Skocz do zawartości
trime

Zestaw audio do ~2000zł do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
chce zakupić sobie zestaw audio do komputera. Z racji na to, że jednak większość filmów, które oglądam nie jest przystosowana do 5.1, a i tak głównie słucham muzyki sądzę, że najsensowniejsze jest 2.0 lub 2.1 ewentualnie 3.1. Zastanawiam się czy lepiej jest kupić jakiś gotowy zestaw czy wzmacniacz + kolumny. Co do budżetu to raczej bym się kierował zasadą warto dopłacić o ile będzie to odczuwalne, więc cena/jakość, ale też nie bądźmy przesadnymi audiofilami. Jeżeli budżet z opisu jest trochę za mały to mogę go zwiększyć, ale to obowiązuje również w drugą stronę jeżeli granicą zysku jakości będzie 1500 to nie muszę na siłę go użyć.
Jeżeli by w pełni cieszyć się jakością zakupionego zestawu należy mieć solidną kartę dźwiękową to jestem wstanie przeznaczyć na to do 500zł.
Liczę na waszą pomoc. Znajomy polecił mi albo zestaw Edifier s360 albo wzmacniacz Pioneer vsx 922 + do tego kolumny. Jedyną obawę jaką mam do używanego wzmacniacza i kolumn jest obawa, że nie mam gwarancji i w przypadku awarii poniosę koszty naprawy. Więc tu pytanie z ciekawości jak często taki sprzęt się psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast używanego wzmacniacza weź nowy chiński FDA (wzmacniacz cyfrowy) przykładowo FX Audio D2160, tańszy D802E czy Arylic A50, możliwości jest dużo kwestia znalezienia recenzji i testów. Gra to dobrze, zajmuje mało miejsca, wygląda ładnie, ma dużo mocy, często masz w tym wzmacniacz słuchawkowy więc odchodzi dodatkowy tor dla słuchawek. Osobiście posiadam Alienteka D8 (300zł) i gra to świetnie, wyrzuciłem starego kloca za 1000zł na rzecz tego małego chińczyka. Co do kolumn, brzmią różnie, ważna jest też akustyka twojego pokoju więc wybór nie jest prosty, ale nie powinno się z nimi nic dziać, jeśli będą w miarę współczesne to bez problemu dokupisz głośniki od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smsl sa300  - 700zl za wzmacniacz w naszych sklepach + Kolumny 2.0 najlepiej 4 ohm. 

 

Jako all in one zamiast Edifiera dobrą alternatywą są Audio Pro A26. Lepiej wyposażone jeśli chodzi o funkcjonalność ( apka do sterowania z wifi, HDMI ARC, BT LowLatlency - przydatne do komputera i mocniejsze.

@EvilKillarunaFajnie jakby na audiofanatyku znalazło się ich porównanie z edkami :) 

 

Co ciekawe jest jeszcze wersja A36, ale to już inny temat.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wzmacniacz budżetowy ma zazwyczaj najwyższą moc na 4 Omah. Np tamten SMSL ma 80wat na 4ohm, a przy 8ohm już tylko połowę z tego.

 

Przykładowe monitory 4ohm to ACOUSTIC ENERGY AE 100 oraz AE 301. Inni też robią 4Ohm , to tak z pamięci wymienię bo sam mam AE109 ;-) 

 

DANE TECHNICZNE

Producent SMSL
Model SA300
THD + Hałas 0,008%
SNR 90dB
Separacja kanałów 88dB
Moc wyjściowa 80 W x 2 (4 Ω) / 40 W x 2 (8 Ω)
Wejścia USB, RCA, BT
Wymiary 70x73x188 mm (szer. X wys. X gł.)
Pobór mocy 35 W (normalna głośność)
Waga (w kartonie wysyłkowym): 1,2 kg
Gwarancja 2 lata

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchasz głównie sprzed kompa to może jakieś monitory aktywne? Np. JBL LSR305 można kupić używane za około 800-900 zł, miałbyś jeszcze budżet na jakiś przyzwoity DAC zewnętrzny.

Edytowane przez bowipl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może monitory studyjne bliskiego pola. Niepotrzebny wzmacniacz i masa kabli. Ja myślę ostatnio nad zakupem PreSonus Eris E5 XT.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem gadżeciarzem i zaciekawił mnie ten zestaw Audio Pro A26, a dokładniej funkcje podłączenia po bluetooth, odpalenie spotify na głośnikach (uniknięcie utraty jakości przesyłu i brak potrzeby odpalania dodatkowego sprzętu) i możliwość sterowania z telefonu. Czy jestem w stanie uzyskać te funkcje nie tracąc bardzo na jakości, bez zwiększania bardzo budżetu? Jeżeli się nie uda to czy po podniesieniu do okolic 3000 zł uda się wtedy spełnić moje oczekiwania, oczywiście miło by było gdyby za zwiększeniem budżetu szło też uzyskanie lepszego dźwięku? Czy odczuję jakąś róznice w niższych tonach między czymś na 4,5" (Audio pro A26), a 5,5" (Edifier S2000MKIII) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywane mission m32i + jakis wzmacniacz np. JVC AX700 :) 

Powinienes sie zmiescic w 800-900zl mam taki zestaw i graja naprawde przyzwoicie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, trime napisał:

 Czy odczuję jakąś róznice w niższych tonach między czymś na 4,5" (Audio pro A26), a 5,5" (Edifier S2000MKIII) ?

Nie koniecznie. 5Hz róznicy. Ale AudioPro są mocniejsze.

A jak będzie Ci mało i planujesz rozszerzenie budrzetu, to z czasem możesz to dorzucić pod biurko (1500zl):

https://www.audiopro.com/en/product/addon-sub/#white

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim zakupie później jeżeli będzie mi brakować basu. Czy w budżecie do 3000zł dostanę apli z takimi funkcjami razem z głośnikami?

Edytowane przez trime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie ile potrzebował bym przeznaczyć pieniędzy na głośniki by wykorzystać ten amplituner? 

Zadam może bardzo głupie pytanie ale poza funkcjami w styli więcej niż 2.1, radio czy możliwości dopasowania tonów ma to jeszcze jakieś przewagi nad Audio Pro A26\Edifier S2000MKIII?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienne kolumny to plus ;)

pytanie co chcesz kupić w takim razie. Możesz tak jak ja zapodać sobie wzmacniacz porządny i jakieś kolumny z czasem DACa jak Ci braknie itp ;) 

https://www.ceneo.pl/31222483

Tutaj masz wzmacniacz za grosze bez konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne jest to plusem. Funkcje związane z video całkowicie są mi zbędne bo nie mam potrzeby tego przy komputerze. Pozostaje kwestia jakości dźwięku ale to też w dużej mierze zależy od posiadanych kolumn. Sporą wadą jest zorganizowanie miejsca na ampli, bo jak rozumiem od góry nie powinno nic przykrywać. Będę wdzięczny jak bym się dowiedział jaki orientacyjny budżet musiałbym przeznaczyć by z tymi ampli, które podałem miało to sens. 

Na tą chwile waham się nad Audio Pro A26\Edifier S2000MKIII lub nad zaszaleniem, tylko boję się, że dokładając te 1,5-2 tysiące nie będzie to dal mnie efekt wow i poczuję rozczarowanie. Czy Twoim zdaniem Audio Pro A26 > Edifier S2000MKIII? Nie wiem tak na prawdę jak odebrać tę różnicę wielkości głośnika średnio/niskotonowego i czy rekompensuje to wieskza moc oraz ten wspomniany w specyfikacji długi skok. Wiem, że wyglad nie gra ale dla mnie Edifier S2000MKIII ze względu na drewniane wykończenie są dużo ładniejsze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/dac-usb-fx-audio-x6-mkii-mk2-wzm-sluch-bluetooth-9841754811

Tutaj masz DACa z Sabre i BT. Możesz podpiąć kompa po USB, telefon po BT i puścić to na słuchawki i kolumny. Zostaje kolumny. Bo skoro rozmiar yamachy CI nie przeszkadza, to tutaj masz znacznie mniejszy wzmacniacz. Trochę jak NAD C338 z tego wyjdzie Ci. Ale taniej i znacznie lepiej. NAD i STA-400D są na wzmacniaczach HYPEXa. Ja mam akurat 800D, ale on jest droższy od 400D. Sam chciałem 400D ale akurat nie było. Dostałem dobrą cenę na 800D w ramach rekompensaty 1750zl to sie skusiłem ;)

Co do kolumn, to do 400D możesz podpiąć co chcesz. Wszystko tym wykarmisz. 

 

Moc szczytowa (peak) 700 W
Moc znamionowa RMS 540 W
Moc znamionowa RMS przy 4Ω 2 x 270 W
Moc znamionowa RMS przy 8Ω 2 x 180 W
Kanały wejściowe 2
Wejścia 1V/10kΩ (XLR, sym.), 1V/4.7kΩ (RCA)
Pasmo przenoszenia 20-20 000Hz
Wbudowany limiter nie
Stosunek S/N > 110 dBA
THD < 0.02 %
Napięcie zasilające ~ 230 V
Zasilanie sieciowe 50 Hz
Pobór mocy w trybie pracy 600 VA
Dopuszcz. temp. otoczenia 0-40 °C
Szerokość 482 mm
Wysokość 52 mm
Głębokość 277 mm
Wysokość (U) 1
Waga 3.5 kg
Złącza 1 x 3-pinowy XLR L/R 1 x RCA L/R 1 x NEUTRIK SPEAKON L/R 2 x para terminali śrubowych
16 minut temu, trime napisał:

Jasne jest to plusem. Funkcje związane z video całkowicie są mi zbędne bo nie mam potrzeby tego przy komputerze. Pozostaje kwestia jakości dźwięku ale to też w dużej mierze zależy od posiadanych kolumn. Sporą wadą jest zorganizowanie miejsca na ampli, bo jak rozumiem od góry nie powinno nic przykrywać. Będę wdzięczny jak bym się dowiedział jaki orientacyjny budżet musiałbym przeznaczyć by z tymi ampli, które podałem miało to sens. 

Ampli zaciąga powietrze przedem, wypluwa tyłem jak się rozgrzeje. Ja mam 800D zamknięty w szafce pod TV z wywalonymi pleckami. Nic go tam nie rusza.

Z kolumnami PureAcoustic AE109 zestaw torpeda. Mniejsze AE100 pewnie też będą bardzo przyjemne. Jakie inne monitory? Nie wiem bo nie orientuje się za bardzo. Poszedłem do salonu audio, odsłuchałem co typek polecił i te AE109 pozamiatały inne większe i droższe kolumny podłogowe. Tak więc wygląd +. Jakość +. Cena +. Dla mnie nie było wyboru :-) Ale na monitorach się nie skupiałem. 

Ze wzmacniacza odkręca się uchwyty RACA. Nie trzeba ich mieć, bez nich wzmacniacz wygląda po prostu domowo i całkiem fajnie.

Jakbyś się zdecydował na takiego STA 400D, to możesz wrzucić go do auta, podjechać na jakiś salon audio i odsłuchać różne monitory. W salonach audio ceny mają wszędzie podobne, jeżeli chcesz nowe kolumny to spokojnie możesz wynieść je z salonu. Sam byłem w ZIelonej Górze na odsłuch akurat. Musiałem sobie podjechać 50km tak o na oględziny. Z żóną. Tak się nam spodobały AE109 że wyjechaliśmy z nimi. W domu oczywiście zawód był bo kolumny grały beznadziejnie z amplitunerem jakimś tam niby 100W. Więc szukałem, grzebałem i wybrałem. Konkurencją dla STA 400D i 800D sa wzmacniacze w cenie 5000zl + 

 

Tutaj masz test wzmacniacza NAD C388 na Hypexach. Specyfikacja w stylu 400D ? no ciągle słabsza nieco) https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2856-c388
To da Ci taki mniej więcej obraz czego spodziewać się po STA 400D/800D :P 

 

 

Kolumny aktywne są małe, proste, całkiem przyjemne, ale nie zrobisz z nich potworów, które będą miodem dla Twoich uszu  ;) 
Wszystko rozbija się o miejsce. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, polecam też pooglądać filmiki jakieś, coś tam się dowiesz;

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz s2000mkIII, gwarantuję ,że będziesz zachwycony jak za te pieniądze :)

Edytowane przez 1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2020 o 23:20, Minciu napisał:

Z kolumnami PureAcoustic AE109 zestaw torpeda. Mniejsze AE100 pewnie też będą bardzo przyjemne. Jakie inne monitory? Nie wiem bo nie orientuje się za bardzo. Poszedłem do salonu audio, odsłuchałem co typek polecił i te AE109 pozamiatały inne większe i droższe kolumny podłogowe. Tak więc wygląd +. Jakość +. Cena +. Dla mnie nie było wyboru :-) Ale na monitorach się nie skupiałem.

Mówisz o Acoustic Energy AE 109?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, trime napisał:

Mówisz o Acoustic Energy AE 109?

Tak sorki pomyliłem z drugą firmą. PureAcoustic mam w drugim pokoju z KD, to gówno nie kupuj przypadkiem :P Acoustic Energy - jest spox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 23:23, trime napisał:

Jedyną obawę jaką mam do używanego wzmacniacza i kolumn jest obawa, że nie mam gwarancji i w przypadku awarii poniosę koszty naprawy. Więc tu pytanie z ciekawości jak często taki sprzęt się psuje.

Posiadam około trzydziestoletni wzmacniacz Technicsa, raczej średniej klasy - absolutnie żadnych problemów, sprzęt ma jeszcze oryginalne plomby gwarancyjne zżółkłe ze starości :D Na YouTube jest kanał Reduktor Szumu gdzie znajdziesz masę przydatnej wiedzy nt. starego sprzętu audio. Generalnie możesz sobie przed zakupem poczytać opinię nt. modelu który chcesz kupić i najlepiej taki sprzęt odebrać osobiście i zapłacić przy odbiorze uprzednio sprawdzając. Za kwotę jaką masz spokojnie kupisz coś naprawdę dobrego, jednak minusem tych sprzętów jest zazwyczaj brak pilota (mój ma, ale to wyjątek) i fakt że dość mocno się grzeją i pobierają dużo energii (mi to nie przeszkadza, ale wiem że niektórym już tak).

Najczęstszą usterką kolumn jest brak zawieszenia na głośnikach niskotonowych albo rozwalone wysokotonówki. Poza tym jak wyżej - najlepiej kupować osobiście i sprawdzić przed zakupem. Generalnie uważam że nie ma się co bać, bo o ile ktoś nie katował sprzętu to powinien spokojnie posłużyć jeszcze długie lata. Jedna uwaga - nie polecam kupować wzmacniaczy Technicsa na hybrydach, bo jak takowa padnie to możesz wzmacniacz wyrzucić na śmieci, bardzo trudno znaleźć oryginał a zamienniki są marnej jakości. Co prawda dziwnie to brzmi z ust posiadacza takowego, ale mój kosztował śmieszne pieniądze dlatego zdecydowałem sie zaryzykować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, trime napisał:

Mówisz o Acoustic Energy AE 109?

A może pomyśl o takim podobnym zestawie:

https://www.salonydenon.pl/mini-systemy-stereo/zestaw-stereo-rcd-m41-raptor-3.html

lub z tańszymi kolumnami:

https://www.salonydenon.pl/mini-systemy-stereo/mini-wieza-stereo-d-m41.html

Uważam, że do komputera w zupełności wystarczy. a przy okazji będzie też do innych rzeczy.

Tylko przydało by się żeby w komputerze było wyjście optyczne. Wtedy sterowanie dźwiękiem przejmie amplituner.

Dodatkowo za jakiś czas można dokupić aktywny subwoofer dowolnego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, AMiABLE napisał:

Posiadam około trzydziestoletni wzmacniacz Technicsa, raczej średniej klasy - absolutnie żadnych problemów

Ale to nie jest reguła. Ja mam kilkunastoletniego H/K 3480 i nie zestarzał się z godnością. Sekcja przedwzmacniacza zaczęła puszczać intensywny pisk na kolumny, a potencjometr kompletnie przestał działać. Nie widzę nic złego w dwu- czy trzy letnim sprzęcie używanym, lecz klocków sprzed dekady to bym nie brał. Tak samo nie zakładałbym, że pięcioletni wzmak bezproblemowo posłuży drugie tyle.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...