Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

10850K na 11900K nie ma sensu zmieniać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie tyle co bierz , tylko zostań na nim , miałem 10850k , na gwarancji mam wybór 10900k / albo 11900k i widzę że więcej + jest jednak za pozostaniem na serii 10 , a za 2 lata wrzucę coś nowszego , to i dostanę więcej wydajności i pcie szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomcug napisał:

10850K na 11900K nie ma sensu zmieniać.

ale on nie ma 10850k bo sie zepsuł. I na wymianę dają wybór i9 10 lub 11 gen. Bez grosza dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, tomcug napisał:

10850K na 11900K nie ma sensu zmieniać.

tylko dla tego że to naprawa gwarancyjna rozpatruję zmianę , a bardziej chciałem odblokować port nvme i szybsze prędkości dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak w skeczu " co dziś pić czystą czy kolorową, no nie wiem czysta czy kolor ajaja " 

Bierzesz nowszą generację i tyle - zawsze można sprzedać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, tomcug napisał:

10850K na 11900K nie ma sensu zmieniać.

Tak, lepiej siedzieć na uszkodzonym 10850K, zamiast na gwarancji wymienić go na nowy, sprawny 11900K ?(lub 10900K)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak patrze jeszcze na te 100 wat różnicy na korzyść 10gen, to chyba 10gen purepc miało ze złota, a 11gen z drewna?

Bo w innych portalach nawet na syntetykach nie było takich różnic między tymi i9. Trzeba trochę pogrzebać, najepiej zdjąć limity z nowszego i powiedzieć że ssie ;) 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/premierowy_test_procesora_intel_core_i9_11900k_topowy_rocket_lake_w_akcji-15461-17.html

 

RLUUovVR54Z23DFhEAHpoS-970-80.png.webp

 

wj3Jib9R5RqWaDBeu5NZgA-970-80.jpg.webp

 

 

122765.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Minciu napisał:

no to bierz skajlajka :) będzie pan zadowolony.

Niktna forum nie ma nawet świeżęgo 11gen,  wiec nie wiem co chciałeś się dowiedzieć, albo przecierasz sam szlaki albo siedzisz dalej ze skajlajkiem.

A jak te waty Cie przerazaja to wlaściwie po co ten temat? I po co CLC? :D 

18 wentyli bierze ze 30-40 wat  :D

 

właśnie dla tego że nikt nie ma świeżej 11gen , myślałem że dowiem się czegoś więcej bo temat dawno przepracowany , wyszły nowe doświadczenia , których testy premierowe nie pokazują , a tu dalej nic

i po co pijesz do clc ? to że ktoś kupi wypasionego mercedesa , ma z automatu znaczyć że będzie jeździł do pracy okrężną drogą o 100km więcej , bo może ?

wydajność nie wzrasta praktycznie , za to konsumpcja ZNACZNIE

zasilacz też mam jaki mam i bezpieczniej będę się czuł z 200W zapasem  niż 100W , tak wiem że zasilacz wytrzyma nawet i 1000W obciążenia , ale inaczej w nim pracuje wentyl jak ze ściany łykam 600W+ a inaczej jak 700W+ , do tego kompa więcej nie zamierzam ładować nic poza dyskami , może grafę , ale przy obecnych chorych cenach to raczej wątpliwe ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SylwesterI. napisał:

właśnie

wydajność nie wzrasta praktycznie , za to konsumpcja ZNACZNIE

 

Tylko na puree pc. Patrz wyżej. Nie wiem co zrypali 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11900 nie ma praktycznie żadnych plusów, 10900 ma 2 rdzenie i 4 watki więcej, jest mniej prądożerny i zachowuje praktycznie taka sama wydajnosc. Tu się nie ma nad czym zastanawiać . Z czasem pewnie 10900 i tak będzie trzymał wyższe ceny od 11900 bo 11 seria Intela była kompromitacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Minciu napisał:

Tylko na puree pc. Patrz wyżej. Nie wiem co zrypali 

 

może dla tego że podają power w grach

skoro w syntetykach 8 rdzeni potrafi wykorzystać więcej od 10 rdzeni poprzedniej generacji , to w grze , która np. na max korzysta z 5 rdzeni , lepiej to wyjdzie na procu 10 rdzeniowym obciążonym w 50% niż na 8 rdzeniowym obciążonym w 70%?

tu i tu 5 rdzeni pracuje , ale dla całego proca to jest obciążenie 50% vs 70% ?

9 minut temu, kadajo napisał:

11900 nie ma praktycznie żadnych plusów, 10900 ma 2 rdzenie i 4 watki więcej, jest mniej prądożerny i zachowuje praktycznie taka sama wydajnosc. Tu się nie ma nad czym zastanawiać . Z czasem pewnie 10900 i tak będzie trzymał wyższe ceny od 11900 bo 11 seria Intela była kompromitacją.

już praktycznie tak jest :

https://www.megekko.nl/Computer/Componenten/Processoren/Socket-1200-Processoren?f=f_58-145915_vrrd-3_s-populair_pp-50_p-1_d-list_cf-

dla tego megekko nie chce mi oddać 10850k bo koszuje 500ojro , a 11900k i 10900k są w porównywalnych cenach 390 i 380 ojro , chciałem kasę ? , ale twierdzą że przy naprawie gwarancyjnej nie muszą mi oddawać jeśli mają produkt taki sam lub lepszy i dla tego mi oferują dziewięćsetki

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, SylwesterI. napisał:

tylko dla tego że to naprawa gwarancyjna rozpatruję zmianę , a bardziej chciałem odblokować port nvme i szybsze prędkości dysków

Spoko, teraz doczytałem :E W takim układzie brałbym 11900K, wydajność w grach podobna, a pobór prądu na bazie moich doświadczeń mogę powiedzieć, że nie ma jakiejś dużej różnicy. Jeden i drugi żre sporo.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem ze sklepem , za godzinę jadę po proca i ... :E  teraz myk , zacząłem znowu jojczyć że chcę tego 10850k co maja na stanie , bo taki proc miałem i już , to mi zaproponowali 11700k który mają za 319 ojro , niby to samo co 11900k , ale dorzuca mi w gratisie :

https://www.megekko.nl/product/5093/248180/SSD-M-2/WD-Black-SN770-2TB-M-2-SSD

gość mnie przekonuje że dostanę praktycznie tę samą wydajność , odblokuję 1 port nvme pcie 4.0 + pcie4.0 pod grafę i będę miał dodatkowo szybkie 2tb ssd , chyba warto brać? ?

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na sumę / wartość sprzętu, a na to, czego potrzebujesz.
Idąc takim tokiem, mógłbyś wziąć, (gdyby dawali) 4* 10400? ;)
Pewnie, tylko... po co? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

Tylko na puree pc. Patrz wyżej. Nie wiem co zrypali

Każdy recenzent różnie przeprowadza testy (rozmawiamy o testach nonOC, a wygląda to tak: RAM podkręcony w testach bez OC, brak limitów mocy w testach nonOC ... albo z limitami - różnie jest) i różnie mierzą pobór (często np. cały PC). Także tym sposobem trzeba głęboko analizować procedurę testową, by wyciągnąć przynajmniej zbliżone informacje, na temat tego jak dany CPU się zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SylwesterI. napisał:

rozmawiałem ze sklepem , za godzinę jadę po proca i ... :E  teraz myk , zacząłem znowu jojczyć że chcę tego 10850k co maja na stanie , bo taki proc miałem i już , to mi zaproponowali 11700k który mają za 319 ojro , niby to samo co 11900k , ale dorzuca mi w gratisie :

https://www.megekko.nl/product/5093/248180/SSD-M-2/WD-Black-SN770-2TB-M-2-SSD

gość mnie przekonuje że dostanę praktycznie tę samą wydajność , odblokuję 1 port nvme pcie 4.0 + pcie4.0 pod grafę i będę miał dodatkowo szybkie 2tb ssd , chyba warto brać? ?

Niby tak...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc 11700k stracisz cały potencjał w pamięciach które masz obecnie. 10850k czy 10900k z pamięciami pod korek jest wyraźnie szybszy w grach i żaden roketlejk nie ma podejscia no ale może nvme 4.0 podniesie Ci moc :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

relative-performance-games-2560-1440.png

average-fps-2560-1440.png

Tak się dziś prezentuje wydajnosc CPU, nawet patrząc na 7950x3D do mojego procka (10700k) to ledwo 30%, osobiście na nic poniżej 50% nie patrzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Kyle_PL napisał:

RAM podkręcony w testach bez OC

No tak, nie ma to jak JEDEC DDR4 3200 MHz CL 22 albo DDR5 4800 MHz CL 40 :E

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SylwesterI. napisał:

rozmawiałem ze sklepem , za godzinę jadę po proca i ... :E  teraz myk , zacząłem znowu jojczyć że chcę tego 10850k co maja na stanie , bo taki proc miałem i już , to mi zaproponowali 11700k który mają za 319 ojro , niby to samo co 11900k , ale dorzuca mi w gratisie :

https://www.megekko.nl/product/5093/248180/SSD-M-2/WD-Black-SN770-2TB-M-2-SSD

gość mnie przekonuje że dostanę praktycznie tę samą wydajność , odblokuję 1 port nvme pcie 4.0 + pcie4.0 pod grafę i będę miał dodatkowo szybkie 2tb ssd , chyba warto brać? ?

Miałem 11700k przez parę dni, ram się skończył z g1 na 3600mhz albo 3533mhz, wiem że byłem konkretnie zawiedziony tym faktem, do tego potencjał procesora tragiczny, nie wiem czy ugrałem  nawet 200mhz na jakimś 1.35v. Miałem go pod clc, monoblok od z490 aqua, tempy były Oki. Ogólnie bardzo źle wspominam 11gen. 

A nie lepiej wziąć tego proca, opchnac go nowke, opchnac płytę, wziąć 13600kf+ z690 jakieś? Nowszy, wydajniejszy, mniej prądu żre, a finansowo pewnie wyjdzie fifty fifty.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomcug napisał:

No tak, nie ma to jak JEDEC DDR4 3200 MHz CL 22 albo DDR5 4800 MHz CL 40 :E

Czemu tak uważasz? Ja bym tam wolał DDR 5600 dla np. i5 13600K. Ponadto wolałbym, by producenci gwarantowali pracę z jak najszybszymi pamięciami (niebawem DDR5 6400 będzie standardowym taktowaniem) No ale kto by tam cie zrozumiał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 11400F ogarnia 3733MHz, a 11700K nie ogarnia 3600? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Ja bym tam wolał DDR 5600 dla np. i5 13600K

I co to zmienia? Timingi JEDEC + brak optymalizacji dalszych rzędów to i tak śmieciowa wydajność.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, stark2991 napisał:

Mój 11400F ogarnia 3733MHz, a 11700K nie ogarnia 3600? 

To jest raczej loteria.

3 minuty temu, tomcug napisał:

I co to zmienia? Timingi JEDEC + brak optymalizacji dalszych rzędów to i tak śmieciowa wydajność.

No jak DDR5 4800 nie robi Ci różnicy z DDR5 5600, a niebawem 6400 i więcej (wszystko JEDEC) to cóż mogę powiedzieć. ... dla mnie to różnicę robi i im szybsza pamięć (pomimo "braku optymalizacji dalszych rzędów" whatever) tym lepiej.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że to nie robi żadnej różnicy. Ale to tak samo śmieciowe ustawienia.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...