Skocz do zawartości
Mlkolal

Athlon 200GE - urwany pin

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał B pamięci (dane). Możesz włożyć bez tego pinu, Nie będzie działał RAM włożony do slotów B1, B2. Jeśli masz tylko dwa moduły wszystko będzie grało. Nie liczyłbym że po "wrzuceniu" pinu do socketu będzie styk na tyle, żeby RAM w drugim kanale zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego OPGA-1331_pinmap.svg diagramu jest to "AZ_BITCLK"

"Azalia HD Audio Interface Bit Clock"

Edit: mogłem źle na fotkę spojrzeć ;) Kolega wyżej ma rację. 

Edytowane przez smilehunter
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienienie, na diagramie masz socket, a procesor masz odwrotnie. Urwany pin to A37.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta ma 2 banki pamięci jest to MSI B450M-A PRO MAX.

Procesor kupiłem na allegro z rzekomo powyginanymi pinami, rzekomo bo po obejrzeniu zauważyłem tylko 1 pin lekko wykrzywiony. Chcąc go naprostować ołówkiem automatycznym za bardzo mi poszła ręka w prawo i przy prostowaniu z powrotem w lewo się ułamał. W ogóle to ledwo mi się udało go zamontować w sockecie, myślałem już że się nie uda, bo jednak jeszcze 1 pin naprostowałem i jeszcze nie chciał wejść w socket. Po jeszcze dokładniejszych oględzinach pinów okazało się że jest ich więcej skrzywionych, ale to tak bardzo delikatnie że nie wiem czy udało by mi się je naprostować bez jakiegoś dobrego szkła powiększającego. Napisałem to bo teraz procesora nie będę mógł zwrócić a chciałbym, bo po odpaleniu kompa jest czarny ekran, nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić z jednym DIMMem, raz w jednym, raz w drugim slocie. Jeśli nie zadziała to szukaj kogoś, kto ma płytę z czterema gniazdami pamięci, żeby sprawdzić w obu kanałach.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, działa z pamięcią w jednym slocie, tym bliżej CPU, że też się nie domyśliłem spróbować. Czyli jak by była płyta z 4 bankami pamięci to 2 będą mi działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale tylko jeden kanał będzie sprawny. Zapomnij o dual channel. Możesz spróbować zanieść procesor do jakiegoś dobrego elektronika, żeby Ci podlutował ten brakujący pin.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym spróbować z wrzuceniem tego pina do socketu. Znalazłem tamten pin urwany ale potem mi uciekł i go już nie umiałem znaleźć. Mam kilka Pentium 4. Może mi ktoś napisze którego pina mogę w nim urwać bez szkody dla procesora.

https://zapodaj.net/f7449fec015f2.jpg.html   https://zapodaj.net/635a2096589a1.jpg.html

W ogóle to ten procesor ma dłuższe piny, więc powinno stykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tą drogą. Będziesz miał zwisy/resety/bluescreeny i nie będziesz wiedział dlaczego, a bywa że wrzucony w socket pin nie tak łatwo usunąć. Zanieś elektronikowi, dobierze odpowiedni drut, przylutuje za dychę i jak delikatnie włożysz procek to będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, jakby był taki elektronik za 10 zł to bym zaraz do niego poleciał, a mieszkam na wsi i nikogo takiego nie znam, znam tylko jednego speca od kompów kilka wiosek dalej. Do większego miasta jak Opole czy Częstochowa to kawał drogi 70 km w jedną stronę. Właściwie to jednego elektronika znam ale on to pewnie by z 50 zł wziął, o ile by w ogóle zrobił.

Czytałem na innych to polecali złotnika ewentualnie zegarmistrza się spytać.

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Jenot napisał:

Nie idź tą drogą. Będziesz miał zwisy/resety/bluescreeny i nie będziesz wiedział dlaczego, a bywa że wrzucony w socket pin nie tak łatwo usunąć. Zanieś elektronikowi, dobierze odpowiedni drut, przylutuje za dychę i jak delikatnie włożysz procek to będzie OK.

Drut nie będzie najlepszą opcją, te nóżki na górze mają spłaszczony łeb i są lutowane powierzchniowo do pada tak jak elementy SMD. Najlepiej znaleźć jakiegoś starszego padalca i z niego pozyskać nogi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ten gościu ma w tej strzykawce?

Edytowane przez Mlkolal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Mlkolal napisał:

A co ten gościu ma w tej strzykawce?

Topnik do lutowania ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...