Skocz do zawartości
Under555

Nowy TV 55 cali - następca Samsunga NU8042 do 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, szukam TV 55 cali tak do 3500zł mniej wiecej.

Dużo Hz, koniecznie VA z dobrym HDR, zdecydowanie najlepiej sprawny android, audio nie istotne bo mam soundbar

Obecnie mam Samsunga 55 cali NU8042 i lubię go ale myślę o zmianie na lepszy w najbliższym czasie a do tego fakt,że kończy mi się gwarancja przyspiesza zakup.

TV do oglądania Netflixa i innych materiałów ale dojdzie temat grania w gry na konsoli. (to prawda,że niektóre tv np. nu8042 mają freesync? czy to ściema?)

 

Poszedłbym w OLEDA ale realnie trzeba by mieć ze 4500zł i to na promocji,żeby coś kupić a ja będę celował tak,żeby tv kupić poniżej 3500zł w jakieś promocji.

 

Kupiłem NU8042 w grudnia 2 lata temu w Media nie dla idiotów - tv jest w stanie bardzo dobrym - da się jakoś przedłużyć gwarancję teraz? jak nie zrobiłem tego przy zakupie ?

 

z innego tematu wiem,żę najlepszy TV w cenie dla mnie to Sony xf9005 - prawda to?

We wszystkim będzie lepszy od nu8042?

 

A jak jest z gwarancja? to prawda,że sony daje jakies przedłużone gwarancje? za darmo?

 

A może jakiś inny model telewizora polecacie?

 

 

 

 

PS. Nie chcę TCL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze co możesz kupić to Panasonic 58gx8xx (XX - 810,820,830) za 3k w mediaM. No i Sony 9 serii ale drożej wypada. 

 

Panas niby 60hz ale ma odwzorowanie ruchu na poziomie 450 linii, czyli tyle samo co tańsze 100hz jak nano86 LG. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma ten xf9005 do tego Panaosnica?

Jaki symbol ma odpowiednik tego Sony na bieżący rok?

 

PPS. Za ile jest najtańszy ale dobry i sensowny i lepszy od tego 9005 TV OLEDowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten rok masz H, zeszły G. F bardzo ok, ale to poziom Panasa, który porównywany jest do serii 9 wlasnie

A w Mm masz teraz samsung 55ru8002 za 2200 nówki fabrycznie zapakowane na outlecie. Bierz póki są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Philips 58PUS8535 - trzy cale większy, Androida, matryca VA i niezły HDR, a także super algorytmy polepszania obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Podpiąłbym sie do tematu, również szukam tv 55 cali do max 3500. Głównie do netflixa, ktorego ogladam najczesciej wieczorami.( zależy mi na dobrej czerni) I w przyszłości sporadycznie do ps5. Zakup bedzie realizowany w niemczech jakby mogło to w czymś nakierować. Pozdrawiam serdecznie i licze na waszą pomoc, bo już mam metlik w głowie.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorowi tematu jednak jak wyżej, jeśli kolega niżej chce PS5 z tym HDMI 2.1 to jednak ta propozycja, mimo podobieństw jest nieaktualna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do konsol nowych jakieś specjalne hdmi mi jest potrzebne?

 

To w takim razie ja też takiego hdmi będę potrzebował bo tylko kwestia czasu jak kupię nowego xboxa

A który TV z tegorocznych Samsungów jest na poziomie xf9005 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie takie ,które mogłoby mi pomóc ewentualnie wyzwolić się od Sonego bo Android.

 

Jak są różne urządzenia z Androidem czy Windowsem tj. TV boxy i mamy materiał w pełnym 4K + HDR + Atmos (chociaż atmos tak średnio jest dla mnie ważny bo nie mam i tak odpowiedniego sprzętu) - czy w ogóle zwykłe hdmi powiedzmy z Amazon Cube/ Nvidia Shield czy innego chińskiego ale mocnego boxa przepuści te 4k HDR?

zwykłe hdmi nie ma ograniczeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2020 o 17:11, pegasus9 napisał:

Jest jeszcze Philips 58PUS8535 - trzy cale większy, Androida, matryca VA i niezły HDR, a także super algorytmy polepszania obrazu.

Co ma super? Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Postawisz o on podstawowego Sony czy Panasa i philips leży i kwiczy. 

12 godzin temu, Under555 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie takie ,które mogłoby mi pomóc ewentualnie wyzwolić się od Sonego bo Android.

 

Jak są różne urządzenia z Androidem czy Windowsem tj. TV boxy i mamy materiał w pełnym 4K + HDR + Atmos (chociaż atmos tak średnio jest dla mnie ważny bo nie mam i tak odpowiedniego sprzętu) - czy w ogóle zwykłe hdmi powiedzmy z Amazon Cube/ Nvidia Shield czy innego chińskiego ale mocnego boxa przepuści te 4k HDR?

zwykłe hdmi nie ma ograniczeń?

Mam stary 10 letni Hdmi i oglądałem Dolby Vision na tv, który wczoraj zwróciłem. Kabel Hdmi możesz wziąć najtańszy. Nie ma to znaczenia. Nie daj się naciągnąć na kable po 100zl jak i na badziewiaka Philipsa. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2020 o 11:23, Petru23 napisał:

Na ten rok masz H, zeszły G. F bardzo ok, ale to poziom Panasa, który porównywany jest do serii 9 wlasnie

A w Mm masz teraz samsung 55ru8002 za 2200 nówki fabrycznie zapakowane na outlecie. Bierz póki są. 

 

W dniu 1.11.2020 o 15:50, Petru23 napisał:

Co ma super? Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Postawisz o on podstawowego Sony czy Panasa i philips leży i kwiczy. 

Mam stary 10 letni Hdmi i oglądałem Dolby Vision na tv, który wczoraj zwróciłem. Kabel Hdmi możesz wziąć najtańszy. Nie ma to znaczenia. Nie daj się naciągnąć na kable po 100zl jak i na badziewiaka Philipsa. 

Chyba sobie jaja robisz, też nie wprowadzaj ludzi w błąd ;) Autor tematu posiada obecnie NU8042, chce kupić coś lepszego, a Ty mu polecasz RU8002 żeby brał póki są. Przecież jego 2 letni NU8000 jest o niebo lepszy od tego RU, nie mówiąc już o HDR gdzie NU ma średnio 610 cd/m2 a RU 325 cd/m2 :E

Tutaj masz testy NU i RU, więc zastanów się co polecasz ;) Chyba, że czegoś nie zrozumiałe to przepraszam.

https://hdtvpolska.com/samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/?showfull=1

https://hdtvpolska.com/samsung-ru8000-ru8002-test-120hz-do-sportu-i-gier-w-dobrej-cenie/?showfull=1

@Under555 chyba go nie kupiłeś ?

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o dostępnych tv w danym budżecie. Do tego 100hz. Sam się zastanów. 

 

W mexpert masz 55q77T 100hz za 2999zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad czym się mam zastanawiać ? Kolega chce lepszy TV, a Ty mu polecasz pod dwóch latach praktycznie dwa razy gorszy TV, i ma się cofać wstecz, tylko dlatego, że coś jest teraz dostępne.

Skoro chce lepszy TV, to już lepiej żeby nie wymieniał w ogóle, niż kupił to co Ty mu poleciłeś, czyli RU.

Jeśli chodzi o Q77T to on ma matryce 120Hz nie 100Hz i też nie jest on lepszy od NU8000 którego ma teraz, oprócz tego, że ma HDMI 2.1 co się przyda w nowych konsolach, a z tego co autor pisał w przyszłości chce kupić nowego Xboxa.

https://hdtvpolska.com/najtanszy-telewizor-120hz-z-hdmi-2-1-w-ofercie-2020-samsung-pod-nowe-konsole-i-sport-test-samsung-q70t-q74t-q77t-qled/?showfull=1

To już lepiej niech kupi lepszy i tylko 370zł droższy Sony XH90 który jest dostępny od ręki https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd55xh9096baep-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1?utm_source=HDTV&utm_medium=XML&utm_content=315282&utm_campaign=2020-11&utm_term=Telewizory

https://hdtvpolska.com/sony-xh90-test-wedlug-sony-to-telewizor-idealny-do-playstation-5-sprawdzamy/?showfull=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się dowiedz o co chodzi z oznaczeniami 100hz i 120hz i z czego to wynika. 

Poza tym dowiedz się jak wygląda aktualnie jakość sprzętów it wobec nawet tych 2-3 letnich. Koleś chce kupić coś w 2020 roku i podałem to, co jest w jego zasięgu. Niech poczta i sam zdecyduje

Poza tym zworc uwagę na cenę za wspomnianego przeze mnie Samsunga. 2200 za 100/120hz

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest jasno wyjaśnione, a Ty widzę dalej brniesz w zaparte, co poleciłem ? Chyba lepiej żeby kupił Sony XH90 niż Samsunga RU którego mu poleciłeś.

Za polecanie komuś modelu RU po dwóch latach obcowania z modelem NU, gdzie autor tematu chce kupić lepszy TV powinno być ostrzeżenie.

@edit

Edytowałeś post który wygląda teraz całkiem inaczej, moja odpowiedz byłą odnośnie tego przed edycją ;) Nie muszę się niczego dowiadywać, bo jestem w miarę na bieżąco.

Wiem jak wygląda jakość obecnych TV nawet w stosunku do tych 2-3 letnich.Ale jeśli ktoś kompletnie nie jest w temacie, to szkoda jego pieniędzy żeby kupował coś sporo gorszego niż ma teraz, warto mu to jasno wytłumaczyć, że owszem kupuje TV z 2020 roku ale sporo gorszy niż ma obecnie, bo się później może srogo zdziwić jak TV podłączy w domu, ja się nie chce kłócić, ale takie kluczowe rzeczy trzeba wyjaśnić. Słowo klucz to autor chce kupić TV do 3500zł z dobrym HDR lepszy od obecnego. Ten RU który mu poleciłeś żeby kupował szybko póki są, to nawet HDRu nie zauważy.

Edytowane przez skunRace
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zgłupiałem po tym temacie, Polecacie w końcu Sony XH90 czy nie ? bo jest mega promocja na niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie polecam tego co polecił Ci kolega wyżej czyli Samsung RU8002 bo jest o wiele gorszy id tego który masz obecnie i byłby zawód.

XH90 ma przyzwoity HDR na bardzo podobnym poziomie co masz teraz, z czernią będzie troszkę lepiej, bo ma Direct Led, a nie krawędziowe podświetlanie jakie masz teraz w NU8000, ale nie oczekuj cudów ma 32 strefy podświetlania, no i HDMI 2.1 które bardzo Ci się przyda do nowego Xboxa.

Edytowane przez skunRace
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, skunRace napisał:

Tak, nie polecam tego co polecił Ci kolega wyżej czyli Samsung RU8002 bo jest o wiele gorszy id tego który masz obecnie i byłby zawód.

To nie mój temat też szukam czegoś w podobnej cenie do 3500 zł pod konsole nową oraz netflix. Czyli śmiało brać sony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem poprzedni post, tak w tym budżecie brałbym tego Sony, zwłaszcza, że jest w promocji ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, skunRace napisał:

Wszystko jest jasno wyjaśnione, a Ty widzę dalej brniesz w zaparte, co poleciłem ? Chyba lepiej żeby kupił Sony XH90 niż Samsunga RU którego mu poleciłeś.

Za polecanie komuś modelu RU po dwóch latach obcowania z modelem NU, gdzie autor tematu chce kupić lepszy TV powinno być ostrzeżenie.

@edit

Edytowałeś post który wygląda teraz całkiem inaczej, moja odpowiedz byłą odnośnie tego przed edycją ;) Nie muszę się niczego dowiadywać, bo jestem w miarę na bieżąco.

Wiem jak wygląda jakość obecnych TV nawet w stosunku do tych 2-3 letnich.Ale jeśli ktoś kompletnie nie jest w temacie, to szkoda jego pieniędzy żeby kupował coś sporo gorszego niż ma teraz, warto mu to jasno wytłumaczyć, że owszem kupuje TV z 2020 roku ale sporo gorszy niż ma obecnie, bo się później może srogo zdziwić jak TV podłączy w domu, ja się nie chce kłócić, ale takie kluczowe rzeczy trzeba wyjaśnić. Słowo klucz to autor chce kupić TV do 3500zł z dobrym HDR lepszy od obecnego. Ten RU który mu poleciłeś żeby kupował szybko póki są, to nawet HDRu nie zauważy.

Masz rację. Tu się zgodzę. 

Co do Sony xh90

http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/147176-kd-75xh9096-zawiechy-i-samoczynne-wylaczanie.html

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xh90-series/reviews-ratings

https://geex.x-kom.pl/recenzje/prekursor-test-i-recenzja-telewizora-sony-55xh9005/

Mógłbym tak wklejac i wklejac...

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru, teraz to ja się zgubiłem...

przecież w większości Twoich postów wyrażana jest gloria i chwała dla Soniaków.

 

Nie dziwią mnie te zawiechy i inne rzeczy bo wiem jak działa Android na telewizorach, ba nawet takie nvidia shield pro - dobrze jest je mieć jako drugie urządzenie ale wolę Tizena 10000x bardziej- przez prawie 2 lata nie zawiódł mnie ani raz.

 

Obecnie moje mysli krążą najbardziej o q90 

bo na q95 nie będzie mnie stać

q80 spoko ale wolałbym q85 którego nigdzie nie ma.

 

Myslę,że na 99% kupię Samsunga ale cena i rynek pokażą jakiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwała jakości obrazu. A i cały czas zaglebialem się i zaglebialem i wyszło, to co wyszło z systemem na xh9 i do tego serwis sonego. W sumie trafiłem na to jak hx9 wpadł w promocje i się nim na poważnie zainteresowałem. 

Do tego stopnia, że ja jako naczelny hejter Samsunga kupiłem wczoraj... Samsunga q77. 

Sony bez androida jest bardzo ok, seria 7 obok Panasonica świeci bardzo ładnie. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie wyczytałem to sony HX90 jest bardzo dużo wadliwych egzemplarzy i bardzo możliwe, że ta promocja co trwa do dzis (wszystkie sklepy mają podobną cene) jest po to aby wyprzedać wadliwe egzemplarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Petru23 napisał:

Chwała jakości obrazu. A i cały czas zaglebialem się i zaglebialem i wyszło, to co wyszło z systemem na xh9 i do tego serwis sonego. W sumie trafiłem na to jak hx9 wpadł w promocje i się nim na poważnie zainteresowałem. 

Do tego stopnia, że ja jako naczelny hejter Samsunga kupiłem wczoraj... Samsunga q77. 

Sony bez androida jest bardzo ok, seria 7 obok Panasonica świeci bardzo ładnie. 

jak ten q77 ma się do q80tat? ile strefi innych rzeczy je różni?

ile zapłaciłeś za q77? 55 cali kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...