interesuje mnie rozmiar 50-55 cali, który NIE będzie nigdy montowany na ścianie (wpis w umowie najmu:) ). Będzie stał na dość solidnym stoliku/ławie kawowej, która jest obecnie nieużywana i posłuży tylko pod to. Z tego powodu mogę dowolnie dostosować odległość od wersaleczki, z której tivik będzie oglądany. Niestety, stolik ma 80cm w najszerszym punkcie, więc tutaj znaczenie ma to, czy telewizor jest na jednej nóżce, czy na dwóch/czterech w dolnych rogach. Z powodu tego, że TV będzie raczej na środku pokoju, nie ma dla mnie znaczenia ambilight na ścianach, czy zabawki typu wyświetlanie obrazów jak ramka na ścianie. Odległości od twarzy nie planuję większej, niż 2-3 metry, więc interesuje mnie oczywiście rozdzielczość 4k. Fajnie byłoby mieć ładniusi HDR.

To, co dla mnie bardzo ważne to możliwość podpięcia słuchawek (mieszkam w bloku w nieswoim mieszkaniu i hałasy odpadają, a oglądam i gram późnym wieczorem w 99% przypadków sam, na słuchawkach). Nie ma więc wielkiej spiny o potężny bas głośników, czy dodatkowy soundbar. Druga sprawa, bez której nie mogę się obyć to niski input lag na potrzeby gier PC oraz konsolowych i jakieś ustawienie typu tryb gra, upłynnianie obrazu etc. Konsola będzie kupowana po listpadowych premierach i pierwszych opiniach nt. konsol nowej generacji, tak więc jeśli budżet pozwala, to chciałbym też celować w coś ponad 60Hz.

Nie obchodzi mnie wygląd zewnętrzny sprzętu, chowanie kabli, grubość ramki, nic takiego. To ma działać, a tylko obraz ma wyglądać :) Będę polował na opisanego wyżej potwora w okolicach Black Friday, więc załóżmy, że mój budżet wynosi jakieś 3 - 3500 z przewidywaną obniżką ceny w tym okresie o te 500zł przynajmniej.

Czy da się coś sensownego tutaj wybrać, bym za rok nie musiał go zmieniać ze względu na gry nowej generacji? Nie wiem czy nie zażyczyłem sobie Porsche w cenie malucha, ale jeśli tak to bardzo bym prosił o info, czego nie da się za tę kasę osiągnąć. Dziękuję za poświęcony czas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...