Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Nie jestem na bierząco z kartami dźwiękowymi dlatego powstał ten temat, kumpel szuka dobrej karty dźwiękowej do 500zł gry, muzyka. 

 

Co w tej kwocie byście polecili? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2020 o 20:23, BTPOTW napisał:

 

Do słuchawek ok, a do np. 5.1? Można coś "wewnętrznego" kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, BTPOTW napisał:

Podaj inną kartę do 500 i napisz o jej przewagach nad zaproponowanym przeze mnie modelem

sound blasterx ae5 ?pytanei czego dokladnei oczekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Prodigy Cube BE

  • wymienny OPAMP
  • sensowny PRE mikrofonowy
  • standaryzowane wyjścia audio bez konieczności stosowania adapterów

[...]

Zdecydowalem sie na te karte, dzieki!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

panie kolega ma wymagania, jakiego sprzętu używa, co ma być na pokładzie. Bo tak to równie dobrze może sobie używanego DFR kupić. 

Obecnie ma CAL 2 z wymienionym kablem i jakieś edifiery 2.1 ale głośniki będzie chciał zmienić na coś lepszego.

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił sound blasterx g6 i jest taka różnica na słuchawkach że na razie nie zmienia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do pytania jako że jestem w podobnej sytuacji i także rozglądam się za czymś do 500zł. Do komputera używam (od dziś, jeszcze nie wygrzane) hyperX cloud Alpha. Celuję w delikatną Vkę jeżeli chodzi o dźwięk, same cloudy po pierwszym dniu (ponownie, przypominam że nie wygrzane) są całkiem fajne chociaż nie obrażę się delikatnym spłaszczeniem krzywej częstotliwości. Co do gatunków muzyki głównie techniczny (progresywny) rock i metal. Co do gier zdarzają się shootery ale bardziej gram w Dotę, jakieś rpg itd gdzie lokalizowanie w 3d nie jest głównym skupieniem.

Wciąż jednak najbardziej razi mnie lekki brak przestrzeni (przez ostatnie 10 lat tużywałem średniej jakości plantronicsów Gamecom które o ile dźwięku  pod muzykę idealnego nie miały 7.1 bardzo dobrze działało na dołączonej karcie), więc coś co poszerzy scenę także będzie fajnym dodatkiem.

 

Karta czy wewnętrzna czy zewnętrzna nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz dac z wzmacniaczem słuchawkowym tego jest pełno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Fowo napisał:

Podłączę się do pytania jako że jestem w podobnej sytuacji i także rozglądam się za czymś do 500zł. Do komputera używam (od dziś, jeszcze nie wygrzane) hyperX cloud Alpha. Celuję w delikatną Vkę jeżeli chodzi o dźwięk, same cloudy po pierwszym dniu (ponownie, przypominam że nie wygrzane) są całkiem fajne chociaż nie obrażę się delikatnym spłaszczeniem krzywej częstotliwości. Co do gatunków muzyki głównie techniczny (progresywny) rock i metal. Co do gier zdarzają się shootery ale bardziej gram w Dotę, jakieś rpg itd gdzie lokalizowanie w 3d nie jest głównym skupieniem.

Wciąż jednak najbardziej razi mnie lekki brak przestrzeni (przez ostatnie 10 lat tużywałem średniej jakości plantronicsów Gamecom które o ile dźwięku  pod muzykę idealnego nie miały 7.1 bardzo dobrze działało na dołączonej karcie), więc coś co poszerzy scenę także będzie fajnym dodatkiem.

 

Karta czy wewnętrzna czy zewnętrzna nie ma znaczenia.

Chcesz poszerzyć scenę i polepszyć brzmienie (tak znacznie, zauważalnie) to zmień słuchawki, karta dźwiękowa nie da aż tyle. Oczywiście dźwiękówka pomoże, ale to nigdy nie są zmiany typu "wow, ale to teraz gra, ale przestrzeń"

Z wewnętrznych AE-5, z zewnętrznych FX Audio DAC X6 może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TrueFaith napisał:

Chcesz poszerzyć scenę i polepszyć brzmienie (tak znacznie, zauważalnie) to zmień słuchawki, karta dźwiękowa nie da aż tyle. Oczywiście dźwiękówka pomoże, ale to nigdy nie są zmiany typu "wow, ale to teraz gra, ale przestrzeń"

Z wewnętrznych AE-5, z zewnętrznych FX Audio DAC X6 może

Nie spodziewam się olbrzymich zmian ale własnie z tych małych które dac zmieni opisuję w którą stronę chciałbym iść. Do komputera wybrałem średnio drogie hyperX ze względu na plan kupna w niedalekiej przyszłości słuchawek bardziej w okolicach 600zł pokroju porządnego modelu audiotechnica z których będę korzystać z dala od komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderzyłem w środek stawki.
Taniusią Maya u5 odpuściłem, na Prodigy Cube się nie rzuciłem.
Zamówiłem FIIO e10K za 273 pln.
Obadamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Uderzyłem w środek stawki.
Taniusią Maya u5 odpuściłem, na Prodigy Cube się nie rzuciłem.
Zamówiłem FIIO e10K za 273 pln.
Obadamy...

Co będziesz do tego podłączał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Superluxy HD669.

 

Bez sensu moim zdaniem, te Superluxy są z ciulowych materiałów, średnio dobrze przylegają do głowy, nie grają też jakoś świetnie, teraz za ~150zł kupisz zauważalnie lepszy sprzęt. No chyba że planujesz je zaraz zmieniać, jeśli nie to moim zdaniem zakup DAC'a totalnie bezsensowny

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Dla ciekawości, wymień proszę takowy. Plus - co prawda niepotrwierdzone jest to - ale obecnie oferowane HD669 różnią się od tych starych sprzed jeszcze paru lat, z tego co wiem na minus, przynajmniej dźwiękowo. Bardzo częsta sytuacja z tanimi chińczykami. 

ISK 2010, 2011 tak od ręki mają dźwięk wyższej klasy, są znacznie lepiej wykonane, większe i wygodniejsze, nawet z obozu Superluxa - HD330 i HD660 aspirują do sprzętu lepszego niż HD669 (chociaż trochę słabe pady mają, ale te w 669 to był kamień). Oczywiście moim zdaniem. Sam polecałem namiętnie HD681 i HD669 kilka lat temu bez żadnego doświadczenia z nimi, ale kiedy podotykałem i posłuchałem tego u kolegi (który na szczęście jest zadowolony) to mi trochę mina zrzedła, Philipsy w okolicach kilkudziesięciu złotych lepiej mi siadały. A gdyby kolega kupił sobie np. DT770 Pro 80 w cenie Cube (często są na promocjach) czy dowolne słuchawki w tej kwocie to dostałby już orgazmu jakościowego nawet na integrze. Ewentualnie słuchawki 200 DAC/AMP 200, też lepsza opcja niż Cube do 669 moim zdaniem

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...