Skocz do zawartości
Rafi66

Smartfon do ~1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam telefonu w okolicach około 1000 zł. 

 

Telefon będzie używany rzadko, 90% czasu leży nieaktywny na moim biurku. Tak na prawdę mało kiedy robię zdjęcia, w ogóle na nim nie gram. Jak tak myślę to najwięcej zajmuje mi przeglądanie twittera oraz innych apek i słuchanie muzyki/audiobooków. Ważne, żeby starczył mi na długo – mój Samsung s6 powoli zaczyna mulić po 5 latach od premiery, pewnie ten co teraz kupie tak długo nie wytrzyma, ale im dłużej tym lepiej.

 

Podzespoły na które patrzę przy wyborze, w kolejności:

  1. RAM, procek, system - tak żeby nie mulił
  2. Bateria
  3. Aparat
  4. Pamięć
  5. Wielkość ekranu  - im większy tym lepiej
  6. i później cała reszta - nie zależy mi na złączu jack, USB typu C oraz NFC

 

Kilka moich propozycji – dużo, dlatego szukam pomocy w określeniu najlepszych z tych telefonów. Nie ma sensu porównywać smartfonów różniących się o kilkaset złoty, dlatego najważniejszym niech będzie stosunek cena/jakość, a gdy któryś jest droższy to czy warto do niego dopłacać.

 

~800 zł:

  • Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/64GB
  • Honor 9X 4/128GB
  • OPPO A52 4/64GB
  • Motorola Moto G8 Power 4/64GB
  • Samsung Galaxy M21 4/64GB

~1200 zł:

 

  • POCO X3 NFC 6/128GB 
  • OPPO A91 8/128GB 
  • Xiaomi Mi Note 10 Lite 6/64GB

 

~1300 zł:

  • Realme 6 Pro 8/128GB 
  • Xiaomi Mi 10 Lite 6/128GB 
  • REALME 7 Pro 8/128GB

Z tych wszystkich Realme 7 pro jest dla mnie najciekawszy, ma dużo zalet - głośniki stereo, ekran AMOLED, czytnik w ekranie, dobra bateria i szybkie ładownie.

Jeśli znacie jakieś dobre telefony to napiszcie, albo może jakaś premiera niedługo - mogłem pominąć któreś interesujące.

 

Raczej nie będę kupował przez aliexpress - nie mam czasu na czekanie na przesyłkę + ryzyko z vatem i gwarancją. Do tego Huawei odpada.

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicy 1000 pominąłeś Poco X3 z 64 pamięci. Także głośniki stereo. Tylko trzeba poczekać na dostępność bo gdzieś je wyczyściło.

W Media Markt niebieskie 128mki są obecnie po 1099.

Edytowane przez bergercs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro możesz naciągnąć budżet to mój głos na Realme 7 Pro. Telefon oferuje świetny stosunek cena-jakość, nakładka wydaje się być bardziej dopracowana niż w Xiaomi oraz co w Twoim przypadku może być istotne (z racji, że chyba rzadko zmieniasz telefony) Realme 7 Pro ma 3 letnią gwarancję producenta. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam parę tygodni alcatela 3X2020, głównie net, dzwonienie, czasem coś obejrzę i się sprawdza. Kosztował coś koło 650 zł, z budżetowych telefonów to warty uwagi model.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1099 są też MI 10 lite:

biały

(w czasi erwzucania linku dostępnych 7 sztuk)

5g, amoled, dobry procesor. Tylko znowu mono.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ma być smartfon na długo to wolałbym żebyś poszedł w stronę lekkiego systemu. Niestety ale realme, oppo i samsung się wyłożą. Oczywiście, wiadomo co będziesz miał na tym smartfonie. Dodatkowo masz starego - ale flagowca więc przydało by się coś kupić i nie czuć downgrade. Więc na pewno wybrałbym coś z Amoledem.

Więc jeśli chcesz iść w stronę lekkiego androida zostaje :

Vivo Y70 lub starsza (ale wciąż dobra) Motorola One Zoom.

Jeśli decydujesz się na androida opartego o nakładki producentów to Poco X3 (jeśli 120hz jest dla ciebie lepsze od Amoleda) , Realme 7 Pro i Oppo Reno 3 (tutaj małe "ale" z racji mediateka) powinny się sprawdzić. 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyboru następujące telefony....:

Oppo A91, Realme 6, Samsung M21 oraz Poco X3.

Wszystkie w podobnej cenie. Telefon służy mi do wyłącznie podstawowych spraw. Głównie internet i Whatsapp. W sumie zainstalowanych jest moich 20 aplikacji. Żadnych gier. Lubię Amoledy..... Użytkuję teraz Oneplusa 5 6/64 i oczywiście zastanawiam się czy idę w dobrą stronę. Ale telefon ma już 2 albo i 3 lata i choć nie jestem maniakiem nowinek to może warto czasem iść z duchem czasu....

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsunga M21 odpuść. Tak jak kolega wyżej strzelaj w Realme 7 chociaż ciut lepiej wychodzi Poco x3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogarnij sobie jeszcze tego vivo y70 - na premierę dorzucają słuchawki i etui o wartości 300zł - całkiem spoko opcja 

 

realme 7 również dobry wybór. 

tego oppo A91 i samsunga m21 odpuść... To są muły względem tego co proponujemy 

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie teraz na wyprzedażach są bardzo podobne xiaomi note 9 pro. vivo y70 moim zdaniem słaby jak za te pieniądze. Jakbyś strzelił tego vivo y70 w kwocie 500-600zł to snap byłby jak w note 8t więc bardziej by się opłacało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Petys napisał:

vivo y70 moim zdaniem słaby jak za te pieniądze. Jakbyś strzelił tego vivo y70 w kwocie 500-600zł to snap byłby jak w note 8t więc bardziej by się opłacało. 

Płacą ci za pisanie takich głupot? 

Znajdź mi smartfona z amoledem, 8gb ramu i aparatem który daje radę nawet w nocy i 33W ladowaniem i NFC.  Jedyny sensowny konkurent to realme 7/7pro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś testy potwierdzające ten "dający radę w nocy aparat"? Bo jak na razie to żadnych testów nie znalazłem, więc wygląda to na wciskanie telefonu, którego nikt w rękach jeszcze nie miał.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bergercs napisał:

Jakieś testy potwierdzające ten "dający radę w nocy aparat"? Bo jak na razie to żadnych testów nie znalazłem, więc wygląda to na wciskanie telefonu, którego nikt w rękach jeszcze nie miał.

Tak, dokładnie. Wpycham smartfona którego nikt nie zna i nie ma. 

Uwaga : sarkazm.

 

Zresztą jaki sens widzisz żeby wpychać komuś "dziadostwo" przez internet? 

Edytowane przez fliperpl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myślałem - nawet go na żywo nie widziałeś, wpychacz coś bo producent taki a nie inny.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, bergercs napisał:

Czyli tak jak myślałem - nawet go na żywo nie widziałeś, wpychacz coś bo producent taki a nie inny.

 

to źle myślałeś i żyjesz w błędzie, pozdrawiam cieplutko 

zresztą, to jest tylko moja propozycja a wy wypisujecie takie głupoty, że głowa mała. Prawda jest taka, że za tysiąc złoty jak chcemy wykorzystać dobrze budżet to są może dwa-trzy smartfony na krzyż do wyboru, a wy wypisujecie jakby były setki. Realme 7 pro, Vivo Y70 czy Xiaomi Mi note 10 Lite (jeśli przebolejemy bugi w sofcie)
Do tego jeszcze zapomniałbym - jest jeszcze Motorola G9 Plus za 999

Vivo się wydaje atrakcyjny bo dostajemy w gratisie słuchawki i etui o wartości prawie 300zł. Nawet jeśli ktoś ich nie potrzebuje - sprzeda za 200zł i będzie docelowo smartfon za 899

i P.S : tak bardzo nie miałem Y70 w rekach, że aż bawiłem się trybem portretowym z filtrem postury, do tego zmieniłem animację odblokowania ekranu w formie buźki :)

 

Edytowane przez fliperpl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1049 zł jest nova 5t. IMO zamyka to kwestie wybory telefony w tej cenie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1100 aktualnie mi note 10 lite, za 1200 oppo reno 3, realme 7 pro wiec nie wiem czy ta nova tak zamyka;D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Petru23 napisał:

Za 1049 zł jest nova 5t. IMO zamyka to kwestie wybory telefony w tej cenie. 

W cenie do około 1000zł to zdecydowanie warta uwagi opcja aczkolwiek w pierwszym poście i z resztą jedynym autor na starcie odrzuca Huawei no i chce jak największy ekran także nova się nie kwalifikuje bo jest mała jak na dzisiejsze trendy. 

22 minuty temu, Decus napisał:

za 1100 aktualnie mi note 10 lite, za 1200 oppo reno 3, realme 7 pro wiec nie wiem czy ta nova tak zamyka;D 

To są dosyć fajne propozycje, pod warunkiem że budżet jest elastyczny, szczególnie że autor chce dużą słuchawkę. Aczkolwiek my tu gadu gadu a autora jak nie było tak nie ma. 

Edytowane przez AnshuA
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Petru23 napisał:

Za 1049 zł jest nova 5t. IMO zamyka to kwestie wybory telefony w tej cenie. 

czy nie będzie jakiś problemów z aktualizacjami ? (problemy chinczyków z amerykańcami)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usług google na pewno nie stracisz. Co do wsparcia to już chyba krucho będzie w przypadku tego modelu. Na liście fonów z aktualizacją do EMUI11 Nova 5t nie występuje. 

Edytowane przez Chelsey
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Chelsey napisał:

Usług google na pewno nie stracisz. Co do wsparcia to już chyba krucho będzie w przypadku tego modelu. Na liście fonów z aktualizacją do EMUI11 Nova 5t nie występuje. 

Na mate 10 lite aktualizacje przychodziły do zakupu nova, kiedy mate zostal wyłączony. Mówię o latach bezpieczeństwa i systemowych. 

Poza tym co jest ważniejsze? Nowy android czy sprawność i możliwości słuchawki? 

Edytowane przez Petru23
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na tego Mi note 10 lite. Obecnie świetne ceny. Chociaż ja jeszcze poczekam bo zaraz jak strzeli na 899 to biorę w ciemno. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, waryperry napisał:

Ja bym stawiał na tego Mi note 10 lite. Obecnie świetne ceny. Chociaż ja jeszcze poczekam bo zaraz jak strzeli na 899 to biorę w ciemno. 

kolego, kolejny post w którym polecasz smartfony, których najprawdopodobniej nie widziałeś na oczy i sugerujesz się specyfikacją. Wczesniej Poco, teraz Mi 10 Lite. Są to najbardziej skopane smartfony tego roku pod kątem oprogramowania i quality control. Zaraz obok źle wycenionego Note 9 Pro. 


Zresztą, autora dalej nie ma :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem zdziwiony, że tylko jeden link do xkom wrzucili :wow:

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o telefonach TCL? Wiem, że dopiero co wypuścili do sprzedaży 10Plus i niestety zbytnio opinii jeszcze nie ma

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...