Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Test  z Radeonem pod DX11 w procesorowym miejscu i karty będą odkryte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam było 14.777 w 3dmarku wiec i tak sa odkryte.Żaden 8 rdzeniowiec nie ma tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na te pierwsze testy, to wiedzę ze dobrze zrobiłem ustarzelajać 10700K wczoraj za 1250zł. teraz tylko muszę złapać Z490 A Pro w dobrej cenie i zrobię upgrade z 8700k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Griszah napisał:

Jak tak patrzę na te pierwsze testy, to wiedzę ze dobrze zrobiłem ustarzelajać 10700K wczoraj za 1250zł. teraz tylko muszę złapać Z490 A Pro w dobrej cenie i zrobię upgrade z 8700k. 

outlet morele za 620zł, x-kom nowa 680zł. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, xtn napisał:

outlet morele za 620zł, x-kom nowa 680zł. 

z outletu mobo nidyby nie biorę, bo nie wiadomo kto tam co popsuł przy macaniu.

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Griszah napisał:

z outletu mobo nidyby nie biorę, bo nie wiadomo kto tam co popsuł przy macaniu.

Ja zaryzykowałem i wziąłem za 300zł Asus TUF z490 Plus, miał nie działać 2 slot RAM, a działają wszystkie :) Zawsze jest zwrot 14 dniowy.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xtn napisał:

, miał nie działać 2 slot RAM, a działają wszystkie

A obstawiłeś 4 banki jednocześnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tornado3 napisał:

3733_cl14 to też beż szału dlatego trzeba czekać na minimum 4k cl14-15

Optymista  :E

Obyś się doczekał :]  i w ogóle zobaczył 4K na tych procesorach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cezary777 napisał:

na co wy liczycie  co oczekujecie na dodokowe  30 fps w grach  na rakiecie  , to zapomnijcie

Liczyłem na +15% (może dostanę, bo chodzi mi o i5 10400f vs 11400f, bez OC, czyli DDR4 2666 dla CometLake vs DDR4 3200 dla RocketLake).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spokojnie ten procesor jeszcze nie mial premiery a nie każdy testujący dysponuje dobrymi kitami

Po premierze będzie mozna cos zobaczyc kiedy wpadnie w "odpowiednie ręce" :D

Identyczna sytuacja byla z 10th

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tornado3 napisał:

Spokojnie ten procesor jeszcze nie mial premiery a nie każdy testujący dysponuje dobrymi kitami

Po premierze będzie mozna cos zobaczyc kiedy wpadnie w "odpowiednie ręce" :D

Identyczna sytuacja byla z 10th

3733+    CL 14 to tylko chyba samsungi B-die. Więc byle jaki ram  to nie jest :]  Jeśli byłoby możliwe więcej to by było.

Ale może masz rację mikrokod  to naprawi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, jurekk napisał:

A obstawiłeś 4 banki jednocześnie ?

Tak, a co masz znowu z czymś problem? 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Griszah napisał:

z outletu mobo nidyby nie biorę, bo nie wiadomo kto tam co popsuł przy macaniu.

A brałbyś https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z490m-gaming-edge-wifi-7c79-006r-6858525/?gclid=Cj0KCQiA7YyCBhD_ARIsALkj54qwFj5q3dJUkN5WcCEdiryQxgSJ4rfUt1cr0TZBD8tNL4tW_PDpO5UaAu-MEALw_wcB za 729zl zamiast tego A Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Liczyłem na +15% (może dostanę, bo chodzi mi o i5 10400f vs 11400f, bez OC, czyli DDR4 2666 dla CometLake vs DDR4 3200 dla RocketLake).

Interes zycia 

2 godziny temu, Griszah napisał:

Jak tak patrzę na te pierwsze testy, to wiedzę ze dobrze zrobiłem ustarzelajać 10700K wczoraj za 1250zł. teraz tylko muszę złapać Z490 A Pro w dobrej cenie i zrobię upgrade z 8700k. 

Ja sie tylko smieje 9700k + Gigi’s 390ud w przeliczeniu 1100zl . 5ghz lata na wszystko has jajkach 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, MaxForces napisał:

Interes zycia

Co masz na myśli? Nie będę się przesiadał z i5 10400f, tylko z i5 2400.  i5 10400f miał być moim celem, ale przedpotopowa magistrala na której siedzi SSD, wszystkie USB 3, LAN i generalnie cała reszta mnie zniechęciła, no i wolałbym coś jeszcze szybszego - liczę na i5 11400f, że będzie właśnie te 15% szybszy.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, TheMr. napisał:

Intel popełnił błąd obcinając L3 cache i zwiększył opóźnienia. Może musieli, może z wyboru, gdybanie. 

Przecież w Rocketlake na każdy rdzeń CypressCove przypada 2MB czyli tyle samo co na każdy rdzeń Skylake w Cometlake.

15 godzin temu, grayman_1 napisał:

Ale ten botleneck jest jednakowy dla wszystkich procesorow ....

Tu widac ze to Rocket Lake jest kula u nogi ?

Opoznienia zabijaja tego procka. Opoznienia w komunikacja miedzy rdzeniami a co jest zwiazane z opoznieniami do L3 a co jest implikacja powiekszenia L2 a to znowu jest spowodowane przeniesieniem architektury na chama z procesu tzw. 10nm to 14nm (++++).  To jest niepelnosprawny AlderLake ?.

Alderlake bazuje na nowych rdzeniach GoldenCove a nie Sunny/Cypress/WillowCove.

Cytat
15 godzin temu, xtn napisał:

Nie widzę sensu sztucznego testu na 720. Obecnie sensowne minimum dla mnie to 1080p na low. 

 

Jest sens ponieważ dopiero przy niskich rozdzielczościach + ustawienia graficzne na LOW można wyeliminować GPU jako wąskie gardło i pokazać różnice w przepustowości mikroarchitektury procesorów(IPC). Mnie takie testy interesują i powinny być podstawą przy testowaniu CPU a jeśli Ciebie nie interesują to masz testy z wyższymi rozdzielczościami przy wyższych ustawieniach grafiki.

 

EDIT:

Jeśli te testy z Anandtech faktycznie potwierdzą się to Rocketlake to klapa. Podobno sporo wzrosły opóźnienia L3(mimo tej samej pojemności i asocjacji) i ogólnie komunikacji między rdzeniami co skutkuje słabymi wynikami w grach. Wygląda na to że mikroarchitektura Zen3 to najlepsze co może być na tą chwilę ;)

Edytowane przez AMDK11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta serie uratuje tylko cena. Mozna zapomniec o obnizkach u amd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki Ananda wyglądają wręcz fatalnie. Ewidentnie coś nie pykną ten backport do 14nm Intelowi. Nie dosyć, że ukradli 2 jaja z i9, to jeszcze obrywa po tyłku od 10700k. A i9 10gen zapewne zrobi z niego kaszane.  RL Tylko w nielicznych scenariuszach są w stanie się wybić, ale to akurat nie jest target tych procków - dużej mocy w AVX przeciętny kowalski zupełnie nie potrzebuje.

Obstawiałem niższe wyniki w grach, ale celowałem bardziej w 10% wzrostów względem 10900k. Z drugiej strony sam intel obiecywał ledwie kilka procent większymi wynikami w grach o konkurencyjnego 5900x. Wiec niby człowiek wiedział ale się łudził.

Niedługo premiera będzie w laptopach wysokowydajnych tiger lake w 10nm. Więc jestem ciekaw jak wpłynie niższa litografia na opóźnienia pomiędzy rdzeniami. Może niższy proces uratuje niebieskim tyłki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, kamil093c napisał:

dużej mocy w AVX przeciętny kowalski zupełnie nie potrzebuje.

Chyba, że więcej typowych programów (w tym gier) będzie kiedyś korzystać z np. AVX512.

... co nie jest takie mało prawdopodobne. Weźmy starsze AVX, które jednak gdzieniegdzie jest nie tylko używane, ale czasem wręcz wymagane:

https://www.tomshardware.com/news/star-citizen-now-requires-avx-support-killing-off-intel-pentium-platforms

 

 

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Chyba, że więcej typowych programów (w tym gier) będzie kiedyś korzystać z np. AVX512.

Tylko w AVX 512 procesor dostaje czkawki :E

 

edit

Chyba, że ten test tak działa ściągnąłem sobie 3DPMv2.1 i odpaliłem  w trakcie testu muzyka odpalona w tle (you tube)  się rwała :E

Power-11700K-AVX512-P.png

Power-11700K-AVX512-T_575px.png

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Roberto78 napisał:

Tylko w AVX 512 procesor dostaje czkawki :E

Masz na myśli ewentualne przycinki w potencjalnych grach? Sądzę, że jest to z powodu przegrzewania - chyba tak zadziałał brak limitów mocy w tym teście. Gdyby mu ustawić limit mocy na np. 125W (lub nieco wyżej - nie wiadomo gdzie jest granica bez takich testów), to nie powinien się grzać tak bardzo i powinien mieć stałą wydajność. Wydajność oczywiście niższą niż "bez hamulców", ale i tak dużo wyższą niż odpowiadający Comet/Ryzen 5xxx.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Kyle_PL napisał:

Masz na myśli ewentualne przycinki w potencjalnych grach? Sądzę, że jest to z powodu przegrzewania - chyba tak zadziałał brak limitów mocy w tym teście. Gdyby mu ustawić limit mocy na np. 125W (lub nieco wyżej - nie wiadomo gdzie jest granica bez takich testów), to nie powinien się grzać tak bardzo i powinien mieć stałą wydajność. Wydajność oczywiście niższą niż "bez hamulców", ale i tak dużo wyższą niż odpowiadający Comet/Ryzen 5xxx.

 Pewnie tak z AVX 512 bench wbudowany w CPUz  Intele lepiej sobie radzą  nawet  gen 10 od AMD  a  gen 11 odjeżdża w kosmos :E

Edytowane przez Roberto78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kyle_PL napisał:
1 godzinę temu, kamil093c napisał:

 

Chyba, że więcej typowych programów (w tym gier) będzie kiedyś korzystać z np. AVX512.

... co nie jest takie mało prawdopodobne. Weźmy starsze AVX, które jednak gdzieniegdzie jest nie tylko używane, ale czasem wręcz wymagane:

Jak kupujesz procka na 7 lat to może ten mieć znaczenie, większość kupuje na 2-3 lata co pewnie dopiero zacznie się powszechnie stosować avx512 w programach i pewnie często w grach

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekopomna chwila. Intelowcy zaczynają grać w benczmarki (tylko niektóre) i żyć nadzieją, że ich procesor może, kiedyś będzie działał trochę lepiej. ;)

 

A tak poważnie, to też jestem szczerze zwiedziony, że Intel tak dał ciała. Nikła teraz szansa, że AMD obniży z ceny.

  • Haha 4
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
    • Morawiecki jedyne co robi, to nadal kłamie jak z nut . Hipokryzja w jego wykonaniu nadal jest u niego mocną stroną. A poza tym pisałeś do pisowca, który jedzie na jednej tej samej płycie co inni obecni tu pisowcy, kilku ich tu jest.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...