Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Wu70 napisał:

Nie, nie trzeba zgadywać, wystarczy spojrzeć na drugi koniec skali.

Co jest na slajdzie każdy widzi i nie trzeba do tego debaty, zen4 początkowo był planowany do 2022 i tyle.

A opóźnienia intela są mi doskonale znane i są znacznie większe niż mała obsuwa zen4

Po pierwsze, masz na tym slajdzie 3 generacje Zena bazujące na tej samej platformie (AM4) i czwartą, która do niej nie należy.

Po drugie, 2 lata temu AMD nie było stanie przewidzieć pandemii i gigantycznego wzrostu zapotrzebowania na komputery, którego efektem stały się braki w substratach potrzebnych do ich produkcji.

Po trzecie, co być może jest najważniejsze, zdecydowaną większość (ponad 80 procent) mocy produkcyjnych TSMC w 5nm w 2021 roku zarezerwowało sobie Apple, które finansowo mogłoby nakryć czapkami AMD.

Więc odpowiedz mi, w jakim procesie mieliby wyprodukować Zena 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rainy napisał:

Po pierwsze, masz na tym slajdzie 3 generacje Zena bazujące na tej samej platformie (AM4) i czwartą, która do niej nie należy.

Po drugie, 2 lata temu AMD nie było stanie przewidzieć pandemii i gigantycznego wzrostu zapotrzebowania na komputery, którego efektem stały się braki w substratach potrzebnych do ich produkcji.

Po trzecie, co być może jest najważniejsze, zdecydowaną większość (ponad 80 procent) mocy produkcyjnych TSMC w 5nm w 2021 roku zarezerwowało sobie Apple, które finansowo mogłoby nakryć czapkami AMD.

Więc odpowiedz mi, w jakim procesie mieliby wyprodukować Zena 4?

sorki ale po czwarte - co mnie to obchodzi? ;)

Plan zaliczył opóźnienie, zdarza się, a wytłumaczeń sobie możesz szukać jakich chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

Plan zaliczył opóźnienie, zdarza się, a wytłumaczeń sobie możesz szukać jakich chcesz

Cos co nie mialo nigdy daty premiery i nie zastalo zapowiedziane zaliczylo opoznienie?? Planu Zen4 na 2021 nigdy nie bylo, chyba, ze komus sie przysnilo ;)

Do tego linie produckyjne dawno byly juz zajete. W 2022r producenci przedja na 3nm w swoich ukladach, glownie w telefonach i wtedy 5nm bedzie zwolnione.

https://www.purepc.pl/tsmc-chipy-apple-to-ponad-polowa-produkcji-w-litografii-5-nm-co-z-firmami-qualcomm-samsung-i-mediatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie bylo to wrzucam, Ryzen 3600 obecnie totalnie nieoplacalny.

https://www.purepc.pl/test-procesorow-intel-core-i5-11400f-vs-amd-ryzen-5-3600-vs-intel-core-i5-10400f-najtanszy-rocket-lake-kontra-reszta-swiata

11400F+B560 z oblokowanym limitem mocy+3600cl14 i jest dobry i tani zestaw do grania.

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Cos co nie mialo nigdy daty premiery i nie zastalo zapowiedziane zaliczylo opoznienie?? Planu Zen4 na 2021 nigdy nie bylo, chyba, ze komus sie przysnilo ;)

Tak, wrzuciłem slajd ze sprawozdania finansowego amd, przecież sam go nie robiłem. Dokładnie z takich samych dowiedzieliśmy się o opóźnieniach np. 7nm intela mimo że przecież nie ma daty premiery, cud :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Nie bylo to wrzucam, Ryzen 3600 obecnie totalnie nieoplacalny.

https://www.purepc.pl/test-procesorow-intel-core-i5-11400f-vs-amd-ryzen-5-3600-vs-intel-core-i5-10400f-najtanszy-rocket-lake-kontra-reszta-swiata

11400F+B560 z oblokowanym limitem mocy+3600cl14 i jest dobry i tani zestaw do grania.

 

Zapomniałeś do tego taniego zestawu dorzucić chłodzenia, jaka cena końcowa wychodzi ?

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Doamdor napisał:

Zapomniałeś do tego taniego zestawu dorzucić chłodzenia, jaka cena końcowa wychodzi ?

Nie wiem kto jakie chlodzenie sobie wrzuci, nie interesuje mnie to a wyboru chlodzen na rynku nie brakuje ;) Jak cie ceny interesuja to sobie policz, ja za ciebie tego robic nie bede.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie wiem kto jakie chlodzenie sobie wrzuci, nie interesuje mnie to a wyboru chlodzen na rynku nie brakuje ;)Jak cie ceny interesuja to sobie policz, ja za ciebie tego robic nie bede.

 

Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Nie bylo to wrzucam, Ryzen 3600 obecnie totalnie nieoplacalny.

https://www.purepc.pl/test-procesorow-intel-core-i5-11400f-vs-amd-ryzen-5-3600-vs-intel-core-i5-10400f-najtanszy-rocket-lake-kontra-reszta-swiata

11400F+B560 z oblokowanym limitem mocy+3600cl14 i jest dobry i tani zestaw do grania.

 

To skąd stwierdzenie, że ten zestaw jest tani ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, Doamdor napisał:

 

To skąd stwierdzenie, że ten zestaw jest tani ?

11400F krolem Hi-endu raczej nie jest ;) Pamietaj, ze to moja subiektywna ocena, moze dla ciebie "tani" miec inna wartosc.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Ależ te płyty żrą prądu. Mój cały komputer z i7-11700 (B560M Steel Legend) bierze w Idle 27-35 W zależnie od RAM (3600 to 8 W straty, 3333 to 2,8 W) na tym samym mierniku Voltcraft. A limity sami sobie ustawcie. Dziwne, że purepc nie pokazało jak zrobić UV (Komputer Świat dał radę -0.3 V).

2 godziny temu, Doamdor napisał:

Zapomniałeś do tego taniego zestawu dorzucić chłodzenia, jaka cena końcowa wychodzi ?

Fera 5 nie jest droga i do mojego starcza (do 180 W package rzędu 80 stopni, bo przy 200 W robi się już powyżej 90, do 125 W jest bardzo cicho, 140 cicho). Do i5-11400F wystarczy tym bardziej. Nie wiem czy tak dużo osób korzysta ze stockowego wyjca (w tym do 10400F czy Ryzena 5 3600).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
52 minuty temu, sino napisał:

Ależ te płyty żrą prądu. Mój cały komputer z i7-11700 (B560M Steel Legend) bierze w Idle 27-35 W zależnie od RAM (3600 to 8 W straty, 3333 to 2,8 W) na tym samym mierniku Voltcraft. A limity sami sobie ustawcie. Dziwne, że purepc nie pokazało jak zrobić UV (Komputer Świat dał radę -0.3 V).

Fera 5 nie jest droga i do mojego starcza (do 180 W package rzędu 80 stopni, bo przy 200 W robi się już powyżej 90, do 125 W jest bardzo cicho, 140 cicho). Do i5-11400F wystarczy tym bardziej. Nie wiem czy tak dużo osób korzysta ze stockowego wyjca (w tym do 10400F czy Ryzena 5 3600).

 

Jakie temperatury ma sekcja zasilania z tą i7 ?

Korzystasz z zewnętrznej karty dźwiękowej ?

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód do radości :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

200w pękło w Metro:elefant:

Ale cały komp tyle ciągnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no skąd, raczej pobór per rdzeń cpu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grubo ?

Edytowane przez MarioDee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej generacji to tylko fotowoltaika na dachu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ODIN85 napisał:

200w pękło w Metro:elefant:

Stać cię jeszcze na prąd? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Doamdor napisał:

Jakie temperatury ma sekcja zasilania z tą i7 ?

Korzystasz z zewnętrznej karty dźwiękowej ?

Nie wiem, jeszcze się nie spaliła ?

Wybierałem ją starannie patrząc na sekcje zasilania, w tym bardzo wysoką ocenę na reddit (duże zestawienie płyt, podawałem linka). Potem pojawiły się 2 testy z i9-11900k z temperaturami po 70 stopni (jeden po hiszpańsku z profesjonalnym miernikiem i obrazkiem rozkładu temperatury płyty, drugi po polsku yt ale nie mogę dojść co testował, w każdym razie miał 4,8 na wszystkich rdzeniach przez 30 minut). Dodatkowej karty dźwiękowej oczywiście nie mam (od czasów AC97).

PS. co do poboru prądu to głupki z wp.pl na chrome potrafią pociągnąć z gniazdka 190W (tak samo ich money.pl od razu pożera 1 rdzeń w 100%, tak jak starym kompie), inne strony problemu nie mają i teraz tu na pclab mam po ok. 30 W z gniazdka (typowe dla innych stron 30-50 W, średnio chyba ze 35 W, youtube 1080p 30-50 W). W dwie godziny na www zużyłem 0,080 kWh.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sino napisał:

Nie wiem, jeszcze się nie spaliła ?

Wybierałem ją starannie patrząc na sekcje zasilania, w tym bardzo wysoką ocenę na reddit (duże zestawienie płyt, podawałem linka). Potem pojawiły się 2 testy z i9-11900k z temperaturami po 70 stopni (jeden po hiszpańsku z profesjonalnym miernikiem i obrazkiem rozkładu temperatury płyty, drugi po polsku yt ale nie mogę dojść co testował, w każdym razie miał 4,8 na wszystkich rdzeniach przez 30 minut). Dodatkowej karty dźwiękowej oczywiście nie mam (od czasów AC97).

PS. co do poboru prądu to głupki z wp.pl na chrome potrafią pociągnąć z gniazdka 190W (tak samo ich money.pl od razu pożera 1 rdzeń w 100%, tak jak starym kompie), inne strony problemu nie mają i teraz tu na pclab mam po ok. 30 W z gniazdka (typowe dla innych stron 30-50 W, średnio chyba ze 35 W, youtube 1080p 30-50 W). W dwie godziny na www zużyłem 0,080 kWh.

To sprawdź do ilu się rozgrzewa przy pełnym obciążeniu CPU.

Nie masz dodatkowej karty dźwiękowej ? To ci szczerze współczuje. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2021 o 14:19, Wu70 napisał:

sorki ale po czwarte - co mnie to obchodzi? ;)

Plan zaliczył opóźnienie, zdarza się, a wytłumaczeń sobie możesz szukać jakich chcesz

Patrzac na ten slajd to nie na poslizgu bo konczy sie na 2022 a ten ma 12 miesiecy a zen4  zapewne na ces sie zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Doamdor napisał:

To sprawdź do ilu się rozgrzewa przy pełnym obciążeniu CPU.

Nie masz dodatkowej karty dźwiękowej ? To ci szczerze współczuje. :szczerbaty:

Mozesz sobie poczytac na necie testy, ta skecja jest bardzo dobra jak na B560 i pod syntetykiem w AIDA i 11900k miala 70st sekcja. Temp moze czasem nie sprawdzic bo nie ma chyba czujnika vrm na tym mobo.  Widac, ze cos cie mocno boli i za wszelka cene starasz sie na sile wyszukac jakis minusow tego cpu i mobo.

Kazda integra jesli chodzi o dzwiekowke to zlom, jedna po prostu sa troche lepsze a inne gorsze a zwykly SB za 150zl bije na glowe taka integre.

IJRpVCs.png

 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Mozesz sobie poczytac na necie testy, ta skecja jest bardzo dobra jak na B560 i pod syntetykiem w AIDA i 11900k miala 70st sekcja. Temp moze czasem nie sprawdzic bo nie ma chyba czujnika vrm na tym mobo.  Widac, ze cos cie mocno boli i za wszelka cene starasz sie na sile wyszukac jakis minusow tego cpu i mobo.

Kazda integra jesli chodzi o dzwiekowke to zlom, jedna po prostu sa troche lepsze a inne gorsze a zwykly SB za 150zl bije na glowe taka integre.

 

 

Wersja ATX do 700zł podasz inne alternatywy  ?

 

No właśnie, nie wiem ja można zachwalać tak nędzną ofertę od producentów płyt głównych.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, Doamdor napisał:

Wersja ATX do 700zł podasz inne alternatywy  ?

 

No właśnie, nie wiem ja można zachwalać tak nędzną ofertę od producentów płyt głównych.

Nie wiem czy wiesz ale on tylko pochwalil sie na czym siedzi i to jego sprawa co kupil, przeciez nie wciska na sile nikomu ani nie poleca, tak samo ja nie polece zdanego modelu bo kazdy kupi to co uwaza,ze dla niego jest wygodne. Rownie dobrze moze kupic B560 za 450zl a rownie dobrze za 800zl.  Ty za to masz wielki bol tylka chociaz nikt cie o zdanie nie prosil i odpisujesz na cos czego nikt nie napisal :rotfl:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Nie wiem czy wiesz ale on tylko pochwalil sie na czym siedzi i to jego sprawa co kupil, przeciez nie wciska na sile nikomu ani nie poleca, tak samo ja nie polece zdanego modelu bo kazdy kupi to co uwaza,ze dla niego jest wygodne. Rownie dobrze moze kupic B560 za 450zl a rownie dobrze za 800zl.  Ty za to masz wilki bol tylka chociaz nikt cie o zdanie nie prosil i odpisujesz na cos czego nikt nie napisal :rotfl:

Zadałem ci pytanie, a ty dalej brniesz pisząc jakieś głupoty w moja stronę.

Wersja mATX, a ATX, nie rożni się sekcją, dlatego zapytałem o temperatury. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze "portale branżowe" już recenzje wrzuciły: https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=18007 https://www.ppe.pl/recenzje/341269/stellar-blade-recenzja-gry-kluczowa-role-odgrywaja-nie-tylko-atuty-eve.html Ogólnie jest dobrze, ale poczekam na opinie graczy, przede wszystkim, czy można wyłączyć ziarno  a jak nie to czekam aż wyjdzie na PC  
    • Witam, szukam adaptera tak aby wpiąć kabel USB A i móc wpiąć go do złącza USB A. Adapter ten będzie używany do ładowania najprawdopodobniej 5V, 2,4A/3A. Znalazłem 3 propozycje, którą z nich najlepiej wybrać? Może macie coś innego do polecenia? - Adapter Baseus CAAOTG-01 USB-C do USB-A - Adapter Baseus ZJJQ000101 Ingenuity USB-A do USB-C - Silver Monkey Adapter USB 3.1 - USB-C   Z informacji jakie wyciągnąłem to Baseus CAAOTG-01 ma prąd wyjściowy 3A za to Baseus ZJJQ000101 Ingenuity 2,4A. Nie wiem jak wygląda sprawa z silver monkey. Baseus ZJJQ000101 Ingenuity na pewno jest przeznaczony do ładowania ponieważ taka informacja jest zamieszczona na stronie Baseus co do Baseus CAAOTG-01 nie mam pewności ponieważ na x-kom oznaczony jest tylko jako transmisja danych.
    • Ludzie tu cytują jakieś artykuły z onetu i wp jako rzetelne źródła informacji. Ten temat to już dawno temu powinien był wylądować w dziale humor
    • No to jak ci ześrubowali, i to na stałe, to pierwszy etap leczenia bardzo szybki, byle się zagoiło po operacji. Prawie brak unieruchomienia, byle potem nabrać pełnej wytrzymałości kości. Porównywanie takiego złamania do stopy nie ma najmniejszego sensu. Tu masz jedną dużą kość, o niewielkiej ruchliwości. W stopie pełno drobnych, powiązanych ze sobą i wbrew pozorom sporej ruchliwości. To zupełnie inna mechanika, więc i gojenie będzie inne. Przy jeździe stopy nie przenoszą ciężaru ciała, chyba że bawi się w jakieś zjazdy, skoki itp. Pytanie czy tam gdzie było złamanie, czy tak ogólnie puchną nogi. W drugim przypadku, to pewnie kwestie krążeniowe.
    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...