Skocz do zawartości
verllar

Smród spalenizny z komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, przez około tydzień śmierdziało z komputera, co dwa dni zapach się pogarszał. Im dłuzej komputer był włączony tym zapach był gorszy. Już pierwszego sprawdziłem temperatury wszystkiego i lajt, najwyższą temperaturę miało gpu 66c w grach. Po tygodniu odkryłem, że jak odchyle gniazdko to słychać strzelanie prądem. Gniazdko ogarnięte, do tego kupiłem nową listwę z uziemieniem i przeciwspięciową, lecz zapach pozostał, co prawda 3 razy mniejszy niz 6-7dnia wcześniej, ale nadal. Zasilacz do wymiany czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Specyfikacja kompa? Otwierałeś budę by sprawdzić skąd ten zapach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, verllar napisał:

Siema, przez około tydzień śmierdziało z komputera, co dwa dni zapach się pogarszał. Im dłuzej komputer był włączony tym zapach był gorszy. Już pierwszego sprawdziłem temperatury wszystkiego i lajt, najwyższą temperaturę miało gpu 66c w grach. Po tygodniu odkryłem, że jak odchyle gniazdko to słychać strzelanie prądem. Gniazdko ogarnięte, do tego kupiłem nową listwę z uziemieniem i przeciwspięciową, lecz zapach pozostał, co prawda 3 razy mniejszy niz 6-7dnia wcześniej, ale nadal. Zasilacz do wymiany czy jak?

Kiedy ostatnio komputer był czyszczony? U kumpla był podobny objaw, nie odkurzał obudowy 3 lata :E Po wyczyszczeniu zapach ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, _KaBza_ napisał:

Specyfikacja kompa? Otwierałeś budę by sprawdzić skąd ten zapach? 

Próbowałem dwa razy, lecz jak otwieram to ten zapach tak się roznosi, że nawet jak przyłożę łeb do czegokolwiek to nie potrafię zidentyfikować, niestety. Obudowa nzxt h510, b350 pc mate, ryzen 5 2600, cpu fan fera 3, inno3d gtx 1070 ti 3xfan. Do zasilacza nie potrafię się dostać bo jest zatamowany, żeby go widać nie było, wiem, że był polecany i popularny w cenie 100-200zł jak się nie mylę, więc niestety nazwy nie znam, ale jeżeli to bardzo ważne to spróbuję.
 

9 minut temu, Kaczorex26 napisał:

Kiedy ostatnio komputer był czyszczony? U kumpla był podobny objaw, nie odkurzał obudowy 3 lata :E Po wyczyszczeniu zapach ustąpił.

Czyściłem dwa dni temu, 900ml spręzonego poszło. :/

Edytowane przez verllar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w jakiś sposób się zasilacz przegrzewa i wydziela taki zapach, skoro reszta komponentów ma temperatury w normie, a komputer był czyszczony. Chociaż tutaj raczej wcześniej by się włączyło zabezpieczenie w zasiłce niż jakiś zapach spalenizny. Dziwna sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem pudełko od zasilacza, to Vero L2 Bronze 600w SilentiumPC. Dowiedziałem się jak go odkopać, więc zostawie go włączonego az zacznie mocno walić, i go przewącham, czy to od niego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, verllar napisał:

Dobra znalazłem pudełko od zasilacza, to Vero L2 Bronze 600w SilentiumPC. Dowiedziałem się jak go odkopać, więc zostawie go włączonego az zacznie mocno walić, i go przewącham, czy to od niego :D

To nie jest zły zasilacz szczerze mówiąc. No ale zobaczysz, może jakiś taki śmierdziel Ci się trafił :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kaczorex26 napisał:

To nie jest zły zasilacz szczerze mówiąc. No ale zobaczysz, może jakiś taki śmierdziel Ci się trafił :szczerbaty:

Najlepsze jest to, że ze 2 lata mam ten zasilacz około i wcześniej nic nie śmierdziało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wątpliwe by to zasilacz wydzielał ten zapas. Możesz dokładnie opisać co czujesz? Być może to zapach elektroniki (taki specyficzny). Na logikę gdyby coś się tam jarało to nie działało by to poprawnie albo zdechło całkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej takiego zapachu w ogóle nie czułem. Za 1 razem pomyślałem, że ktoś specyficzne kotlety robi w bloku, lecz teraz bym to bardziej opisał jako niby spalenizna, lecz taka nie do końca, nie jest to ekstremalnie drażniące, lecz potrafiło nasmrodzic i jak się człowiek nawąchał tego to wymioty i zawroty głowy brały. Może lekko przypalany metal lub plastik, nie wiem.. Tak jak mówię sytuacja się poprawiła  po ogarnięciu gniazdka i nowej listwy z funkcjami, lecz nadal potrafi lekko przysmrodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Być może problemem była listwa i zapas ustąpi niebawem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2020 o 16:04, _KaBza_ napisał:

Być może problemem była listwa i zapas ustąpi niebawem. 

Niestety problem nadal był przez kolejny miesiąc, teraz jest o dziwo mniejszy. Zauważyłem, że GPU trzy wiatrakowe opada z jednej strony do dołu coraz bardziej wraz ze wzrostem temperatur, czy to mogłobyć przyczyną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś gniazdo na płycie/wtyczka na zasilaczu się przysmażyła. Zobacz jak to wygląda. Może jakiś drobny element na płycie się smaży i śmierdzi. Obbadaj to wszystko wzrokowo.

EDIT: No to może GPU jest źle osadzone. Zobacz jak wygląda gniazdo karty i te pozłacane (nie wiem czy to pozłacane-tak umownie to nazwijmy) miejsce na karcie, które wchodzi do gniazda.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...