Skocz do zawartości
KoperBRD

20 - 50 zł za pomoc z temp. Procka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od razu mówię że za pomoc płacę 20 zł przelewem jeżeli ktoś mi pomoże rozwiązać problem. 

Świeżo złożony komputer I wszystko dziala pracuje I ma dobre temperatury oprócz procka.  

Na hwmonitor pokazuje mi od 80 aż do 100 stopni. W sensie takim że z 100 spadało powoli do 80.  Nic nie robiąc będąc w pulpicie bez niczego (świeżo zainstalowany windows bez programów w tle) . W biosie pokazuje mi aż 99 do 102 stopni. 

Chłodzenie mam wodne 360 argb od silentumpc 

Procek to Intel i9 10850k 

Podejrzewam że może blokopompka nie styka się z prockiem albo czujnik się rozdupcył . 

Jak wrócę do domu po 17:00 dzisiaj tj. Czwartek 22 październik  Zobaczę odpalaajac parę programow monitorujących temp. I zobaczę również czy się styka bloko pompka tylko potrzebuje porady jak to sprawdzić Jak mało widać np: palcem ? 

Potrzebuje pomocy , jak wspomniałem 20 zł przelewem , im szybciej mi ktoś pomoże to do 50zl jestem w stanie przelać . Za sama pomoc sądzę że dobra cena

Edytowane przez KoperBRD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za lekko dokręcone chłodzenie do CPU.

nr konta podaję na PW.

Zamykam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel sata do blokopompki oczywiście podłączyłeś :> ? Słychać jakąś pracę pompki, przy włączonym komputerze? Ewentualnie, odklej folię ze stopki :E . Jeśli pompkę słychać, kable podłączone a folia ze stopki odklejona, to zrób zdjęcie jak masz zamontowaną blokopompkę, tulejki plastikowe oczywiście są pomiędzy płytą a blachami pod pompki ? 

Tak powinna być zamontowana pompka , kartka to imitacja plyty głównej, śrubki dokrecane po przekątnej co pare obrotów,  z czuciem calkiem mocno musi być dokręcone, ale nie na sile . Na zdjęciu montaż oczywiście pod intela pokazany :) 

62a843f38ccd2c0e.jpg

Edytowane przez novi
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zakk87 napisał:

za lekko dokręcone chłodzenie do CPU.

nr konta podaję na PW.

Zamykam,

dokręcone w pisde mocno 

 

3 godziny temu, novi napisał:

Kabel sata do blokopompki oczywiście podłączyłeś :> ? Słychać jakąś pracę pompki, przy włączonym komputerze? Ewentualnie, odklej folię ze stopki :E . Jeśli pompkę słychać, kable podłączone a folia ze stopki odklejona, to zrób zdjęcie jak masz zamontowaną blokopompkę, tulejki plastikowe oczywiście są pomiędzy płytą a blachami pod pompki ? 

Tak powinna być zamontowana pompka , kartka to imitacja plyty głównej, śrubki dokrecane po przekątnej co pare obrotów,  z czuciem calkiem mocno musi być dokręcone, ale nie na sile . Na zdjęciu montaż oczywiście pod intela pokazany :) 

62a843f38ccd2c0e.jpg

https://zapodaj.net/a2ae76a45659c.jpg.html - zdjecie bebechów 

a druga sprawa nie mam podlaczonego tego kabla od sata od blokopompki poniewaz pierwszy raz uzywam ten rodzaj chłodzenia . 

a i sprawa kolejna czy moge miec chłodzenie bez środkowego wiatraka ale za to te 2 z chłodnicy doebac na pełne obroty ? 

Edytowane przez KoperBRD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być podłączony, bo pompa nie pracuję w tym momencie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wygląda,jakby pasty nie położyłeś na procesorze albo pompa na chłodzeniu nie działała.Podłączyłeś pompkę,tak jak sugeruje novi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XDDDD a gdzie go moge podłączyć ? to chyba pan zgarnia kaske . Jak to mówią jesteś debilem to płać :c

płyta to aorus z490 elite ac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel sata z blokopompki do kabla od zasilacza (jak do dysku). Nic nie chcę za pomoc, od tego jest forum. Ewentualnie przy weekendzie wieczorkiem wypij jakiegoś procenta na moje zdrowie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KoperBRD napisał:

XDDDD a gdzie go moge podłączyć ? to chyba pan zgarnia kaske . Jak to mówią jesteś debilem to płać :c

Kabel Sata? Do zasilacza,masz z niego złącza sata 15-pin

Kabel przedłużacz zasilania SATA 15 Pin M/F 19cm 7450505211 - Sklep  internetowy AGD, RTV, telefony, laptopy - Allegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie moge znaleźć tego wejscia albo jestem ślepy

aaaa sata do kabla od zasilacza a ja myślałem ze w płyte głowna

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz niemodularny zasilacz,to łatwo znajdziesz po końcówce z lewej ze zdjęcia.W przeciwnym razie jak masz półmodularny/modularny zasilacz(czyt.posiada odpinane kable),to musisz go znaleźć w kablach w pudełku od zasilacza

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie zapomniałem że przecież nie podłączyłem pod zasilanie chłodzenia.  

Pana novi proszę o numer konta na pw za pomoc :)

A co z tą chłodnica może być,,otwarta" w środku czy muszą być wiatraki na całej chłodnicy? ( grafajest za długa I nie mam jak tam wiatraka zmieścić:( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał,że nie chciał kasy - patrz wyżej

5 minut temu, KoperBRD napisał:

A co z tą chłodnica może być,,otwarta" w środku czy muszą być wiatraki na całej chłodnicy? ( grafajest za długa I nie mam jak tam wiatraka zmieścić:( )

Powinno być 3 wentylatory na chłodnicy,domyślam po zdjęciu o co biega.Przy 2 wentylatorach będzie obniżona wydajność chłodzenia,dodatkowo masz źle zamontowane wentylatory - na przodzie powinny być zamontowane tak,żeby tłoczyły chłodne powietrze do wnętrza obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator na tyle obudowy też źle zamontowany - on ma wypchać ciepłe powietrze z obudowy,a nie tłoczyć chłodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem przepraszam , co do tylnego właśnie wypycha ,górny wpycha A co do przodu to mam tak 

https://zapodaj.net/569de364ce382.jpg.html zdjecie przodu

 

czy jak przykrece długie śruby do chłodnicy przez te miejsca na śruby gdzie wkreciłem małe śrubki to będzie sie to trzymało ?

bo mi sie zdaje że tak

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli montujesz chłodnicę z przodu, to węże musza być na dole, a sama pompa poniżej górnej krawędzi chłodnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, galakty napisał:

Jeśli montujesz chłodnicę z przodu, to węże musza być na dole, a sama pompa poniżej górnej krawędzi chłodnicy. 

Dlaczego weze musza byc na dole? Ja mam u gory i nic zlego sie nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krauziak napisał:

Dlaczego weze musza byc na dole? Ja mam u gory i nic zlego sie nie dzieje

Gamers Nexus nagrali film o tym. 

Ale podsumuję to co napisałeś tymi słowami "jeżdżę drugi rok bez zmiany oleju i nic się nie dzieje". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chlodzenie ma 3 lata,nie zauwazylem jakiejs degradacji czy podwyzszonej glosnosci z powodu posiadania wezy u gory radiatora .Pompe mam nizej niz najwyzszy punkt chlodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2020 o 22:15, KoperBRD napisał:

Nie zauważyłem przepraszam , co do tylnego właśnie wypycha ,górny wpycha A co do przodu to mam tak 

https://zapodaj.net/569de364ce382.jpg.html zdjecie przodu

 

czy jak przykrece długie śruby do chłodnicy przez te miejsca na śruby gdzie wkreciłem małe śrubki to będzie sie to trzymało ?

bo mi sie zdaje że tak

 

Chłodnica zostaje tak jak jest, ale wentylatory daj z drugiej strony chłodnicy przykręcając właśnie długimi śrubkami (normalnie 3 zamontujesz) - mają wpychać do środka, a tył i góra wyciągać na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minus chlodnicy z przodu jest taki ze w budzie moze ,ale nie musi robic sie piekarnik.Zbijesz 5stopni z cpu,ale reszta wiatrakow w budzie bedzie dostawala pierdolca. Jako zrodlo temperatury dla kazdego wentylatora ustaw ta z procesora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...