Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

16lini do podzialu na dwie karty czyli 8x niezaleznie od wersji pcie.

8x 4.0 to jak 16x 3.0 czyli wystarczajaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kowal napisał:

ALC 897 :rotfl:

Trzeba oszczędzać ;) nawet nie ma tak mocno kiedyś przez nich reklamowanych kondensatorów ELNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrocka kiedyś uważałem za porządna firmę, ale to co ostatnio odwalają to niezła kaszana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Lancer napisał:

Ale Chińczyk włożył 10600KF, więc de facto to samo co Ty masz. Jakiego więc boosta się spodziewasz?

No i co z tego ?

Przecież to jest dwie generacje wyżej od mojego starego proca, którego kupiłem 4 lata temu.

W dodatku ten 10600 jest na 4.5 GHZ a 8700 na 4.3 GHZ i memki przy 10600 lecą na 4200MHZ, gdzie 8700 przytula 3866MHZ.

Chodzi mi o to, że nie ma sensu zmieniać procesora z generacji na generację, bo wzrost wydajności jest znikomy jeżeli w ogóle.

Ludzie jarają się tymi Intelami, jak świeżymi bułeczkami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Armage169 napisał:

Asrocka kiedyś uważałem za porządna firmę, ale to co ostatnio odwalają to niezła kaszana. 

Co jest nie tak z płytami Asrock? Pytam bo planowałem coś od nich wziąć na B460 Phantom Gaming lub Z490 Phantom Gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Armage169 napisał:

Asrocka kiedyś uważałem za porządna firmę, ale to co ostatnio odwalają to niezła kaszana. 

Tam Asrock, kiedyś były takie mobo jak ECS, A-Trend, Shuttle, Biostar i jeszcze wiele których nie pamiętam, a ich dzisiaj nie ma, dzisiaj jest ich tylko czterech do wyboru:

Asus

Asrock

Gigabyte

MSI

i koniec.

Nie było internetu i wszystko się zworkami przestawiało, pamiętam jak PII 350 na Asusie P2B kręciłem. :E

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar jest i ma sie dobrze .... Caly czas nowe plyty wydaja i kupisz je tez u nas.

ECS dalej produkuje ale olalo chyba retail na amen. Przynajmniej w naszej czesci swiata.Maja produkty na stronie ale u nas ich nie uswiadczysz.

Nawet NZXT re-brandowalo ich plyty .... Teraz chyba zakladaja plastiki na produkty Asrocka ....

A Shuttle teraz robi male gotowce.

W swoim czasie nawet Foxconn sam brandowal swoje plyty i sprzedawal u nas ...

Ale nie pracowali raczej nad brandingiem i ludzie mysleli ze to jakis najtanszy shit nie wiedzac co to nawet za firma .... i ze rodukuje dla wszystkich i praktycznie wszystko ....

 

Edytowane przez grayman_1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wamak napisał:

Biostar nadal produkuje płyty.

Płyty od Biostara są cały czas i można je kupić,tylko że u nich Biosy są niedopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Stjepan napisał:

Tam Asrock, kiedyś były takie mobo jak ECS, A-Trend, Shuttle, Biostar i jeszcze wiele których nie pamiętam, a ich dzisiaj nie ma, dzisiaj jest ich tylko czterech do wyboru:

Jeszcze był Abit,DFI etc.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Armage169 napisał:

Asrocka kiedyś uważałem za porządna firmę, ale to co ostatnio odwalają to niezła kaszana. 

Trochę się z nich robi firma dziad.

25 minut temu, Stjepan napisał:

Tam Asrock, kiedyś były takie mobo jak ECS, A-Trend, Shuttle, Biostar i jeszcze wiele których nie pamiętam, a ich dzisiaj nie ma, dzisiaj jest ich tylko czterech do wyboru:

Biostar i ECS nie zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam w bardzo starym kompie gdzie siedzi PIII 1Ghz na S370 mobo firmy NMC, nie wiem czy oni jeszcze coś robią, taki trochę no name, ale Abit mógłby się reaktywować fajne mobasy miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tle konkurencji asrock wypada bardzo ubogo jeżeli chodzi o ficzery i komponenty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest u Intela ale oni chyba jeszcze nie wydali chipsetów mainstriem, jak AMD które ma B450, B550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Trepcia napisał:

DFI kiedys zrobil plyte, w ktorech chlodzenie bylo sygnowane logiem Thermalright. To bylo cos :) A nie dzisiejsze klocki aluminium, ktore wymagaja pierdyliarda mini wentylatorkow.

Miałem P45 od DFI wcale taka cudna nie była.

4 minuty temu, Armage169 napisał:

Na tle konkurencji asrock wypada bardzo ubogo jeżeli chodzi o ficzery i komponenty 

Większy problem to olewanie wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, leven napisał:

Przecież to jest dwie generacje wyżej od mojego starego proca, którego kupiłem 4 lata temu.

W dodatku ten 10600 jest na 4.5 GHZ a 8700 na 4.3 GHZ i memki przy 10600 lecą na 4200MHZ, gdzie 8700 przytula 3866MHZ.

Ty piszesz o generacjach marketingowych, ja mam na myśli generacje technologiczne. 10600 i 8700 to jest to samo. Jeśli w benchmarku wyszły różnice, to wynikają one wyłącznie z innych ustawień. W tym wypadku albo chińczyk coś spieprzył, abo BIOS musi być skopany. Innej możliwości nie ma. Cokolwiek o bezsensowności lub sensowności można by mówić tylko przy porównaniu do 11600 - bo to faktycznie będzie nowy proc, a nie kotlet.

Swoją drogą to chyba oczywiste, że nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie zmieniał 8700 na 10600, bo te proce poza numerkami niczym się niemal nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lancer napisał:

bo te proce poza numerkami niczym się niemal nie różnią.

na pewno zegarem i ten drugi jest lutowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to są już raczej cechy drugorzędne. Architektura jest ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie narzekajcie na ceny płyt i procesorów :-) Kiedyś było gorzej a procesory rozwiały się dużo szybciej i nikt nie marzył o wiecznym 2500k itp :-)Taki pentium 1 66MHz na start po przeliczeniu inflancji koszotwał by dzisiaj 1900$ :-) 

https://data.bls.gov/cgi-bin/cpicalc.pl?cost1=989&year1=199301&year2=202012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Spl97 napisał:

Jeszcze był Abit,DFI etc.

I Soltek i Epox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny sklepowe Z590.

https://www.newegg.com/asus-rog-strix-z590-e-gaming-wifi/p/N82E16813119367?Description=z590&cm_re=z590-_-13-119-367-_-Product

379$ przed podatkami w USA czyli  okolo 1731 zl w PL ...

Prosty Asrock:

https://www.newegg.com/p/N82E16813157975?Description=z590&cm_re=z590-_-13-157-975-_-Product

194$ przed podatkami czyli 887zl w PL

Blink Blik od Asusa

https://www.newegg.com/asus-rog-maximus-xiii-hero/p/N82E16813119366?Description=z590&cm_re=z590-_-13-119-366-_-Product

499$ przed podatkami czyli  2280zl w PL

Prostrzy TUF

https://www.newegg.com/p/N82E16813119370?Description=z590&cm_re=z590-_-13-119-370-_-Product

259$ przed podatkami czyli  1185zl ....

Ten TUF wyglada jak 2x tansza plyta na B550 ...

Niektore plyty mozna juz zamawiac .Widze ze zabezpieczenie przed Amerykanskimi Januszami a raczej Bobami juz wlaczone ...?

(Limit 5 per customer.) Przy Asrocku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

03f7f74a409d33abe6dd62a4586c01756926cbe3

Q-Latch covers many motherboards, including Prime Z590-A, ROG Strix Z590-E Gaming WiFi and so on.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, DjXbeat napisał:

Abit mógł by się reaktywować :E

Mogliby reaktywować stylistykę przykładowo taką jaka była w "chaintech apogee", wyprzedzili epokę. Dziś RGB mamy w światełkach, wtedy cała płyta to było "jedno wielkie RGB" :E 

Godzinę temu, Pioneer83 napisał:

Epox.

Jedna z moich ulubionych marek :) (miałem i pod AMD K6-2/3 i pod Celeronki 533-800+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Mogliby reaktywować stylistykę przykładowo taką jaka była w "chaintech apogee", wyprzedzili epokę. Dziś RGB mamy w światełkach, wtedy cała płyta to było "jedno wielkie RGB" :E 

Jedna z moich ulubionych marek :) (miałem i pod AMD K6-2/3 i pod Celeronki 533-800+)

U mnie zawsze siedział abit ? mam nawet na półce staruszkę razem z 633. Na dziś bieda z nędzą ale agp 64... Jak to wtedy brzmiało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...