Skocz do zawartości
T3nCzu

Ulepszenie starego komputera do 700-800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam budżet 700-800zł i chciałbym jeszcze włożyć życie do tego komputera. Gram głównie w gry typu CS, LOL, Fortnite. Ale najbardziej zasobożernym jest Fortnite i często przy większej ilości osob FPS'y drastycznie spadają, a przy 144hz w monitorze jest to mocno zauważalne. Specyfikacje PC:

Płyta głowna - ASUS B85-PLUS
Procesor - Intel I5-4570
Karta graficzna - NVIDIA Geforce GTX 770
RAM - 2x4GB HyperX DDR3 RED 1600mhZ
Dysk twardy - Dysk SEAGATE BarraCuda 1TB HDD
Zasilacz - Thermaltake 730w smart se
Prosiłbym o pomoc co można wymienić/dodać aby zwiększyć wydajność :)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj płyte, procka, ram i grafę. Kup:

r3 3100 - 450zł

Gigabyte Ds3h - 280zł

Ram ddr4 2x8Gb 3200Mhz - 260zł

(na gwarancji) Rx570 - 400zł

SSD - min 480gb od 200zł

 

Wsio nowe poza grafą, więc jak taniej to można poszukać używanych.

Edytowane przez Skyline_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fakvat napisał:

Dodatkowy ram 2x4gb to 100zł, dysk ssd  512 - 250 zł, karta graf gtx 1060 - 500zł 

Mam jeszcze tylko jedno miejsce na ram takze 2 nie zmieszcze, dysk ssd zrobi jakas robote jezeli chodzi o fps i wydajnosc w grach? I czy ta karta graficzna zrobi rowniez roznice z tymi podzespolami?

9 minut temu, Skyline_ napisał:

Sprzedaj płyte, procka, ram i grafę. Kup:

r3 3100 - 450zł

Gigabyte Ds3h - 280zł

Ram ddr4 2x8Gb 3200Mhz - 260zł

(na gwarancji) Rx570 - 400zł

SSD - min 480gb od 200zł

 

Wsio nowe poza grafą, więc jak taniej to można poszukać używanych.

Gdzie najlepiej to sprzedać żeby to jakoś sprawnie poszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Skyline_ napisał:

Sprzedaj płyte, procka, ram i grafę. Kup:

r3 3100 - 450zł

Gigabyte Ds3h - 280zł

Ram ddr4 2x8Gb 3200Mhz - 260zł

(na gwarancji) Rx570 - 400zł

SSD - min 480gb od 200zł

 

Wsio nowe poza grafą, więc jak taniej to można poszukać używanych.

Zeby sie przesiasc na inna platforme - musialby sprzedac swoj proc+plyte+ram za 300zl. 

Plus taki, ze R3 przy 4r/8w na pewno zrobi robote w Fortnite a sam GTX 770 nie jest złą kartą i te stale 100+fps powinienes osiagnac bez problemu. Zakladam owszem, ze autor gra na niskich detalach :D

 

Ja osobiscie wzialbym teraz R3 3100 + plyte + RAM po sprzedazy starych klamotów i zostal przy 770. Dopiero jak juz zlozy nowy sprzet - probowac sprzedac karte i wziac 570 albo 1060
Najlepszym rozwiazaniem byloby oczywiscie pierw zakup nowych klamotow ale to 1000zl trzeba wywalic. Pozniej na spokojnie sprzedac stare rzeczy i na koncu grafe

Stare czesci mozesz probowac na Allegro, tutaj na forum, na OLX. Na poczatku jako komplet. Zobacz czy bedzie odzew

Plyta+Mobo+Ram wystartowalbym od 450zl, ostatecznie za 400 puscic

Grafe w zaleznosci czy 2GB lub czy 4GB oraz jakie chlodzenie - 200zl - 250 zl(150zl wspomniane tutaj to żart :E

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, fakvat napisał:

Ze sprzedaży osiągnął byś  - ram  za 50 zł,  cpu  250 zł, płyta 50 zł, karta 150zł

Za płytę i kartę więcej dostanie.

@T3nCzu Gdzie sprzedawać? Alledrogo + olx. Ceny ustalaj tak: najpierw patrzysz od ilu chodzi dany komponent (nie uszkodzony) + szukasz w zakończonych aukcjach za ile realnie ludzie kupują i ustalasz dobrą cenę jeśli chcesz sprawnie sprzedać (oczywista oczywistość nie zwracaj uwagi na uszkodzone, a porównuj do podobnych wersji, nie koniecznie tylko najtańsze).

Na olx ustal taką samą cenę, ale daj do negocjacji i daj im utargować chociaż trochę (np. to co na prowizji dla alledrogo), może ktoś z okolicy kupi odejdzie pakowanie i wysyłanie).

 A wystawić możesz gdzie się da, używasz fejsa to też tam jakiś śmieszny market jest.

 

Edit:

Post wyżej, w zasadzie ceny można obniżyć poszukując używek, ale pomysł z zostawieniem Gtx770 nie jest zły - może wystarczy, a jak nie to odłożyć zmianę w czasie.

Nowe proc, płyta i ram to 1k + ssd to 1,2k - ma 800zł więc 400zł braknie, w sam raz tyle powinien dostać. Jakby poszukał używek to może i starczy na zmianę z Gtx na Rx - jeśli nie to odłoży w czasie, dozbiera stówkę i wtedy.

Edytowane przez Skyline_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Skyline_ napisał:

Za płytę i kartę więcej dostanie.

@T3nCzu Gdzie sprzedawać? Alledrogo + olx. Ceny ustalaj tak: najpierw patrzysz od ilu chodzi dany komponent (nie uszkodzony) + szukasz w zakończonych aukcjach za ile realnie ludzie kupują i ustalasz dobrą cenę jeśli chcesz sprawnie sprzedać (oczywista oczywistość nie zwracaj uwagi na uszkodzone, a porównuj do podobnych wersji, nie koniecznie tylko najtańsze).

Na olx ustal taką samą cenę, ale daj do negocjacji i daj im utargować chociaż trochę (np. to co na prowizji dla alledrogo), może ktoś z okolicy kupi odejdzie pakowanie i wysyłanie).

 A wystawić możesz gdzie się da, używasz fejsa to też tam jakiś śmieszny market jest.

 

Edit:

Post wyżej, w zasadzie ceny można obniżyć poszukując używek, ale pomysł z zostawieniem Gtx770 nie jest zły - może wystarczy, a jak nie to odłożyć zmianę w czasie.

Nowe proc, płyta i ram to 1k + ssd to 1,2k - ma 800zł więc 400zł braknie, w sam raz tyle powinien dostać. Jakby poszukał używek to może i starczy na zmianę z Gtx na Rx - jeśli nie to odłoży w czasie, dozbiera stówkę i wtedy.

 

44 minuty temu, eNeSik napisał:

Zeby sie przesiasc na inna platforme - musialby sprzedac swoj proc+plyte+ram za 300zl. 

Plus taki, ze R3 przy 4r/8w na pewno zrobi robote w Fortnite a sam GTX 770 nie jest złą kartą i te stale 100+fps powinienes osiagnac bez problemu. Zakladam owszem, ze autor gra na niskich detalach :D

 

Ja osobiscie wzialbym teraz R3 3100 + plyte + RAM po sprzedazy starych klamotów i zostal przy 770. Dopiero jak juz zlozy nowy sprzet - probowac sprzedac karte i wziac 570 albo 1060
Najlepszym rozwiazaniem byloby oczywiscie pierw zakup nowych klamotow ale to 1000zl trzeba wywalic. Pozniej na spokojnie sprzedac stare rzeczy i na koncu grafe

Stare czesci mozesz probowac na Allegro, tutaj na forum, na OLX. Na poczatku jako komplet. Zobacz czy bedzie odzew

Plyta+Mobo+Ram wystartowalbym od 450zl, ostatecznie za 400 puscic

Grafe w zaleznosci czy 2GB lub czy 4GB oraz jakie chlodzenie - 200zl - 250 zl(150zl wspomniane tutaj to żart :E

Oki, zastanowie sie gleboko nad wymiana czesci w kompie, jezeli faktycznie sa juz przestazale i za ta cene z nich + 700zl zrobie cos porzadniejszego. A takie pytanie, bo slyszalem opinie, ze dodanie RAM'u moze pomoc przy wydajnosci, czy faktycznie jest taka szansa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU nie pójdzie za tyle. Najtańsze oferty na allegro są już poniżej 200zł. Za 300-350 mogłoby się sprzedać i7.

RAM DDR3 jest teraz strasznie tani, za płytę pewnie stówkę weźmie. Może 150.

Takie życie, 4gen coraz bardziej tanieje.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, fakvat napisał:

GTX 970 ledwo udało mi się sprzedać za 280 zł. Najbardziej wartościowa rzeczą z tego zestawu to cpu, za niego do 300 zł. Nic tam nie ma większej wartości.

najtanszy i5 4570 na olx.pl jest za 120zl ;)

Dzisiaj odebralem i5 4590 kupiony na olx za 150zl + 20zl wysylka...

gdzie Ty widzisz te i5 po 300zl to ja nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena mocnych Haswelli była zawsze absurdalne bo to ostatnie na DDR3 ten zjazd i5  do 120zł i i7 do 250zł  juz dawno powinien się wydarzyć skoro i3-10100F jest za 399zł... 

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2020 o 08:52, Skyline_ napisał:

Sprzedaj płyte, procka, ram i grafę. Kup:

r3 3100 - 450zł

Gigabyte Ds3h - 280zł

Ram ddr4 2x8Gb 3200Mhz - 260zł

(na gwarancji) Rx570 - 400zł

SSD - min 480gb od 200zł

 

Wsio nowe poza grafą, więc jak taniej to można poszukać używanych.

16Gb ramu w dwóch ósemkach można kupić taniej np patriot za 210zl i wtedy płyte na Asrocka Pro4 za 340zl

Edytowane przez MachoMajster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 miesiące temu dałem za i5 4570, 8GB RAM, B85 z 4 slotami RAM + chłodzenie lepsze niż box 280zł
I może to była oferta lepsza od pozostałych, ale i tak wątpię, żeby sam procesor był warty 300zł ?
RAM powinien zejść za 150zł, za tyle ostatnio ja sprzedałem (ten sam model). Płyta z prockiem około 250zł. 

Co do tematu, to sam aktualnie gram na i5 4440 + rx 570 no i w fortnite jest coraz gorzej. RX już nie styka na ultra ustawienia (1080p,60hz) i trzeba z cieniami zjechać żeby było płynnie. Procek tak samo dostaje czkawki, gdzie na początku roku testowałem i3 4gen i jakoś dawała radę. Sprzęt zaczyna tracić na cenie skoro bardzo popularne gry stają się zbyt wymagające dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając tematu nowego.

Potrzebuję:
-procesor,
-pamieć,
-płytę główną,
-SSD 250GB wystarczy,
-ewentualnie obudowa.

Nie mogę dać więcej jak 1500zł. 
Znajdzie się coś co po dołożeniu karty graficznej (póki co będzie HD7770 z obecnego zestawu) ogarnie nowsze gry? Polećcie konkretne podzespoły. Zakupu będę dokonywał pewnie w xkom bo mam blisko a może i jakiś rabacik forumowy będzie dało się załatwić.

 

Zasilacz mam - OCZ ModXStream. Dysk drugi SSD + HDD na magazyn też mam. Karta zostanie póki co HD7770.

Edytowane przez krzyss_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzyss_ Założenie nowego tematu to nie zbrodnia. Masz inny budżet i co innego potrzebujesz, nowy temat aż się prosi o założenie.

Ps. r3 3100 + asrock b450m pro4 + g. skill 2x8gb 3200 + kingston a2000 512gb = ok 1300zł, jak jeszcze buda to Spc Regnum rg4t i masz 1,5k. Bez budy da radę i z i5 10400f + b460m msi + g.skill 2x8gb 3000 + kingston a2000 = ok 1,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5-4590  "dzisiaj"  kupione za 140zł...     dawanie za i5 Haswella  więcej niż 150zł jest bezsensowne.  A za płyte RAM i pamieć to 250-300zł w zależności od "marketingu i zdjec" 

 

 

 

Edytowane przez robbo2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście systemu nie dam rady aktywować na nowym zestawie przenosząc licencję ze starego? Na starym mam W7. Na kluczu z W7 da radę jeszcze zainstalować W10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...