Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

W tym teście pamięci to i CPU jest wąskim gardłem. Więc to po prostu taki specyficzny test. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi - jak CPU jest wąskim gardłem to ewentualne różnice zależą wyłącznie od niego, a szybkość RAMu wpływa właśnie na procesor. Ergo - różnice wynikały z zastosowanej pamięci czyli dokładnie to co było celem testu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem strasznie dupy, po zamontowaniu w sockecie procesora musiał się trochę przesunąć bo komputer nie odpalał i po ponownym wyjęciu zauważyłem ze rożek ma lekko wygięty i trochę pęknięty.

macie jakieś rady czy jest szansa to naprawić?

sprzęt to Intel Core i9 Intel Core i9-10900K Avengers Edition

190D8851-5834-4086-839A-FE4F900E2757.jpeg

  • Confused 2
  • Sad 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mt508 napisał:

Dałem strasznie dupy, po zamontowaniu w sockecie procesora musiał się trochę przesunąć

Nie bardzo sobie wyobrażam, jak przy montowaniu w sockecie można w ten sposób uszkodzić PCB procesora, przecież on tam "wpada" w takie wycięcia i po założeniu ramki nie ma możliwości aby się przesunął. Lepiej powiedz w jaki sposób to tak uszkodziłeś, aż jestem ciekawy :hmm:
Tak czy inaczej - pozamiatane.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile pinów w płycie zostało też przestawionych? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Minciu napisał:

Ciekawe ile pinów w płycie zostało też przestawionych? 

no troche ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, blubaju napisał:

Nie bardzo sobie wyobrażam, jak przy montowaniu w sockecie można w ten sposób uszkodzić PCB procesora, przecież on tam "wpada" w takie wycięcia i po założeniu ramki nie ma możliwości aby się przesunął. Lepiej powiedz w jaki sposób to tak uszkodziłeś, aż jestem ciekawy :hmm:
 

Gosc sobie niezla bajeczke wymyslil i robi z ludzi idiotow myslac, ze ktos to lyknie :lol2:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

Gosc sobie niezla bajeczke wymyslil i robi z ludzi idiotow myslac, ze ktos to lyknie :lol2:

Procesor był włożony dobrze, najprawdopodobniej, w momencie zamykania osłonki procesora przesuną się i w momencie kiedy się ja zapina doszło do pekniecia. Nie każdy jest nie omylny jak większość na tym forum. Poprosiłem o radę, po to chyba jest to forum, prawda?

Edytowane przez mt508
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mt508 napisał:

Procesor był włożony dobrze, najprawdopodobniej, w momencie zamykania osłonki procesora przesuną się

A swistak siedzi i zawija w sreberka :lol2: Prawidlowo osadzony cpu w sockecie gdzie wchodzi jak w matryce nie ma mozliwosci jego przesuniecia podczas zaciskania zapinki dlatego te bajki mozesz zachowac dla siebie ;)  Licz sie z krytyka jak bedziesz takie glupoty pisal.

obraz.png.dddff2abae80f221d228ee3a8c62a3da.png

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mt508 napisał:

 Poprosiłem o radę, po to chyba jest to forum, prawda?

Procesor trup. Wyślij na gwarancję z nadzieją że ktoś tam będzie na dużym kacu i omyłkowo uzna  że to nie z winy użytkownika tylko producenta :thumbup:?

Edytowane przez blubaju
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mt508 napisał:

Procesor był włożony dobrze, najprawdopodobniej, w momencie zamykania osłonki procesora przesuną się i w momencie kiedy się ja zapina doszło do pekniecia.

A świstak siedzi i zawija. Sorry, ale w gnieździe nie ma fizycznej możliwości takiego przesunięcia procesora, ani przypadkowego jego złamania bo to by wymagało ogromnej siły.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może do góry nogami składał kompa albo w próżni wtedy jakieś szanse są

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kalderon napisał:

A świstak siedzi i zawija. Sorry, ale w gnieździe nie ma fizycznej możliwości takiego przesunięcia procesora, ani przypadkowego jego złamania bo to by wymagało ogromnej siły.

Korzystał z tej instrukcji:  Instalacja CPU

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fuck, a ja się zastanawiałem po co oni te naklejki dodają :D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się coś robi, to zawsze istnieje ryzyko błędu. Moim zdaniem nie ma się z czego śmiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Passt napisał:

Jak się coś robi, to zawsze istnieje ryzyko błędu.

A to jest jakiś problem oglądnąć sobie filmy instruktażowe na YT z montażu CPU? Uszkodzić socket łamiąc/wyginając piny, owszem może się zdarzyć. Ale uszkodzić  procesor jeszcze w ten sposób to jest wręcz niemożliwe. Jeśli CPU nie siądzie w gnieździe w wycięciach, to nawet nie zamkniesz ramki.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie zamkną, łamiąc procesor ?‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odin mordo ja z chęcią włożę procka za 140ziko! Okamzja

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 19.08.2021 o 12:01, ODIN85 napisał:

Dlatego wolę zapłacić te 150zł w serwisie i nie mieć tego typu problemów?

ILE?:lol2::rotfl::lame:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pioneer83 napisał:

ILE?:lol2::rotfl::lame:

Dobrze że są tacy jak ODIN, dzięki takim ktoś drugi ma pracę, a gdyby juz sam się bał odkurzyć sprzęt z kurzu i w tym celu oddawał do serwisu to już by było cudownie. Oby więcej takich :thumbup:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2021 o 14:51, ODIN85 napisał:

Oczywiście że w takim celu również oddaję.

I to się ceni :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ODIN85 napisał:
Cytat

Chociaż procesory Intel Rocket Lake spokojnie mogą pracować na płytach głównych z chipsetami H/Z poprzedniej generacji...

No nie tak do końca....   I nie, nie warta swojej ceny, jak już  ładować się w w martwą platformę na  2-3 miesiące przed premierą nowej to  dołożyć te 150zł(może uda się znaleźć w podobnej cenie) MSI  Z590 Tomahawk z lepszym(?) audio. Oraz bardziej przyjaznym(jak dla mnie) biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...