Skocz do zawartości
trime

Zestaw audio do ~2000zł do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

A to prawda. Ów Harman miał z tyłu wyjście pre i wejście main, które łączyła zworka. Po rozłączeniu, nadal służył jako końcówka mocy z oddzielnym przedwzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zamiast starych rupieciorów polecam zainteresować się chińczykami (i nie tylko) FDA, nie wiem jak jakiś high end ale w cenie do 1000zł bardzo dobry wybór moim zdaniem. Zmieniłem wielką krowę Advance Acoustic MAP-105 (klasa A, wzmacniacz ceniony pod wieloma względami) na małe chińskie pudełko i jestem zadowolony z jakości dźwięku (jest bardziej dynamiczny , słychać że tak to miało od początku brzmieć bez żadnych zamuleń/przebarwień) do tego odchodzą dziwne problemy typu trzeszczący potencjometr (otwieramy a tam ALPS za 100-150zł...) kondensatory mające wpływ na brzmienie, odbieranie zakłóceń z komputera itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2020 o 22:01, Minciu napisał:

Nie koniecznie. 5Hz róznicy. Ale AudioPro są mocniejsze.

Wg. specyfikacji producenta? ;) Generalnie z tą szerokością pasma to jest ... różnie. Jakieś super-wypasione 4,5" mogą mieć zejście jak tanie 5,5" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ze specyfikacji. Evil musiałby zrobić teraz test Audio pro aby było jasne zestawienie 1:1 co gra lepiej. 

Trzymam kciuki ze się skusi. 2k PLN to dużo i nie duzo. Jak ktoś chce coś lepszego od głośników do 500pln których testów jest od groma w sieci, to takie 1.5k-2k PLN  jest ciągle tańsza półką. Kolejny krok za lepszy sprzęt to już po 4-5k PLN wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to budżet magicznie się rozszerzył i postanowiłem, że zakupię ampli Yamaha RX-V485, a do niego teraz dobieram kolumny. Z tego co zrozumiałem filmik Reduktora Szumu o zalecane jest by kolumny miały taką impedancję jak wzmacniacz, więc w tym przypadku 8 ohm. Jeżeli dobrze zrozumiałem to Acoustic Energy 109 nie za bardzo się nadadzą. Jako, że się na tym nie znam i teraz objazd sklepów audio może być utrudniony musze posiłkować się tym co znajdę w internecie. Zaciekawił mnie ten "ranking": https://rms.pl/rankingi-sprzetu/kolumny-stereo-i-kina-domowego/2950-ranking-kolumn-podlogowych-do-3000zl

Planuję zakupić kolumny podłogowe, do 2500 zł, góra do 3000zł. Ale znów wolę mniej wydać (jak widać na podstawie tematu nie do końca mi się to udaje.), jeżeli nie jest to konieczne. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, trime napisał:

No to budżet magicznie się rozszerzył i postanowiłem, że zakupię ampli Yamaha RX-V485, a do niego teraz dobieram kolumny. Z tego co zrozumiałem filmik Reduktora Szumu o zalecane jest by kolumny miały taką impedancję jak wzmacniacz, więc w tym przypadku 8 ohm. Jeżeli dobrze zrozumiałem to Acoustic Energy 109 nie za bardzo się nadadzą. Jako, że się na tym nie znam i teraz objazd sklepów audio może być utrudniony musze posiłkować się tym co znajdę w internecie. Zaciekawił mnie ten "ranking": https://rms.pl/rankingi-sprzetu/kolumny-stereo-i-kina-domowego/2950-ranking-kolumn-podlogowych-do-3000zl

Planuję zakupić kolumny podłogowe, do 2500 zł, góra do 3000zł. Ale znów wolę mniej wydać (jak widać na podstawie tematu nie do końca mi się to udaje.), jeżeli nie jest to konieczne. Co polecacie?

Na początku pisałeś o 2.0 lub 2.1 a to jest ampli 5.1. Zmiana planów? Ampli KD do stereo to kicha, jesli nie planujesz rozbudowy zestawu. Objazd sklepów audio na odsłuchy to raczej must. One nie są zamknięte - w najgorszym wypadku będziesz słuchał w masce. Oczywiście można kupić w ciemno po czytaniu recenzji w necie i mieć niespodziankę. Pytanie, czy zrobiłbyś to samo z samochodem bez jazdy próbnej. ;) 

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Karister napisał:

Na początku pisałeś o 2.0 lub 2.1 a to jest ampli 5.1. Zmiana planów? Ampli KD do stereo to kicha. Objazd sklepów audio to raczej must. One nie są zamknięte - w najgorszym wypadku będziesz słuchał w masce. Oczywiście można kupić w ciemno po czytaniu recenzji w necie i mieć niespodziankę. Pytanie, czy zrobiłbyś to samo z samochodem. ;) 

Trochę też zmiany podejścia i możliwości :) aktualnie planuję podłączyć 2 kolumny, ale z czasem jak przeorganizuje sobie pokój to wtedy ustawię więcej. Problem jest taki, że u mnie w mieście z tego co kojarzę sklepy audio są w galeriach handlowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie idź do jakiegoś salonu audio. Młotkiem będą Ci to wybijac.

Sta 400D lepiej weź jak masz kasę i miejsce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu

Więc Ty sugerujesz kupno Sta 400D + kolumny np Acoustic Energy AE109 + DAC USB FX-AUDIO X6 MKII mk2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AE109 to kolumny podłogowe, takie do pokoju z TV np.

Jak chcesz coś na biurko, to musisz coś mniejszego brać ;) Przykładowo AE300, AE100

https://allegro.pl/oferta/acoustic-energy-ae300-stereo-orzech-jedna-para-9196603047

https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=8638&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Nie polecę tutaj innych kolumn, bo za mało odpowiedników słuchałem.

 

Co do DACa, to nie wiem czy ma obsługiwać kolumny i słuchawki czy jak. Jeżeli tak to nie widzę na tym X6 wyboru wyjścia audio ( słuchawki vs wzmacniacz ). To co wkleiłeś, to taki wzmacniacz słuchawkowy bardziej niż Dac pod wzmacniacz z kolumnami. Możesz zacząć bez DACa testy. Jak będziesz szukał DACa to chyba najlepiej aby miał jak najlepszy SNR i jak najniższe zniekształcenia. Tak aby wyregulowana głośność na wzmacniaczu w okolice maxa dawały dobry i czysty sygnał w całym zakresie głośności regulowanej cyfrowo na komputerze. No chyba że będziesz chciał ręcznie kręcić gałkami. Ja nie kręcę i nic mi nie szumi przy DACu Shanling UP2. Przy okazji UP2 ma equalizer dostępny z telefonu ( jakby co to FIIO BTR3K/BTR5 jest lepszy, bo dla BT ma tryb samochodowy z auto on/off )

 

EDIT:

Te AE300 z linku mogą być bardzo przyjemną opcją w spoko cenie względem normalnej sklepowej :) 

 

Tutaj masz info odnośnie STA 400D, jakbyś jeszcze nie szukał nic na sieci.

https://www.audiostereo.pl/topic/126499-monacor-sta-400d-na-modułach-hypex/

http://wstereo.pl/test-monacor-i-crown-trzy-koncowki-z-rynku-pro/3/

 

Jakbyś planował zakup, to pamiętaj aby ponegocjować cenę ;)

Ja za STA-800D dałem 1800zł ( tutaj: https://akustyka.com.pl/produkt/monacor-sta-800d/ )
Ale jak widać, wszędzie jest info negocjuj cenę, tutaj też: https://akustyka.com.pl/produkt/monacor-sta-400d/ Inne sklepy też tak maja ;) 

 

Róznica między STA 400D i 800D to np zasilanie. STA 400D ma jeden zasilacz na oba kanały. STA 800D ma dwa zasilacze osobne dla każdego z kanałów, jest tak zwany Dual Mono. Czyli dwa monofoniczne zasilacze odseparowane od siebie elektrycznie, ale zamknięte w jednej obudowie.
800D jest na modułach  Hypex UCD400. 

Na tych modułach możesz kupić np:

 https://soundrebels.com/roksan-oxygene/ - 15-20tys pln

https://www.soundimports.eu/en/hypex-nc400-94813975.html - 3,5tys za monoblock, potrzeba dwa takie aby mieć jedną INA 800D ;) 


To tak jakbyś się zastanawiał, czy do jest dobra opcja. Czterysetka jest nieco słabsza, ale to też kozak sprzęt bez konkurencji w niskich cenach popularnych u nas firm ( tak do 3-5k pln )

monacor.jpg.08c02f450ec7b83619e02e65eaca

 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o słuchawkach to one łączą się po bluetooth (Sony wh-1000xm2), więc widzę tylko do daca tylko z komputera. 

Jeżeli chodzi o odległość to na biurku bym miał od siebie głośniki oddalone o okolice metra, a kolumny podłogowe miały by okolice 1,5m, więc raczej za blisko.

Czy do połączenia DAC z wzmacniaczem potrzebuje jakiś specjalny kabel czy w kupionym zestawie on powinien być?

To samo pytanie o połączenie wzmacniacza i kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podłogówki stoją 1.5m od siebie (biurko 120) i jest spoko, scena jakaś tam się kreuje, jest porządek. Wiadomo że lepiej by to zagrało w jakimś salonie, ale jak masz mało miejsca to małe kolumny też będą miały "ścisk" na scenie.
 

Kolumny ze wzmacniaczem łączysz przewodem głośnikowym (taki 2x drut miedziany po prostu, ważne żeby był OFC i odpowiedniej grubości), DAC do wzmacniacza zależy jakie są złącza, zazwyczaj 2xRCA-2xRCA lub jack z jednej strony.

Jak wcześniej pisałem zachęcam do zerknięcia na D2160, wzmacniacz słuchawkowy, głośnikowy i bluetooth w jednym urządzeniu, wzmacniacz typu FDA więc bez DAC'a, jedyny tor analogowy to wyjście do kolumn więc masz wyeliminowane jakiekolwiek zakłócenia. Oczywiście jeśli chcesz urządzenie wielozadaniowe i kompaktowe, 400D/800D mają troszkę lepsze parametry jeśli chodzi o sam wzmacniacz, tylko potrzebujesz DAC'a i wzmacniacz słuchawkowym lub combo 2 w 1. Tak czy siak wzmacniacze klasy D czy urządzenia FDA grają dobrze, liniowo, co byś nie wybrał powinieneś być zadowolony. Dla mnie zdecydowanie lepsza technologia niż wielkie grzejące się pudła z brzęczącymi trafo czy innymi problemami (potencjometry, kondensatory etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, żeby nie zakładać nowego.

Sprzęt do salonu 30m2, dodam że dość wysoki, bo otwarty i sufit ok 5-6m.

Budżet do 5k max, czytając Wasze wypowiedzi gdybym złożył Yamaha RX‑V485 + Acoustic Energy AE109  to będzie dobry wybór?

Czy polecicie jeszcze coś innego? Coś z Jamo? Np. taki zestaw https://allegro.pl/oferta/yamaha-rx-v485-jamo-s809-front-black-raty0-7535741264?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+audio,+satelitarny+oraz+słuchawki&gclid=CjwKCAiAkan9BRAqEiwAP9X6UYriuDIhsCjEidLWe6RyyTJhI-IYzU0dguuVOHRLhOabNGwnEKInJBoC0uwQAvD_BwE

Głośniki typowo do muzyki FLAC czy lepszych MP3.

Edytowane przez Dr. Acula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz sprzętu do muzyki to nie wybieraj amplitunera kina domowego :D Wzmak stereo takiej klasy lub wyższej znajdziesz poniżej 1000zł, cena tej yamki to 5.1 + naszpikowanie bajerami (multiroom, odtwarzacz sieciowy itd.)

 

Edytowane przez TrueFaith
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, TrueFaith napisał:

Jak szukasz sprzętu do muzyki to nie wybieraj amplitunera kina domowego :D Wzmak stereo takiej klasy lub wyższej znajdziesz poniżej 1000zł, cena tej yamki to 5.1 + naszpikowanie bajerami (multiroom, odtwarzacz sieciowy itd.)

 

Coś podpowiesz? Rzeczywiście teraz widzę, że to do kina domowego :D

Ktoś tutaj polecał ten https://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-r-n303d-czarny.bhtml

Różnica w cenie jednak niewielka, może za to w parametrach lepszy?

Edytowane przez Dr. Acula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 400d i 800d jak słuchawki są na BT możesz śmiało brać coś małego w stylu shanling up2 up4, ffio btr3k btr5 albo tym podobne. Te małe dac na USB mają equalizery wbudowane w sobie i dostępne z telefonu. 

Do biurka kolumny podstawowe lepiej pasują. 

Jak co do AE109 itp polecany jest zawsze z popularnych jakis wzmacniacz NAD na Hypexach. 

Yamaha np była doradzają jak szukałem. Więc tym łatwiej było mi wybrać. 

A mój salon na 50m2 i gra to fajnie. Chociaż pierwsze były kolumny później wzmacniacz. Dzisiaj do 800D bralbym AE serii 300. Wstępnie ae109 było w planie do podpiecia z chinskim smsl 80w. Więc tutaj mocowo było w miarę ok, 4oh kolumny. Ale jak trafiłem na 400d, to roznica w cenie stała się niewielka w porównaniu do klasy sprzętu.

5 minut temu, Dr. Acula napisał:

Coś podpowiesz? Rzeczywiście teraz widzę, że to do kina domowego :D

Ktoś tutaj polecał ten https://www.euro.com.pl/amplitunery/yamaha-r-n303d-czarny.bhtml

Różnica w cenie jednak niewielka, może za to w parametrach lepszy?

Yamaha R-N803D jak chcesz spoko wzmak.

Ale to dalej słabsze i droższe od 800d i DACA z BT .

 

303 to bliżej do chińczyka za 1/3 ceny.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Do 400d i 800d jak słuchawki są na BT możesz śmiało brać coś małego w stylu shanling up2 up4, ffio btr3k btr5 albo tym podobne. Te małe dac na USB mają equalizery wbudowane w sobie i dostępne z telefonu. 

Do biurka kolumny podstawowe lepiej pasują. 

Jak co do AE109 itp polecany jest zawsze z popularnych jakis wzmacniacz NAD na Hypexach. 

Yamaha np była doradzają jak szukałem. Więc tym łatwiej było mi wybrać. 

A mój salon na 50m2 i gra to fajnie. Chociaż pierwsze były kolumny później wzmacniacz. Dzisiaj do 800D bralbym AE serii 300. Wstępnie ae109 było w planie do podpiecia z chinskim smsl 80w. Więc tutaj mocowo było w miarę ok, 4oh kolumny. Ale jak trafiłem na 400d, to roznica w cenie stała się niewielka w porównaniu do klasy sprzętu.

Yamaha R-N803D jak chcesz spoko wzmak.

Ale to dalej słabsze i droższe od 800d i DACA z BT .

 

303 to bliżej do chińczyka za 1/3 ceny.

No to teraz wiem jeszcze mniej :)

A czy mógłbyś proszę wskazać palcem laikowi linki do sprzętu i głośników tego co polecasz?

Nie ukrywam, że musi to też jakoś wyglądać i nie składać się z wielu elementów.

Kupując amplituner mam wszystko w jednym no i że tak powiem klasyczny wygląd.

 

A jak widzę, oczywiście nie podważając właściwości i parametrów 800D, to sprzęt wygląda jak do szafy rackowej czy też innej konstrukcji i prawdę mówiąc nie widzi mi się postawienie go na półce w salonie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty się odkręca. I wygląda jak NAD c316.

W sumie u nie nie wygląda, bo siedzi w szafce z wywalonymi plecami. A dac z BT wyglada jak bateryjka 9v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pokój:

pokoj.jpg

Trochę przesadziłem z tym dystansem do tyłu ciemniejszych głośników miałbym okolice 0,9m oraz do tyłu jasnych głośników 1,5m. Na pewno zaletą głośników podłogowych jest to, że nie będą zagracać mi biurka. Zastanawiam się czy wybrać podłogowe czy jednak te na biurko. Mogę prosić o doradzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to niebieskie to co to? :) Lepiej jakbyś wrzucił na ścianę kolumny podstawkowe. Biurko wyprostował bez L na pokój. 

Masz tam gdzies drzwi i okna? :D 

Te białe dziury to co to?  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akustyka dramat moim zdaniem, siedzisz nie dość że w małym "otwartym" kwadracie gdzie będą gromadzić się wszystkie rezonanse to jeszcze blisko rogu. Trzeba przetestować jak to działa, ale nie wróżę nic dobrego. To białe po lewej to co to jest? Tam byłoby najlepsze miejsce odsłuchowe, po dłuższej ścianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Najlepiej jakby po przeciwnej stronie stała kanapa, bo wtedy nawet skusiłbym się na podłogówki pod PC, bo puszczając muzykę lub film na kanapie bardzo przyjemnie już by się słuchało. 

A tam gdzie jest komputer walnąłbym mini sypialnie jak w pokoju jest też łóżko do spania :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwa duże białe prostokąty to szafy, te niebieskie to ściana (efekt zaznaczania na stronie na której zrobiłem ten plan). Biurko ma równe boki, ale to raczej nic nie zmienia. Myślę czy nie zmienić ułożenia by biurko było przy scianie, która ma 3,1m wtedy szafa z tej długiej lewej ściany pójdzie na tą ścianę co ma 2,23m. Czy takie rozwiązanie spowoduje sensowną poprawę?

Z tego co widzę tu nie ma opcji na dodanie sub'a. Czy jest jakiś wzmacniacz, który to umożliwi o podobnej opinii?

Edytowane przez trime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak szukacie czegoś co gra zaskakująco dobrze w niedużych pieniądzach do integracji z kompem i konsolą to ja zaryzykowałem i łyknąłem Denona PMA-600NE bo w moim harmanie 970 zdechły chyba końcu końcówki mocy, bo gra chwile i się wyłącza. Pierwotnie celowałem w marantza 6006, yamahe AS-501/701, Denka PMA-800NE, ewentualnie onkyo 9150 no ale każdemu czegoś brakowało. Natomiast trafił się wszystko mający Denon 600NE z Media Marketu poniżej 1300 ziko z outletu stan dobry więc pełna gwarka producenta i możliwość zwrotu do 45 dni. Przyszło to dzisiaj i gdzieś to się kurzyło na demie albo na magazynie bo pokrętła były zakurzone. oprócz kiepsko zwiniętego kabla od zasilania nówka sztuka :). Teraz siedzę i nadal zastanawiam się jak to się stanęło, że tak tani wzmacniacz który w sumie ma wszystko od wyjścia na suba, przez złącza cyfrowe po BT jest jeszcze w stanie zagrać z takim kopytem. Już pominę, że jest nie wiele droższy od 10 letnich i starszych dotyranych wzmacniaczy z allegro zawiniętych z angielskiego czy niemieckiego śmietnika. 
Już nawet pominę minusy jakim jest brak diody na pokrętle więc ni wuja nie widać jak jest rozkręcony czy tego, że czułość wejścia jest na jakimś absurdalnym poziomie i Xonar na 100% praktycznie powoduje, że zakres cichego w miarę słuchania zawiera się w zakresie jakiś 10 stopni na pokrętle od podłogi. Później już jest głośno ale co ciekawe nawet przy cichym słuchaniu nie traci detali. 
Nie będę też płakał, że przy wyłączonym source+analog dźwięk jest gorszy ale jakby nie patrzeć sterowanie bass/treble/balance jest bardzo fajnym dodatkiem jakbyśmy chcieli trochę się pobawić. Oczywiście po włączeniu trybu analog i source jest bardzo zacnie i jedyne co się mogę na siłę przyczepić to odrobinę podbity midbas na moich kolumnach (pewnie da się skorygować opkami) oprócz tego WOW zrównoważony lekko ocieplony dźwięk z solidnym basem o dobrej kontroli i eleganckim zejściem, średnica na wierzchu, góra detaliczna bez rzucania żyletkami co przy tej cenie jest co najmniej zaskakujące.
Wbudowany dac jest całkiem w pytę więc sobie można podpiąć konsole czy pc z integrą optykiem spokojnie ganiać bez żadnego dodatkowego źródła. Wyjście słuchawkowe też całkiem spoko co prawda źródło Xonar STXII na source+analog ale z ogarnięciem AKG 702 nie ma problemu. BT z telefonu nie testowałem jeszcze.
Jak się wyrwie jakieś podstawki do tego w promo na amazonie czy u nas to można sobie do 2.5k złożyć naprawdę w pytę grające stereo albo 2.1 i można przyciąć na dacu, bo wbudowany jest co najmniej wystarczający imo gra przyjemniej niż prodigy cube. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trime i co kupiłeś? Bo mam tą samą rozsterke audio pro a26 vs edifier s2000 MKIII (lub ewentualnie +1000zł i kupić a36 ale raczej wolalbym w tych 2k się zmieścić).

Ktoś ma te głośniki/moze podać jakąś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...