Skocz do zawartości
TrueFaith

Kupno SSD - używka 1TB vs budżetowy 1TB (+ jak testować używany?)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam mały dylemat przy kupnie nowego SSD, obecnie mam Cruciala BX100 250GB na MLC który spisuje się świetnie, tylko całe życie jest zapełniony w 100%. W przypadku kupna 500GB prawdopodobnie byłoby tak samo. Biorę pod uwagę używany 1TB wyższej serii (z demontażu itp.) nowy 1TB najtańszy typu PNY CS900 lub nowy wyższej serii 500GB. Mam wątpliwości czy ostatnia opcja ma w ogóle sens, mimo (zakładając) lepszego kontrolera czy kostek wydajność i żywotność może być podobna co większego budżetowego dysku. Odnośnie używki z demontażu (itp.) mam wątpliwości co do ewentualnych błędów/gwarancji, być może ktoś kiedyś kupował i ma jakieś doświadczenie. Z góry dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyraźnie widać, że potrzebujesz pojemności, więc zakup 500GB, jakkolwiek super hiper by nie był, nie ma sensu.

Z demontażu - faktycznie, z gwarancją bywa różnie. Bezpieczniej jednak z dowodem zakupu z dużego sklepu.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jaki demontaż, duże sklepy sprzedają głównie dyski z demontażu z nowego sprzętu więc ich przebieg jest niemal zerowy, choć z większymi pojemnościami ciężko.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drobna aktualizacja tematu, kupiłem Cruciala MX500 1TB po bardzo okazyjnej cenie (370, aktualnie w sklepach 510+), bez pudełka i bez papierów, 0 godzin 0 bajtów przebiegu. Dysk działa poprawnie, ma poprawny firmware, specyfikacja się zgadza, program od Cruciala wykrywa go i wszystko wydaje się być w porządku - jest sens dalej drążyć temat? Teoretycznie zgrały się na niego dane (220GB) z mojego BX100 i wszystko działa, jaki test mógłbym odpalić żeby sprawdzić czy ma te 1TB faktycznie? Za dużo się kiedyś naczytałem o fejkowych SSD które mają parę GB i nadpisują dane :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po ostatniej promocji na amazonie (300 - 330zł) pojawiło się nieco tych dysków na olx.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi