Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 

56 minut temu, Wu70 napisał:

@Minciu masz komplet na A-Pro a tak nie wierzyłeś :D

Przeciez zawsze tak było, kontrolery sa w procku.Fakt ze czasem(ale to z góry) dla gradacji produktu na jakiś h czy b to blokowali w historii intela ale to żadna nowość

324f58a9141e060c.jpg

Tu p67( odpowiednik Z) które miało 2.0 z SB jak sie pojawiło ,jak wszedł IB to 3.0

jedyne co mnie zdziwiło to ze ktoś tu pisał ze w ostatniej chwili na comecie wycieli4.0 .No ale to wieści z forum it a tu rózne rzeczy produkują

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

jedyne co mnie zdziwiło to ze ktoś tu pisał ze w ostatniej chwili na comecie wycieli4.0 .No ale to wieści z forum it a tu rózne rzeczy produkują

Parę stron temu ktoś pisał że asus z490 prime nie będzie miał bo nie ma czegoś tam. Więc to chyba nie takie oczywiste. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comet nigdy nie miał 4.0 bo to wymagało by zmian w IMC (całym mostku północnym) a to bez w  w core miało by sensu (zbyt mało zmian)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, darkonza napisał:

To jest odpowiednia płyta:

https://www.x-kom.pl/p/626612-plyta-glowna-socket-1200-gigabyte-b560-aorus-pro-ax.html

Niby nie jest tanio ale chyba ma jakiś najnowszy kodek dźwiękowy?

Kodek kodekiem, ale jakie dalej ma komponenty audio, jak było z alc1220 , plyta płycie nierówna, na jednej gralo tak ślicznie, że nawet o dacu człowiek nie myślał, a na drugiej byla kicha taka, że człowiek od razu kombinował, żeby polepszyć dźwięk. Ponad 700zl za B... grubo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pioy napisał:

Parę stron temu ktoś pisał że asus z490 prime nie będzie miał bo nie ma czegoś tam. Więc to chyba nie takie oczywiste. 

ale to są kwestie płyty i prowadzenia linii PCI-ex 4.0

które dopiero zostaną zweryfikowane po premierze 11 gen 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jurekk napisał:

Przeciez zawsze tak było, kontrolery sa w procku.Fakt ze czasem(ale to z góry) dla gradacji produktu na jakiś h czy b to blokowali w historii intela ale to żadna nowość

To zapoznaj się z tematem dlaczego tylko jedna płyta asusa ma 4.0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, novi napisał:

Kodek kodekiem, ale jakie dalej ma komponenty audio, jak było z alc1220 , plyta płycie nierówna, na jednej gralo tak ślicznie, że nawet o dacu człowiek nie myślał, a na drugiej byla kicha taka, że człowiek od razu kombinował, żeby polepszyć dźwięk. Ponad 700zl za B... grubo :)

Dlatego ja muszę mieć na płycie SPDIF out.
Pytanie jeszcze jak wypluć z integry dźwięk wielokanałowy dla gier ? Przez SPDIF oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Aorus B560 ? On nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Wu70 napisał:

To zapoznaj się z tematem dlaczego tylko jedna płyta asusa ma 4.0 

Zeby sie nie okazało ze skoro konkurencja dała to i na asusie będzie.A orientować sie nie chce bo mam juz Z i I9 wiec po co drugi raz wchodzić do tej samej rzeki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, Auberon napisał:

ale to są kwestie płyty i prowadzenia linii PCI-ex 4.0

które dopiero zostaną zweryfikowane po premierze 11 gen 

Nie Asus Prime Z490 ATX/uATX ma nie kompatybilnych switchy i re-clockow.

I to oba uklady. Asus sam o tym pinformowal ze nie ma szans na PCI-E 4.0. Zrobili testy bo zawsze jest cien szansy ze np. re-clock jest kopatybilny a switche jakos tam dadza rade ale tutaj nic PCI-E 4.0 nie dziala i tyle ...

A mi jest to do niczego nie potrzebne wiec dlatego bralem Prime na uATX. Dodatkowo wiekoszsc ATX od Asusa na Z490 nie bedzie wspierac  PCI-E 4.0 dla dysku M2 bo maja tylko dwa sloty i oba podlaczone pod chipset a nie dodatkowe 4 linie z procka ... I nie ma tam zadnych switchy itp ...

Swoja droga nie martwcie sie PCI-E 4.0 gdy ono bedzie potrzebne to juz dawno beda plyty z obsluga DDR5 i nowymi podstawakmi i kazdy bedzie patrzyl krzywo na stare modele ze wsparciem dla DDR4.

Edytowane przez grayman_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, darkonza napisał:

Złącze wyjścia S/PDIF - 1 szt.

Gigabyte B560 AORUS PRO AX

Gdzie bo ja tu go nigdzie nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Pytanie jeszcze o złącze PCIE, czy karta dźwiękowa ze złączem tym małym PCIEx1 może być podłączona do standardowego złącza PCIE ?

Tak, krótsze karty można wkładać w szersze złącza ( np. kartę PCI-E x1 w gniazdo PCI-E x16)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Całkiem ok

 

5-2-ghz-4k-prime95-png.1049282

Edytowane przez Ogider
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda ze te bieda B560 co teraz wychodza i to w wariackich cenach to bym sie narazie bal tykac.

Znowu cos dziwnego wyskoczy nie mowiac o tych Asrockach. Chcialbym zobaczyc co jest tam wsadzone pod radiatorem. Niby wyglada ze wreszcie Asrock wsadza DrMOS-y ale chce zobaczyc jakis sensowny test z core i9.

To samo Gigabyte. Bo w tanich sekcja byla bida albo na absolutny styk (Gaming X na uATX) i cwierkajace cewki ...

Fajny to bedzie B560 Tomahawk albo Mortar ale to za prawie 800zl .... Czyli w cenie dobrego Z490 ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, grayman_1 napisał:

Taka jest prawda ze te bieda B560 co teraz wychodza i to w wariackich cenach to bym sie narazie bal tykac.

Znowu cos dziwnego wyskoczy nie mowiac o tych Asrockach. Chcialbym zobaczyc co jest tam wsadzone pod radiatorem. Niby wyglada ze wreszcie Asrock wsadza DrMOS-y ale chce zobaczyc jakis sensowny test z core i9.

To samo Gigabyte. Bo w tanich sekcja byla bida albo na absolutny styk (Gaming X na uATX) i cwierkajace cewki ...

Fajny to bedzie B560 Tomahawk albo Mortar ale to za prawie 800zl .... Czyli w cenie dobrego Z490 ....?

Dokładnie, dlatego dla mnie nie ma progresu w b560. Zachęcają najnowszym kodekiem audio, nie dając nawet wyjścia SPDIF , sekcje pewnie będą "wizualnie" dobre. A te lepszejsze płyty będą chodziły w cenie dobrych z490 np msi ;) . Progresu brak, bo pcie 4.0 i obsługa 11gen będzie na większości płyt, nawet w tych msi z490 po 670-800zł ;) . Cieszę się, że kupiłem z490 taichi w cenie jednej z najtańszych z590. Chociaż mimo sabre na pokładzie, audio nie gra tak dobrze jak na z370 taichi. Ale to jest do ogarnięcia jeszcze. Mam zewnetrznego daca od forumowicza, za którego niezmiernie dziękuję, więc audio mi wisi tak na prawdę ? . 

Większość forumowiczów i tak ma dodatkowe karty dzwiękowe/dacki, więc ten marketingowy bełkot aka alc40xx do nich nie przemówi :) . Ale zobaczymy, może się trafi jakaś płyta co będzie tania, z mocną sekcją, bez zbędnych bajerów. Ale na razie za dużo nie wskazuję, że takie płyty się pojawią :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i MSI zrobil jak trzeba. Asus juz nie ?.

Gigabyte po prostu zostawil wolny slot M2 tylko dla Rakiety ...

Edytowane przez grayman_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, jurekk napisał:

Zeby sie nie okazało ze skoro konkurencja dała to i na asusie będzie.A orientować sie nie chce bo mam juz Z i I9 wiec po co drugi raz wchodzić do tej samej rzeki

No to jak nie chcesz to po co mi podajesz niezwiązany przykład ;) Wiem że to cpu jest kluczowy ale jak widać bez odpowiedniej płyty też nic nie będzie, MSI pozytywnie zaskoczyło nawet z najtańszym modelem, Asus olał pewnie z takich powodów jak piszesz.

24 minuty temu, darkonza napisał:

Ok, no to albo zdjęcie albo opis walnięty, ale większe szanse ze opis...

Raczej jest po prostu header na płycie do wyprowadzenia we własnym zakresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w MSI jest przełącznik portu M.2 ? Na 3.0 ( 10gen ) idzie on z PCH a na 4.0 (11gen) będzie prosto z CPU ? Dobrze ja to rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wu70 napisał:

Raczej jest po prostu header na płycie do wyprowadzenia we własnym zakresie

Strona producenta nie ma ani jednej wzmianki o SPDIF dla tego giabyte :P . Nawet o wewnętrznym wyjściu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Minciu napisał:

Czyli w MSI jest przełącznik portu M.2 ? Na 3.0 ( 10gen ) idzie on z PCH a na 4.0 (11gen) będzie prosto z CPU ? Dobrze ja to rozumiem?

Dokładnie, w zasadzie to lepsza opcja niż port tylko dla rocketa w wielu płytach :D

2 minuty temu, novi napisał:

Strona producenta nie ma ani jednej wzmianki o SPDIF dla tego giabyte :P . Nawet o wewnętrznym wyjściu. 

Na pewno mówimy o tym samym modelu? Tu jest w specu:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B560-AORUS-PRO-AX-rev-10/sp#sp

Support for S/PDIF Out czyli pewnie właśnie tylko header

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, grayman_1 napisał:

To samo Gigabyte. Bo w tanich sekcja byla bida albo na absolutny styk (Gaming X na uATX)

Gaming X w wersji mATX ma sekcję z Z490 UD czyli paździerz.

8 minut temu, novi napisał:

dlatego dla mnie nie ma progresu w b560. Zachęcają najnowszym kodekiem audio

Kodek audio w większości płyt, nawet tych za 700zł, B560 to podstawowy Realtek serii 800.

10 minut temu, novi napisał:

Większość forumowiczów i tak ma dodatkowe karty dzwiękowe/dacki

Większość nie ma.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Wu70 napisał:

Dokładnie, w zasadzie to lepsza opcja niż port tylko dla rocketa w wielu płytach :D

 

Pardon, switch w postaci fizycznego pstryczka? Bo jeżeli tak, to nie widzę takowego na swoich płytach MSI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

heh, nie, fizycznie nie przełączasz :D Koło slotu m2 masz takie układy P13DBS16

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Gaming X w wersji mATX ma sekcję z Z490 UD czyli paździerz.

Nom. Ale i tak lepiej niz poziom Asrockow ...

Daje rady przy i9 bez OC ale sie ladnie grzeje ...

Zreszta nawet drozsze Asrocki nie maja wielkich cudow (nie licze Taichi).

Jak ktos chce sobie poczytac ponizej na biezaco aktulizowana lista:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yPS3hj_K7EPT4RBWCyjdKNP56pnwDz-IgBc0975-FUg/edit#gid=0

Ktos tu jest mocno uprzedzony do Asrockow kometarze typu "Stupid fans"  przy Taichi to przesada ?. Moze chodzilo o poczatkowa cene ...

 

5 minut temu, wkamil73 napisał:

Pardon, switch w postaci fizycznego pstryczka? Bo jeżeli tak, to nie widzę takowego na swoich płytach MSI :)

Switche dyskretne zadnych zworek i pstryczkow tak to bylo 20-25 lat temu  ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...