Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

DEL

Edytowane przez bourne2008
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bourne2008 napisał:

Wcześniej na morelowym była promka a to tylko pokazuje, że sprzedaż tych procków jest mizerna.

Za 3-4msc nowa generacja wiec promocje beda coraz wieksze i czesciej. Nic tylko sie cieszyc ;) Chetnie zmienie na 8/16 niedlugo.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ODIN85 napisał:

A co po dwóch miechach od premiery cena miała iść w górę??

Tak mysla plaskoziemcy bo przeciez promocje to tylko na cos co sie nie sprzedaje, chociaz promo pojawiaja sie co generacje a, ze 11th to krotka generacja wiec promocje szybciej przyszly.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Ciekawe po ile wystawią XD

 

ad...pl1 szt.10:03
as...ar1 szt.10:04
ba...om1 szt.10:00
ba...pl1 szt.10:01
bi...pl1 szt.10:02
cm...om1 szt.10:00
cz...om1 szt.10:03
da...om1 szt.10:02
da...pl1 szt.10:01
da...pl1 szt.10:01
de...om1 szt.10:03
do...ns1 szt.10:02
gr...om1 szt.10:01
gr...om1 szt.10:03
gs...om1 szt.10:02
hi...pl1 szt.10:01
ja...pl1 szt.10:01
k....om1 szt.10:02
ka...di1 szt.10:02
ka...om1 szt.10:00
ka...om1 szt.10:01
ka...pl1 szt.10:01
ka...pl1 szt.10:03
kr...et1 szt.10:03
kr...om1 szt.10:01
ku...om1 szt.10:03
le...pl1 szt.10:03
li...pl1 szt.10:01
lu...pl1 szt.10:00
ma...om1 szt.10:03
ma...pl1 szt.
ma...pl1 szt.10:02
ma...pl1 szt.10:03
ma...pl1 szt.10:04
me...om1 szt.10:02
mi...me1 szt.10:01
mi...om1 szt.10:04
mi...pl1 szt.10:04
mk...om1 szt.10:02
mr...om1 szt.10:04
mt...om1 szt.10:04
na...om1 szt.10:02
ni...om1 szt.10:03
pa...om1 szt.10:02
pe...401 szt.10:01
pi...pl1 szt.10:04
pr...om1 szt.10:02
ps...pl1 szt.10:03
re...tv1 szt.10:01
ro...om1 szt.10:03
rs...pl1 szt.10:02
rz...pl1 szt.10:02
se...pl1 szt.10:02
sk...om1 szt.10:02
sk...om1 szt.10:02
ta...pl1 szt.10:03
to...191 szt.10:02
wi...om1 szt.10:03
wo...om1 szt.10:02
zo...om1 szt.10:04

 

 

 

 

Dobra, nie było pytania XD

https://www.olx.pl/d/oferta/nowy-procesor-intel-i7-11700k-8-x-3-6-ghz-wersja-box-fv-gw36m-CID99-IDK8SOH.html#26c55e7ac9

https://www.olx.pl/d/oferta/intel-core-i7-11700k-nowy-paragon-CID99-IDK8SQa.html#26c55e7ac9

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Minciu napisał:

50-100zl taniej niz w sklepie, biznes zycia :rotfl: I pewnie taka osoba najpierw chce wplate z pozniej odbiera cpu. Jak nie sprzeda to zamowienie po 5dniach anulacja i nikt nie skorzyta :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby blokować zakup 1 na konto.

Albo zrobić promke na więcej sztuk.

Nie na strzał z limitem

Obstawiam że i tak każdy Kowalski kupi taniej KF a nie ich K że skalpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde,1500 zł za 11700K to dobra cena była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Tak mysla plaskoziemcy bo przeciez promocje to tylko na cos co sie nie sprzedaje, chociaz promo pojawiaja sie co generacje a, ze 11th to krotka generacja wiec promocje szybciej przyszly.

Nie ma tutaj nic do rzeczy, czy krótka generacja czy nie. Liczy się produkt. 

Patrz wcześniejsze udane generacje ile czasu trzymały cenę, tutaj byłoby podobnie gdyby nie to, że coś im nie pykło w tej gen.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Pitt_34 napisał:

Nie ma tutaj nic do rzeczy, czy krótka generacja czy nie. Liczy się produkt. 

Patrz wcześniejsze udane generacje ile czasu trzymały cenę, tutaj byłoby podobnie gdyby nie to, że coś im nie pykło w tej gen.

Jak to sie nie liczy ?? :rotfl: Przeciez sporo osob czeka na Aldera a 11th miala premiere 30 marca i ten kto siedzial na 10th nie bardzo usmiecha mu sie zmiana na 11th.  Pol roku zycia produktu do nastepnej generacji oraz brak problemow z produkcja w 14nm. Promocje na 10th przed wjesciem 11th to to tez sie wziely z tego iz poszlo cos nie tak ;) Cene trzymaly bo mialy dluzszy zywot a tu raptem pol roku.

Krotki zywot, brak problemow z produkcja, wysoki pobor pradu co zniecheca uzytkownikow, za rogiem Alder Lake, problemy z bios na Z490 to wszystko wplywa na mniejszy popyt wiec i na cene. Pisanie, ze zywotnosc generacji na to nie wplywa to kompletna bzdura z twojej strony.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Jak to sie nie liczy ?? :rotfl: Przeciez sporo osob czeka na Aldera a 11th miala premiere 30 marca i ten kto siedzial na 10th nie bardzo usmiecha mu sie zmiana na 11th.  Pol roku zycia produktu do nastepnej generacji oraz brak problemow z produkcja w 14nm. Promocje na 10th przed wjesciem 11th to to tez sie wziely z tego iz poszlo cos nie tak ;) Cene trzymaly bo mialy dluzszy zywot a tu raptem pol roku.

Oczywiście, że nie ma znaczenia. Gdyby procesory były warte zmiany, to schodziłyby jak świeże bułeczki bez względu na Adlera. Zaznaczam gdyby były (sam bym chętnie już coś zmienił), ale niestety nie są warte zmiany raz, ze względu na wydajność, dwa  watt, trzy pamięć i oczywiście cena. 

Nie bardzo kumam co i dlaczego bronisz (usprawiedliwiasz), bo akurat w przypadku 11 gen nie ma czego bronić. 

 

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pitt_34 napisał:

Nie bardzo kumam co i dlaczego bronisz, bo akurat w przypadku 11 gen nie ma czego bronić. 

 

Ja cos bronie znajac i wypisujac wady tej generacji :rotfl: Dobre! Nie zgodzilem sie tylko z twoim stwierdzeniem co do zywotnosci a to roznica ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronisz, usprawiedliwiasz:

"Jak to sie nie liczy ?? :rotfl: Przeciez sporo osob czeka na Aldera a 11th miala premiere 30 marca i ten kto siedzial na 10th nie bardzo usmiecha mu sie zmiana na 11th.  Pol roku zycia produktu do nastepnej generacji oraz brak problemow z produkcja w 14nm. Promocje na 10th przed wjesciem 11th to to tez sie wziely z tego iz poszlo cos nie tak ;) Cene trzymaly bo mialy dluzszy zywot a tu raptem pol roku."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pitt_34 napisał:

Bronisz, usprawiedliwiasz:

A od kiedy wypisywanie argumentow, wad i zalet to bronienie i usprawiedliwianie? :D Skonczyly sie argumenty to jedynie potrafisz napisac iz czegos bronie pomimo tego, iz wypunktowalem najwieksze wady tej generacji:rotfl: 

Ja tam sie bardzo ciessze na obnizki, kazdy potencjalny klient skorzysta i niczego tu bronic nie trzeba ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A od kiedy wypisywanie argumentow, wad i zalet to bronienie i usprawiedliwianie? :D Skonczyly sie argumenty to jedynie potrafisz napisac iz czegos bronie :rotfl: 

Ja tam sie bardzo ciessze na obnizki, kazdy potencjalny klient skorzysta i niczego tu bronic nie trzeba ;)

Nic się nie skończyło, po prostu napisałem prawdę, rozumiem że lubisz wszystko interpretować na swój sposób. Przytoczyłem konkretne argumenty oraz  to że bronisz i usprawiedliwiasz coś co nie jest tego warte. 

Każdy się się cieszy z promocji, ale nie o to tutaj chodziło ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Pitt_34 napisał:

Nie bardzo kumam co i dlaczego bronisz (usprawiedliwiasz), bo akurat w przypadku 11 gen nie ma czego bronić.

RKL to zwyczajnie dobre procesory dla kogoś, kto składa kompa od zera i tyle, nie ma co zaprzeczać. A dla posiadaczy CML oferta jest kiepska i nie ma powodu, by przechodzić, temu też nie ma co zaprzeczać. No i obecnie sytuacja rynkowa dla składania peceta od zera jest raczej marna ze względu na ceny GPU, to robi swoje w kwestii sprzedaży ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Pitt_34 napisał:

Nic się nie skończyło, po prostu napisałem prawdę, rozumiem że lubisz wszystko interpretować na swój sposób. Przytoczyłem konkretne argumenty oraz  to że bronisz i usprawiedliwiasz coś co nie jest tego warte. 

Twoj argumewnty czyli "nie są warte zmiany raz, ze względu na wydajność, dwa  watt, trzy pamięć i oczywiście cena.  ", moje takie jak: "Krotki zywot, brak problemow z produkcja, wysoki pobor pradu co zniecheca uzytkownikow, za rogiem Alder Lake, problemy z bios na Z490".

To jest wdg ciebie usprawieldliwianie wypisujac wady dlaczego ktos potencjalnie nie chce tego kupic przez co cena spada :rotfl: Czyli moge odbic pileczke i napisac , ze tez bronisz i usprawiedliwiasz :lol2:

To czy cos jest warte czy nie to juz nie moja sprawa tylko kupujacego i pozostawiam w ocenie osobistej. Pamietajmy tylko, ze produkt staje sie bardziej atrakcyjny kiedy jego cena tez spada i od tego zaczela sie rozmowa.

Ludzie kupuja obecnie RTXy po cenie 3-4x MRSP  ,ktore tez nie sa tego warte w mojej ocenie a jednak je kupuja :szczerbaty:

Nie zgadzam sie tylko z tym iz twierdzisz, ze zywotnosc nie ma wplywa na sprzedaz ale tez nie mam zamiaru kogos na sile przekonywac, zmieniam sprzet co generacje i wiem jak wygladaja promocje przed jej koncem.

 

12 minut temu, tomcug napisał:

RKL to zwyczajnie dobre procesory dla kogoś, kto składa kompa od zera i tyle, nie ma co zaprzeczać. A dla posiadaczy CML oferta jest kiepska i nie ma powodu, by przechodzić, temu też nie ma co zaprzeczać. No i obecnie sytuacja rynkowa dla składania peceta od zera jest raczej marna ze względu na ceny GPU, to robi swoje w kwestii sprzedaży ;)

Chyba, ze ktos zmienia sprzet jak rekawiczki, np jak Ja :szczerbaty:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple

Tak jak pisałem wyżej, interpretujesz to co Tobie jest wygodne, przytraczasz wcześniejsze wypowiedzi nie dotyczące tego o czym zaczęliśmy dyskutować.

Przeczytaj jeszcze raz posty, które napisałeś pod promocją Xkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pitt_34 napisał:

@Phoenixsuple

Tak jak pisałem wyżej, interpretujesz to co Tobie jest wygodne, przytraczasz wcześniejsze wypowiedzi nie dotyczące tego o czym zaczęliśmy dyskutować.

Przeczytaj jeszcze raz posty, które napisałeś pod promocją Xkom.

Zostalo odwracanie kota ogonem chociaz od czego sie zaczelo to tez masz wyzej w moim poscie :szczerbaty: Na tym zakonczmy rozmowe panie interpretujacy innaczej, do sciany nie mam zamiaru pisac i odbijac palaczke bo nic innego nie potrafisz napisac tylko odsylasz mnie do tego co zostalo juz napisane ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie zgadzam sie tylko z tym iz twierdzisz, ze zywotnosc nie ma wplywa na sprzedaz ale tez nie mam zamiaru kogos na sile przekonywac, zmieniam sprzet co generacje i wiem jak wygladaja promocje przed jej koncem."

A ja się nie zgadzam z tym że ma. Jeszcze raz napiszę, gdyby były warte zamiany sam bym to z chęcią zrobił, ale nie są i nie ma tutaj znaczenie "krótka żywotność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pitt_34 napisał:

A ja się nie zgadzam z tym że ma. Jeszcze raz napiszę, gdyby były warte zamiany sam bym to z chęcią zrobił, ale nie są i nie ma tutaj znaczenie "krótka żywotność

To co jest warte dla kogos to ocena subiektywna, dla ciebie nie ale dla kogos innego tak.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Phoenixsuple napisał:

To co jest warte dla kogos to ocena subiektywna, dla ciebie nie ale dla kogos innego tak.

Popatrz na sprzedaż i będziesz miał  wszystko w temacie co do subiektywnej oceny.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i cała ta sprzeczka przypomina mi inną sprzed trzech lat :)  Gościu miał 7700k z wypasioną msi z270 gaming m7 i zastanawiał się czy sprzedać ten zestaw i kupić 8700k z płytą "średniakiem" na z370.

 W obu tematach nic tylko wziąć popcorn usiąść wygodnie i zanurzyć się w lekturze :rotfl:

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blubaju

Zmiana z 7 na 8 gen to zupełnie inna kwestia. Wtedy doszło więcej o 50% rdzeni i wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tylko wówczas jeszcze panowało ogólnie przekonanie że ilość wątków i rdzeni nie ma takiego znaczenia w grach, tylko szybki pojedynczy watek i dobrze wykręcony 7700k będzie deptał po piętach 8700k. Czas to zweryfikował. W przypadku 11th gen mamy  nie co szybszy pojedynczy rdzeń, ale w topie jest ich znowu mniej.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...