Skocz do zawartości
Rafi66

Smartfon do ~1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem, nie miałem, nie widziałem. Podobno do najgorszych nie należą. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, barbs napisał:

co myślicie o telefonach TCL? Wiem, że dopiero co wypuścili do sprzedaży 10Plus i niestety zbytnio opinii jeszcze nie ma

To takie xiaomi. Chcesz - zobacz. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po wyborach i powoli można znowu zerkać na Huaweie :D

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie teraz na pierwszym miejscu występuje Nova 5t. TLC spisują się w telewizorach to może i w telefonach dadzą radę. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TCL  50EP680 i jestem bardzo ale to bardzo mile zaskoczony jego pracą. Nic więcej do szczęścia nie potrzebuje. Jak to dobrze że jestem ?skromnym człowiekiem ??????

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Petru23 napisał:

@up

Tlc średnio w tych tv się spisuje 

patrząc na sprzedaż to może i tak - ale patrząc na cenę do możliwości to zadziwiająco dobrze im idzie. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, fliperpl napisał:

patrząc na sprzedaż to może i tak - ale patrząc na cenę do możliwości to zadziwiająco dobrze im idzie. 

tzn?

bo to, ze coś się sprzedaje w duzych ilościach nie znaczy, że jest dobre jakościowo. TCL owszem, na papierku ok a w rzeczywistości lipa. Kulawy system, kulawy obraz często. Jedynie szumu duzo wokół niego.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Petru23 napisał:

tzn?

bo to, ze coś się sprzedaje w duzych ilościach nie znaczy, że jest dobre jakościowo. TCL owszem, na papierku ok a w rzeczywistości lipa. Kulawy system, kulawy obraz często. Jedynie szumu duzo wokół niego.

https://hdtvpolska.com/nadchodzi-oled-tv-nowej-generacji-tcl-szykuje-sie-do-wprowadzenia-qd-oled-chinczycy-wyprzedza-samsunga/

zobaczymy jak długo ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pokaż siły. Tak samo jak zwijany OLED itp. Szum marketingowy ale przynajmniej o Tcl jest głośno nie tylko z racji wiecznych problemów z softem. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nic nie kupiłem, bo nie spieszyło mi się. Czekałem jeszcze na info o premierze na europejskim rynku realme X7 pro, ale się nie doczekam. 

 

Zwężyłem zakres do 3 smartfonów

  • Xiaomi Mi note 10 Lite 6/128GB ~1185 zł
  • POCO X3 NFC 6/128GB ~1100 zł
  • Realme 7 pro  ~1300 zł

Cena pomiędzy nimi to max 200 zł różnicy. Realme jako jedyny ma 8GB, ma najlepszy ekran bo SUPER AMOLED, najszybsze  ładowanie, i zdjęcia - ale przy zdjęciach różnica jest minimalna w stosunku do 2 pozostałych. Do tego również minimalnie wygrywa w benchmarkach, bo o 16K punktów do mi note, i 10k punktów nad POCO.

Mi note jest za to najładniejszy, bo ma szklane plecy i przód, a nie plastik jak dwa pozostałe, do tego czytnik bardziej wygodny, wyżej na ekranie niż realme (7 pro ma go centralnie na dole ekranu). Na minus brak slotu karty SD, ale dla mnie to nie jest minus, bo nie używam tylko pamięci, żeby dokupić kartę SD.

POCO tak na prawdę, nie wiem w czym wygrywa, chyba wielkością ekranu (dla mnie minus, bo wolne mniejsze) i głośnikami/muzyką.

 

Najbardziej nadal skłaniam się do Realme. Jakby była oficjalna informacja od producenta, że dostaje aktualizacje do androida 12, to wziąłbym każdy smartfon z tych trzech, który by go dostał.

W dniu 8.11.2020 o 15:32, fliperpl napisał:

Zresztą, autora dalej nie ma :E

@fliperpl Już jestem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako wieloletni posiadacz Xiaomi jestem pewien że ani poco ani mi 10 lite nie dostaną 12. Dla mnie osobiście wielkość dyskwalifikowała by poco, mi note 10 lite ma probleemy z czujnikiem zbliżenia do tego występuje dziwna poświata na zagiętych rogach, tworzy to też problem braku fajnych szkieł na ten wyświetlacz, jeśli Cię stać dołożyć do realme 7 pro to ja bym dorzucił te parę groszy. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony Realme 7 pro wczoraj. Mam nadzieję, że mi posłuży. Szczerze bym jeszcze wytrzymał z pól roku na starym, ale tak samo jak ze składaniem PCta, jest z telefonami, nigdy nie ma dobrego momentu na kupno, bo można czekać na nowe premiery co 3 miesiące i tak w kółko. 

 

Jak ktoś chce to mogę opisać wady/zalety za jakiś czas, jak potestuje.

 

Dziękuje za pomoc i wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze myślę nad telefonem ale pewnie poczekam do stycznia, ten TCL kusi, czekam aż więcej recek się pojawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...