Skocz do zawartości
kwaku476

Jaki RAM do Lenovo G50-80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym dołożyć RAM - u do laptopa Lenovo G50-80. Aktualnie znajduje się w nim pamięć Ramaxel rmt3170me68f9f-1600 4 GB DDR3L SO-DIMM 1600 Mhz, CL11. Chciałbym do drugiego slotu zamontować kompatybilną pamięć. Jaki model byście polecili?

Czy znaczenie ma układ tych czarnych wypukłych elementów na kości? Czasami są w kształcie kwadratów, czasami w kształcie prostokątów. Raz w jednym rzędzie po 4, innym razem w dwóch rzędach po 4.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej jest szukać tych samych kości, większa szansa że będzie to razem pracować w dual a warto aby to działało w dual.

To u góry to nie ma znaczenia, to radiator.

W CPU-Z, zakładka SPD (part number) masz numer kości i szukasz takiej samej. Ja tak zrobiłem i działa to teraz w dual.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zamierzałem ale niestety identyczne kości są nie do kupienia (przynajmniej w tych sklepach co szukałem), a używanych nie chcę. A polecisz jakiś inny model/firmę?

Rozważałem kupno https://www.x-kom.pl/p/328428-pamiec-ram-sodimm-ddr3-kingston-pamiec-dedykowana-4gb-1x4gb-1600mhz-cl11.html tylko, że nie byłem pewny bo jest na niej inny układ radiatorów niż na obecnej, ale skoro piszesz że nie ma to znaczenia to powinno być kompatybilne z obecną kością? (opóźnienie, częstotliwość i inne cechy są takie same)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli parametry są takie same to powinno to działać ale poczekaj co inni napiszą.

Moich kości też już nie ma i kupiłem z allegro, z demontażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie brać używanej... A po czym poznać czy jest to 1Rx8 czy 2Rx8 bo w opisie tego nie ma...? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaNx8.jpg

1rx8 są single rank

2rx8 Dual rank

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości ta pamięć wygląda jak na poniższym zdjęciu. Czy to jest 1Rx8 i powinno być ok?

 

IMG_20201030_144332-min.jpg

Edytowane przez kwaku476

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na dobrą cenę i fakt, że towar jest nowy, z gwarancją kupiłem kość GOODRAM. System ładnie ją wykrywa, jednak CPU-Z pokazuje że kości działają w single channel. Czy dużo tracę na wydajności bez dual channel? Bo mam nadzieję, że nie jest tak samo jakbym w ogóle nie dołożył kości i de facto pracuje albo jedna albo druga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od programu/gry, w dual możesz zyskać nawet 30% ale można przyjąć że 10-15% tracisz w stosunku do single. Na YT masz sporo testów to pokazujących.

Zakładka "memory" powinna pokazać dual.

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kwaku476 napisał:

W rzeczywistości ta pamięć wygląda jak na poniższym zdjęciu. Czy to jest 1Rx8 i powinno być ok?

 

IMG_20201030_144332-min.jpg

tak to jest 1rx8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...