Skocz do zawartości
trime

Zestaw audio do ~2000zł do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Podbijam bo mam podobny dylemat. Brak miejsca na kolumny z amplitunerem. Ew. W grę jeszcze wchodzą Yamaha NX-N500. 

Szukam czegoś co będzie przyjemnie grało muzykę, najlepiej z Tidala hifi, ale też normalnie po Bluetooth. Będą też podpięte od TV i konsolę.

Funkcjonalnie pasują mi tutaj Audio Pro A26, pytanie jak się mają muzykalnie do Yamah i Edifierów. Czy ktoś jest w stanie coś powiedzieć w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie, bo moj budzet i podobne wymagania

sprzet do muzy na biurko do pokoju 4x6m.

myslalem nad:

WHARFEDALE DIAMOND 11.2 + DAC SMSL AD18

bedzie to tymczasowo pelnic tez funkcje mojego glownego sprzetu audio dopoki nie zdecyduje sie zainwestowac troche wiecej na mocniejsze glosniki i wzmacniacz porzadny.

 

bedzie git?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAC już jakiś masz czy nic na razie?

Wzmacniacz potrzebujesz goły czy z DAC? Jak z DAC to wolałbym Topping MX3

Albo SMSL SA300

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2021 o 09:54, Minciu napisał:

DAC już jakiś masz czy nic na razie?

Wzmacniacz potrzebujesz goły czy z DAC? Jak z DAC to wolałbym Topping MX3

Albo SMSL SA300

nic nie mam :) mam sluchawki grado sr80e i na tym glownie slucham muzy. szukam czegos, zeby sie nie meczyc. dobry bass in plus.

dlaczego sa300?


 

Edytowane przez aydar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to SMSL SA300 jest nowszy bo ma BLUETOOTH 5.0.

Dodatkowo co do głośników. Jeden i drugi model dla 8 OHM na wyjściu ma 2 x 40W Więc moim zdaniem tańszy DIAMOND 320 WHARFEDALE wystarczy w zupełności.

Z drugiej strony moim zdaniem to taki zestaw będzie dużo lepszym rozwiązaniem i dźwięk o niebo lepszy. Nie ma DAC, ale jest 2x złącze optyczne. Więc to prawie to samo.

https://www.salonydenon.pl/mini-systemy-stereo/mini-wieza-stereo-ceol-n11-dab.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topping MX3 ma spoko wzmacniacz słuchawkowy, więc robiłby za DAC do słuchawek i głośników. Kolumny 4OH pod MX3 najlepiej dobrać. 

Natomiast jakbyś chciał sam typowy wzmacniacz do kolumn to zobacz INA STA 400D

Albo jeszcze lepiej STA 800D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie zdecyduje sie na tego toppinga mx3 + te tansze wharfedale. Troche kasy zaszczedze, a nie oszukujmy sie, do PCta nie potrzebuje miec turbo setupu. Moze kiedys, jak sobie postawie wlasna chate i bede mial wplyw na pomieszczenia to sie pomysli.

Skoro juz mi tu odpisujecie to mam jeszcze jedeno pytanie, potrzebuje setup do Tv/pod muzyke  jak zdecyduje sie zorganizowac jakas biesiade/potancowke itd. Pokoj to kwadrat o powierzchni ok 35-40m2, otwarty - dwa przejscia po bokach o szerokosci ok 2,5m plus martwa strefa (schody w dol). Mysle, ze zestawy po 4 i wiecej glosnikow nie maja sensu. Osobiscie szedlbym w dwie porzadne kolumny (cena:jakosc, nie jestem audiofilem, potrzebuje cos co spelni swoje zadanie na tej powierzchni) i wzmacniacz plus ew subwoofer. Mozliwosc puszczenia muzy z tela, lapka i podlaczenia kontrolera z mixerem na +. Niestety jako laik nie mam pojecia ile musze miec mocy, zeby wypelnic przestrzen. Pokoj jest na pietrze i wyjscia sa do jadalni i na zabudowany balkon. Mieszkam na wsi, wiec wolalbym cos mocniejszego niz slabszego :)

budzet? hm nie wiem, 2-5k powiedzmy.

Edytowane przez aydar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Toppinga weź coś co ma 4ohm. Nie 4..8ohm czy podobne dziwne mocy i nie 8ohm. Pamiętaj że pod 8ohm Topping jest słaby. Ja bym do MX3 dodał to: https://hi-fi.com.pl/testy/kolumny/5193-acoustic-energy-ae100.html

1.2k za PARE.

A co do pokoju, to BTR3K lub BTR5 plus wspomniany wzmacniacz STA 800D. Po BT możesz tam sparować dwa urządzenia. Jest jeszcze iFi Audio Zen Blue, nieco droższy. Więcej urządzeń można mieć sparowanych. Ale generalnie to wolałbym BTR5k niż zena. 

TV Samsunga nie mają wyjścia audio. Potrzebny jest BT DAC aby kontrolować głośność z pilota. Ewentualnie coś z HDMI ale tego jest jak na lekarstwo. A kombosy z HDMI są mizerne przy 800D na Hypexach. 

Kolumny z INA STA 800D mam AE109. Basu jest dużo bo na equalizerze w DACu można konfigurować. Ale nie schodzi mega nisko bo nie XD za mała średnica. Pokój ma coś koło 50m2. Średnie i wysokie są wypas. Bas szybki, dobrze kontrolowany ale w szafkach nic się nie przesuwa. Po prostu słychać i czuć. Nic nie szumi. Nie ma zniekształceń itp. 

Coś niżej schodzące to Klipsch rp-8000f. Ale one nie mają dobrze skontrolowane go basu. 

No i szukając dalej mamy Fyne Audio F502. Lepsza średnica. Lepsza góra. Lepiej kontrolowany bas niż w RP8000f. 

Po drodze masz jeszcze AE309, ale one moim zdaniem są trochę za blisko cenowo do lepszych FyneAudio. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/3173-ae309

2.5k vs 5k vs 5k vs 6k. 

Można jeszcze przetestować tańszy wzmacniacz 400D, który mocy i tak ma nie mało. Ja tam kupiłem 800D i teraz korci na nowe kolumny XD

Wpierw kupiłem kolumny AE 109 pod słabszy wzmacniacz. Ale że słabsze i gorsze pod każdym względem wzmacniacze i tak są 2x droższe od 400D, to stwierdziłem że jednak kupię sensowny wznak na dłużej. Kupiony na allegro 400D okazał się niedostępny i dostałem rabat na 800D. No to już się złamałem i mam wzmacniacz 2x400w RMS pod 4ohm lub 2x210w 8 Ohm, a kolumny są teraz takie slabawe lekko i to 4Ohm. 

Jakbyś chciał jeszcze lepszy wznak od tej 800D to można kupić nieco lepszy model HYPEXow. Ale coś pod 3k PLN potrzeba wtedy. I tak tanio bo ten wyższy model HYPEXow znajdziesz w integrach bulac po kilkadziesiąt tys PLN. Coś na poziomie 800D będzie kosztować około 7k PLN. 400D to około 5k PLN za integre. 

A jakbyś chciał tania integre to NAD C338 (2.5k PLN). Też na Hypexach ale już takich mocno budżetowych. Inna liga jeśli chodzi o moc i zniekształcenia itp.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma taki zestaw na biurku,bardzo fajnie gra.Barwa denona bardzo dobrze zgrywa sie z q acoustics ktore graja tak jak ty tego chcesz,nie koloruja dzwieku kiedy nie trzeba.Mocy jest az nadto pod 3010i ,do tego masz bluetooth,dab ,CD,2x wejscie optyczne oraz subwoofer preout,gdyby w przyszlosci brakowalo Ci basu

Glosniki :

https://allegro.pl/oferta/q-acoustics-qa-3010i-para-przewod-10515930953

Wzmacniacz :

https://www.ceneo.pl/71880141

Edytowane przez Krauziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, z braku laku, a potrzeby kupilem jakies edifery za 500, akurat bralem cos w sklepie komputerowym na wieksza kwote to juz przytulilem te glosniczki. Graja calkiem przyjemnie. Tak, moje poprzednie byly az tak fatalne :) Mam starego fiio e10k i w takim zestawie na razie mnie zadowalaja. 

Kontynuujac temat

Szukajac na innych forach mocniejszych alternatyw do tego Toppinga polecono mi loxije a30 totez dac/amp wybiore sposrod tego duo topping lub loxije + te acoustici ae100 jako 1 zakup pod moje audiofilskie pobudki do muzy przy PC. Czekam na wyplate czerwcowa i zamawiam.

Do pokoju pewnie poslucham sie tez Twojej rady I wezme STA 800D wzmaka (integra by byla cool, ale to juz ponad moj budzet), Fyne Audio F502 (jak juz inwestowac w kolumny to na grubo) i dobiore cos, zeby puscic pod to muze z kompa, bo na dzien dzisiejszy nie mam ani odtwarzacza ani vinylow, a ze spotifaja nie bede odsluchiwal muzy na takim sprzecie. Zakupy i tak zrobie dopiero pewnie po wakacjach najwczesniej. Ciagle jakies wydatki.

Rozumiem, ze przy tej jakosci kolumny subwoofer jest zbednym wydatkiem?
 

Edytowane przez aydar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poczytałem i te nowe chipy infineona maja potencjał.

Dźwiękowo   loxije a30  naprawde daje radę, ale ma słaby wzmacniacz słuchawkowy (jak wiele tej klasy innych w tym smsl ad18) i coś co go u mnie eliminuje- niestety tylko 1 wejście cyfrowe (u mnie jedno jest do tv , drugie do chromecasta audio )

Do kompa czy tv fajna zabawka, ja poczekam na inne wzmacniacze na infineonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba normalny problem z tymi "all in one" dac/ampami? buszujac po necie to samo pisza o toppingu tez, ze ma slaby wzmak do sluchawek. ludzie polecaja osobny wzmak na glosniczki, na sluchawki i osobny dac. ale kto by trzymal 3x taka ilosc sprzetu, jak w sumie podobne efekty mozna uzyskac jakims all in one?

czy to jest do odczucia przy uzytkowaniu np sluchawek za okolo 500? mam grado sr80e i bayery 770d 80ohm.

 

  

14 godzin temu, Tomcat napisał:

Tak poczytałem i te nowe chipy infineona maja potencjał.

Dźwiękowo   loxije a30  naprawde daje radę, ale ma słaby wzmacniacz słuchawkowy (jak wiele tej klasy innych w tym smsl ad18) i coś co go u mnie eliminuje- niestety tylko 1 wejście cyfrowe (u mnie jedno jest do tv , drugie do chromecasta audio )

Do kompa czy tv fajna zabawka, ja poczekam na inne wzmacniacze na infineonie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, aydar napisał:


Rozumiem, ze przy tej jakosci kolumny subwoofer jest zbednym wydatkiem?
 

Tak, olej subwofer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2021 o 19:20, Tomcat napisał:

Tak poczytałem i te nowe chipy infineona maja potencjał.

Dźwiękowo   loxije a30  naprawde daje radę, ale ma słaby wzmacniacz słuchawkowy (jak wiele tej klasy innych w tym smsl ad18) i coś co go u mnie eliminuje- niestety tylko 1 wejście cyfrowe (u mnie jedno jest do tv , drugie do chromecasta audio )

Do kompa czy tv fajna zabawka, ja poczekam na inne wzmacniacze na infineonie.

Specyfikacja wygląda wręcz rewelacyjnie.

Co słabego ma ten wzmacniacz słuchawek? Moim zdaniem jest niczego sobie i raczej topowej klasy. Może nie highend żeby nie było, ale nie każdy potrzebuje wzmaka do słuchawek 600ohm.

 

Amplification chip Infineon Merus MA12070
DAC chip ESS ES9023
Volume control chip NJW1194
THD+N (A-Weighted) 0.003%
SNR (A-Weighted) 108dB
Power 2x 80W @ 4Ω
Headphone output power 100mW @ 32Ω
W dniu 15.05.2021 o 19:20, Tomcat napisał:

Tak poczytałem i te nowe chipy infineona maja potencjał.

Dźwiękowo   loxije a30  naprawde daje radę, ale ma słaby wzmacniacz słuchawkowy (jak wiele tej klasy innych w tym smsl ad18) i coś co go u mnie eliminuje- niestety tylko 1 wejście cyfrowe (u mnie jedno jest do tv , drugie do chromecasta audio )

Do kompa czy tv fajna zabawka, ja poczekam na inne wzmacniacze na infineonie.

Specyfikacja wygląda wręcz rewelacyjnie.

Co słabego ma ten wzmacniacz słuchawek? Moim zdaniem jest niczego sobie i raczej topowej klasy. Może nie highend żeby nie było, ale nie każdy potrzebuje wzmaka do słuchawek 600ohm.

 

Amplification chip Infineon Merus MA12070
DAC chip ESS ES9023
Volume control chip NJW1194
THD+N (A-Weighted) 0.003%
SNR (A-Weighted) 108dB
Power 2x 80W @ 4Ω
Headphone output power 100mW @ 32Ω

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...