Skocz do zawartości
maciejnowicki

Jaki ram

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta asus z 170 e   obsługiwany ram 3466 mhz oc

teraz pytanie , mam crucial vengence lpx 2600 2x4  a potrzebuje pod najnowsze tytuły 16 gb \

procesor i5 6600k wattercooling podkręcę do 4100        czy jest sens kupować ram 3200mhz 2x8 czy dokupić 2x4 vengence lpx (domyślam się ze lepiej kupić nowy ale mniemam pojęcia jaki)

wolałbym się nie bawić w oc ramu bo mało się na tym znam

proszę o sugestie , zależy mi na dobrej jakości w stosunku do ceny , ale jestem w stanie dopłacić żeby ten ram starczył do przyszłej rozbudowy pc (rtx3070 i7)  nawet nie wiem czy 3466 będzie bottleneck dla  rtx3070 i7/ryzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym brał 16 GB 3200Mhz i przez profil XMP to ustawił w płycie :P 

Jeżeli nie planujesz upgrade do 32GB to weź w 4 kościach po 4 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale jaki model? w obu serwisach komputerowych mówili ze lepiej kupić 2x8 / 1x16 , wole dopłacić żeby mieć ten sam ram w 2x8 niż 4x4 pod warunkiem że 2x8 szybszy

szukam dobrego stosunku jakość cena jeśli chodzi o model , nie pojemność kości gb.

viper 4 3400 2x8 to dobry zakup dla i5, Kingston HyperX Predator 3200 2x8 albo HyperX Fury 2x8 3466 ? czy viper 4 to tez niezawodna firma czy lepiej kingston?

Edytowane przez maciejnowicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciejnowicki napisał:

ok ale jaki model? w obu serwisach komputerowych mówili ze lepiej kupić 2x8 / 1x16 , wole dopłacić żeby mieć ten sam ram w 2x8 niż 4x4 pod warunkiem że 2x8 szybszy

szukam dobrego stosunku jakość cena jeśli chodzi o model , nie pojemność kości gb.

viper 4 3400 2x8 to dobry zakup dla i5, Kingston HyperX Predator 3200 2x8 albo HyperX Fury 2x8 3466 ? czy viper 4 to tez niezawodna firma czy lepiej kingston?

Jeżeli NIE chcesz dodawać ramu w przyszłości do kolejnych slotów to najwydajniejsze będzie Quad-channel czyli wszystkie sloty zajęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quad channel to nie na tym chipsecie :E najwyżej będzie 2x dual przy zajętych 4 bankach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...