Skocz do zawartości
DonCorleone666

Core P5 Scarlet Red LC

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni po zlozeniu kompa w p5 postanowilem ze zrobie pierwsze lc.

Bede wdzieczny za pomoc, robie to pierwszy raz. Tak postanowilem ze bedzie wygladal uklad.

Temperatury mnie nie interesuja, to ma tylko wygladac, bedzie ok takie cos? :D

 

 

5c99432e_b6ad_4347_834e_8ac5a90218c0_by_

 

 

Tutaj troche przedluzek ktore beda w srodku i kontroler.

158213e3_2e13_4ede_af7d_03ba1c462ba5_by_

 

 

Do zmiany na pewno logo bequiet, zrobie czerwone zamiast pomaranczu, mam nadzieje ze chlodnica da rade, jest to slimka.

fb6f211d_6cf0_439f_8a3b_89804d2e83f2_by_

 

Aktualnie tak wyglada w srodku p5. Jest strasznie trudno zrobic zdjecie przez ta szybe ?

62d7c440_bba6_43d7_abff_15dd07c0cc4c_by_

 

Czekam za paroma gratami z angeli m.i. zlaczki 90stopni, nowe weze, grzebienie na przedluzki i bedzie zalewanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania...

Wiekszosc sprzetu kupiona od Mincia, po allegro i olxach ;)

 

75d619c7_c767_4619_ae19_e775b24fafcf_by_

 

Blok Corsair CX7, Alphacool DC-LT 2600, wyszedl maly problem, urwaly sie przewody zasilajace od pompki oO

Jakims cudem udalo sie to zlutowac dwa z trzech, dziala.

 

2705bc63_cadc_4292_86b5_0205c008a73f_by_

 

8a1757ef_80e6_44cf_9bd0_432793d3db94_by_

 

Nie obylo sie bez wycieków ?

Zle podlaczylem rez do obiegu.

 

3c6119b7_72bf_4371_a3f7_ff36f93d8534_by_

 

Finalnie wszystko jest szczelne :)

Musze poprawic weze bo wygladaja okropnie. Mam pewien pomysl, zobaczymy co z tego wyjdzie, licze na efekt

podobny jak na rurkach :>

 

9940d02d_f0c9_4253_8b2e_40eb4a06a00e_by_

 

Tak z rgb, dodatkowo zamontuje osobno diody, razie nie mam czasu i pomyslu jak i gdzie :)

Wszystko pracuje bardzo cicho, a nie ma jeszcze wrzuconych szyb ?

 

c11a2112_79a5_463f_b80b_b0d99aead15b_by_

 

Jestem zadowolony bo nic sie nie zalalo, kilka rzeczy kupilem bez sensu, plynu zostalo jeszce 200-250 ml z litra. 

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumowe węże łączone tak jak rurki wyglądają... dziwnie, nie lepiej było normalnie poprowadzić zgięcia na wężach bez złączek?  :brow:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś ładnie zrobić w tej ''obudowie'' i tutaj brzydko wyszło XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać, że nawet jeśli coś wydaje się fajnym pomysłem to nie do końca będzie dobre. Takie połączenia stosuje się do rurek a nie do węży bo prezentuje się to właśnie wątpliwie, nie ma dobrej estetyki. Dobrze, że wszystko działa, nie chcę nikogo urazić, ale wygląda to trochę niechlujnie :/ Sam kiedyś jak robiłem swoje pierwsze projekty to denerwowałem się jak ktoś mówił że jest kiepsko zrobiony, na odwal itp a mi się podobał, z czasem jednak zrozumiałem całkowicie ich punkt widzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2020 o 17:12, Ocho napisał:

Ciężko coś ładnie zrobić w tej ''obudowie'' i tutaj brzydko wyszło XD

wrecz odwrotnie,w tej budzie mozna zrobic naprawde fajny projekt...i nie jest to trudne.

w przypadku tego kompa-fajnie ze autor zdecydowal sie na wc,mozna to potraktowac jako wstep,bo poki co wyglada do ...strasznie.

Po pierwsze laczenia na wezach-dlugie weze wygladaja zawsze slabo,wisza smetnie,wyglada to bardzo nieestetycznie,podstawa przy wezach to krotkie laczenia i ciasne luki,wtedy mozna uzyskac fajny efekt.

core 5 to buda wybitnie pod uklad na rurkach.

razi tez zbyt mala chlodnica.

natomiast jezeli chcesz pozostac przy wezach-to jak wspomnialem,krotkie laczenia.ja dodatkowo nawiercilem chyba 3 otwory,i czesc ukladu puscilem w "obudowie".

Kiedy robilem swoj projektw core 5,obawialem sie jeszcze giecia rurek ,dlatego wtedy postawilem na weze-choc kazdy kto decydowal sie na projekt w tej obudowie,celowal w rurki...mimo wszystko,na wezach tez mozna zrobic estetyczny uklad,mysle ze wtedy wlasnie mi sie udalo.

 

5hRyzk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oizo76 napisał:

wrecz odwrotnie,w tej budzie mozna zrobic naprawde fajny projekt...i nie jest to trudne.

No gusta i guściki jak to mówią, ten twój setup też mi się nie podoba szczerzę mówiąc :\ Ale spoko to tylko moje zdanie, ja ważę niecałe 70kg więc nie chcę podskakiwać :<. A tak serio to chyba jeszcze nie widziałem buildu w tej budzie który by mi się spodobał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, oizo76 napisał:

w przypadku tego kompa-fajnie ze autor zdecydowal sie na wc,mozna to potraktowac jako wstep,bo poki co wyglada do ...strasznie.

Po pierwsze laczenia na wezach-dlugie weze wygladaja zawsze slabo,wisza smetnie,wyglada to bardzo nieestetycznie,podstawa przy wezach to krotkie laczenia i ciasne luki,wtedy mozna uzyskac fajny efekt.

 

 

 

Zgadza się. JA ze względu na specyfikę konstrukcji robiłem wszystko na wężach i to jedyne węże które widać, 2 krótki kawałki, wszystko inne schowane za grtafiką, w piwnicy puszczone przez filporty i w zatokach (tam jest już burdel mały w wężach)

 

img_20200612_120515u7k03.jpg

 

img_20200603_163707tyjuh.jpg

img_20200531_0957013cj0x.jpg

 

img_20200531_121417r3j2a.jpg

 

img_20201101_1330435xj6c.jpg

 

img_20201101_1326156jk5c.jpg

 

 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ocho napisał:

No gusta i guściki jak to mówią, ten twój setup też mi się nie podoba szczerzę mówiąc :\ Ale spoko to tylko moje zdanie, ja ważę niecałe 70kg więc nie chcę podskakiwać :<. A tak serio to chyba jeszcze nie widziałem buildu w tej budzie który by mi się spodobał

ozywiscie nie mui Ci sie podobac,nie to bylo moim zamyslem-po prostu mozliwe jest zrobienie w tej budzie w miare schludnego ukladu,nawet na wezach-choc jak wspomnialem,to obudowa stricte pod rurki.

Ja natomiast widzialem bardzo duzo swietnych projektow w tej obudowie-w swoim czasie byla ona na swoj sposob przelomowa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, oizo76 napisał:w przypadku tego kompa-fajnie ze autor zdecydowal sie na wc,mozna to potraktowac jako wstep,bo poki co wyglada do ...strasznie. 

 

5hRyzk.jpg

No jest strasznie :D Narazie brak czasu wolnego żeby to podleczyć, za dużo zamówień. Fajnie puszczone przewody od grafiki, muszę tez tak ogarnąć :) 

Generalnie to ja zle złączki kupowałem, nie widziałem ze do rurek i węży sa inne, dlatego żeby już forsy nie tracić kupiłem węże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...