Skocz do zawartości
hamkalodamian

Zestaw pod next gen

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Prosiłbym o ocenę zestawu z koszyka https://www.x-kom.pl/lista/9zb6xqv3z, może jakieś lepsze opcje, porady i czy wszystko będzie ze sobą dobrze współpracować 

Komputer będzie mi służył tylko do grania (nie streamuje ani nic z tych rzeczy), zwykły chłopek roztropek pogrywający w AAA i battlefieldy. Liczy się dla mnie jak najlepsza wydajność (światełka mnie nie interesują) w tym budżecie. Chciałbym, aby cpu dawał radę na kilka lat wprzód , wymieniając z biegiem czasu tylko gpu. Biorąc pod uwagę, że nowe konsole zaopatrzone są w 8c i 16t, lepszym wyborem będzie 10700k niż 10600k na przyszłość. Tylko zanim next genowe tytuły bedą w pełni to wykorzystywać zleci trochę czasu. 

Co posiadam

dyski ssd i hdd 

gtx 1080, która zostaje ze mną aż do dostępności 3080 (chyba że AMD pokaże coś ciekawego) 

Obudowę zalman z9 neo 

Chlodzenie Grandis 2 

Monitor fullHD 60hz (w przyszłości bardzo możliwy upgrade)

Niektórzy powiedzą że 10700k do 1080p to overkill, ale właśnie w 1080p między 10700k a 10600k jest najwieksza różnica czyli 2-4fps :P No ale składam kompa z myślą o przyszłośći. 

Chciałbym dorzucić do koszyka jeszcze jakąś budę jak najtańszą ze szkłem na boku i dobrą wentylacją, wentle z zalmana bym do niej dolożył ew. Mój zalman jest cały zabudowany, choć temperatury nie były złe, w stresie : CPU 78c (7700k) GPU 74c. Może jednak zalman da jeszcze radę jak zdejme front?

Jest jeszcze opcja zamienić 10700k na 10600k ze względu na 500zł mniej za które mógłbym kupić phanteksa p400a i ze względu na to, że obecne gry przeważnie obslugują 4c8t, a zanim next genowe zaczną korzystać z 8c16t to już zdążę wymienić cpu. Do tego mogę też kupić teraz 10600k i w 2021 sprzedać, dolozyc i kupic rocketa jeżeli bedzię duży skok. 

Czy ten tomahawk uciągnie vipery na 4400mhz? Niby w specyfikacji jest rubryka ale w praktyce różnie bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej 10600k z mocnym pojedynczym rdzeniem i pozostałe pieniądze zainwestować w inne podzespoły jak nie potrzebujesz wielowątkowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej - w grach 6 rdzeni wystarczy na spokojnie. 8 ci się przyda jak grasz i pracujesz/streamujesz.

Biorąc i5, jesteś w stanie przyoszczędzić około 6 stówek. Dokładasz ze dwie i już masz jakiś nowy monitor na 120/144hz. Tym bardziej, chcesz składać kompa pod przyszłość, to ja bym proponował iść w wqhd - niektóre monitory wqhd, bez problemu wspierają 1080p i 120Hz. Z tego co kojarzę, to Asusy powinny wspierać takie funkcje. Np model TUF VG279QM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wziąć i7 10700F z zablokowanym mnożnikiem, procek i tak ma bardzo wysokie Turbo (4.6 GHz przy obciążeniu wszystkich rdzeni), a jednak te 8 jajek na pewno prędzej czy później się przyda:

https://www.x-kom.pl/p/564443-procesor-intel-core-i7-intel-core-i7-10700f.html

Bo ile tam się więcej wyciągnie na tym 10700k po OC? Może koło 5.0 GHz na wszystkich jajkach, ale kosztem wysokich temperatur i z koniecznością kupna drogiego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...