Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Yep błąd na planszy.Każdemu może sie zdarzyć babol

 

Nawet taki laik jak ja zauważył że robił testy na 10700k.

Nieuwaznie oglądasz.Na gpuz masz 4.0,jakby to było z cometą to by było 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Friends with benefits nabiera nowego znaczenia w tych czasach?

Przecież ty angielskiego nie kumasz ?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jest w morelach od ręki 6700 za 5.2k.

co to za chory kraj , w Belgii za 5800 leżał do wczoraj przez tydzień 6800XT liquid devil

a 6700Xt red devil od reki za 4000 inne 6700xt też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

co to za chory kraj , w Belgii za 5800 leżał do wczoraj przez tydzień 6800XT liquid devil

a 6700Xt red devil od reki za 4000 inne 6700xt też

Z Belgii wysyłają do PL ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Z Belgii wysyłają do PL ? 

nie wiem , jutro spytam . za późno przeczytałem , bo infolinia jest do 18

https://www.alternate.be/PowerColor/Red-Devil-Radeon-RX-6700-XT-grafische-kaart/html/product/1733571

albo można samemu zadzwonić +48 3 871 11 11

 

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
 

Friends with benefits nabiera nowego znaczenia w tych czasach?

Mnie tam skojarzyło się z tytułem filmu "To tylko seks" stary zbereźniku.:lol2::szczerbaty:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafila sie dosc dobra I5, nie kazda zrobi wgl 5.0. Poszlo 5.0/44 cache przy 1.39v i skreconych mem. Byc moze cpu bedzie mialo delida.

teraz tylko wbic 3733cl14 lub 3600cl13 :D

PhcGHBA.png

pMMbD7x.png

t7dYJhe.png

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11900K PROCEK NIE KRECONY
- M / B: ASUS ROG MAXIMUS XII APEX
- Pamięć: G.SKILL Trident Z Royal 16 GB (2 x 8 GB) (F4-4000C15D-16GTRG)
- Pamięć OC: 3733 MHz-13-13- 13-28-215-2T (1: 1)
- Napięcia (Bios)
  : RAM 1.535v
  : IO 1.050v
  : SA 1.350v  
  : Mem OC IO 1,20v

Edytowane przez cezary777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie wbic CR1, roznica w dlugosci samego TM5 jest ogormna. 44min vs 37min.

soIHBZO.png

d58tGVT.png

obraz.png.7bbf202e8d09d21882a6b14d451be9c3.png

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ciekawy test, ale szkoda, że pisany pod tezę. Podsumowanie, to właściwie poradnik jaką platformę na Intelu kupić. Nie żebym się czepiał, ale brak obiektywizmu po prostu rzuca się w oczy.  Test procków Intela 8/16 bez dodania 5800X? Te podsumowanie byłoby wtedy nieco kuriozalne, ale zakładam, że nie pomyśleli o tym procesorze. ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ciekawy test, ale szkoda, że pisany pod tezę. Podsumowanie, to właściwie poradnik jaką platformę na Intelu kupić. Nie żebym się czepiał, ale brak obiektywizmu po prostu rzuca się w oczy.  Test procków Intela 8/16 bez dodania 5800X? Te podsumowanie byłoby wtedy nieco kuriozalne, ale zakładam, że nie pomyśleli o tym procesorze. ;))

Ja tam żadnego pisania pod tezę nie widzę, wręcz przeciwnie, chociaż AMD uczciwie wygrało w podsumowaniu masz wyszczególnione że Intel jednak bardziej opłacalny jeśli weźmiemy Comet Lake albo Core i7-11700K. Test naprawdę konkretny, wnioski czytelne i jeszcze sumaryczne zestawienie wydajności dali, więc naprawdę nie ma co szukać dziury w całym :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

dobrze te kości się kręcą, też musze nad nimi pomyśleć.  Ale nie wiem czy kontroler 11400 to ogarnie 

Edytowane przez DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

przecież to nie było porównanie procesorów tylko  wpływu pamięci na wynik każdego procesora

 

w sumie udowodnili oczywistość że gear 1 > gear 2

Jasno chyba napisali, że test platform CPU full OC + najszybszy stabilny RAM w Gear 1 / Gear 2 albo Synch / Async. Testy samego gear 1 i Gear 2 to mieli już na premierę Rocket Lake. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ciekawy test, ale szkoda, że pisany pod tezę. Podsumowanie, to właściwie poradnik jaką platformę na Intelu kupić. Nie żebym się czepiał, ale brak obiektywizmu po prostu rzuca się w oczy.  Test procków Intela 8/16 bez dodania 5800X? Te podsumowanie byłoby wtedy nieco kuriozalne, ale zakładam, że nie pomyśleli o tym procesorze. ;))

Osobiscie uwazam, ze 5800X jest tam potrzebny jak zeszloroczny snieg ;) kto cche to wnioski wyciagnie, nawet bez 5800X.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ciekawy test, ale szkoda, że pisany pod tezę.

Tzn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Są oszczędne, ale jakim kosztem ... Zaś PL2 można zmienić.

Ja zrobiłem rzecz trudną dla ODIN-a, złożyłem swoją rakietę i7-11700, pierwszy raz w życiu. Wcześniej nie potrzebowałem, bo kupuję lepsze biurowce i ten też biurowiec, dokupię jak zwykle średnie GPU, gdy ceny spadną poniżej 999. Rozkręcałem konsole takie jak PSX, PS2 i inne do ostatniej śrubki. Trudność składania to wszelkie metody siłowe gdzie trzeba mieć mięśnie kulturysty (montaż maskownicy, kołków gdzie i czym, łamanie obudowy - bez instrukcji, dźwignia od CPU to masakra - z 10 razy więcej siły niż wydaje się rozsądne, podobnie założenie zapinek wentylatora na chłodzenie).

Teraz robię testy na stocku:
-max temp CPU 49 stopni
-max temp płyty 29 stopni
-obudowa bezszelestna mimo 5 wentylatorów, na oko 20 dB (ciszej niż klima na najcichszym biegu).
CPU na stocku jest bezsensowny, 65 W to za mało więc zbija zegary na 3,15 GHz (a nawet 2,6). Raz mi wystrzelił na prawie 170 W (PL2 to 224) temp 69 stopni. RAM 2666. Potem zrobię testy docelowe (ram 3600, zdjęte limity PL1 PL2 i inne, mój plan docelowy to PL1=PL2=125W zobaczę czy się uda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tzn?

Sytuacja jest bardziej skomplikowana pod względem opłacalności. Aktualna cena AMD Ryzen 9 5900X wynosi ~3200 złotych, natomiast Intel Core i9-11900K kosztuje 2800 złotych, więc teoretycznie wygrywają Czerwoni... Jednak Niebiescy oferują jeszcze Intel i9-11900KF wycenionego na 2400 złotych, Intel Core i7-11700K oraz Intel Core i7-11700KF kosztujące 1800-1900 złotych. Tutaj doprecyzujmy - Core i7 oraz Core i9 należące do 11 generacji mają identyczną konfigurację (8R/16W), faktycznie różniąc się wyłącznie taktowaniami. Dlatego wszystkie Core i9 okazują się ekstremalnie nieopłacalne, skoro za prawie 1000 złotych mniej dostajemy praktycznie to samo. Jeśli doliczymy do powyższego, że pamięci DDR4-3600 MHz gear1 uruchomimy i/lub dostroimy na tańszych płytach z chipsetem Intel B560, opłacalność będzie ostatecznie po stronie platformy Intela. Wówczas w cenie AMD Ryzen 9 5900X otrzymujemy przykładowy zestaw: procesor Intel Core i7-11700K + płyta główna MSI B560 PRO-VDH WiFi + pamięć RAM ADATA SpectriX D60G 4133 CL19. Odpada jedynie manualny overclocking CPU poprzez mnożnik. Jeśli potrzeba więcej rdzeni, zawsze zostaje alternatywa w postaci Intel Core i9-10850K za około 1800 złotych, który będzie podobnym wydatkiem z płytą główną MSI Z490 A-PRO i pamięciami ADATA. Czego dokładnie potrzebujecie musicie już samodzielnie zdecydować.

 

To znaczy, że pomimo, że AMD szybsze, to Intel i tak lepszy. Test o procesorach z topki, a połowa podsumowania, to polecanie Intela ze średniej półki. W tym płyt i procesorów z poprzedniej generacji. Podsumowanie, to taka część artykułu gdzię się wysnuwa finalne wnioski z jego całości.  Prawda? Nie zająknięcie sie w takim przypadku o 5800X, którego kupi znacznie więcej osób niż 11900K to nie przypadek. Chodź nie znam za bardzo tego serwisu i amatorszczyzna, to może tam chleb powszedni. ;)

 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 

 

To znaczy, że pomimo, że AMD szybsze, to Intel i tak lepszy. Test o procesorach z topki, a połowa podsumowania, to polecanie Intela ze średniej półki. W tym płyt i procesorów z poprzedniej generacji. Podsumowanie, to taka część artykułu gdzię się wysnuwa finalne wnioski z jego całości.  Prawda? Nie zająknięcie sie w takim przypadku o 5800X, którego kupi znacznie więcej osób niż 11900K to nie przypadek. Chodź nie znam za bardzo tego serwisu i amatorszczyzna, to może tam chleb powszedni. ;)

 

Sebastian słynie z obiektywnych testów   :E   jak np 10 gen Intela vs ZEN3  obie platformy ''wymaksowane''   i uwaga na Intelu ram 4200 CL16  na AMD 3800 CL16 :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Sebastian słynie z obiektywnych testów   :E   jak np 10 gen Intela vs ZEN3  obie platformy ''wymaksowane''   i uwaga na Intelu ram 4200 CL16  na AMD 3800 CL16 :E

 

 

Ale tu masz 3800 CL14 na AMD i adekwatnie na Intelach albo 3600 CL12 albo 4600 CL17 zależnie od trybu kontrolera. Lepiej się za bardzo nie da. To też zależy od pamięci jakie były używane.  I dobrze że w podsumowaniu jest sugestia, że nowsze nie zawsze znaczy lepsze i można mieć sprzęt starszej generacji om dobrej wydajności., I nie, R7 5800X to nie jest procek bardziej opłacalny od i9-10850K czy i7-11700KF :) 

Edytowane przez staryznajomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ale tu masz 3800 CL14 na AMD i adekwatnie na Intelach albo 3600 CL12 albo 4600 CL17 zależnie od trybu kontrolera. Lepiej się za bardzo nie da. To też zależy od pamięci jakie były używane.  I dobrze że w podsumowaniu jest sugestia, że nowsze nie zawsze znaczy lepsze i można mieć sprzęt starszej generacji om dobrej wydajności., I nie, R7 5800X to nie jest procek bardziej opłacalny od i9-10850K czy i7-11700KF :) 

No mam  CL14 tylko po jakim czasie...

Więc jakie procesory były wydajniejsze  po OC?   Odnoszę się do pewnego testu ... Skoro nadal są.

Kto ma ''koronę'' wydajności ten może sobie pozwolić na  nieco wyższe ceny w porównaniu z konkurencją. Zawsze tak było jest i będzie.

Co jest bardziej opłacalne  jest sprawą dyskusyjną i9-10850K-i7-11700KF/ R7 5800X  nie dzieli jakaś przepaść cenowa.

Odnośnie sugestii w  podsumowaniu funboystwo pełną gębą :E

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze lezacego sie nie kopie ale tu chyba najlepsze porownanie 5950X, 10900K oraz 11900K:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, amsztel napisał:

Wiem, ze lezacego sie nie kopie.....

Kto tutaj jest tym leżącym? Po obejrzeniu wnioskuję że 11900k.
Ogólnie ten Rocket to chyba jakiś nieudany eksperyment Intela, uwalony kontroler RAMu, oraz wydajność  niższa od oczekiwanej. Na dokładkę w topowym modelu  zjazd z ilością rdzeni co nigdy u niebieskich nie miało miejsca w nowej generacji. :]

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blubaju - dopisz jeszcze: "chore zużycie energii" (=chora ilość wydzielanego ciepła) ... no chyba, że ustawimy sobie Power Limit, ale wówczas wydajność już chyba poniżej 10 gen.

Ja to się tak zastanawiam: po co Intel wydał takiego Faildozzera 2.0 (rocket lake)? I przyszło mi na myśl tylko jedno: "żeby AlderLake bardziej błyszczał" ... tabum tsssss ?

Edytowane przez Kyle_PL
  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...