Skocz do zawartości
wkladzik

Laptop do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. W 2019 roku zaproponowaliście mi fajnego Acera, kupiłem jestem bardzo zadowolony ? Znowu jestem w potrzebie. Szukam jakiegoś laptopa do 2500zł do domu, tylko i wyłącznie internet, filmy ewentualnie program do tworzenia projektów do drukarek 3D. Grać na nim nie będę .

Wymagania:

Dysk SSD, IPS 15" (nie może być mniejszy) , ryzen 5 lub Intel i5. I to chyba tyle.

Gdybym mógł to bym kupił drugi raz tego samego Acera lub 

https://www.x-kom.pl/p/476563-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-156-i5-8250u-16gb-480-win10.html?partnerid=100448925&sm12=NTc=&ts=1555603435&token=fd9d8ad320fa63df2966dae644803029&100

 

Co mi poleciła czekoladka2 rok temu. Niestety towar nie jest już dostępny :( . Sprawa z laptopem nie jest pilna, myślicie że warto poczekać na święta/promocje ? 

Nie obserwuje rynku i nie wiem czy przed świętami były jakieś rabaty w sklepach na w miarę dobry sprzęt, wy pewnie to wiecie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz 3k to takie minimum jeśli chcesz sprzęt z 4 rdzeniowym procesorem, 16gb ram i system w cenie. Możesz poczekać na black friday, który będzie za miesiąc. Nie wiadomo jakie to będą promocje, ale skoro Ci się nie spieszy to nic nie stoi na przeszkodzie.
Na dzień dzisiejszy znalazłem taką opcję, jednak jego jakość wykonania nie jest tak dobra jak w przypadku matebooka czy acera.
HP 15s Ryzen 5-3500/16GB/512/Win10 Black 2999zł
Jak HP to wersja bez "S" - zwykła 15.
HP Pavilion 15-cs3050nw 15,6" Intel® Core™ i5-1035G1 - 8GB RAM - 512GB Dysk 2799zł

Edytowane przez golbi
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, wkladzik napisał:

Co się porobiło z tymi cenami....

Pakowanie się w i3 dziś nie ma sensu, prawda ? 

Jeśli myślisz o zakupie laptopa na parę lat to totalnie się nie opłaca. Lepiej odłożyć i kupić coś właśnie z 4rdzeniowym procesorem jak Ryzen 5. Jeszcze za te 2,6k kupisz coś z R5, ale 14 calowego i z 8gb ram (oczywiście z windowsem), ale o 15 calowy sprzęt będzie ciężko.. Chyba, że poszukasz czegoś proleasingowego lub powystawowego z outletu. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa trochę zwłaszcza, że ekran to nie ips.

1

https://www.x-kom.pl/p/598171-notebook-laptop-156-hp-15s-ryzen-5-3500-8gb-512-win10-black.html

2

 

https://www.x-kom.pl/p/534496-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-15-r5-3500-8gb-256-win10-szary.html

 

Gdyby dołożyć te 3 stówki , to już mamy łapka z ekranem IPS. Moim zdaniem lepszy jest huawei i za tym bym się skłaniał . 

Dodatkowo patrzyłem bez windowsa ale te również w cenie do 2500 nie mają dobrego ekranu (Lenovo)

 

 

Pisałem przed twoimi dalszymi propozycjami. 

Ten lenowo z Ryzen 7 wygląda zachęcająco .  

To też jest zwykły ekran ten TN ? 

Edytowane przez wkladzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brałbym tego Huaweia. Lepszego laptopa pod względem wykonania w tej kwocie nie znajdziesz. 
Lenovo IdeaPad omijałbym szerokim łukiem, bo te obudowy są bardzo nietrwałe. Co Ci po Ryzenie 7 jak obudowa będzie pękać od temperatur.. Co do HP to wersja "S" jest taka sobie, zarówno pod względem wykonania jak i matrycy. Dodatkowo one bardzo się grzeją i słabo trzymają na baterii. Wiem, że sam tego HP podlinkowałem, ale to mój błąd bo nie zauważyłem, że to wersja "S".. Jak już to poszukaj zwykłego modelu 15 od HP takiego jak ten co podrzuciłem wyżej, poprawiony.

Edytowane przez golbi
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, golbi napisał:

Na Twoim miejscu brałbym tego Huaweia. Lepszego laptopa pod względem wykonania w tej kwocie nie znajdziesz. 
Lenovo IdeaPad omijałbym szerokim łukiem, bo te obudowy są bardzo nietrwałe. Co Ci po Ryzenie 7 jak obudowa będzie pękać od temperatur.. Co do HP to wersja "S" jest taka sobie, zarówno pod względem wykonania jak i matrycy. Dodatkowo one bardzo się grzeją i słabo trzymają na baterii. Wiem, że sam tego HP podlinkowałem, ale to mój błąd bo nie zauważyłem, że to wersja "S".. Jak już to poszukaj zwykłego modelu 15 od HP takiego jak ten co podrzuciłem wyżej, poprawiony.

Dzięki, że poprawiłeś poszukałem jeszcze bez S i znalazłem.

 

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-hp-pav-r5-3500-8gb-512ssd-dos_2.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjw_sn8BRBrEiwAnUGJDkbrT9UpTWGTEhLmTSewldXDs5aYyaoUdJB-D6JGX5gJD0BuQSXxYBoCW6cQAvD_BwE

Cena 2600.

Grafika słabsza od twojej propozycji i ramy mają 2400MHz, resztą bez zmian za to tańszy o 200zl. 

Warto jest dopłacić do twojej propozycji ? Czy pozostać przy tym tańszym .

Ogólnie to biorę pod uwagę te HP co wyżej i Huaweia. Najbardziej mnie kusi ten Huawei tylko ta cena.... :( HP bardzo odbiega jakością wykonania od Huaweia  ? 

Edytowane przez wkladzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wkladzik napisał:

Warto jest dopłacić do twojej propozycji ? Czy pozostać przy tym tańszym .

Ogólnie to biorę pod uwagę te HP co wyżej i Huaweia. Najbardziej mnie kusi ten Huawei tylko ta cena.... :( HP bardzo odbiega jakością wykonania od Huaweia  ? 

Ten model, który podlinkowałeś jest już niedostępny, ale pewnie różnica cenowa to +/- 100zł, więc dopłaciłbym do mojej wcześniejszej propozycji. Intel i5 jest bardziej energooszczędny i ma lepsze taktowanie GPU, wiec i system będzie chodził płynniej. Ram też ma lepszy tak jak mówisz i ze względu na to postawiłbym na opcję z i5. 

Co do jakości wykonania to huawei jest wykonany w całości z aluminium (pokrywa matrycy, obudowa, wnętrze), a HP ma aluminiowe tylko wnętrze oraz pokrywę, co oznacza, że przy klawiaturze jest plastik. Jednak nie jest on najgorszy. Uważam, że jest dobrej jakości. Plusem HP też jest podświetlana klawiatura, bo w matebooku D15 jej nie ma. Nie wiem czy Ci na tym zależy, ale warto o tym powiedzieć. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2020 o 15:15, wkladzik napisał:

Lipa trochę zwłaszcza, że ekran to nie ips.

1

https://www.x-kom.pl/p/598171-notebook-laptop-156-hp-15s-ryzen-5-3500-8gb-512-win10-black.html

2

 

https://www.x-kom.pl/p/534496-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-15-r5-3500-8gb-256-win10-szary.html

 

Gdyby dołożyć te 3 stówki , to już mamy łapka z ekranem IPS. Moim zdaniem lepszy jest huawei i za tym bym się skłaniał . 

Dodatkowo patrzyłem bez windowsa ale te również w cenie do 2500 nie mają dobrego ekranu (Lenovo)

 

 

Pisałem przed twoimi dalszymi propozycjami. 

Ten lenowo z Ryzen 7 wygląda zachęcająco .  

To też jest zwykły ekran ten TN ? 

Wybrałbym Huawei, tylko w tym modelu nie rozbudujesz ramu, a jednak może go brakować w przyszłości przy projektach.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony, kurier w czwartek będzie ;)

Jak wygląda instalacja windy na czystym łapki, są jakieś zabezpieczenia antypirackie ? Nie ukrywam że chciałbym windowsa 10 pirata 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, przemekan napisał:

Oczywiście że brać w tej cenie rewelacyjna oferta jak na obecne czasy.

 

A da radę na tym laptopie projektować małe elementy do wydruku 3D w programie Design Spark 3d ?

Dopiero teraz zauważyłem że ma zintegrowaną kartę graficzną, w moim drugim Acer 5 mam kartę MX130 i idzie to bez problemu. 

 

Edytowane przez wkladzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...