Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, blubaju napisał:

Tak czytam ten temat i cała ta sprzeczka przypomina mi inną sprzed trzech lat :)  Gościu miał 7700k z wypasioną msi z270 gaming m7 i zastanawiał się czy sprzedać ten zestaw i kupić 8700k z płytą "średniakiem" na z370.

 W obu tematach nic tylko wziąć popcorn usiąść wygodnie i zanurzyć się w lekturze :rotfl:

Teraz jesteśmy w tak komfortowej sytuacji, że upgrade można zrobić za free. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Jak do szkoły nie chodzi to jak miał się rozwijać?

niektórzy są stanowczy , jak postanowili że nie dorosną to się tego trzymają

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem wymianę z 3 letniego 8700k + ASUS X hero  na 11400F + MSI B560 Tomahawk wifi

Sprzedaż: 1550zł

kupno: 749+890zł  = 1639  -90zł (promocja MSI) = 1549zł    + zestaw gier od intela (Watch Dogs Legion + Anno 1800) 

pozbyłem się 3 letniego sprzętu bez gwarancji  na rzecz nowego, z punktu użytku zestawu do gamingu wymiana idealna. 

Z założenia tymczasowa do premiery Alder Lake

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja zrobiłem wymianę z 3 letniego 8700k + ASUS X hero  na 11400F + MSI B560 Tomahawk wifi

Sprzedaż: 1550zł

kupno: 749+890zł  = 1639  -90zł (promocja MSI) = 1549zł    + zestaw gier od intela (Watch Dogs Legion + Anno 1800) 

pozbyłem się 3 letniego sprzętu bez gwarancji  na rzecz nowego, z punktu użytku zestawu do gamingu wymiana idealna. 

Z założenia tymczasowa do premiery Alder Lake

Takie wymianki to ja lubie :D 11400F obecnie to cena/wydajnosc nie ma sobie rownych, Alder w tej kwesti duzo nie zmieni bo bedzie wymagal wiekszych zmian i ceny zapewne beda sporo drozsze.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Alder w tej kwesti duzo nie zmieni bo bedzie wymagal wiekszych zmian i ceny zapewne beda sporo drozsze.

Jeśli wyjdą płyty z DDR4 dla Aldera jak Intel obiecuje to jakie większe zmiany niż w przypadku wymiany 8700k>11400? RAMy również zostają, chyba że Intel wymusi zmianę zasilacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jeśli wyjdą płyty z DDR4 dla Aldera jak Intel obiecuje to jakie większe zmiany niż w przypadku wymiany 8700k>11400? RAMy również zostają, chyba że Intel wymusi zmianę zasilacza :)

I kto ci to kupi? Garstke plyt z DDR4 bez mozliwosci wrzucenia kolejnej generacji, ktora DDR4 juz obslugiwac nie bedzie ;) Plyta na jedna generacje :lol2: No i nie piszmy o tym co mozna byloby zrobic skoro Aldera nie ma jeszcze na rynku ;) jak ktos bedzie sie przesiadal z 8700k to juz wiekszosc pojdzie w DDR5 i bedzie mialo mobo przynjemniej na te dwie generacje jak nie trzy.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

I kto ci to kupi? Garstke plyt z DDR4 bez mozliwosci wrzucenia kolejnej generacji, ktora DDR4 juz obslugiwac nie bedzie ;) Plyta na jedna generacje :lol2:

No i ? Przecież PCMR i tak co generacje płyty zmienia według ciebie ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A Twoja płyta na ile jest generacji??

10th i 11th.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

10th i 11th.

W przypadku płyt serii 5xx to tylko 11th. Owszem zainstalujesz 10th ale raczej nie o to w tym chodzi ? A kto kupi płyty dla Aldera z DDR4? Jeśli np: taki 12400f byłby dobrze wyceniony, oraz jakieś sensowne płyty ze slotami DDR4  by się pojawiły to analogiczna sytuacja jak w przypadku wymiany jaką zrobił @DarkEater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

10th i 11th.

kupiłeś płytę z590 z prockiem 11 gen. po to aby zmieniać potem na 10 gen ? :E

tak samo kupiłeś płytę na 1 generację , jak te z których się śmiejesz ?

ja tak samo kupiłem mobasa na 1 generację bo nie będę zmieniał przecież na 11900 k , nic mi to nie da ponad większe temperatury , a te kilka procent większej wydajności na 11900k to sobie intel w buty może wsadzić

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W historii Intela w ramach jednej podstawki od czasów 1155  jeszcze się nie zdarzyło aby była opłacalność zmiany na nowszą generację CPU. Mając topowy procesor  wcześniejszej generacji :)

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

kupiłeś płytę z590 z prockiem 11 gen. po to aby zmieniać potem na 10 gen ? :E

tak samo kupiłeś płytę na 1 generację , jak te z których się śmiejesz ?

ja tak samo kupiłem mobasa na 1 generację bo nie będę zmieniał przecież na 11900 k , nic mi to nie da ponad większe temperatury , a te kilka procent większej wydajności na 11900k to sobie intel w buty może wsadzić

Mojej j sytuacji nie bierz pod uwage bo ja zmieniam plyty co  roku, chlop zapytal na ile cpu jest Z590 to mu odpowiedzialem zgodnie z prawda, sa osoby co kupuja Z590 lub B560 i 10th ;) Druga sprawa, nawet ktos taki jak ja co zmienia mobo co generacje nie pojdzie w DDR4 majac w tym samym czasie dostep do DDR5 i mozliwosci rozbudowy o nowsze cpu w pszyszlosci wiec gdybym zmienial nawet z 8700k to w zyciu bym nie kupil plyty na jedna generacje z poprzedniej generacji pamieciami oraz podstawka na jeden cpu, w dodatku ilosc plyt DDR4 w sotusnku do DDR5 bedzie pewnie skromna tak jak bylo przy przejsciu DDR3 na DDR4. Jesli rozpatrujemy przypadek zmiany cpu co kilka generacji to nie wiem po co bierzecie moj przyklad pod uwage kiedy zmieniam cpu co roku i tak smieje sie z tego bo jest to slaby wybor, ktorego obecnie nie ma wiec sila rzeczy jestes skazany na Z490/Z590 ktory obsluzy 2generacje i tylko DDR4.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

W przypadku płyt serii 5xx to tylko 11th. Owszem zainstalujesz 10th ale raczej nie o to w tym chodzi ? A kto kupi płyty dla Aldera z DDR4? Jeśli np: taki 12400f byłby dobrze wyceniony, oraz jakieś sensowne płyty ze slotami DDR4  by się pojawiły to analogiczna sytuacja jak w przypadku wymiany jaką zrobił @DarkEater

Nie ma Aldera, nie ma plyt, nie znamy  wydajnosci oraz cen wiec wrozyc nie bede co by bylo gdyby i jak by postapil kolega wyzej wtedy i co by zrobil w przypadku dostepnosci plyt  na dwa rodzaje pamieci  ;) 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam troche głupie pytanie, ale jak to jankesi mówią better safe than sorry, mam aktualnie i5 10600k na z490 tomahawk od msi ale chciałbym za jakiś czas kupić i7 11700 albo i9 11900 bo niestety w lokacjach procesorowych gry lubią zgubić klatki i potrzebuje mocniejszego sprzętu, wydajność na z490 będzie taka sama jak na z590? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, floydstylee napisał:

mam troche głupie pytanie, ale jak to jankesi mówią better safe than sorry, mam aktualnie i5 10600k na z490 tomahawk od msi ale chciałbym za jakiś czas kupić i7 11700 albo i9 11900 bo niestety w lokacjach procesorowych gry lubią zgubić klatki i potrzebuje mocniejszego sprzętu, wydajność na z490 będzie taka sama jak na z590? 

Co to za gry, w których to i5 10600K nie daje rady ?

Wydajność będzie podobna, więc zmieniać płyty nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Doamdor napisał:

Co to za gry, w których to i5 10600K nie daje rady ?

Wydajność będzie podobna, więc zmieniać płyty nie musisz.

gry osiagaja wysokie klatki bo mam rtx 3070, ale 1% low jest słabiutki i w lokalizacjach procesorowych fpsy mocno dropia, widziałem na yt benchmarki i average fps byl podobny w obu prockach ale przy 1%low roznice wynosily nawet 20-30 klatek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, floydstylee napisał:

gry osiagaja wysokie klatki bo mam rtx 3070, ale 1% low jest słabiutki i w lokalizacjach procesorowych fpsy mocno dropia, widziałem na yt benchmarki i average fps byl podobny w obu prockach ale przy 1%low roznice wynosily nawet 20-30 klatek 

W której grze masz mocne dropy?

W jakiej rozdzielczości grasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Doamdor napisał:

W której grze masz mocne dropy?

W jakiej rozdzielczości grasz ?

w fallen orderze mialem, w cyberpunku w centrum miasta tez potrafilo chrupnąć, gram w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fallen order dropy to były z winy silnika gry. A samo programowe mierzenie 1% low to w sumie bezsens. Do tego trzeba mieć sprzęt, aby to poprawnie pomierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ODIN85 napisał:

Lepiej ramy zmień na jakieś w dualu 3600 minimum.

mam balistixy 2x8 3600mhz cl16 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem 11600K w drugim zestawie i mam bardzo mieszane uczucia. Procek żre tyle prądu co moja i9 10900K :E. Na sensownych nastawach na szybko udało mi się ustawić 4.7GHz przy 1.23V pobór prądu ok 150W xD.  Wyższe ładowanie napięcia raczej mija się z celem do 4.8 trzeba dać napięcie 1.29V. Próbowałem wbić 5Ghz ale to samobójstwo przy takim pooborze (+200W) testowo na 1.35V nie dał rady to dałem sobie spokój. Teraz się zastanawiam czy jest sens go zostawiać, ktoś może podzielić się doświadczeniami jak z kontrolerem na 11600K? Na 10400 Ramy poszły na 4000/CL16, a na 11Gen z tego co kojarzę sporo się pozmieniało  jeżeli chodzi o ustawienia Ramów i jak mam męczyć się z paździerzowatym kontrolerem to nwm czy nie lepiej zostac przy 10400 :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszych grach jak bfv jest wolniejszy od 10900k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie gram w BFV, więc nie mam żadnego punktu odniesiena dla tej gry. Dodatkowo mam dwie rózne konfiguracje 11600K z RX 6700XT oraz 10900K z RTX 3080 czyli konfig ze stopki, więc cieżko by było rzetelnie przetestować bez podmianek ?.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...