Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Doamdor napisał:

I jak, poznałeś go ? Na jakim napięciu robi 4,5GHz, 4,7GHz, 5GHz ?

Nie, absolutnie nie. 22:00 wylądował w budzie, 23:00 wywalił windę i walka.
Stąd sraczka, żeby nie "bawić się na oślep" - bo właśnie coś wyklikałem w biosie na szybko w 3 minuty (na czuja) - all core i chyba 1.145 v (bo tak sugerował bios!) no i... wylądował! ?
Dlatego szukam jakiegoś fajnego manuala, który opisze warianty, kagańce, itd - bo ewidentnie luz ułański mnie poniósł i narozrabiałem (bo co się może stać?!). ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On ma power limit pl2 251w,  wg mnie można mu na sztywno dać limit 150w i do gier będzie hulać:)

Na stocku powinien na 3c trzymać te 4.9 ghz, na reszcie 4400-4600

boost-clock-analysis.png

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Dzięki.
Wiem wiem, dzięki.
Aczkolwiek troche mnie zdziwiło, że sam ten sam RAM / mobo nie łapie bezpośrednio z XMP (na tej samej płycie przecież!), tylko trzeba wbijać mnożnik z palca (x 27).

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ekipa,

Przebrnąłem z trudem przez tłusty wątek Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy), ale przez dwa lata nazbierało się tu wszystkiego. :(

Wyjąłem i5-10400, wsadziłem i7-11700K i szukam rady forumowych fachmanów, jak ten procek "najsensowniej" ustawić (tym bardziej, że niektórych jego zachowań po prostu nie rozumiem).
3.6 GHz (+5.0 GHz w trybie turbo - powinno być).

Wsadziłem go na początku beż żadnego świrowania na testy, czy cep w ogóle bangla (zakup OLX), więc na auto... i spoko. Bangla.
Zadziwiło mnie jedynie brak poprawnego sczytywania profilu XMP z RAMu (3600 MHz) - choć na i5 10400 i (tej samej mobo przecież!), nie było problemu.
Ale wyczytałem o Gear 1 / Gear 2 - OK. 133 * 27 wbite "z palca" = jest 3600 MHz (aczkolwiek timingi słabiusie).

No to kombinujemy.

W biosie - jak, każdym jest - GAME BOOST. Wiadomo. Przełączam... beż żadnych kombinacji. Pozostawiam to, co robi mobo z automatu sama. Wskakuje zegar na nominał 4.7 GHz (a napięcie niższe?!?) - no i... CPU gorący, jak byk (z 10'C - 15'C (!) cieplejszy od defaulta), ale co ciekawe - odpalając go biosie na GAME BOOST (+reszta auto z mobo) nie jest w stanie przejść nawet jednego testu RDR2 ;). Łup! Czarny ekran i wywalenie kompa i zasilania w kosmos.  Zakładam, że trzeba by (gdybym chciał) powalczyć z innymi ustawianiami (pewnie napięć).
Pytanie - po kiego taka opcja w bios (?), skoro nie działa z automatu, bo i tak trzeba paluchać ręcznie?

Pozostawiając go jednak jak małpka - na zupełnym default auto - bez GAME BOOST - w OSD gier (i na pulpicie), widzę i tak że jest 4,6 GHz - najczęściej 4,7, często 4,9 (a nawet 5,0 GHz!) bez żadnych boostowych świrowanek i podkręcanek z biosu.
A CPU jednak wyluzowany - zaskakująco zimny wtedy (30'C na pulpicie, czasami dobija do 60'C w grach), sam sobie reguluje i skacze z 800 MHz do 5,0 MHz - pomijam, że i prundy żre zupełnie maławo wtedy.

I pytanie. Jak optymalnie ustawić tego cepa do gier (na powietrzu)?
Czy też żyłujecie, kręcicie, GAME BOOST itd.? Czy mieć na to wywalone?

Ja po prostu widzę, że on pozostawiony na zupełnym "lama auto" zachowuje się całkiem cywilizowanie.
Jest zimny, prundu nie żre, sam się wkręca na wysoki zegar, gdy "potrzebuje"... 
Jak Wy to robicie / używacie 11th Gen??

I pytanie o RAM i timingi.
Warto się bić o lepsze, bo daje to realną korzyść (?), czy tylko 2 dni zbytecznych testów i ustawiania, aby sobie wbić chwaliwpis w sygnaturkę?
A w grach 2 fps zysku?

Poradźta chopy zawodowcy.



lZ3Px1L.jpg


BHdhypx.jpg

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zasada jest taka, że najpierw maksujesz taktowanie, a potem timingi na tyle, na ile pamięć pozwoli. Są różne gry, które różnie reagują na parametry RAMu. Jest taka gra jak Hitman z 2016 roku. Bardzo dużo NPC, gra mocno wjeżdża na CPU i doskonale skaluje się z RAMem. W tej grze z samego przekręcenia timingów z CL16 na CL14 zyskałem kilka % do wydajności, a optymalizacja wszystkich dała około 10%. A w Wiedźminie na rynku w Novigradzie ledwo 3% wzrostu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sam sobie stestowałeś i odpowiedziałeś na pytanie jak ustawić :E  ano tak !! na auto jak widzisz że wszystko działa, proc bostuje tak jak mu najwygodniej i temp świetne ,resztę se odpuść no chyba że drobna zabawa z pamięciami

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stark2991 napisał:

Generalnie zasada jest taka, że najpierw maksujesz taktowanie, a potem timingi na tyle, na ile pamięć pozwoli. Są różne gry, które różnie reagują na parametry RAMu. Jest taka gra jak Hitman z 2016 roku. Bardzo dużo NPC, gra mocno wjeżdża na CPU i doskonale skaluje się z RAMem. W tej grze z samego przekręcenia timingów z CL16 na CL14 zyskałem kilka % do wydajności, a optymalizacja wszystkich dała około 10%. A w Wiedźminie na rynku w Novigradzie ledwo 3% wzrostu.

Wystarczy, że lecisz na limicie GPU w danym momencie to te różnic nie będzie lub będą niemiarodajne jeżeli chodzi różnice między grami.

Zasada jest prosta lecisz na limicie CPU to kręcenie przy pamięciach pomoże w innym przypadku szkoda czasu i tak różnic nie będzie.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli proca kupiłeś bez opisów i wyników z OC, to prawdopodobnie będzie to kasztan. Jakby była fajna sztuka to raczej sprzedający podzieliłby się ta informacją uwzględniając oczywiście wyniki w cenie CPU. 

Na cuda nie licz. Na automat też raczej nie licz. Sam musisz zmarnować czas na kręcenie proca. Jak Ci się nie chce, to lepiej zrobić jakieś UV do fabrycznych nastaw, skoro piszesz głównie o temperaturach i watach, a osiągi raczej Cię nie kręcą. OC na 5GHz prawie zawsze oznacza wyraźny wzrost zużycia prądu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Jeśli proca kupiłeś bez opisów i wyników z OC, to prawdopodobnie będzie to kasztan. Jakby była fajna sztuka to raczej sprzedający podzieliłby się ta informacją uwzględniając oczywiście wyniki w cenie CPU. Na cuda nie licz. (...)

Daleko idące uproszczenie i uogólnienie wynikające z naszego fisia IT i forumowej manii prześladowczej. ;) 
Tak jak wiadomo, że każde GPU z drugiej ręki = kopało na 101% (!!!) i za 7 dni padnie, tak każdy CPU z drugiej ręki = kasztan nonOC. ;)

Myślę, że to był zawodnik, który nie do końca kumał i nie miał IT zacięcia, a kompa potrzebował do pracy. Praca się posrała, to po prostu sprzedawał.
Widziałem aukcje typa. Rozebrał kompa na kawałki. Mobo na z590 (ceneo 1200 pln) sprzedawał za 550 pl. 11700K za 1K. Były ramy, buda, dyski.
Klasyczna wyprzedaż zestawu (a nie wymiana "słabego" podzespołu). 
 

 

Godzinę temu, Minciu napisał:

(...) skoro piszesz głównie o temperaturach i watach, a osiągi raczej Cię nie kręcą.

To nie to, że mnie nie kręcą.
Chodzi tylko o jakiś sensowny kompromis.
Nie wyciskać każdy (bezsensowny) MHz kosztem temperatury, prądu, hałasu (a przyrost żaden - można sobie co najwyżej w sygnaturę to wsadzić).


 

 

Godzinę temu, Minciu napisał:

OC na 5GHz prawie zawsze oznacza wyraźny wzrost zużycia prądu (...)

No, ale to jest niemal clue (!) mojego pytania. 
Czy kombinować (czy Wy też wyciskacie co do 1 MHz?), czy się odsikać?

Mało tego - Twój wpis wręcz podnosi znaczenie mojego zapytania. ;)
Jeżeli wbijam GAME BOOST (4.7 GHz - 5.0-5.2 GHz) i... zaczyna się przy tym cyrk, resety, temp 55'C na stocku, smażenie w grach...

A jak nie robię nic. ZERO. Lama config. Wszystko na default auto i mam... 30'C na pulpicie, 55-60'C w grach, a zegarek sam się chwilami wbija na 5.0 - beż żyłowania... to tu rodzi się pytanie (ponownie).
Po co mi te emocje? Po co mi te kombinacje? Po co ten cały Game Boost? 
i... jak Wy macie poustawiane?
Wymaksowane, aż trzeszczy mobo i skwierczy cep, czy jednak na lightcie?
 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie używa automatu do OC. Na razie chyba tylko AMD ma dostępny soft, który sobie radzi z podkręcaniem. Testuje tam wszystko na odpalonym systemie robiąc różne nastawy pod OC jednocześnie potwierdzając stabilność. Daje to podobne rezultaty jakie uzyskuje operator siedząc całe godziny na testach. Tam wszystko robi się chyba niecała godzinę. Nie pamiętam nazwy programu. Jeśli chcesz podobny efekt na klik w ciemno to niestety działa to jak widzisz. Gorąco i jeszcze u Ciebie nie stabilnie. Zostaw automat. Ewentualnie dodaj lekkie UV.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawionego procka na def i jeszcze UV -0.135V, temp.  w Linpack Xtreme po 10 przebiegach 70 stopni, w grach 45-60. Karta na UV 1115mV i zablokowana na 2600/2100 MHz, temp. max 70 stopni. W grach, które ogrywam mam zawsze ponad 100 fps na max detalach w 1440p. Komp chodzi cicho i wydajnie. Więc można bez spiny. 

Edytowane przez ju-rek
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

Nikt nie używa automatu do OC. Na razie chyba tylko AMD ma dostępny soft, (...)

Nie no - spoko. Wiadomo.

Tylko dla mnie tryb Game Boost, to taki "bieda OC" :).
Bez wiedzy, bez umiejętności, bez beblania w biosie - Karynka, czy inny grający Sebiks - pstryka sobie 1 ikonkę - Game Boost - i ma działać!
Przynajmniej z tym i się to kojarzyło do tej pory.;)

A rasowe OC = świrowanki, 105 różnych napięć, eksperymenty, kręcenie ramu, itd. - często dochodzi woda, itd. ;)
Wtedy to jest dla mnie OC. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ju-rek napisał:

Mam ustawionego procka na def i jeszcze UV -0.135V, temp.  w Linpack Extreme po 10 przebiegach 70 stopni, w grach 45-60. 

I tak często dla większości najlepiej. Cichsze chłodzenie. Wydajność i tak bardzo dobra bo serie K fabrycznie idą już wysoko.

Teraz, *** ChOpLaCz *** napisał:

Nie no - spoko. Wiadomo.

Tylko dla mnie tryb Game Boost, to taki "bieda OC" :).. ;)

Jak masz farta to może tak to zadziała.  Ale go nie masz i gierki się sypią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, Minciu napisał:

Jak masz farta to może tak to zadziała.  Ale go nie masz i gierki się sypią.

Inna sprawa, że ponoć (tak tu czytam) Z490 nie jest idealne do 11th Gen ;) i tu też może być (?) piesek pogrzebany.
Ot - nadarzyła się okazja wymiany cepa - bez dymu z wymianą mobo, itd. - no to sie skusiłem i... JESTEM ZADOWOLONY (ale o tym będzie pewnie później).

 

3 godziny temu, stark2991 napisał:

Są różne gry, które różnie reagują na parametry RAMu. Jest taka gra jak Hitman z 2016 roku. Bardzo dużo NPC, gra mocno wjeżdża na CPU i doskonale skaluje się z RAMem. W tej grze z samego przekręcenia timingów z CL16 na CL14 zyskałem kilka % do wydajności, a optymalizacja wszystkich dała około 10%. A w Wiedźminie na rynku w Novigradzie ledwo 3% wzrostu.

To też jest temat na osobną dysputę. JAKOŚĆ TESTÓW i wiedza testującego. Z powyższego wynika, że należy do takich testów dobierać takie gry (i wiedzieć, które to!), dla których ten badany RAM ma znaczenie. Bo można w takim razie zrobić test 10 gier (z czapy dobranych), gdzie timingi nie będą mieć żadnego znaczenia, a można zrobić ten sam test, na 10 zupełnie innych grach, dla których timingi będą miały bardzo duże znacznie. I z obu materiałów wnioski będą zgoła skrajnie odmienne.

Warto o tym pamiętać. Albo oglądać testy na grze stricte tej, która mnie interesuje.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sideband napisał:

Wystarczy, że lecisz na limicie GPU w danym momencie to te różnic nie będzie lub będą niemiarodajne jeżeli chodzi różnice między grami.

Zasada jest prosta lecisz na limicie CPU to kręcenie przy pamięciach pomoże w innym przypadku szkoda czasu i tak różnic nie będzie.

Oczywista oczywistość. We wspomnianym Hitmanie czy na przykład w GTA V w mieście gra leci przez sporą część czasu na limicie CPU i tuning RAMu zdecydowanie się opłaca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz, dlaczego jestem zadowolony i jak to możliwe? (przy przesiadce z 10400 na 11700K).

1. z 6/12 przeskoczyłem na 8/16.

2. z 4.1GHz na 4.9-5.0 GHz (zawsze to ciut w górę i to jeszcze przy większej ilości rdzeni).

3. Nie wiem, czy to tylko efekt placebo (ale raczej chyba nie), mimo pozornie średnio sensownej zmiany proca ustąpiły te bóle, które mnie zwykle stresowały - powodując, jakiś minimalny dyskomfort, czyli jakieś mikrodropy, które występowały zawsze w tym samym miejscu. Kto robił 1000 pętli testu np. RDR2 wie, gdzie potrafiło na milisekundę przyciąć ;) (zawsze w tym samym miejscu). Tak, jakby na tym cepie ms fraps było płynniejsze i niższe (wiadomo, że te 8,0 - 11,0 ms jest płynne i niedostrzegalne, ale takie 15 ms wyłapywałem już okiem - teraz tego nie ma).

4. mam wrażenie, że w większej ilości gier mam 100% GPU (gdy wcześniej było 94-95%).

I co ważne. Od długiego już czasu (od zakupu 3080) bardziej zależy mi na stabilnym i jak najwyższym low, a nie nie maksymalnym FPS. Mam kompletnie gdzieś (no bo w takie gry grywam) 200fps - 150 fps. Celuję w sztywne 80 fps (75 fps) bez drastycznych spadków poniżej (pomimo gsynca - "czuję je") z ustawieniam UBER (lub prawie UBER). :) Gram / grałem w 1440p. Od czasu pojawiania się sensownego DLSS 2.0 próbuję się z 4K (czasami 3K) - byle był w miarę sensowny UBER (minus jakiś cień, albo inna pierdoła) i utrzymywał 80 fps. Taki Horizon czy Tomb Raider w 4K 80 fps - poezja. RDR2 albo Days Gone w 3K max 80 fps - poezja. Dopiero teraz zaczynam "czuć piniądz komfort" ;) zabawy.

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się radością twoją, ale jeszcze lepiej byś zrobił sprzedając płytę gł &10400f czy jaki tam miałeś CPU 10th gen i przesiadł się na 12th, byłbyś jeszcze bardziej zadowolony z efektów :]

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, blubaju napisał:

Cieszymy się radością twoją, ale jeszcze lepiej byś zrobił sprzedając płytę gł &10400f czy jaki tam miałeś CPU 10th gen i przesiadł się na 12th, byłbyś jeszcze bardziej zadowolony z efektów :]

Hehe. Śmiechłem. ;)
To był spontaniczny zakup. Przeglądanie OLX na kiblu. 11700K za 1K = bierę.
Świadomie pewnie przesiądę się już dopiero o kolejną generację 13 albo 14, żeby wskoczyć na coś 10/20 albo wyżej. ;)
Oczywiście nigdy nie mów nigdy, ale teraz z 11700K nie za bardzo jest się na co przesiadać (stosunek upierdliwości zabiegu wymiany all do zysku w osiągach).
No chyba, że jak zwykle - na spontanie - bez zbytniego zysku, tylko dla higieny psychicznej (coś jak babki kupujące buty = bez sensu). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki potencjał OC ma twoja sztuka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Doamdor napisał:

I jaki potencjał OC ma twoja sztuka ?

Raczej nieszczególne, skro na GameBoost się wykrzacza (ale prawda jest też taka, że się wcale nie postarałem, aby się nie wykrzaczał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim napięciu robi 4,5-4,7GHz ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Doamdor napisał:

Na jakim napięciu robi 4,5-4,7GHz ?

 

default / auto z bios.
Ale mogę podejrzeć, albo dać screena z jakiegoś HWinfo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W większość te skriny robione w przerywnikach filmowych a w prawdziwym gameplayu ta gra już tak cudnie nie wygląda 🥲
    • Odnośnie hałasu: Kupiłem na próbę "odnawiany" (refurbished) dysk enterprise Toshiba z serii MD i... spodziewałem się, że będzie gorzej. Ja osobiście do PC bym czegoś takiego nie włożył (od prawie 10 lat mam tylko dyski SSD), ale w NASie pracującym w tym samym pomieszczeniu, ale ok. 4m od moich uszu nie sprawia to problemów. Na pewno nie jest to tragedia w stylu opisów, że "takie dyski można używać jedynie w serwerowni albo w piwnicy".
    • Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... - pilota Emocje to biorą u mnie górę jak widzę jak ktoś lata totalnie bez głowy i poszanowania innych - a takich jest 90% użytkowników dronów. Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, (...) myślałem, że to ogarniesz. - skoro mnie łapiesz za słówka, to cóż: taste your own medicine Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie. - widocznie nie wiesz jak działa moje myślenie w tym temacie. Latam z poszanowaniem prawa i prywatności. Jeżeli podczas nalotu, ktoś do mnie podejdzie i poprosi o nie publikowanie wizerunku, to postaram się mu wytłumaczyć, że charakterystyka mojej pracy nie polega na nagrywaniu wizerunku. Jeżeli to nie poskutkuje to pewnie skończy się na policji i sądzie. Ale ochrona i poszanowanie prywatności nie zabrania mi wykonywania swojej pracy. I zaklinanie przez was rzeczywistości tego nie zmieni. To co jest przerażające w dronowaniu to nieświadomość ludzi. Kupuje sobie jeden z drugim drona. Lata i dopiero po jakimś czasie dociera do niego, że są jakieś przepisy regulujące loty. a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: - a jak by kręcili z chodnika kamerą to byłoby ok?
    • To też nie jest tak, że gra jest słaba, bo nie jest. To nadal dobra, a w niektórych aspektach bardzo dobra gra. Zadań pobocznych ogólnie jest niewiele w porównaniu z innymi Sandboxami i moim zdaniem dobrze, są zadanie, słabe, średnie i dobre. Jestem w 10 rozdziale i póki co nie spotkałem zadania pobocznego, które zapadałoby mi na tyle w pamięć, że mógłbym je nazwać bardzo dobrym. Ot, takie typowe jrpg-owe poboczniaki, jeżeli ktoś oczekuje tego typu zadań to się nie zawiedzie. Mimo wszystko podobało mi się zadanie z Johnnym (nawet pomimo zbieractwa, które trzeba było dla niego zrobić).  Fabuła główna jest spoko, jeżeli człowiek się głównie na niej skupia to naprawdę da się zaangażować "emocjonalnie", problem w tym, że jest jednak sporo rozpraszaczy i sama fabuła jest rozciągnięta względem oryginału. Już nie będę pisał o zmianach, które w niej nastąpiły, bo to każdy sobie oceni osobiście (każdy, który grał w oryginał oczywiście). Fajne też są relacje między bohaterami, ich komentarze i rozmowy, a tak jak już ktoś pisał, zdecydowanie relacja Tifa-Aearith (i to jak to wpływa na Clouda) robi tu robotę.  Ja zdecydowałem, że po 10 rozdziale skupiam się już praktycznie tylko na głównej fabule, 57 godzin za mną, myślę, że dobije do 70.
    • Do kupienia u jednego sprzedawcy jak wejdziesz w nowy teren po wyjściu z bazy jak popchniesz fabułe to siedzi na poludniu. Normalnie Gromoszczęki czy inne dziadostwa strąca bez problemu, tego brakowało bo ten łuk startowy to szrot jakich mało. PS. Do jego kupna jest wymagany worek nadymiacza więc jak już takie spotkamy to nie rozwalamy mu baku na plecach bo rozsadzi worek i nici z zakupu -trzeba ubić tak aby nie eksplodował wtedy wyleci na 100%
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...