Skocz do zawartości
RRZ12

lg 27gl850-b migotanie obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
kupiłem dwa dni temu ten monitor i od razu rzuciło mi się w oczy... jak ten monitor mruga podczas oglądania filmów. Jeśli zwiększę czas odpowiedzi ekranu to jest masakra, ale jak wyłączę czas odpowiedzi ekranu to myślałem, że ten efekt mrugania zniknie, ale się tak nie dzieje. Zauważyłem to tylko podczas oglądania filmów czy to na YT, czy Netflix a podczas grania czy przeglądania internetu brak. Ten monitor pomimo wyłączenia tej opcji i tak w jakimś stopniu mruga? czy trafiłem lewy model i zwracać go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłeś w systemie natywną (domyślną) rozdzielczość i maksymalne Hz dla tego monitora?

Korzystasz może z g-sync compatible mając kartę Nvidii? Bywały przypadki kiedy to ustawienie tej opcji w panelu Nvidii na działanie tylko w pełnym ekranie likwidowało tego typu problemy, niektórzy włączają ten tryb zarówno dla pełnego ekranu i okienkowego i wtedy miewali tego typu akcje - w sumie to zależy od monitora.

Jeśli z tego nie korzystasz to chociaż sprawdź czy problem występuje na DisplayPort czy również na HDMI.

Z tego co widzę jest to matryca nanoips, może ten model tak ma? Potrzebna opinia kogoś z tym modelem lub podobnym bo mnie kończą się pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam karty od Nvidii, a jeśli chodzi o złącza do sprawdzałem na HDMI i na DP i dalej to samo.
Nie wiem jak dokładnie wyjaśnić co się dzieje na tym monitorze...

WIEM, wejdźcie sobie na YouTube i odpalcie byle jaki film i weście prędkość odtwarzania na  0.75 TO! właśnie u mnie na monitorze się dzieje. Tylko, że tak o 50% mniej drastycznie, ale właśnie taki efekt mam

 

Może to być winna karty graficznej ? sprawdzałem ten monitor na dwóch laptopach ale też za nowe nie są.

Karta graficzna to rx 580

Edytowane przez RRZ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Tobie chodzi po prostu o judder wywołany niskim FPS filmów ( filmy kinowe są nagrywane przy 24 fps )

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Może Tobie chodzi po prostu o judder wywołany niskim FPS filmów ( filmy kinowe są nagrywane przy 24 fps )

Dokładnie tak kolego ten efekt  judder właśnie u mnie występuje. Wiesz jaki rozwiązać ten problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, RRZ12 napisał:

Dokładnie tak kolego ten efekt  judder właśnie u mnie występuje. Wiesz jaki rozwiązać ten problem? 

Najlepiej by filmy były nagrywane przy np. 50-60 FPS:

Z filmami kinowymi (24fps) jest gorzej. Są programy, które renderują klatki pośrednie ( SmoothVideoProject ), co pozwala "dorobić" tyle FPS, by było np. 60, jednak obarczone jest to pewnymi artefaktami.

Także jak ktoś chce płynny obraz bez zniekształceń, to najwspanialszym rozwiązaniem jest rejestracja kamerą do fizycznych 60fps (oczywiście taką możliwość ma tylko ten, kto produkuje/nagrywa dany film).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak jest  na tym monitorze? mam monitor starszy 60Hz jak i na laptopach taki efekt nie występuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy mówimy o tym samym zjawisku. Mam ten sam monitor i ja żadnego migotania na yt, filmach itd nie widzę względem poprzedniego monitora 144hz czy 60hz.

Edytowane przez fakeeus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, fakeeus napisał:

Nie wiem czy wszyscy mówimy o tym samym zjawisku. Mam ten sam monitor i ja żadnego migotania na yt, filmach itd nie widzę względem poprzedniego monitora 144hz czy 60hz.

Jeśli po obejrzeniu tego na monitorze tym co ja mam, Ty nie masz tego migotania czy rwania obrazu tylko płynny obraz, to znaczy, że to zależne jest od danej sztuki.

Napisałem do amazon, aby przysłali mi jeszcze jeden, ten sam monitor i.. dostałem tylko, że z logiem UltraGear zamiast LG z tyłu.

Po za samym logiem... Wersja ultra gear ma więcej opcji w menu niż wersja LG, ale niestety ma ten sam efekt judder i co dziwne, wersja z logiem UltraGear ma o wiele słabsze kolory niż ta z logiem LG

 

PS: zdjęcie z logiem UltraGear tylko podglądowe. Monitor z tyłu wygląda identycznie jak ten z logiem LG - bez RGB itp.

LG-27GL850-Monitor-04-pcgh1.jpg

91Bl8AebaL._AC_SL1500_-298x298.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi mu o efekt podwójnego / mrugającego obrazu przy wolnym przesuwaniu kamery w niskich fps. Na filmiku powyżej widać to np. przy ostatnim drzewie i na śmietnikach. 

W tym filmie okrutnie rzuca się to w oczy

Podobno im szybszy monitor, tym bardziej efekt rzuca się w oczy. Tylko w takim razie dlaczego na OLEDach i CRT tego problemu nie ma wcale.

IMO wynny jest kiepski overdrive w najszybszych monitorach, nastrojony na wysoki FPS w wysokich Hz, ale to tylko moje domysły.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLED-ach jest to jak najbardziej widoczne. I równie denerwujące. Tylko OLED to głównie TV które są wyposażone w upłynniacze obrazu co też nie jest idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo na żadnym 60Hz OLEDowym telefonie tego nie widziałem - obraz żyleta bez żadnych powidoków. Może na większym ekranie TV jest to bardziej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran telefonu trzymasz daleko od oczu w stosunku do przekątnej. Dla TV 4k 55" zalecana odległość to 1-2 metry.

Po za tym w telefonach masz AMOLED, troszeczkę inna technologia niż w tv, inny układ pikseli, to też może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wahoo napisał:

To ciekawe, bo na żadnym 60Hz OLEDowym telefonie tego nie widziałem - obraz żyleta bez żadnych powidoków. Może na większym ekranie TV jest to bardziej widoczne.

Telefon jest mały, mała widoczna wielkość ekranu, to tego tak nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecacie jakiś monitor z takimi parametrami jak ten, czyli minimum 144Hz i 1440p i który będzie idealny do grania ale i nie będzie miał tego czegoś zwane judder przy oglądaniu filmów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś doradzić bo postrzeganie tego zjawiska jest u każdego inne, zależy nie tylko od modelu monitora ale również od odległości od oczu, ustawionej jasności oraz twojej percepcji. Do grania im lepszy czas reakcji piksela tym lepiej ale jednocześnie powyższy efekt jest bardziej widoczny. To nie jest problem monitorów tylko małej ilości klatek w filmach. W grach dla wielu 144Hz to standard a filmy ciągle stoją na 24Hz, wprowadzanie w filmach 60Hz idzie bardzo powoli, ludzie narzekają na efekt opery mydlanej z powodu zbyt dużej płynności :)

Może coś z matrycą VA będzie dobre dla ciebie. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...