Skocz do zawartości
Gość

Na laptopie każda gra wywala do pulpitu.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Brat mi przyniósł do zrobienia laptopa bo gry w które grał zaczęły wywalać do pulpitu. Od razu co pierwsze zrobiłem to format i wstawiłem najnowszy system czyli W10 64 bit (wcześniej był W7). Zainstalowałem do niego najnowsze sterowniki i niezbędne programy. Potem zabrałem się za instalowanie gier i pierwsze co poszło to Farming simulator 17. Niestety po włączeniu gry i napisie "wczytywanie" wywaliło grę do pulpitu. Potem sprawdziłem jeszcze  Farming simulator 19 i stała się podobna sytuacja. Próbowałem jeszcze sprawdzać takie gry jak World of tanks i ETS2 ale sytuacja podobna. Myślałem że są to gry zbyt wymagające i sprawdziłem jeszcze taką starą grę o nazwie Grand Theft Auto San Andreas i też to samo. Co ciekawe większość gier wykrzacza się w momencie pojawienia się paska ładowania, a nie które włączają się na sekundę i od razu wyłączają. Sam system jak i gry są oryginalne. System aktywowałem na kluczu, który był podany pod laptopem.

Sprzęt jaki brat ma to lenovo ideapad z710? Podejrzewam że ta dodatkowa karta padła no ale chyba nie dało by się w tedy sterowników zainstalować. Może ktoś miał taki przypadek i rozwiązał ten problem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury w czasie wywalenia + rejestr zdarzeń windows, przecież tam w pierwszej kolejności znajdziesz przyczynę błędu.

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, cervandes napisał:

Temperatury w czasie wywalenia + rejestr zdarzeń windows, przecież tam w pierwszej kolejności znajdziesz przyczynę błędu.

Właśnie wczoraj zabrałem się za testy. Na początek poszły ramy i program Passmark memtest86 nie wykazała żadnych błędów. Dzisiaj chciałem przetestować komputer między innymi pod względem temperatur za pomocą programu occt ale tu się zaczyna pojawiać problem. Po uruchomieniu programu po kilku sekundach komputer zaczyna się zwieszać i się restartuje z taki błędem

tytrytryt_qqnqenx.jpg

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten w ogóle co mu wysłał :DD.

Kliknij na start prawym przyciskiem myszy i wybierz -> Wiersz polecenia jako administrator -> Potem wpisujesz powershell i ENTER -> potem wpisujesz -> sfc /scannow i ENTER. Problem rozwiązany. Też to miałem. Piwo mi stawiasz :D Pozdrawiam.

Edytowane przez no1special91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, no1special91 napisał:

Ten w ogóle co mu wysłał :DD.

Kliknij na start prawym przyciskiem myszy i wybierz -> Wiersz polecenia jako administrator -> Potem wpisujesz powershell i ENTER -> potem wpisujesz -> sfc /scannow i ENTER. Problem rozwiązany. Też to miałem. Piwo mi stawiasz :D Pozdrawiam.

Niestety rada nie pomogła

  

33 minuty temu, cervandes napisał:

Zerknąłem ale jest tam tylko jedna karta muzyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wygląda na to że problem rozwiązałem. Na rozwiązanie naprowadził mnie @cervandes .Przez menedżer urządzeń odinstalowałem sterownik od tej dodatkowej karty graficznej i zainstalowałem ponownie po przez aktualizacje automatyczne i jak na razie gry się włączają.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...