Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, atonre napisał:

Tylko czy jest sens wywalać kasę na to "jakoś" ? 

Ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? To nie są jakieś paździerze tylko droższe modele, tu masz jedną B460 (w tej samej cenie) która lepiej sobie poradziła od najtańszych z490 z 10900k w wypalaniu blenderem:
https://www.youtube.com/watch?v=jZe_VC4i3wk

więc w normalnym zastosowaniu nie martwiłbym się o żadną z wymienionych

14 minut temu, kadajo napisał:

No właśnie dlatego kombinuje.

B460M D3H jest za 419zl
H470 HD3 za 529zl

Tak jak piszesz, żadnego OC nie będzie, tylko UV aby zbić temperatury i W. Zastanawiam się jakie limity mocy są na takich płytach, wiadomo ze tam sekcja słabsza i gorzej chłodzona... albo wcale :E

Na takich z490 limity pewnie można większe ustawić.

Mówisz żeby jeszcze się przyjrzeć B560 ?

W tamtym zestawieniu nie ma Gigabyte ale z tych co jest MSI dosyć wysoko pozwala zwiększyć, może obadaj ten model Mortar, podobna cena (poniżej 500), wysoki limit i w teście wyszedł bardzo dobrze.

Tylko no właśnie - b560 - na pewno będzie droższe (przynajmniej na początku) niż b460 ale i tak te modele co wymieniasz nie są najtańsze i w tych cenach na pewno coś będzie z b560 a dojdzie OC ramu. Jeśli kupujesz na dłużej to zdecydowanie bym rozważył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wu70 napisał:

Ale na jakiej podstawie tak twierdzisz? To nie są jakieś paździerze tylko droższe modele, tu masz jedną B460 (w tej samej cenie) która lepiej sobie poradziła od najtańszych z490 z 10900k w wypalaniu blenderem:
https://www.youtube.com/watch?v=jZe_VC4i3wk

więc w normalnym zastosowaniu nie martwiłbym się o żadną z wymienionych

W tamtym zestawieniu nie ma Gigabyte ale z tych co jest MSI dosyć wysoko pozwala zwiększyć, może obadaj ten model Mortar, podobna cena (poniżej 500), wysoki limit i w teście wyszedł bardzo dobrze.

Tylko no właśnie - b560 - na pewno będzie droższe (przynajmniej na początku) niż b460 ale i tak te modele co wymieniasz nie są najtańsze i w tych cenach na pewno coś będzie z b560 a dojdzie OC ramu. Jeśli kupujesz na dłużej to zdecydowanie bym rozważył

Piszesz o tej MSI ?:

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-msi-mag-b460m-mortar-10450698942

Cena spoko no i nie powinno być jakiś niespodzianek z limitem mocy dla i9 "F" plus OC pamięci.
Za to tracę PCI (potrzebne mi dla mojego XFi) ale nie ma dramatu bo integra ma SDIF out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o wersji F procesora, nie K. Nie będzie OC.

5 minut temu, xtn napisał:

@kadajo poluj na spokojnie na i9-10900F, a z płytą się chwile wstrzymaj. Gigabyte B560M D3H - Płyty główne socket 1200 - Sklep komputerowy - x-kom.pl (x-kom.pl)  zobaczymy jaka będzie sekcja zasilania za 450zł. 

Pytanie jeszcze o złącze PCIE, czy karta dźwiękowa ze złączem tym małym PCIEx1 może być podłączona do standardowego złącza PCIE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kadajo napisał:

Piszesz o tej MSI ?:

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-msi-mag-b460m-mortar-10450698942

Cena spoko no i nie powinno być jakiś niespodzianek z limitem mocy dla i9 "F" plus OC pamięci.
Za to tracę PCI (potrzebne mi dla mojego XFi) ale nie ma dramatu bo integra ma SDIF out.

Tak, a tutaj nawet jedna b560 (nie wiem czy dobra) dostępna i pewnie niedługo będzie ich więcej, warto obserwować i chwilę poczekać
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/plyta-glowna-asrock-b560m-pro4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Griszah napisał:

do i9 10900 nie warta brać Z490 ?

Jak kupisz tanio za 500zł to mozna, za więcej nie ma sensu. Na b560 tez zrobisz OC RAMu, a średnie powinny kosztować 450-550zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W i9 bedzie podobnie wiec...

Wniosek? Brac non K i Z i wszybkie ramy + pobawic sie ramami

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

Pytanie jeszcze o złącze PCIE, czy karta dźwiękowa ze złączem tym małym PCIEx1 może być podłączona do standardowego złącza PCIE ?

Może być podłączona do standardowego złącza PCIe z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xtn napisał:

Jak kupisz tanio za 500zł to mozna, za więcej nie ma sensu. Na b560 tez zrobisz OC RAMu, a średnie powinny kosztować 450-550zł. 

Czasem pojawiają się promocje MSI Z490A Pro za ponad 6 stówek. 
Obstawiam, że ceny elektronika mogę wystrzelić w górę, wiec może warto zrobić jednak upgrade z 8700K -> 10900 lub (K). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Griszah napisał:

Czasem pojawiają się promocje MSI Z490A Pro za ponad 6 stówek. 
Obstawiam, że ceny elektronika mogę wystrzelić w górę, wiec może warto zrobić jednak upgrade z 8700K -> 10900 lub (K). 

Obecnie masz w x-kom MSi z490a pro za 680zł. 

Obecnie jest sezon na tanie procki Intela 10gen, wiec chyba warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Griszah napisał:

Czasem pojawiają się promocje MSI Z490A Pro za ponad 6 stówek. 
Obstawiam, że ceny elektronika mogę wystrzelić w górę, wiec może warto zrobić jednak upgrade z 8700K -> 10900 lub (K). 

Ja mam od ręki za 650zł dostępnego z490 gaming plusa, który pod 11gen jak widać ma pełne pcie 4.0, wystawiłem na lolelixa i już się zaczyna "dam 500, 550 600" , jeden koles nawet taki bystrzak, że z 2 kont negocjuję, a ogłoszenia ma z tego samego miasta i nawet nr telefonu się zgadza :E . 500zł solidna b460, 650zł solidna z490 z pcie 4.0 i obsługą 11gen :) . Dla mnie wybór byłby oczywisty, nawet do wersji bez k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, novi napisał:

Ja mam od ręki za 650zł dostępnego z490 gaming plusa, który pod 11gen jak widać ma pełne pcie 4.0, wystawiłem na lolelixa i już się zaczyna "dam 500, 550 600" , jeden koles nawet taki bystrzak, że z 2 kont negocjuję, a ogłoszenia ma z tego samego miasta i nawet nr telefonu się zgadza :E . 500zł solidna b460, 650zł solidna z490 z pcie 4.0 i obsługą 11gen :) . Dla mnie wybór byłby oczywisty, nawet do wersji bez k. 

Na jaką płyte zmieniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xtn napisał:

No to trzebaby jednak Aorus Elite chociaż pod CPU 10/20 B560M AORUS ELITE (rev. 1.0) Overview | Motherboard - GIGABYTE Global

Ciekawe co MSi zaprezentuje w gamie b560.

Pamiętaj że do tamtej można wrzucić radiator. Choć oczywiście nie jest to płyta do zapętlania cinebencha na 8-10c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, ZetMcKey94 napisał:

Na jaką płyte zmieniasz?

Mam z490 taichi 

Dorzucam jeszcze cpu-z bench na 5ghz/47x uncore dla porównania z 11gen

09e759695ba5082e.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pioy napisał:

Pamiętaj że do tamtej można wrzucić radiator. Choć oczywiście nie jest to płyta do zapętlania cinebencha na 8-10c.

Chodzi mi bardziej o zrzucanie zegarów, niż o ogólna niewydolnośc sekcji zasilania 6+2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a raczej sądzę że 3+1 z podwojonymi komponentami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitch plz, przecież to jest półka Z'ek... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się wymiana 8/16 na 8/16? moim zdaniem tak średnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pioy napisał:

Bitch plz, przecież to jest półka Z'ek... 

bieda Z'ek zdecydowanie gorzej wyposazonych 

nie wspominając o tym że to cena wzięta z jelita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...