Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Pobór prądu ,dobrze sie zadziało

Czyli co MSi/Asus na z 590  zszedł z power limitu PL1 czy jak to odczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak producent skonfiguruje, często limity są po prostu odblokowane. Jak komuś to przeszkadza, to można ręcznie ustawić PL1/PL2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej test pokazuje jak producenci w kulki  tną dla zaoszczędzenie pare dolców .

Asrock sobie popsuł opinie  to teraz ma dobra sekcje i power limity a asus /Msi zrobiło odwrotnie.To sie powtarza bez końca.W następnej serii jak sobie popsuja opinie znowu będzie odwrotnie

To samo przegrzewające sie gigabyte  ,stracili opinie to później sekcje dawali ok.Jada na opini z poprzednich serii,a sie można zdziwić kupując bez testu

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ZAWSZE trzeba czekać na rzetelne testy tech rev.
Bo nigdy nie wiadomo czy ktoś czegoś nie "odwali".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie asrock z 490 na 590 to skok o trzy poziomy.Wystarczyła zła opinia na z 490  i spadek sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zĺą opinię to miały tanie płyty Asrocka na z490 ponieważ portale komputerowe uparły się aby na nich testować OC. Pytanie po co? Te golasy nie nadają się do oc z założenia. Nie trudno przewidzieć, że sekcja beż sensownych radiatorów będzie płonąć.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro konkurencja cenowa dała wiecej to jest sens testować.Inaczej takie portale jak pclab nie ma racji bytu jak wszystko jedno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacekcz napisał:

Zĺą opinię to miały tanie płyty Asrocka na z490 ponieważ portale komputerowe uparły się aby na nich testować OC. Pytanie po co? Te golasy nie nadają się do oc z założenia. Nie trudno przewidzieć, że sekcja beż sensownych radiatorów będzie płonąć.

Jeśli dla ciebie tania płyta od Asrocka w okolicy ~1k zł która nie potrafia trzymać 9900K nawet bez OC to wina portali komputerowych, to nieźle :E Sekcja nawet bez sensownych radiatorów by sobie lepiej radziła niż Asrock w ostatnich wypustach, od Z170 Asrock nic sensownego nie wydał, a okrojenie Taichi z roku na rok to kolejny świetny pomysł Asrocka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypuścili takie badziewie to ich biznes. Wcale ich nie bronię. Chodzi mi to, że nie są potrzebne żadne testy żeby ocenić jakość tych produktów - wręcz to nie ma sensu.

Akurat posiadam aktualnie asrocka, ale wyższy i mogę sporo powiedzieć na jej temat. Bez porównania w stosunku do tanich modeli.

Inni producenci również mają podobnej jakości produkty np. GB Z590 D. Czy potrzebujesz testu żeby stwierdzić, że to marna płyta nawet bez OC? ktoś to w ogóle testuje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jacekcz napisał:

Wypuścili takie badziewie to ich biznes. Wcale ich nie bronię. Chodzi mi to, że nie są potrzebne żadne testy żeby ocenić jakość tych produktów - wręcz to nie ma sensu.

Akurat posiadam aktualnie asrocka, ale wyższy i mogę sporo powiedzieć na jej temat. Bez porównania w stosunku do tanich modeli.

Inni producenci również mają podobnej jakości produkty np. GB Z590 D. Czy potrzebujesz testu żeby stwierdzić, że to marna płyta nawet bez OC? ktoś to w ogóle testuje?

 

Sam siebie chyba nie słyszysz. Bez testów to można sobie kupować guano w złotym opakowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jacekcz napisał:

Czy potrzebujesz testu żeby stwierdzić, że to marna płyta nawet bez OC?

Po obrazku?licząc kondensatory i cewki to sie możesz o całe 90 procent pomylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, TheMr. napisał:

Jeśli dla ciebie tania płyta od Asrocka w okolicy ~1k zł która nie potrafia trzymać 9900K nawet bez OC to wina portali komputerowych, to nieźle :E Sekcja nawet bez sensownych radiatorów by sobie lepiej radziła niż Asrock w ostatnich wypustach, od Z170 Asrock nic sensownego nie wydał, a okrojenie Taichi z roku na rok to kolejny świetny pomysł Asrocka.

Z390 to płyty dla 9900k - te nie miały szanowny panie kolego żadnych problemów z tymi procesorami. Pomerdało się koledze coś i tyle. Niech żyje MSI.:pijacy::szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, NieSmutaj napisał:

Z390 to płyty dla 9900k - te nie miały szanowny panie kolego żadnych problemów z tymi procesorami. Pomerdało się koledze coś i tyle. Niech żyje MSI.:pijacy::szczerbaty:

Ta, zwłaszcza Pro4 który szybko dostawał 95-100C na VRM :E Przy Z390 już były pierwsze objawy, Z490 pod 10900K Asrock już poleciał po całości i wypuścił 5 płyt które go nie mogą utrzymać.

Ale po co testy, brać co gały widzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 minut temu, TheMr. napisał:

Ta, zwłaszcza Pro4 który szybko dostawał 95-100C na VRM :E Przy Z390 już były pierwsze objawy, Z490 pod 10900K Asrock już poleciał po całości i wypuścił 5 płyt które go nie mogą utrzymać.

Ale po co testy, brać co gały widzą. 

Pro to nigdy nie były płyty do najmocniejszych procesorów.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Te płyty są przeznaczone dla innego odbiorcy.

Kupujesz takiego golasa, wkładasz do niego i3, zamykasz budę i wszystko działa. jako zestaw biurowy bardzo dobra propozycja.

Biurowy to może wyjdzie za drogo, ale powiedzmy ogólnie - do podstawowych zastosowań.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, NieSmutaj napisał:

Pro to nigdy nie były płyty do najmocniejszych procesorów.:szczerbaty:

Skoda ze inni producenci na spokojnie te procesory trzymają, także wymówki ze to nie płyty do tych prockow proszę sobie zachować. 

Jakby to była płyta za 200-300 zł budżetowa to bym zrozumiał, ale nie 500-600 zł. 

11 minut temu, jacekcz napisał:

Oczywiście. Te płyty są przeznaczone dla innego odbiorcy.

Kupujesz takiego golasa, wkładasz do niego i3, zamykasz budę i wszystko działa. jako zestaw biurowy bardzo dobra propozycja.

Oczywiście, dlatego inni producenci robią płyty jak należy, i nawet OC robisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie powiedzcie mi mając chłodzenie nzxt kraken x63 I płytę msi z590 tomahawk jaki posiadam socket pod to chłodzenie ?115x/1366 czy 2011/2066?prosiłbym o pomoc bo niemoge znalezc odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Barte1 napisał:

Witam Panowie powiedzcie mi mając chłodzenie nzxt kraken x63 I płytę msi z590 tomahawk jaki posiadam socket pod to chłodzenie ?115x/1366 czy 2011/2066?prosiłbym o pomoc bo niemoge znalezc odpowiedzi

1200  ale jest identyczne jak 115x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ODIN85 napisał:

 

Jak widac stery tragedija w paru tytulach .czyli nadal grafa do worlda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2021 o 12:50, lukadd napisał:

No to przycięcie w Forzie w benchu w pierwszej sekundzie od startu przytrafia się randomowo. Nie wiem od czego to zależy, przy jednym odpaleniu gry jest, przy innym nie ma.

Zrobiłem forze na 10700K@5ghz

A9ObqRx.png

QUz5GYx.png

Często masz tę "przycięcia" w benchmarku? Co jak jest ich np. 2-3? Nic nie kombinowałem z zegarami, a i tak je mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, seba1995x napisał:

@Astec

Ja też je mam, na poprzednim konfigu też je miałem. W czasie gry nic się nie dzieje. 

Nawet z włączonym v-sync i stałym FPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Astec napisał:

Często masz tę "przycięcia" w benchmarku? Co jak jest ich np. 2-3? Nic nie kombinowałem z zegarami, a i tak je mam. 

Nie wiem dokładnie, ale odkąd pamiętam czasami potrafiły się randomowo pojawiać. Ale u mnie raczej jeden jeśli już. Sprawdź na innych sterach i zresetuj grę.
Ale jak gra działa poprawnie to nie przejmował bym się tym. U mnie forza to totalne masełko.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest 120mm wentylator Dla pewności zmierz jeden bok i napisz. Jeżeli jest to jak pisałem 120mm to masz wybór, tylko napisz jakie jest napięcie na obecnym wentylatorze, gdy zasilacz jest w idle - wystarczy go uruchomić na stole z zwartymi zielonym i obojętnie jakimś czarnym. Ta zworka uruchomi zasilanie.
    • kupujesz najtańszy Arctic Cooling F12 bez PWM, rozcinasz wtyczkę, lutujesz i gotowe.
    • No i już widać że kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że te wykresy zostały później skorygowane. Oba które przytoczyłeś są i były niekompletne i niedokładne już w dniu ich publikacji. Pierwszy wykres w zasadzie jest drugim wykresem ale ze zmienionym liczeniem dokładności i wywaloną częścią danych, które ktoś uznał za mało szczegółowe (bo w zasadzie nie pasowały do wyliczeń by osiągnąć 95% dokładność w ujęciu statystyczno-metrologicznym modelu, nie myl tego z dokładnością danych bo to nie to samo).   Jak chcesz patrzeć w szerszej perspektywie to zainteresuj się czym było MWP (średniowieczny okres cieplny) i co było jego przyczyną. Trwał od około 1000 do 1300 roku. Napisałem, zestaw to sobie z danymi aktywności wulkanicznej (podpowiedź - była znacznie niższa niż wcześniej) oraz z promieniowaniem słonecznym, które było wyższe. Natomiast do małej epoki lodowcowej która zaczęła się około 1600 roku a skończyła około 1900 roku spowodował bardzo duży wzrost aktywności wulkanicznej w konsekwencji zmniejszone promieniowanie słoneczne. Co ciekawe nie zawsze duża aktywność wulkaniczna działa globalnie czego dowodzi wybuch Pektu-San (góra Paektu) w okolicy 946 roku którego erupcja była większa niż inne powodujące zmiany globalne, a jednak wpłynęła tylko lokalnie na Półwyspie Koreańskim.  Co na to wpłynęło? Mógł to być choćby korzystny w tej sytuacji układ prądów powietrza w okresie erupcji. To co piszesz ogólnie świadczy o tym, że nie ogarniasz jak to wszystko jest połączone i jak zmiana kilku elementów może wpłynąć na pozostałe. Stąd właśnie teksty typu:     Gdzie widać jak na dłoni, że nie ogarniasz dlaczego analizuje się tempo zmian głównie w okresie po 1900 roku.  Odpowiedz sobie sam na pytanie jaki przemysł miał człowiek w latach 800-1300 który mógłby globalnie wpłynąć na temperatury, żeby nie mówić o tym, że wtedy było to zjawisko naturalne. Zestaw to sobie teraz właśnie z tempem wzrostu temperatury i zmian w układzie klimatycznym na Ziemi w ostatnich 100 latach. Może znajdziesz odpowiedź, a nie wysiądziesz z racji tego że Cię to przerosło.  
    • Co to za gówniany monitor ten Aorus 😄 3 strony rozprawek o tym jak włączyć tryb, a co powinno być w instrukcji na wierzchu
    • Albo USA postawiło warunek w zamian za zabawki i pieniądze  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...