Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne, że pamięć ram 4x8GB Crucial DDR4 3600MHz CL16 działa bez problemów na prockach i3 10100, i5 11600K, a na i9 11900K trzeba obniżać taktowanie do 3000MHz żeby nie wywalało blue screena i nie resetowało PC? Płyta to MSI B560M MORTAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie zalety posiadania 4 kości pamięci ;) Spróbuj trochę podnieść napięcie na nich to może pomoże.

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stark2991

@bourne2008

Tak, na 11600K włączałem jedynie XMP jednym klinięciem i ram działał w Gear 1 mając 3600MHz CL16. Parę dni temu sprzedałem te 4 kości na allegro i dzisiaj koleś mi pisze, że u niego na i9 11900K i MSI B560M Mortar nie może ustawić 3600MHz CL16 bo mu wywala blue screeny w grach i komputer się restartuje. Normalnie bym go olał, ale już po tym co pisze i w jaki sposób pisze widzę że będzie chciał mi dać negatywa jeśli mu nie oddam kasy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

XMP nie musi działać lub działać stabilnie od strzała tym bardziej na 4 kostkach ;) Jak jest nieogarniętym lolkiem to niech chociaż spróbuje wbić Gear 2 może to rozwiązać problemy to, że spadnie wydajność to nie Twój problem ;)

Dalej podskakuje i będzie twierdził, że to wina pamięci to niech zrobi testy każdej kostki z osobna to wtedy będzie miał czarno na białym czy pamięci są sprawne ;)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po samym kompie widać że on tego nie ogarnie i9 z K na B560...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, esiendeo napisał:

Tak, na 11600K włączałem jedynie XMP jednym klinięciem i ram działał w Gear 1 mając 3600MHz CL16. Parę dni temu sprzedałem te 4 kości na allegro i dzisiaj koleś mi pisze, że u niego na i9 11900K i MSI B560M Mortar nie może ustawić 3600MHz CL16 bo mu wywala blue screeny w grach i komputer się restartuje. Normalnie bym go olał, ale już po tym co pisze i w jaki sposób pisze widzę że będzie chciał mi dać negatywa jeśli mu nie oddam kasy :E

Napisz gościowi, że dla i9 11900K którego posiada, wszystko powyżej 3200 MT/s, to jest OC i nie musi każdy kontroler pamięci zintegrowany w każdym i9 11900K wsadzony w dowolną płytę, podkręcić się do 3600 MT/s, jeszcze przy niestandardowych ilościach cykli opóźnień.

17 godzin temu, esiendeo napisał:

Czy to normalne, że pamięć ram 4x8GB Crucial DDR4 3600MHz CL16 działa bez problemów na prockach i3 10100, i5 11600K, a na i9 11900K trzeba obniżać taktowanie do 3000MHz żeby nie wywalało blue screena i nie resetowało PC? Płyta to MSI B560M MORTAR.

Jest to niezwykle mało prawdopodobne, by na każdym procesorze z 10 i 11 generacji, na każdej płycie, RAM (więc i kontroler w CPU) się podkręcił do 3600 MT/s (szczególnie przy 4 modułach).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

@Kyle_PL

Napisałem mu. Zobaczymy co z tego będzie. Ale gość jest na tyle bezczelny, że już zaczyna do mnie pisać per "dzban", a dokładniej

Cytat

Nie będę stratny tylko dlatego że jakiś dzban wysłał niestabilne ramy

😊 

Jak sprzedawałem te ramy, to nawet mi do głowy nie przyszło, że się debil trafi... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...