Skocz do zawartości
Cyganiek

Która karta graficzna z serii 3080?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić kartę graficzną z serii 3080. Karta tylko do gier. Mój komputer. Tylko teraz mam 12 GB RAM'u, Windows 8.1 i kartę dźwiękową AIM SC808. Gram na tym telewizorze. Proszę o to byście mi napisali, która karta z tej serii jest najmocniejsza dla 1080p, a która najmocniejsza dla 1440p i powyżej. A jeśli nie wiesz która jest najmocniejsza dla tych rozdzielczości, po prostu napisz która jest najmocniejsza z tej serii. Proszę o dwie opcje, dlatego że bardzo lubię grać na telewizorze. Chyba że nie będzie dużej różnicy w FPS'ach na tym TV, to wtedy kupię jakiś dobry monitor. Napiszcie też na jaki zmienić zasilacz, ponieważ czytałem że 3080 potrzebują przynajmniej 750 W. Dodam że się w ogóle na tym nie znam. Chciałbym mieć kartę na możliwie długi czas, wraz z grami które kiedyś wyjdą. Cena nie gra dużej roli, ponieważ już od dawna zbieram na porządną kartę. Na YT były jakieś starsze filmiki w których nie porównują ich kart graficznych z tymi nowszymi kartami. Na tej stronie widzę karty graficzne, ale nie rozumiem większości opisów. Z moją obecną kartą na tym TV mam mniej FPS w grach niż powinienem mieć. Np. w GTA V czy w Wiedźminie 3. Nie chcę kupić karty bazując na tym co oglądałem, bo kiedyś kupiłem komputer (nie ten co w linku) bez pytania na forum, przepłaciłem i kupiłem dosyć słabego. Proszę abyście mi napisali jaka karta będzie najlepsza do mojego TV, a jaka najlepsza do dobrego ekranu (np. z 4K lub 8K).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień system na Windows 10,bo NV od serii Turing nie wspiera kart sterownikami na Windows 8.1.
Podaj dokładną specyfikację komputera

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama mocna grafika nie wystarczy żeby mieć wysoką wydajność w grach. Musisz mieć też jeden z najnowszych procesorów minimum 6rdzeni i 12 wątków oraz szybkie pamięci np. 16 GB 3600MHz

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Spl97 napisał:

Podaj dokładną specyfikację komputera

Kliknij w poprzednim komentarzu na "Mój komputer", żeby zobaczyć specyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 do i7 4790K to jest bardzo zły pomysł - procesor ograniczy mocno kartę.Dodatkowo masz telewizor 1080p,co też sprawi,że karta przy tym co masz nie rozwinie "skrzydeł".
Rekomendowałbym jednak branie 2060/2070 Super lub czekanie na 3060/3060 Ti

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 3080 to do 1440p / 4K nie 1080p

a tam coraz mniej liczy się procek

ale wątpię by autor umiał podkręcić obecny

wymiana CPU równa się nowy komp

i7 4790k  w 1080p

nie ma CPU który nie ograniczał by RTX3080 w 1080p

a do płyty Z97 można wpakować podkręconego i7-5775c z ALI po 400 zl i mieć wydajność i7-7700

https://www.msi.com//Motherboard/support/Z97-G43#support-cpu

tylko autor musiałby być wstanie zflashować bios ...

Edytowane przez Auberon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2020 o 12:50, Cyganiek napisał:

Proszę abyście mi napisali jaka karta będzie najlepsza do mojego TV, a jaka najlepsza do dobrego ekranu (np. z 4K lub 8K)

Karty nie różnią się pod takim względem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to wraz z kartą graficzną kupię zasilacz, procesor i kości RAM'u. Proszę was byście napisali mi modele ww. części, które najlepiej kupić, ale nie z jakąś niedorzecznie wysoką ceną. Kupić coś jeszcze czy te części wystarczą? Zasilacz żeby był porządny i żeby dał radę pracować z 3080. Procesor jak najlepszy, nie licząc tych mega mocnych i mega drogich, które są dla programistów i do obróbki filmów, a nie dla graczy. Kości RAM również jak najlepsze. Czy zostawić sobie te 8 GB DDR3, czy zastąpić je jakimiś lepszymi? Czy kupić jedną kość np 16 GB lub więcej GB, czy dwie np po 8 GB? Całość z kartą graficzną nie może przekroczyć 12 tysi. Tak jak pisałem "Chyba że nie będzie dużej różnicy w FPS'ach na tym TV, to wtedy kupię jakiś dobry monitor."

Edytowane przez Cyganiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z trio: procesor-ram-płyta główna nie będzie Ci pasować do nowego komputera. To wszystko plus zasilacz musi być nowe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj płytę, ramy, procesor i grafikę póki jeszcze działa i kup coś najnowszego przynajmniej 6rdzeni i 12 wątków od AMD lub Intela. Jak wybierzesz Intela to weź płytę z serii Z ( można podkręcać procesor i ramy) oraz procek z K na końcu (odblokowany mnożnik). Jak będziesz brał procka AMD to weź płytę b550 zamiast starej b450. Za resztę kup kartę ale najlepiej poczekaj trochę na premierę ryzen zen3 i rdna2 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...