Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjmij baterię z płyty na kilka minut. Ale obawiam się, że możesz mieć pecha i coś jest walnięte :E

Dla testu spróbuj też z jednym modułem RAM w każdym możliwym slocie. Wyjmij też CPU z socketu i zobacz, czy nie ma żadnego syfu (miałem kilka razy taki problem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma syfu. Sprawdzone przed i po wyjęciu z obudowy tej zrabanej płyty.

Zaktualizowałem bios w MSI. Wrzuciłem wszystko do niej. I oczywiście z kopyta poszło.

Ram 1:1 szyna 1866.. standardowe TM właśnie przeszło. Te lajtowe na raz..

Czym sprawdzać czy się nie krzyczy proc bez dzielnika?

 

Gigabyte na zwrot. Asus Strix z590 jeszcze został co mi pasuje, albo zostawię te biedne MSI z470 APro. I poczekam na kolejne premiery. 

1933 1:1 wstało do systemu.

Czyli daje to 3866 na pamięciach. 4x8GB. To czym to testować czy działa i się nie posypie?

Godzinę temu, tomcug napisał:

Ale obawiam się, że możesz mieć pecha i coś jest walnięte :E

Płyta na bank lewa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Minciu napisał:

1933 1:1 wstało do systemu.

To elegancko, zobacz jak z CR1 wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Minciu napisał:

Czyli daje to 3866 na pamięciach. 4x8GB. To czym to testować czy działa i się nie posypie?

Na jakich napięciach to 3866?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Minciu napisał:

Czyli daje to 3866 na pamięciach. 4x8GB. To czym to testować czy działa i się nie posypie?

Zapuść plotowanie 8 x naraz jak nie wysypie kompa po 24-30h to raczej stabilne. Ja u mnie już mam dość tych 4x8GB, nawet nie mam ochoty już się tym zbytnio bawić jak przykręcę timingi, testmema przechodzi przez 2h, gry latają a i tak przy plotowaniu potrafi po np. 12 czy 24h wywalić kompa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17:30 nic sie nie wysypało. Na ram dałem 1.5V a na SA i SA2 po 1.35V około. Ale coś działek szybciej nie klei niż 10700K. Słabo trochę, bo ryszard z tego co wiem bez problemu lepiej ogarnia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem kolega wczesniej szukal zlotej sztuki i doczekal sie ;)

7Q7uHT1.jpg

obraz.png.2ab9f2b3bea33951d25e80924882140f.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ODIN85 napisał:

Gdzie sprawdzić czy też to mam?

Jak zmienisz płytę na Asusa to będziesz miał w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wróce z siłki i będzie jeszcze to biorę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wymieniać  11400f na ten 11600k z B560M?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ambasador napisał:

10700f by dali a nie ?

Na 10th juz bylo milion promocji, kto chcial to kupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ogider napisał:

P6s7Z5w.png

Cena rewelacja, aż szkoda nie kupić. ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka minut trwała akcja  chyba tylko 30szt. było  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, unadarek napisał:

kilka minut trwała akcja  chyba tylko 30szt. było  :E

Mysle, ze wiecej bo przez prawie 2h bylo mozna bylo kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

Mysle, ze wiecej bo przez prawie 2h bylo mozna bylo kupic.

Dziwne bo właśnie po kilku/nastu  minutach :-P od dodania do koszyka  po ponownym wejściu na koszyk była na czerwono ramka z napisem że albo się promocja skończyła lub ilość sztuk wyczerpana jakoś tak to brzmiało :E możliwe że coś się zmieniło gdyż w komentarzach pisali że u niektórych działa tylko z aplikacji mobilnej możliwe że to o to się rozchodziło :-P

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra za tą i5 :P . Ja odesłałem dopiero niedawno i7 do xkom, przez to, że tak mało czasu mam i wysłałem na nr rma z prośbą o wymianę na inny egzemplarz(A miałem drugie rma założone na zwrot 14 dniowy). Więc jeśli xkom uwzględni reklamację, to będę miał dalej 11700kf. No cóż, jakoś przeżyję ten spory pobór, 2 chłodnice chyba sobie poradzą z schłodzeniem dziada ? . Dobrze, że nagrałem filmik przed montażem, i w ogóle popełniłem spory błąd montując ten procesor. Miałem tel z serwisu, i serwisant się pyta po co go montowałem... W sumie zbytnio nie umiałem odpowiedzieć, bo co miałem powiedzieć, że podjarałem się jak dziecko na lizaka, i ciężko było obejść się smakiem :/ ? Więc jak ktoś Panowie, trafi proca z skazą to pod żadnym pozorem nie montować, bo w razie reklamacji może być lipa. I nauczka na przyszłość, nagrywać unboxingi nawet nowego sprzętu, a nie tylko outletu. Ja niestety się nie spodziewałem, że procek z skazą może się trafić, i nagrałem dopiero po rozpakowaniu... Jedyny plus tej całej sytuacji, że nagranie zrobiłem przed zamontowaniem tego procka, po montażu to na 100% by było, że to ja zrobiłem i bym został z cepem bez gwarancji. Pewnie w piątek, będę wiedział czy sklep uwzględnił moją reklamację, mam nadzieję że tak, bo głupio być w plecy na sprzęcie, kupionym w promocji i to po paru dniach bycia jego właścicielem... 

Jak przyjdzie mi inny egzemplarz, to dam znać czy ram idzie wyżej na tej mojej z490. Na razie milknę, bo nie mam czasu niestety popisać na forum, a i też zbytnio przy kompie nic nie robię, bo stoi nieużywany :E . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, novi napisał:

Jak przyjdzie mi inny egzemplarz, to dam znać czy ram idzie wyżej na tej mojej z490. Na razie milknę, bo nie mam czasu niestety popisać na forum, a i też zbytnio przy kompie nic nie robię, bo stoi nieużywany :E . 

Pamietaj, ze to nie wina proca a plyty glownej, jesli masz zostac na intelu to zmien na Z590 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jaka to ma wydajnosc . Ogolnie, to na początku chciałem odpuścić, ale jak się przespałem, to stwierdziłem, że jednak zgłoszę, bo potem ten filmik w razie gwarancji po długim czasie, moze nie przejść. 

Nie mów hop, zanim nie podskoczysz :p. Ten procek byl wadliwy juz po wyjęciu z pudelka, nie zdziwi mnie jak ktos na produkcji wpakował odpad z śmietnika w pudełko, bo jego potencjal + ta skaza by na to wskazywały :E

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie mylic wiec zycze jak najlepiej, jednak patrzac juz jak to wygladalo/wyglada u kilku osob na Z490 jestem pesymistycznie nastawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślubu z 11gen nie biorę, potrzymam go do czasu aż nie pojdzie aqua w świat. I tak docelowo zen3 wjeżdża, wiec mi to rybka czy na 10700k posiedzę, czy na 11700kf. A że utnie te 10fps wzgledem z590, to da się przeżyć :). I tak teraz 10700k ma laby u mnie jak gram :p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taka ciekawostka. 11700kf z płytą zwrócony i na razie ponownie zawitał 10700k.

No i nie wiem WTF, nie ma tego paskudnego rwania podczas grania, jak w tle kopię sobie działki.

Tyle samo rdzeni. Ram 3800c16 vs 4000c16. Nawet dałem 4.9/4.3GHz na 11g i nie pomogło.

I to nie tylko moja faza ale synek też to potwierdza, naprawiło się jest OK. 

Nie wiem za bardzo skąd ten hype. A jeszcze w 10g są i9tki z +2 kolejne jajka. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...