Skocz do zawartości
Kuponek

GTX 1060 połączenie display port - hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

Część, 

mam mały problem z kartą graficzną (chyba). Karta ta ma 1 wyjście HDMI i 3x DP. Mam monitor i tv które mają tylko wejścia HDMI. Dotychczas używałem kabla HDMI i przepisałem sobie między monitorem a tv, wszystko działało bez zarzutu. Ostatnio odkryłem, że istnieją kable typu Display port - HDMI. Zakupiłem taki, no i mam problem następujący: 

Tv jest podpięty na kablu HDMI i wszystko działa. 

Monitor jest podpięty na kablu DP->HDMI no i niestety nie wykrywa sygnału. 

Podobna sytuacja, jeżeli zamienię je miejscami. Stąd pytanie, co może być przyczyną? Kabel kupiony dzisiaj w sklepie stacjonarnym. Czy ten GTX 1060 ma jakiś problem ze swoimi 3 wyjściami DP? Oczywiście na żadnym nie działa.

Proszę o jakiekolwiek wskazówki, gdyż nic nie przychodzi mi do głowy. Myślałem, że to będzie działać bez problemu zaraz po podłączeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw podłączone oba ekrany. Jak włączysz tryb multi-monitor w systemie (skrót WIN+P), to czy obraz pojawia się na obu?

Albo czy chociaż drugi monitor pokazuje się w panelu sterownika/menedżerze urządzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz pokazuje się tylko na tym, który jest podłączony przez HDMI. Urządzenie podpięte przez kabel DP->HDMI nie pokazuje się w panelu sterownika itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście też sprawdzone. Na hdmi chodzą oba urządzenia podpinane osobno, na dp->HDMI ani monitor ani tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre problemy z działaniem DP na tych kartach może naprawiać poprawka firmware od nvidii -> KLIK
Warto sprawdzić, ale na cud bym nie liczył :P

 

Albo kabel jest uwalony (takie kable posiadają chip od adaptacji sygnału), albo faktycznie masz coś nie tak z DP na karcie. Musisz zweryfikować z czym jest problem.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy Twój kabel jest przeznaczony do przesyłu sygnału w odpowiednim kierunku - tego typu kable/przejściówki przesyłają sygnał w jednym kierunku ( np tylko od źródła DP do HDMI w monitorze) . 

Ja mam taki ja ponizej. Wpięte to to jest w karte graficzną ( DP ) nastepnie wpięty kabelek HDMI i tym HDMI jestem wpiety do monitora - działa.

https://allegro.pl/oferta/adapter-dp-display-port-displayport-do-hdmi-24h-5920259417?snapshot=MjAyMC0wOC0wNVQxMToyNjoyMy4wODlaO2J1eWVyOzRlMGEyMGVmOWFhMjZjYWNmMzIyNzE4MGUwOWI3ODk4OTc2NTAxNDQ0NzM3MGNkOWFhNjQ3YmVjNzFmNDY5NDg%3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest przeznaczony do przesyłu w dobrym kierunku, zgodnie z informacją na opakowaniu:
DisplayPort -> HDMI

Sprawdzałem go na drugim PCcie z RX 5600XT i w sumie monitorze nowszym (165Hz Acer) i też sygnału nie daje. Wygląda na to, że uszkodzony jest kabel, co nieco mnie dziwi, bo jak mówiłem, świeżo odebrany ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz kupiłem coś nowego a nie działała po prostu :E bywa, miałeś pecha ale faktycznie dziwna akcja bo to tylko kabel ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie musi być uszkodzony kabel.W ustawieniach monitora również są opcje,jak monitor jest podłączony,przy wyborze sygnału przez DP musisz wybrać że tak będzie podłączony monitor,jak tego nie zaznaczysz to będzie czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...