Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rozglądam się za laptopem do stosowania jak w temacie.

Zależy mi szczególnie na ratach 0, gdyż chcę wpłacić połowę, a resztę spłacać.

Skupiałbym się raczej na procesorach AMD R5 - najlepiej 4600h. Wyżej chyba nie ma sensu, żeby miało to jakieś sensowne temperatury.

Największy zonk mam z grafiką... W zasięgu budżetu widzę max Nvidię 1650TI, choć wczoraj mrygnął mi w RTV AGD Asus z 1660TI - niestety już dzisiaj minimum 4600 zł.

Jak wyglądają obecnie nowe Legiony od Lenovo z trwałością, wykonaniem i temperaturami? Po modelu Y580, który posiadam do dzisiaj mam naprawdę bardzo mocny uraz do tej marki i ciekawi mnie czy coś się w tej materii zmieniło.

Czy w tej cenie pozostaje mi jedynie Asus TUF, HP Pavilion i Acer Nitro z R5 4600H + GTX 1650TI, czy jest szansa z małą dopłatą 200-300 zł znaleźć coś z 1660TI?

Ważne info - nie potrzebuję systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe legiony wyglądają praktycznie tak samo jak te starsze. Zmieniła się jedynie matryca, bo starsze wersje występowały przeważnie z matczą 60Hz, a w nowych większość (jak nie wszystkie) mają matryca 120Hz IPS. Temperatury na CPU z 6 rdzeniowym procesorem R5 dochodzą do max 90 stopni patrząc po testach. Co do temperatur na GPU jest to max 80 stopni (widziałem test na gtx1650 akurat). Ogólnie warto o nich poczytać. Nie wiem czy coś zmieniali w układzie chłodzenia, ale patrząc po testach to nieszczególnie.

Co do cen laptopów to zauważyłem, że w euro one strasznie skaczą. Jeszcze pare dni temu Asus A15 z 16gb ram, R5-4600H i gtx1660ti kosztował właśnie 4k. Dzisiaj tak jak mówisz cena podskoczyła. Szczerze poczekałbym na Twoim miejscu i śledził ten model, może jeszcze w ciągu miesiąca spadnie z ceny. Co to temperatur to na CPU - max. 80 stopni, na GPU - max. 70 stopni). 
ASUS TUF Gaming A15 FA506IU-HN304 15,6''144Hz AMD Ryzen 5 4600H - 16GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika
Ogólnie teraz ceny laptopów poszły w górę. Może na black friday będą jakieś promocje warte uwagi. Na dzień dzisiejszy laptopa z gtx1660ti nowego nie znajdziesz do 4k. Moim zdaniem warto poczekać na jakieś promocje, bo miedzy gtx1650ti a gtx1660ti różnica jest spora (4gb vs 6gb).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na morelach za 4300. Prawdopodobnie uzbiera się pełna kwota bez rat, co ułatwi sporo.

https://www.morele.net/laptop-asus-tuf-gaming-a15-fa506iu-hn304-5943520/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750HF/8GB/512 GTX1660Ti 4099 zł
Cena z kodem "ready2play". Matryca 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 60Hz, 72% NTSC, stonowany design, procesor 6 rdzeniowy, podświetlana klawiatura, możliwość rozbudowy ram i dysku. Kultura pracy jest lepszy niż w przypadku Asus.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety kod "ready2play" już nie działa..

@edit

mój błąd, działa ale tylko w wersji z 8gb ram

Edytowane przez Adamento

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asusa tuf sobie odpuść. Miałem kilka dni i jak chcesz mieć suszarkę z trhrotlingiem cpu + kijową matrycę to proszę bardzo. Szukaj nowego legiona z seri 5. https://www.x-kom.pl/p/599017-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-5-16gb-512-gtx1650ti-144hz.html

Żeby mieć 1660ti musisz startować od kwoty minimum 4500. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawia mnie jeszcze ten HP. Z voucherem szło by uzyskać 650 zł zwrotu, więc fajnie by się wyrównało.

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-omen-r5-8gb-256ssd-gtx1660ti-dos.bhtml

Tak, wiem że mały dysk i mało ramu, aczkolwiek to idzie dołożyć - proca i grafy już nie wymienię.

Komputera nie potrzebuję na dziś, więc jestem w stanie zapolować na promocję - tym bardziej że do czarnego piątku/cyber monday już nie daleko. W najgorszym wypadku 500 zł będę w stanie dołożyć.

@Czekoladka2 też bije się z myślami nad którymś legionem, jednak na 100% szukałbym modelu z integrą - choćby ze względu na czas pracy baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja chyba wybiorę starszą opcje z kodem ready2play 500zl taniej

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750HF/8GB/512 GTX1660Ti 4099 zł

Matryca nie jest dla mnie istotna bo i tak podpinam pod monitor. A nowy procek jest szybszy średnio o 5%.

Do tego od razu dokupię dodatkową kość ramu za 150zl i za 4250zl będę miał 16gb, pełnego gtxa 1660ti i 6 rdzeniowy procek. Czy to przypadkiem nie jest obecnie najlepsza opcja w kategorii cena do jakości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, RDCX napisał:

Ostatecznie zamówiłem ten model z tego sklepu:

https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki/hp-laptop-omen-r5-8gb-256ssd-gtx1660ti-dos.bhtml

Kupował ktoś z Was HP w Ole Ole i może pochwalić się powodzeniem w uzyskaniu zwrotu z vouchera?

Kurcze chyba tez sie zdecyduje bo z voucherem on wyjdzie 3550zl wiec to wydaje sie spoko. Z vouchera bede korzystal pierwszy raz, pamietaj zeby wziac fakture na swoje dane no i podstawa musisz dostac voucher przed data zakupu! Pare osob nie ogarnelo i sie przejechalo bo ogarniali sobie voucher po zakupie. Ole Ole nie ma nic do vouchera bo zwrot realizujesz bezposrednio z HP, a nie ze sklepem. 

Czy wziales pod uwage ze do wymiany beda od razu dwie kosci ram bo tam podobno jest wlozone 2 x 4gb? Na Pepper narzekaja tez na slaba matryce i duzy halas oraz temperatury - podobno gorzej niz w Asusach TUF. Ktos moze to potwierdzic i cos powiedziec wiecej o jakosci tego laptopa? Jak oceniacie jego wartosc biorac pod uwage koszt zakupu z voucherem - 3550zl?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Bazini tak, wiem o ramie. Ze sklepem chodzi o to że musi być oficjalny sprzedawca HP w Polsce z fakturą 23%. Np RTV AGD jest na stronie HP, a Ole Ole nie ma, a to de facto to samo. Voucher ogarnąłem przed zakupem :)

Na purepc jest test i bardzo zachwalali. Mi generalnie matryca 60hz nie przeszkadza. Zresztą zawsze masz 2 tyg zwrotu :)

Edytowane przez RDCX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi