Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie, wyssałem z palca.Nie jestem przeciętnym użytkownikiem forum it ze tu trzeszczy głupoty.

 I na teście ma 18/20/20 wiec po co piszesz przyzwoite timingi skoro je podałeś a w wersji 2x16 jest tylko DR w tych pamieciach

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, jurekk napisał:

Nie, wyssałem z palca.Nie jestem przeciętnym użytkownikiem forum it ze tu trzeszczy głupoty.

 

Patrzac na glupoty jakie lubisz piszesz to do przecietnego jeszcze ci daleko, a Jackowi to mozesz w kwesti OC i tematu pamieci piety lizac co najwyzej :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy.Te pamięci sa mocno przeciętne a sam wynik oc na hardware it jest ponadprzeciętny

Do ciebie tez można mieć zastrzeżenia.Co kupisz to chwalisz.Kopiłbyś g w słoiku mówiłbyś ze to nutella tylk dlatego ze masz wiec jesteś przeciętnym użytkownikiem forum it ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, jurekk napisał:

Bez różnicy.Te pamięci sa mocno przeciętne a sam wynik oc na hardware it jest ponadprzeciętny

Do ciebie tez można mieć zastrzeżenia.Co kupisz to chwalisz.Kopiłbyś g w słoiku mówiłbyś ze to nutella tylk dlatego ze masz wiec jesteś przeciętnym użytkownikiem forum it ?

Zebys to znalaz jeszcze posta, gdzie cos wychwalam. Sprzet , ktory kupuje opisuje zawsze jak dziala, wady i zalety a to daleko od chwalenia,. W porzeciwienstwie do ciebie nie musze wymyslac bajek, nie wspominajac juz o trolingu w kazdym temacie. Jeszcze nigdy nie wstawiles tu nic wartosciowego, poza pisaniem glupot, wstawianiem jakis fajkowych testow, ktorych odrozizc nawet nie potrafisz po wlasnie jakies pojazdy typu nutella. Do przecietnego uzytkownika sprzetu ci jeszcze daleko brakuje, ale rozumiem, trudno sie wypowiadac na temat sprzetu, ktory widzisz tylko w internecie ;)  Jeszcze nigdy nie widzialem, zebys wstawil cokolwiek, jakies testy cpu, podrecanie pamieci, Swoje wyniki :szczerbaty: Ja je wrzucam co zmiane sprzetu czyli co pol roku.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Jeszcze nigdy nie widzialem

No cóż.Szkoda mi czasu jak twój kumpel aby rozpakowywać ludziom cpu.Nie ma to dla mnie znaczeniam czy jest 5 czy 5.2 bo nei zmieniam pradu w ciepło

A pamieci mam i pisze ze sa przeciętne.To jest level niesiepnięty dla ciebie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Plot Twist: Intel ma teraz lepsze IPC niż ZEN3*
*AVX2 i x87
Stałe 4.6GHz na wszystkich rdzeniach!
r6c12t-46.png
Untitled-2.png

W przypadku starych x87 to jest jakaś "masakracja/deklasacja" ;) Intel w odróżnieniu od AMD widzi nadal sens w pompowaniu wydajności tych instrukcji. Ciekawe!

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Intel znacznie lepiej sprawuje się w starszych grach :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sideband napisał:

Dlatego Intel znacznie lepiej sprawuje się w starszych grach :szczerbaty:

No to odpalamy Quake 2 i wpisujemy Timedemo demo1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, TheMr. napisał:

 

Czyli co. Pomijając cenę 5800x to Ryzen lepszy, Intel zjedzony? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, blubaju napisał:

Czyli co. Pomijając cenę 5800x to Ryzen lepszy, Intel zjedzony? ?

Cenowo wychodzi podobnie, na Ryzenie oszczędzasz na płycie i ramach. Gry pod vulcana widać lepiej wchodzą na Ryzena, w DX12 nie ma takiej przepaści. Ciekawe będzie porównanie pod next genowe silniki pod konsole, czyli 2022-2023 rok, który procek zestarzał się lepiej, bo teraz wychodzi prawie jeden pies, i lepiej dołożyć do GPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ddr5 trzeba będzie chyba z AMD zacząć współpracę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Ogider napisał:

Na ddr5 trzeba będzie chyba z AMD zacząć współpracę ;)

AMD niestety znowu będzie miał masywne opóźnienie. AMD zamiast wykorzystać po raz drugi problemy Intela, opóźnia wypuszczenie swoich procesorów. Alder szybciej wyjdzie niż Zen4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
35 minut temu, TheMr. napisał:

Cenowo wychodzi podobnie, na Ryzenie oszczędzasz na płycie i ramach. Gry pod vulcana widać lepiej wchodzą na Ryzena, w DX12 nie ma takiej przepaści. Ciekawe będzie porównanie pod next genowe silniki pod konsole, czyli 2022-2023 rok, który procek zestarzał się lepiej, bo teraz wychodzi prawie jeden pies, i lepiej dołożyć do GPU. 

Co tzn na ryzenie oszczedzasz na ramach ? Do wymaksowania sa ptrzebne dobre bdie czy to pod amd/intel. Tym bardziej, ze oba proce maja juz dzielnik wiec kosci posluza dobrze do obu platform.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam przeczucie że alder będzie zauważalnie słabszy od ryśka ddr5.

Mi tam wszystko jedno oczywiście. Kupię to co będzie wydajniejsze w grach. Nawet jak alder będzie szybciej to zaczekam na amd co pokaże. Ewentualnie co wtedy plotki będą mówić. No chyba że amd takie opóźnienie zaliczy że już będziemy się ślinić na raptora :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ogider napisał:

Tylko mam przeczucie że alder będzie zauważalnie słabszy od ryśka ddr5.

Mi tam wszystko jedno oczywiście. Kupię to co będzie wydajniejsze w grach. Nawet jak alder będzie szybciej to zaczekam na amd co pokaże. Ewentualnie co wtedy plotki będą mówić. No chyba że amd takie opóźnienie zaliczy że już będziemy się ślinić na raptora :szczerbaty:

Wchodze w Aldera jak tylko sie pojawi, jak dzik w szyszki :cool3:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

Wchodze w Aldera jak tylko sie pojawi, jak dzik w szyszki :cool3:

Raczej nie powinieneś być wyznacznikiem z tym względzie, bo zmieniasz platformy jak rękawiczki. Ktoś kto kupuje sprzęt na kilka lat ,już musi zrobić bardziej dogłębny research bo zostanie z tym sprzętem na dłużej. Nie mierz wszystkich swoją miarą :]

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, blubaju napisał:

Raczej nie powinieneś być wyznacznikiem z tym względzie, bo zmieniasz platformy jak rękawiczki. Ktoś kto kupuje sprzęt na kilka lat ,już musi zrobić bardziej dogłębny research bo zostanie z tym sprzętem na dłużej. Nie mierz wszystkich swoją miarą :]

Polecam :cool3:

obraz.png.0f22a7b95a94bc99aae61b3dff8547e0.png

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje maści. Tylko podałem przykład jak postępuje ktoś kto kupuje sprzęt na dłużej, a przy tym ma jakieś pojęcie o sprzęcie i jest roztropny jak wydać fundusze i nie wtopić przy tym :] Ale zresztą do kogo jak tu piszę, tu forum IT i sami tu entuzjaści. ?

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Ogider napisał:

Mi tam wszystko jedno oczywiście. Kupię to co będzie wydajniejsze w grach. Nawet jak alder będzie szybciej to zaczekam na amd co pokaże. Ewentualnie co wtedy plotki będą mówić. No chyba że amd takie opóźnienie zaliczy że już będziemy się ślinić na raptora :szczerbaty:

Na to się zapowiada że zen4 będzie bliżej raptora (adl refresh) niż adl, dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, blubaju napisał:

Nie potrzebuje maści. Tylko podałem przykład jak postępuje ktoś kto kupuje sprzęt na dłużej, a przy tym ma jakieś pojęcie o sprzęcie i jest roztropny jak wydać fundusze i nie wtopić przy tym :] Ale zresztą do kogo jak tu piszę, tu forum IT i sami tu entuzjaści. ?

Posmaruj podwojnie ;)

10 minut temu, Wu70 napisał:

Na to się zapowiada że zen4 będzie bliżej raptora (adl refresh) niż adl, dziwne

Nic sie nie zapowiada, nawet nie bylo zapowiedzi a wy juz snujecie jakies teorie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, TheMr. napisał:

AMD niestety znowu będzie miał masywne opóźnienie. AMD zamiast wykorzystać po raz drugi problemy Intela, opóźnia wypuszczenie swoich procesorów. Alder szybciej wyjdzie niż Zen4. 

Mógłbyś wyjaśnić, co rozumiesz pod pojęciem opóźnia, ponieważ nie przypominam sobie, aby AMD zapowiadało, iż Zen 4 miał debiutować w 2021 roku?

Uwzględniając, iż Zen 3 (Vermeer) miał premierę na początku listopada zeszłego roku, od początku było jasne, że Zen 4 nie pojawi się wcześniej niż w 2022.

Pozostaje tylko kwestia czy będzie to pierwsza czy też druga połowa roku - ja obstawiam koniec pierwszego lub drugi kwartał , a jak będzie, to przekonamy się za jakiś czas.

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem to rocket lake też nie zaliczył opóźnienia, przecież nie był zapowiadany na grudzień ;)

7 minut temu, rainy napisał:

od początku było jasne, że Zen 4 nie pojawi się wcześniej niż w 2022.

zen3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Wu70 napisał:

Z takim podejściem to rocket lake też nie zaliczył opóźnienia, przecież nie był zapowiadany na grudzień ;)

zen3.jpg

Nie wiem, co chcesz udowodnić tym slajdem - skala kończy się na 2022 roku, więc można tylko zgadywać czy  do początku czy też końca roku.

Już nie mówiąc o tym, iż są to tylko założenia planu, a ten nie istnieje w próżni, gdyż jest uwarunkowany sytuacją rynkową.

Btw, popatrz sobie na slajdy z planami Intela i jak wypaliły one w praktyce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rainy napisał:

Nie wiem, co chcesz udowodnić tym slajdem - skala kończy się na 2022 roku, więc można tylko zgadywać czy  do początku czy też końca roku.

Nie, nie trzeba zgadywać, wystarczy spojrzeć na drugi koniec skali.

Co jest na slajdzie każdy widzi i nie trzeba do tego debaty, zen4 początkowo był planowany do 2022 i tyle.

A opóźnienia intela są mi doskonale znane i są znacznie większe niż mała obsuwa zen4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...