Skocz do zawartości
Mlkolal

M.2 Kioxia - Bios nie widzi a Linux widzi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Siedzę na Windows 7 ale mam też Linuxa(Nie znam się na Linuxie). Linux widzi dysk i podaje jego pełną nazwe:  KBG40ZNS256G NVMe KIOXIA ale i tak jest niedostępny (Zamontowane położenie nie jest możliwe Nie można zamontować pliku) A w biosie  M.2 "not detected". Windows próbował za pierwszym odpaleniem kompa zainstalować sterowniki, ja też próbowałem i ze strony "Della"(komputery) też. Dysk kupiłem bo tanio, teraz już wiem dlaczego tanio, bo jest mało kompatybilny?, przez to że jest taki malutki?

W ogóle to kupiłem go pod komputer który chcę złożyć mamie na płycie MSI B450-A PRO MAX jak nie będzie działał to jaki dysk M.2 polecacie? 120 lub 250GB

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.  Windows widzi dysk? Niejasno napisałeś.

2. Nówka, czy używany? Stawiam na to drugie.

3. Na tej MSI B450-A PRO MAX tak sie dzieje?

Można go sprawdzić w innej maszynie, ale po mojemu jest po prostu uszkodzony. To nie jest niekompatybilność.

Do jakiej kwoty ma to być dysk? Ja polece: Kingston 250GB M.2 PCIe NVMe A2000 lub ADATA 256GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro.

Podaj kwotę. 250GB nie będzie za mało?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Windows nie widzi dysku, chociaż przy pierwszym uruchomieniu komputera wykrył sprzęt i próbował zainstalować sterowniki.

2. Dysk jest niby nowy, ale opakowanie było otwierane przede mną. 

3. Dzieje się tak na mojej płycie z podpisu: Asrock Z97 Extreme4

Teraz będę go sprawdzał na płycie pod komputer mamy czyli MSI B450M-A PRO MAX. Komputer głównie do internetu, oglądania filmów i trochę biurowy.

Dzięki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż, czy dysk widnieje w menedżerze urządzeń.

Pokaż, czy dysk widnieje w zarządzaniu dyskami.

Na MSI możesz mieć utrudniony montaż - brak otworu na śrubkę dla formatu 2230, jest dopiero dla 2242.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie składam na msi i jest za krótki do pierwszej śrubki ale w na asrocku też był za krótki ale nie piał mi do góry tak jak w msi, czy może tak piać do góry pod kątem 30 stopni, czy jest wtedy podłączony dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dobrze. Ma być na płask tak, jakby był dokręcony śrubką.

Asrock ma normalnie otwór na dyski 2230. Powinieneś móc normalnie go na tej płycie zamontować.

Jak wrócisz do asrocka to sprawdź ww. rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem adapter do dysku M.2 Dysk działa na MSI B450M-A PRO MAX. UEFI go widzi i zainstalowałem Linuxa na nim.

Na Asrocku ten adapter by się nie zmieścił na szerokość między slotami PCI, bo ma taki kawałek blaszki w bok. Asrock ma ten "otwór", ale dysk w Asrocku nie "piał" do góry ale i tak nie mogłem przekręcić tej "podpórki" na ten otwór najbliższy, bo on tak jakby był zalakowany jakimś przezroczystym klejem, a może mi się wydaje i ta podpórka po prostu nie wkręci się w ten pierwszy(najbliższy) otwór.

Ale teraz i tak mam inny problem. Byłem pewien że ta płyta od MSI obsługuje na wyjściu graficznym 4k/60HZ a ona nie obsługuje. 

Tak przy okazji.

1 Mogę podłączyć mój dysk SSD (Windows7/Linux) z  do tego nowego komputera z MSI po wyciągnięciu z niego dysku M.2 ? 

2 Mogę podłączyć dodatkowo mój dysk SSD do tego nowego komputera na MSI nie wyciągając z niego dysku M.2 i ustawiając w UEFI priorytet na boot pierwszy dysk SSD ?

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mlkolal napisał:

ale i tak nie mogłem przekręcić tej "podpórki" na ten otwór najbliższy, bo on tak jakby był zalakowany jakimś przezroczystym klejem

To jest folia którą trzeba ściągnąć przed montażem dystansu. Jest o tym wzmianka w instrukcji.

10 minut temu, Mlkolal napisał:

Byłem pewien że ta płyta od MSI obsługuje na wyjściu graficznym 4k/60HZ a ona nie obsługuje.

Raczej MSI nie zmieniło specyfikacji po kryjomu :E
Jak takiego trybu nie ma, to można spróbować wymusić. Niektórym się udawało na płytach nie obsługujących tego oficjalnie.

12 minut temu, Mlkolal napisał:

Tak przy okazji pytanie. Mogę podłączyć mój dysk SSD (Windows7/Linux) z  do tego nowego komputera z MSI po wyciągnięciu z niego dysku M.2 ? 

Przepinać to sobie zawsze możesz. Chyba chcesz zapytać o coś innego niż to, o czym pytanie napisałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo mam zainstalowany system na moim dysku pod mój komputer,  i czy jak go wepnę pod komputer nowy z innymi podzespołami to czy tak można?

Czy możesz coś więcej napisać o tym wymuszeniu 4k/60hz, jakiś link chociaż?

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od OS. Win10 mało kiedy ma o to pretensje (poza tym, że "wybije" licencję).

Pod windowsem można dodać custom rozdzielczość z poziomu sterownika graficznego albo przez program Custom Resolution Utility (CRU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić Windowsa 10. A to Ci dopiero podłącze dysk na kilka dni do innego kompa i mogę zostać "piratem"

Z tym 4k/60Hz to mam na myśli np. oglądanie filmów na youtube a nie że cały czas ma być 4k/60HZ.  A to wymuszenie to jest chyba cały czas 4k/60

Swoją drogą ciekawe czy płyta główna może się schrznić przez takie coś? a jeśli tak to czy zwrot gwarancyjny będzie uznany ? 

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dysk z systemem Windows 7 z mojego komputera(Asrockz97) do tego nowego(MSI B450M) i Windows 7 się uruchomił ale  nie działa myszka i klawiatura a światełko od przewodu internetu jest zielone (czyli internet działa ale wolniej) próbował pobrać sterowniki ale nieskutecznie bo dalej nic nie działa.

1. Czyli musiałbym zainstalować sterowniki pod Win7 na bootowalny pendrve?

2.Ale czy wtedy jak zainstaluję sterowniki pod komputer na MSI i potem wezmę mój dysk z powrotem do mojego komputra to czy u mnie będzie system działał tak jak wcześniej czyli przed tą instalacją sterowników? Czy będzie konflikt sterowników, bo na jednym systemie nie mogą być sterowniki do 2 komputerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Mlkolal napisał:

Z tym 4k/60Hz to mam na myśli np. oglądanie filmów na youtube a nie że cały czas ma być 4k/60HZ.  A to wymuszenie to jest chyba cały czas 4k/60

Eee to czego w końcu potrzebujesz? Zwykle jak ktoś pisze o 4k60, to mówi o podłączaniu monitora/telewizora tak, by ten otrzymywał sygnał 4k@60Hz.
Jeżeli chodzi Ci tylko o samo odtwarzanie wideo, to zawsze jest to możliwe - ale sprzętowa obsługa bądź mocny procesor mogą być konieczne do płynnego dekodowania takiego materiału.

7 minut temu, Mlkolal napisał:

Podłączyłem dysk z systemem Windows 7 z mojego komputera(Asrockz97) do tego nowego(MSI B450M) i Windows 7 się uruchomił ale  nie działa myszka i klawiatura a światełko od przewodu internetu jest zielone (czyli internet działa ale wolniej) próbował pobrać sterowniki ale nieskutecznie bo dalej nic nie działa.

Klasyczny problem - windows 7 nie obsługuje USB3 fabrycznie, a wszystkie dzisiejsze platformy obsługują wszystkie porty USB (także 2.0) z poziomu kontrolera USB3. Wgraj sterowniki albo zrób upgrade do win10.

11 minut temu, Mlkolal napisał:

2.Ale czy wtedy jak zainstaluję sterowniki pod komputer na MSI i potem wezmę mój dysk z powrotem do mojego komputra to czy u mnie będzie system działał tak jak wcześniej czyli przed tą instalacją sterowników? Czy będzie konflikt sterowników, bo na jednym systemie nie mogą być sterowniki do 2 komputerów?

A tak serio to co ma na celu ta cała karuzela? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MitycznyJeż napisał:

A tak serio to co ma na celu ta cała karuzela? :E

Bo chcę przetestować procesory i RAM pod Windowsem mam np. OCCT a na Linux nie wiem jakie są programy do testowania. Chcę przetestować bo kupiłem RAM używany a procesory dwa: Athlon 200GE i Athlon 3000g, też używane. W jednym procesorze tym jeszcze nie podłączanym urwałem jedn pin. Oba te procesory mają wystarczający układ graficzny aby odtwarzać filmy 4k/60

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz uniwersalne sterowniki do USB dla win7
http://www.mediafire.com/file/7nocgzgorvj6xn6/Generic+USB.7z/file

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ale juz za pozno. Przeinstalowywalem win 7 na win 10, oczywiscie ze strony Microsoftu i podczas pierwszego ponownego uruchomienia error: no such partition.

https://www.youtube.com/watch?v=OJTGpvZO8Oc             

W 4:23 minuty po komendzie "inssmod normal" wyskakuje mi ten error i dlatego filmik mi nie pomgl. (Oczywiscie u mnie musialem wpisac komende inna: "....hd0,msdos9"). Pozostaje pomoc z pomoca nosnika win7 ale nie umiem go znalesc.

Blad wystapil chyba dlatego ze mam 2 systemy czyli Linuxa i windowsa. Teraz pisze z pendriva Linuxa dlatego pisze bez polskich znakow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz na żółtych ikonach z wyrzyknikiem. Potem robisz aktualizuj sterownik i wskazujesz folder gdzie rozpakowaleś archiwum. Potem robisz restart.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, klawiatura i mysz działają.

Taka sytuacja

1. Po odzyskaniu Win 7 nie mam już wyboru systemu czyli Linux albo Win7 (W moim komputerze).

2. W nowym kompie mój dysk SSD z Win 7 w UEFI był widoczny w "storage" ale w boot nie był widoczny nawet w opcjach zaawansowanych, wcześniej był widoczny w opcjach zaawansowanych i musiałem ustawić boot na SSD (żeby Linux z M.2 nie ruszył) To mimo to teraz i tak komputer uruchamiał się z moim dyskiem (SSD- Win 7) Dziwne to dla mnie, ale ja się nie znam. Oczywiście nie widział dysku M.2 w Windowsie. 

Wyżej w temacie widać na zdjęciu nieznane urządzenie,(to pewnie dysk M.2) do którego nie umiałem zainstalować sterowników. Czyli ten dysk z Win 7 po prostu nie będzie działał.

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje mam zrobione wszystkie, miałem już. Windows 7 nie widzi dysku M.2 ani UEFI. Dysk działa bo mam na niego zainstalowanego Linuxa,(pod nowy komputer) ale patrz punkt 2

1. Zastanawiam się nad tym co to są za https://zapodaj.net/acc5b4cd65190.png.html ( to jest na moim dysku SSD) wolne miejsce(zielone,11 GB)i partycja podstawowa (8 GB). Na którymś z tych dwóch jest pewnie Linux który mi zniknął po naprawie Windows7, na którym?

2. Chciałem zainstalować Windows 10 na dysk M.2 (jest na nim Linux, na nowym komputerze) to nie mogę bo musi być NTFS. No a z opcji instalatora nie mogę go sformatować tzn, mogę ale tylko jakaś jego małą cześć 500MB, ale pisze ostrzeżenie że może znajdować się ważne oprogramowanie od producenta komputera, więc nie wiem czy mogę, zresztą tam i tak 10-tki nie wcisnę na te 500MB. Czy mogę sformatować tą małą "partycje" 500MB?

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...