Skocz do zawartości
Darkyy

Zestaw multimedia+internet+gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozglądam się za zestawem komputerowym do ok. 2700zł. Przeznaczenie typowo pod przeglądanie internetu, oglądanie filmów, słuchanie muzyki.

 

Co do gier to nie zamierzam grać w jakieś najświeższe tytuły czy zbliżające się gry w najwyższych możliwych detalach. Ostatni raz zestaw komputerowy kupiłem może z 15 lat temu i do tej pory działałem na nim (aż wstyd przytaczać charakterystykę tego sprzętu). Co do gier to zamierzam nadrabiać na nowym sprzęcie zaległości sprzed kilku dobrych lat. Podejrzewam, że życia mi nie starczy na nadrobienie wszystkich zaległości (wszystkie Wiedźminy, Assassiny itd.), więc nie musi być to sprzęt mocarny.

Co sądzicie o takim zestawie?

https://www.x-kom.pl/lista/w4n7hpf2a

Wszelkie propozycje mile widziane (monitor i resztę potrzebnych rzeczy już posiadam).

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/koszyk/326cd0f0 chyba bym postawił na procka 4/8 z nowszej generacji w postaci 3100 i lepsze gpu 1660 super.

Co do twojego koszyka w podobnej cenią masz 1650 super, które będzie może niewiele lepsze ale sterowniki pewniejsze,  ram 3200 też znajdziesz ok 20-30zl taniej. Obudowa niedostępna w podobnej cenie masz jeszcze SPC ar1. No procek też chyba lepiej 3100 i podbić płytę do MSI b450a-pro max, ewentualnie rozważyć 3500x tylko że to 6/6 gdzie w tej cenie tak średnio też. No i chłodzenie pasowało by dorzucić za jakiś czas 

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Darkyy napisał:

Ten Ryzen 5 2600X nie będzie lepszy od Ryzen 3 3100?

Zależy do czego. Do gier kilka FPSow więcej będzie na 3100. Do oglądania filmów czy neta bez znaczenia. Do aplikacji wielowątkowych 2600x będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A co do płyt głównych to na czym polegają różnice w płycie z mojej listy z tymi płytami z Twojej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ds3h jest tańsze, a a-pro to pełny ATX i lepiej chłodzona sekcja zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiedziałbyś gdybym zamienił w swojej liście ds3h na MSI B450M PRO-VDH MAX oraz grafikę na Asus GeForce GTX 1660 Super TUF Gaming OC 6GB DDR6? No i Ryzena 5 na Ryzena 3 3100.

Edytowane przez Darkyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...